Chabarovsk – Čerepovec 2:3 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Novokuzneck – Dinamo Minsk 3:4 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – Novgorod 4:1 (kon.) | D. Moskva – Barys 1:2 (kon.) | Viťaz – Omsk 3:1 (kon.)
HC Slovan – Jekaterinburg 4:3 (2:0 po s.n.) | Záhreb – Jugra Chanty-Mansijsk 6:7 (1:2 po s.n.)
Viťaz Moskovská oblasť
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Avangard Omsk
cz Pondelok 19.10.2015, 18:30 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

Já se s vámi tedy pro dnešek loučím a u dalších on-line přenosů nashledanou! (21:03:54)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V ZÁPASE

Viťaz Moskevská oblast

Roman Horák 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:40

Dominik Furch 32 zák., 3 góly, 91.4%
    Michal Kempný 0+0, 1 střela, čas na ledě 23:26
    Vladimír Sobotka 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:51

Utkání mezi Viťazem Moskevská oblast a Avangardem Omsk je tedy u konce a tři body si do tabulky připisují domácí hráči. Ti si dnes pěkně rozložili góly co dvacet minut, když se trefili v 16., 36. i 56. minutě. Právě poslední gól, který dal Afinogenov definitivně zlomil odpor hostujícího celku a přidal potřebnou pojistku k vítězství.

59:48
    Semjonov se již v závěru zápasu do střelecké pozice nedostal a Viťaz se již může radovat.

59:31
    Běží již poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i zápasu. Do obrovské šance se navíc řítil jeden z domácích, který byl přidržen Ivanem Lekomcevem (OMS), jenž míří na trestnou lavici. Je hotovo!

58:36
    Tvrdá střela od modré čáry si cestu do sítě Säteriho nenašla. Domácí poté vyhazují kotouč z vlastního pásma.

57:58
    Osobně se přiznám, že teď nevím, proč je hra přerušena, ale každopádně je tomu tak a vhazuje se ve středu kluziště.

57:18
    Hosté se ještě snaží snížit a zabojovat o bodový zisk. Kirill Semjonov je však u mantinelu a odtud Säterimu nebezpečí nehrozí.

56:42
    Kokšarov s Koroljovem se na brankovišti nenechali odstavit a několikrát se pokusili dostrkat kotouč do brány. Furch odolal a ještě udržel malé šance Avangardu.

56:00
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Troufnu si říct, že je rozhodnuto! Viťaz se usadil v útočném pásmu a rozjel smrtelnou kombinaci na jejímž konci byla parádní přihrávka Horáka, který na nic nečekal a bleskově posunul puk před bránu. Tam již stál připravený MAXIM AFINOGENOV, jenž s ledovým klide poslal puk za záda přesunujícího se Furcha. Asistence: Roman Horák, Dmitrij Šitikov

55:10
    Hodně riskantní věc nyní provedl Alexej Gluchov. Hostující hráč sice našetřil několik cenných vteřin, ale poté mu před vlastní bránou ujel kotouč a Furch musel dávat velký pozor!

54:47
    A pro Avangard přichází komplikace v podobě vyloučení Nikolaje Gluchova (OMS), který poslal kotouč mezi diváky.

53:56
    Jeden z hostujících hráčů teď skončil doslova na zadku a kotouč zmizel na střídačce domácího celku. Buly ve středním pásmu.

53:28
    Domácí bez problémů a zbytečných komplikací posílají puk přes všechny čáry tak šikovně, že se nepíská zakázané uvolnění. Tohle bude Viťazu stačit.

52:37
    Harri Säteri je dnes naprosto vynikající a nepouští za záda ani překvapivý pokus Semjonova, který rychle objel bránu a pokusil se u tyče zasunout kotouč do sítě.

52:03
    Příliš nepřesná přihrávka na Kokšarova končí icingem a vhazováním po levici Säteriho.

51:48
    Ofsajd nyní zastavil Maxima Afinogenova, který zbytečně přibrzdil na útočné modré a tím dostal své spoluhráče do prakticky neřešitelné pozice.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 16. Makejev (Kempe, Palola), 36. Makejev (Abdullin, Nikulin), 56. Afinogenov (Horák, Šitikov) – 22. Zubov

Viťaz Moskovská oblasť: Säteri (Saprykin) – Eronen, Golovkov, Voronkov, Berdjukov, Antropov, Kostromitin, Ježov, Vaščenko – Šitikov, Horák, Afinogenov – Abdullin, Nikulin, Makejev – Soloduhin, Kokšarov, Koroljov – Kempe, Vyglazov, Palola
    Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Ahnelöv, Alexandrov, Kempný, Lekomcev, Valentěnko, N.Gluchov, Kuljaš, Dervuk – Pěrežogin, Petrov, Zubov – Širokov, Sobotka, Paršin – Lemtjugov, A.Gluchov, Fiščenko – Michejev, Kurjanov, Semjonov

Rozhodca: Sergej Kulakov, Andrej Rogačjov – Sergej Misjur, Jakov Palej

Diváci: 3.470