Vítkovice – Tappara 0:2 (kon.) | Blues – Mannheim 4:1 (kon.) | Rauma – Mníchov 5:3 (kon.)
IFK Helsinky – Davos 2:1 (kon.) | Třinec – HV71 2:2 (kon.) | Jyväskylä – TPS 2:2 (kon.)
Liberec – Linköping 4:1 (kon.) | Košice – Skellefteå 4:3 (kon.) | Sparta Praha – Zürich 3:2 (kon.)
Färjestad – Luleå 0:3 (kon.) | Vienna – Litvínov 3:4 (kon.) | Salzburg – Storhamar 1:3 (kon.)
Düsseldorf – Kärpät 0:2 (kon.) | Eisbären – Stavanger 3:0 (kon.) | Djurgården – Växjö 4:3 (kon.)
Färjestad
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Luleå HF
cz Utorok 22.09.2015, 19:00 • Löfbergs Arena, Karlstad • Liga majstrov • 1/16 finále

Skončil nám zápas play-off Ligy mistrů mezi Färjestads BK a Luleå Hockey. Po první bezbrankové třetině šli hosté ve 22.minutě do vedení po překvapivém zakončení Mikkelsona. Druhou branku přidal dvě minuty před koncem druhé třetiny Rajala a ve třetí třetině dokonal dílo krásným zakončením Harju. Domácí byli v zakončení bezzubí a do odvety na ledě soupeře si vezou porážku 3:0. Pro Luleu by už měl být postup jen formalitou, ale i tu musí stvrdit na domácím hřišti. Z mé strany je to vše. Dobrou noc! (21:16:32)

59:29
    Earl se snažil nahánět obránce hostů. Te byl u puku rychleji a okamžitě jej rozehrál.

59:00
    Probíhá poslední minuta 3. třetiny.

58:36
    Domácí už se nikam neženou a kombinují ve vlastní třetině. Ani hosté už příliš nenapadají.

58:18
    Oba týmy už jhrají v plném počtu.

57:52
    Na druhé straně se musel pořádně ohánět Pogge. Lítal před ním jeden puk za druhým.

57:09
    Obrovskou šanci spálil Rasmus Asplund. Ten dostal přihrávku před prázdnou branku, ale puk poslal jen do přesunujícího se Larssona.

56:27
    Po vyhraném vhazování spěchal za pukem Nygard, ale v rohu hřiště o něj rychle přišel.

56:18
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Dvě minuty dostává Jacob Lagace, který doslova zbořil domácího brankáře.

55:48
    Domácí střídačka je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

55:42
    Po zmatcích v domácí obraně se k puku málem dostal Nagander. V poslední chvíli mu jej vypíchl domácí bek.

55:10
    Zmar domácích potvrzuje sražená střela od modré čáry. Tollefsen měl spoustu času, ale stejně trefil jen obránce.

54:33
    Od modré čáry zkusil z první vystřelit Schira. Rána mu docela sedla a nadělala domácímu brankáři problémy.

54:17
    Naganderovo nahození z poloviny hřiště mířilo na branku. Pogge puk přikryl lapačkou.

53:40
    John Persson to přehnal s délkou přihrávky a raději odjíždí střídat. U puku jsou hosté.

52:29
    Pogge musel být pozorný a vyrazit nahození od mantinelu, které se nebezpečně točilo směrem do branky.

52:03
    Eriksson prohrál buly a hosté už znovu nahazují puk dopředu.

51:53
    Joel Eriksson si nabruslil na modrou čáru, kde také dostal přihrávku. Na jeho střelu však Larsson viděl a bez problémů ji kryl.

Tomáš Kubečka

Góly a asistencie: 22. Mikkelson, 38. Rajala (Melart), 48. Harju (Ekarv, Rajala)

Färjestad: Pogge (Haugen) – Nygren, Skogs, Erixon, Holös, Tollefsen, D Gunnarsson, Arell – Gulas, Earl, John Persson, Röymark, Wallin, Olofsson, Eriksson Ek, Johan Persson, Nygård, Asplund, A Gunnarsson, Karlsson.
    Luleå HF: Larsson (Lassinantti) – Sigalet, Schira, Mikkelson, Sandström, Melart, Oskarson, Savilahti-Nagander – Sylvegard, Legacé, Micflikier – Rajala, Harju, Ekarv – Petrell, Granström, Hedman – Forsberg, Mastomäki, Fabricius – Ylivainio.

Rozhodca: Kurmann (SUI), Holm – Haster, Löfgren (všichni Swe)
    Utorok 06.10.2015
    Luleå - Färjestad 1:3

Góly a asistencie: 49. Mikkelson (Micflikier, Harju) – 10. Ryno (Johansson, Nygren), 25. Erixon (Asplund, Ryno), 33. Ryno (Johannsson, Haugen)