Leverkusen – Mainz 1:0 (kon.) | Mönchengladbach – Augsburg 4:2 (kon.) | Hannover – Stuttgart 1:3 (kon.)
Hoffenheim – Dortmund 1:1 (kon.) | Schalke – Frankfurt 2:0 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
4:2 (4:0)
FC Augsburg
Streda 23.09.2015, 20:00 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Nemecká Bundesliga • 6. kolo

Borussia Mönchengladbach prvýkrát v tomto bundesligovom ročníku zvíťazila. Na vlastnom trávniku zdolala Augsburg 4:2 a súpera vybavila za dvadsať minút v prvom polčase, keď skórovala štyrikrát. V druhom dejstve sa dostali k slovu aj hostia, ktorí znížili dvoma presnými zásahmi z penált. Na viac sa však nezmohli a domáci mohli oslavovať tri body. (21:54:53)

90+4

90+4
    V poslednej minúte ešte prišiel jeden strelecký pokus. Raffael spoza šestnástky našiel pripraveného Hitza.

90+3
    Möldersovi sa po príchode na ihrisko vôbec nedarí. Nevytvoril si ani jednu šancu a teraz dokonca fauloval súpera.

90+2
    Hostia sa snažia o záverečný nápor. Lopta je však ďaleko od Sommerovej brány.

90+1
    Nadstavujú sa štyri minúty.

90
    Žltú kartu dostáva Či Tong-won (FC Augsburg). Hlavný rozhodca dnes trestá aj menej závažné fauly.

89
    Tréner Augsburgu poslal do hry ešte pred desiatimi minútami Möldersa, ale tomu trvalo veľmi dlho, kým sa vôbec dostal k lopte.

87
    Traorého príchod je na ihrisku poriadne cítiť. Teraz však zo štandardky nemieril presne.

86
    Žltú kartu dostáva Daniel Baier (FC Augsburg). Po jeho faule majú domáci výhodu priameho kopu.

86
    Borussia zahrala rohový kop. Traorého center však odvrátila hosťujúca obrana.

85
    Druhý polčas síce priniesol dva góly Augsburgu, no viac šancí mali domáci.

84
    Opäť sa triasla konštrukcia hosťujúcej brány. Tentoraz pálil z voleja Raffael a namieril do brvna.
    83.

83
    Domáci pohrozili z brejku. Ibrahima Traoré mohol prihrávať Raffaelovi, no rozhodol sa vystreliť a z diaľky trafil žrď.

82
    Domáci futbalisti zahrávali po faule štandardku z nádejnej pozície, no gólu sa nedočkali.

80
    Žltú kartu dostáva Hong Čong-ho (FC Augsburg). Obranca hostí nedovolene zastavil unikajúceho Traorého.

80
    Striedanie v tíme FC Augsburg: z ihriska odchádza Dominik Kohr, prichádza Sascha Mölders.

Tomáš Lengyel

Góly: 5. Johnson, 17. Xhaka, 19. Stindl, 21. Dahoud – 51. Verhaegh (pen.), 75. Verhaegh (pen.)

Karty:   47. Xhaka (MNC), 53. Wendt (MNC) – 12. Stafylidis (AUG), 16. Verhaegh (AUG), 80. Hong Čong-ho (AUG), 86. Baier (AUG), 90. Či Tong-won (AUG)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 15:8. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 20:21.
    Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Christensen, Á. Domínguez, Wendt – Herrmann (56. Hahn), Xhaka (77. Nordtveit), Dahoud, Johnson (59. Traoré) – Stindl, Raffael.
    Náhradníci: Sippel – Brouwers, Nordtveit, Drmić, T. Hazard, Traoré, Hahn.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Hong Čong-ho, Klavan, Stafylidis (46. Feulner) – Ku Ča-čchol, Kohr (80. Mölders) – Esswein (71. Max), Baier, Či Tong-won – Matavž.
    Náhradníci: Manninger – Altintop, Feulner, Trochowski, Callsen-Bracker, Max, Mölders.