Vítkovice – Tappara 0:2 (kon.) | Blues – Mannheim 4:1 (kon.) | Rauma – Mníchov 5:3 (kon.)
IFK Helsinky – Davos 2:1 (kon.) | Třinec – HV71 2:2 (kon.) | Jyväskylä – TPS 2:2 (kon.)
Liberec – Linköping 4:1 (kon.) | Košice – Skellefteå 4:3 (kon.) | Sparta Praha – Zürich 3:2 (kon.)
Färjestad – Luleå 0:3 (kon.) | Vienna – Litvínov 3:4 (kon.) | Salzburg – Storhamar 1:3 (kon.)
Düsseldorf – Kärpät 0:2 (kon.) | Eisbären – Stavanger 3:0 (kon.) | Djurgården – Växjö 4:3 (kon.)
Färjestad
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Luleå HF
cz Utorok 22.09.2015, 19:00 • Löfbergs Arena, Karlstad • Liga majstrov • 1/16 finále

Skončil nám zápas play-off Ligy mistrů mezi Färjestads BK a Luleå Hockey. Po první bezbrankové třetině šli hosté ve 22.minutě do vedení po překvapivém zakončení Mikkelsona. Druhou branku přidal dvě minuty před koncem druhé třetiny Rajala a ve třetí třetině dokonal dílo krásným zakončením Harju. Domácí byli v zakončení bezzubí a do odvety na ledě soupeře si vezou porážku 3:0. Pro Luleu by už měl být postup jen formalitou, ale i tu musí stvrdit na domácím hřišti. Z mé strany je to vše. Dobrou noc! (21:16:32)

59:29
    Earl se snažil nahánět obránce hostů. Te byl u puku rychleji a okamžitě jej rozehrál.

59:00
    Probíhá poslední minuta 3. třetiny.

58:36
    Domácí už se nikam neženou a kombinují ve vlastní třetině. Ani hosté už příliš nenapadají.

58:18
    Oba týmy už jhrají v plném počtu.

57:52
    Na druhé straně se musel pořádně ohánět Pogge. Lítal před ním jeden puk za druhým.

57:09
    Obrovskou šanci spálil Rasmus Asplund. Ten dostal přihrávku před prázdnou branku, ale puk poslal jen do přesunujícího se Larssona.

56:27
    Po vyhraném vhazování spěchal za pukem Nygard, ale v rohu hřiště o něj rychle přišel.

56:18
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Dvě minuty dostává Jacob Lagace, který doslova zbořil domácího brankáře.

55:48
    Domácí střídačka je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

55:42
    Po zmatcích v domácí obraně se k puku málem dostal Nagander. V poslední chvíli mu jej vypíchl domácí bek.

55:10
    Zmar domácích potvrzuje sražená střela od modré čáry. Tollefsen měl spoustu času, ale stejně trefil jen obránce.

54:33
    Od modré čáry zkusil z první vystřelit Schira. Rána mu docela sedla a nadělala domácímu brankáři problémy.

54:17
    Naganderovo nahození z poloviny hřiště mířilo na branku. Pogge puk přikryl lapačkou.

53:40
    John Persson to přehnal s délkou přihrávky a raději odjíždí střídat. U puku jsou hosté.

52:29
    Pogge musel být pozorný a vyrazit nahození od mantinelu, které se nebezpečně točilo směrem do branky.

52:03
    Eriksson prohrál buly a hosté už znovu nahazují puk dopředu.

51:53
    Joel Eriksson si nabruslil na modrou čáru, kde také dostal přihrávku. Na jeho střelu však Larsson viděl a bez problémů ji kryl.

51:00
    Ne. Domácím se prostě nedaří. Earl si sjel do dobrého prostoru, ale puk mu přeskočil přes hokejku. Z tribun se ozývá pískot.

49:40
    Gunnarsson dlouho držel puk u mantinelu. Nakonec se rozhodl přistrčit jej obránci.

48:34
    Na domácí padla deka. Kotouče jim přeskakují přes čepele, hráči zakopávají. O výsledku dnešního zápasu je zřejmě jasno.
    47:48. HARJU - 0:3

47:48
    Luleå právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JOHAN HARJU. Hosté zvyšují svůj náskok už na 3:0. JOHAN HARJU obdržel puk ve středním pásmu, nabruslil si před branku a krásně si vymíchal Poggeho. Asistence: Viktor Ekarv, Toni Rajala.

46:54
    John Persson si s kotoučem nabruslil do mezikruží, ale ani on nedokázal trefit branku.

46:37
    Nygred nahodil puk na branku, před kterou clonil Earl, ale Laesson si našel cestu k puku.

46:12
    Příliš dlouhá přihrávka doklouzala až k Poggemu, který kotouč raději přikryl.

45:51
    Tollefsen se tvrdě opřel do kotouče. Larsson jeho dělovku vyrazil betonem a hosté znovu vyhazují přes všechny čáry.

45:40
    Hosté zkoušejí dlouhé přihrávky. Výsledkem je další zakázané uvolnění.

45:08
    Anton Hedman se zjevil zcela volný u pravého mantinelu. Svou střelu však uspěchal a zamířil vysoko nad.

44:59
    Domácí se ocitli v dobré šanci, jenže Johan Persson o centimetry nedosáhl na přihrávku před brankoviště.

44:45
    Hosté se opět provinili zakázaným uvolněním.

44:22
    Johansson se prodíral kolem pravého mantinelu, ale za brankou byl odzbrojen a musí se vracet.

43:50

43:43
    Přesilovka už je takřka u konce. Roymark drží puk za brankou.

42:55
    Hosté znovu vyhazují přes všechny čáry a střídají.

42:31
    Skogs pálil z první, ale minul prostor mezi třemi tyčemi.

42:05
    Domácí nevstoupili do přesilové hry vůbec dobře. Hosté dostali kotouč až za Poggeho svatyni.

41:50
    A pozor! Anton Hedman dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

41:38

41:29
    Další pokus hostů o útok zastavil ofsajd.

41:05
    Sigalet to zkoušel z mezikruží, ale trefil jen dobře postaveného obránce.

40:29
    Zatím se jim to však nedaří a ve vlastní přesilovce se dopustili zakázaného uvolnění.

40:01
    Do třetí třetiny vstoupili vítězným vhazováním hosté, kteří se snaží usadit v útočném pásmu.

40:01

Všichni hráči se naposledy vracejí na ledovou plochu. Třetí třetina začne za pár chvil.

Ve druhé třetině se už nic nestane. Hosté se v ní dostali do vedení zásluhou šťastné branky Mikkelsona, který dokonale překvapil Poggeho. Dvě minuty před sirénou navíc zvýšil podařenou dorážkou Toni Rajala. Domácí sice svou hru zlepšili, ale branku vsítit nedokázali. Do poslední periody navíc vstoupí v oslabení.

40:00

39:42
    Bude se vylučovat. Na trestnou lavici odchází domácí Tollefsen. Dvouminutový trest si odsedí za hrubost.

39:38
    Mikkelson se vydal na průnik. Obešel dva obránce, ale jeho střela od modré čáry nenadělala Poggemu problémy.

39:00
    Probíhá poslední minuta 2. třetiny.

38:47
    Domácí jsou po druhé obdržené brance jako opaření a nedokáží si přihrát.
    37:58. RAJALA - 0:2

37:58
    Autorem branky je TONI RAJALA. A hosté zvyšují své vedení! Tvrdou střelu od modré čáry vyrazil Pogge jen před volného RAJALU a ten už měl situaci snadnou. Asistence: Ilari Melart.

37:16
    Na tribunách to jen zahučelo. Larsson zlikvidoval tvrdou ránu Wallina.

36:32
    Asplund si zbytečně přidělal potíže, když váhal s rozehrávkou a nalepili se na něj dva útočníci. Vše však nakonec s noblesou zvládl.

35:38
    Další závar před domácím brankařem zastavili obětaví obránci, kteří se vrhli do slabých střel.

35:22
    Petrell se rozjel proti Poggemu, ale trefil jen tyč.

35:22
    Uvidíme trestné střílení! Petrell byl zastaven při forhendové kličce a rozhodčí neváhá ani vteřinku.

34:30
    Hostům se podařilo otupit nátlak domácích a v posledních minutách jsou to oni, kdo kraluje na hrací ploše.

33:55
    Se střelou z velkého úhlu neměl Pogge žádné problémy a ihned rozehrává na své spoluhráče.

33:22
    Už už se hnal Eriksson do úniku, ale puk se nakonec odrazil od brusle bránícího hráče zpět do obranného pásma.

32:46
    Domácí musí myslet i na zadní vrátka. Hosté pospíchali ve třech na Poggeho, ale nakonec jim kotouč odskočil od čepele.

32:23
    Pogge předvedl lahůdku pro diváky. Melartovu střelu nad branku parádně stáhl lapačkou.

32:04
    Nygren napřáhl u modré čáry. Před Larssonem sice stáli domácí hokejisté, ale brankář si puk našel.

31:27
    Sylvegard se tvrdě opřel do puku. Pogge jej vytěsnil betonem.

30:45
    Jenže hosté jim puk uzmuli a Pogge si musel poradit se střelou zápěstím od mantinelu.

30:30
    Domácí se znovu usadili v útočném pásmu a hledají střeleckou pozici.

29:50
    S nahozením ze středního pásma si Pogge poradil, ale raději před dojíždějícími útočníky podržel puk v lapačce.

29:41
    Po chybě domácích v rozehrávce se sám na brankáře řítil Nagander, ale v poslední chvíli mu kotouč přeskočil přes čepel.

29:11
    Tlak stále sílí. Hosté vyhodil puk do středního pásma a odcházejí střídat.

28:32
    Johan Persson objel celé útočné pásmo a následně zakončil. Jeho rána byly příliš vysoká.

27:52
    Před Poggem zastavil slabou střelu po ledě obětavým zákrokem Skogs.

27:15
    Kolem levého mantinelu se probíjel Sylvegard, ale na modré čáře opět odevzdal puk do rukou domácích.

26:29
    Domácí si stále drží tlak, ale hosté skvěle napadají a nepouštějí střelce Färjestadu do zakončení.

25:34
    Před hostujícím brankářem teď lítá jeden puk za druhým. Žádný z nich však hostující svatyni zatím neohrozil.

25:26
    Aktivní Nygard se zbavil jednoho obránce a přes druhého dokázal vypálit. Larsson byl v rozkleku včas.

24:34
    Domácí hokejisté se dlouho drželi v útočném pásmu, ale nedokázali si vytvořit střeleckou pozici. Hosté se osvobozují.

23:54
    Wallin se před brankovištěm protlačil k bekhendovému zakončení. Jeho střela minula branku.

23:20
    Hosté se na chvíli osvobozují z náporu domácích. Ti se totiž provinili zakázaným uvolněním.

22:45
    Gunnarsson si najel od pravého mantinelu a hledal spoluhráče před brankou. Puk však končí jen na holi hostujícího hráče.

22:05
    Domácí se rychle snažili o odpověď. Larsson si poradil se střelou od modré čáry i s následnou dorážkou.
    21:20. MIKKELSON - 0:1

21:20
    Autorem branky je BRENDAN MIKKELSON. Hosté jdou do vedení! BRENDAN MIKKELSON se dostal do útočného pásma a bekhendovým zakončením dokonale překvapil Poggeho. Bez asistence.

21:03
    Ihned po vhazování se domácí dostali do zakončení. Larsson byl připraven.

20:59
    Přihrávka na rozjetého Ekarva byla příliš rychlá. Zakázané uvolnění.

20:30
    Hosté propadli na modré čáře, ale celou situaci zajistil včasným vypíchnutím Sandstrom.

20:01
    Úvodní vhazování druhé třetiny opanovali domácí, kteří nahazují kotouč za branku.

20:01

Hráči i rozhodčí se vracejí na ledovou plochu. Druhá třetina může začít.
    Domácím v úvodu první třetiny hodně pomohl brankář Pogge, o kterém se v posledních dnech ve Švédsku hodně mluví. Jistý gólman předvádí v úvodu sezóny dobré výkony a mohl by se podívat do zámoří.

Skončila nám první třetina, která nenabídla nikterak pohledný hokej. Hraje se sice rychle, ale ani na jedné straně jsme neviděli velké šance. Domácí Färjestads zatím nemůže najít správné tempo a hosté mají optickou převahu. Všechny střely a nahození zatím jistí brankáři pochytali. Do kabin se proto odchází za stavu 0:0.

20:00

19:59
    Harja to ještě v závěru zkoušel od modré čáry. Akce byla zbytečná. Ofsajd.

19:31
    Rajala bojuje o kotouč v rohu útočného pásma. Zdá se, že se první třetina dohraje bez branek.

19:00
    Probíhá poslední minuta 1. třetiny.

18:48
    Larsson viděl na ránu od mantinelu a ihned rozehrál na svého obránce.

18:27

17:39
    Larsson měl čistý výhled a střelu z velké dálky vyrazil do rohu, odkud hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

17:27
    Ani domácím se první přesilová hra příliš nedaří. Zatím se nemohou usadit v útočném pásmu.

16:54
    Hosté se i ve čtyřech ocitli v dobré příležitosti. Pogge střelu po ledě vyrazil betonem.

16:27
    A první přesilovou hru si zahrají i domácí. Na trestnou lavici odchází Melart.

16:07
    Joakim Nygard našel střelou zápěstím jen připravenou lapačku hostujícího brankáře.

15:57
    Johm Persson jen protečoval kotouč na hokejku hostujícího obránce. Oba týmy střídají.

15:26
    Domácí se na chvíli usadili v útočném pásmu. Ani jedna ze tří střel však nemířila na branku.

15:05
    Po vyhraném vhazování se do útoku vydal Lagace. Pogge se musel pořádně otáčet, aby neposedný puk zlikvidoval.

14:47
    Hosté staví ve středním pásmu obranný val. Domácí se přes něj nemohou dostat. Nyní budou mít možnost po zakázaném uvolnění.

14:10
    Nygardův průnik skončil už na modré čáře. Lulea zakládá novou akci.

13:40
    Hostům se úvodní přesilovka vůbec nepovedla, ale nadále zůstávají aktivní. Pogge ránu od mantinelu vyrazil.

13:16

12:40
    Nygard si dokonce udělal výlet s kotoučem a nasbíral pro domácí cenné vteřinky.

12:10
    Hosté se nemohou usadit v útočném pásmu. Domácí znovu vyhazují až za Larssonovu svatyni.

11:51
    Domácí po vyhraném buly vyhazují puk přes všechny čáry.

11:48
    Hosté zatím jen kombinují za brankou. Tollefsen se po přerušení dostal do šarvátky. Rozhodčí ponechává situaci bez vyloučení.

11:16
    Rasmus Asplund tvrdě atakoval soupeře a odsedí si dvě minuty.

11:15
    Nygard hledal zadovkou spoluhráče. Nakonec situaci přehnal a hosté jsou u puku.

10:46
    Eriksson byl znovu příliš rychlý. Ofsajd.

10:15
    Gunnarsson zkontroloval situaci. Domácí střídají a bek tak raději čeká za brankou.

09:31
    Johan Persson už mohl uhánět sám na Larssona, ale cestu mu na poslední chvíli zkřížil jeden z obránců.

08:42
    Nakonec to tak žhavé nebylo. Earl zavezl puk jen do rohu, kde o něj následně přišel.

08:05
    Rajala se nabízel u mantinelu, ale dostal přihrávku za sebe. Hosté se musejí rychle vracet.

07:35
    Eriksson vypálil z ostrého úhlu. Larsson byl na ledě včas.

07:00
    Tollefsen jen vyhodil kotouč o mantinel. Domácí střídají.

06:32
    Wallin sice vyhrál buly, ale domácí se znovu připravili o kotouč nepřesnou přihrávkou.

06:14
    Domácí se ne a ne dostat do tempa. Rychlou akci zastavil ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

05:27
    Vhazuje se ve středním pásmu. Nygrin se provinil přihrávkou rukou.

05:12
    Skogs se rozjel středem hřiště a vyslal tvrdou střelu od modré čáry. Larsson měl odkrytý výhled a puk v pohodě zastavil.

04:58
    Domácí se vydali do útočného pásma, ale Mikkelson rychle sebral puk a okamžitě jej rozehrál.

04:27
    Hraje se ve velkém tempu bez přerušení. Domácí obrana musela likvidovat několik odražených kotoučů.

03:47
    Oskarsson vyšel ze souboje s Johanem Perssonem vítězně a uklidňuje hru. Oba týmy střídají.

02:56
    Poprvé si připomněli i domácí. Olofsson předložil kotouč spoluhráči, který protáhl Larssona.

02:30
    Hosté to zkoušejí ze všech možností. Na střelu Rajaly domácí brankář dobře viděl.

02:27
    A domácí brankář je v úvodu utkání ve velkém zápřahu. Po vhazování musel krotit další skákavý puk.

02:12
    Sám před domácím brankářem se zjevil Petrell. Pogge ukázal mrštnou vyrážečku.

02:00
    Schira nahodil kotouč na domácí branku. Pogge puk raději podržel.

01:12
    Hosté jsou aktivnější. U branky domácích bojuje o kotouč Rajala.

00:32
    Za Poggeho svatyní se strhla šarvátko. Hlavní rozhodčí oba účastníky odtrhl.

00:01
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, kteří rozehrávají puk od své branky.

00:01

Oba celky už jsou na ledě. Domácí nastoupí v zelených dresech. Hosté zvolili bílou sadu.

Färjestads BK: Pogge (Haugen) – Nygren, Skogs, Erixon, Holös, Tollefsen, D Gunnarsson, Arell – Gulas, Earl, John Persson, Röymark, Wallin, Olofsson, Eriksson Ek, Johan Persson, Nygård, Asplund, A Gunnarsson, Karlsson.

Luleå Hockey: Larsson (Lassinantti) – Sigalet, Schira, Mikkelson, Sandström, Melart, Oskarson, Savilahti-Nagander – Sylvegard, Legacé, Micflikier – Rajala, Harju, Ekarv – Petrell, Granström, Hedman – Forsberg, Mastomäki, Fabricius – Ylivainio.

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Holm – Haster, Löfgren (všichni Swe).

Vzájemná utkání

Oba celky se pravidelně potkávají ve švédské lize. O něco lepší bilanci má v poslední době Färjestads. V posledních střetnutích moc branek nepadalo. Zda se to dnes změní a kdo si vytvoří lepší pozici pro odvetu můžete sledovat v našem přenosu.
    Na zápase se dá očekávat skvělá atmosféra. Domácí příznivci patří k nejlepším v zemi a dnes se určitě nebudou chtít nechat zahanbit.

Färjestads BK

To domácí Färjestads je pro českého fanouška mnohem známější. Jedním z jeho soupeřů v základní skupině byly totiž i východočeské Pardubice. Švédský celek zvítězil na ledě Pardubic 3:2 a v závěrečném utkání základní skupiny zvítězil nad Dynamem 4:3 v prodloužení. Ve skupině nakonec skončil na druhém místě za takřka suverénním Davosem. Färjestadu se také podařil vstup do švédské ligy. V jejím úvodu dvakrát zvítězil a o skóre vede tabulku před Frolundou.

Luleå Hockey

Dnes budeme sledovat střetnutí dvou švédských týmů. Na venkovním ledě budou úvodní kolo play-off zahajovat hokejisté Luleå Hockey. Ti v základní části opanovali svou skupinu se ziskem osmi bodů. Luleå prohrála pouze jediný zápas, když podlehla Fribourgu na jeho ledě poměrem 4:3. Dvě kola má za sebou už i švédská liga, kde má Luleå vyrovnanou bilanci. Nejprve zvítězila na ledě Vaxjo, ale poté podlehla favorizované Frolundě.

Dobrý večer,
    vítejte u sledování onlajn přenosu z hokeje. Hokejová Liga mistrů má dnes na programu úvodní zápasy play-off. My dnes budeme společně sledovat klání mezi Färjestads BK a Luleå Hockey. Úvodní vhazování je naplánováno na sedmou hodinu večerní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Tomáš Kubečka

Góly a asistencie: 22. Mikkelson, 38. Rajala (Melart), 48. Harju (Ekarv, Rajala)

Färjestad: Pogge (Haugen) – Nygren, Skogs, Erixon, Holös, Tollefsen, D Gunnarsson, Arell – Gulas, Earl, John Persson, Röymark, Wallin, Olofsson, Eriksson Ek, Johan Persson, Nygård, Asplund, A Gunnarsson, Karlsson.
    Luleå HF: Larsson (Lassinantti) – Sigalet, Schira, Mikkelson, Sandström, Melart, Oskarson, Savilahti-Nagander – Sylvegard, Legacé, Micflikier – Rajala, Harju, Ekarv – Petrell, Granström, Hedman – Forsberg, Mastomäki, Fabricius – Ylivainio.

Rozhodca: Kurmann (SUI), Holm – Haster, Löfgren (všichni Swe)
    Utorok 06.10.2015
    Luleå - Färjestad 1:3

Góly a asistencie: 49. Mikkelson (Micflikier, Harju) – 10. Ryno (Johansson, Nygren), 25. Erixon (Asplund, Ryno), 33. Ryno (Johannsson, Haugen)