Hoffenheim – Brémy 1:3 (kon.) | Schalke – Mainz 2:1 (kon.)
FC Schalke 04
2:1 (1:1)
1. FSV Mainz 05
Nedeľa 13.09.2015, 17:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Nemecká Bundesliga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi FC Schalke 04 a 1. FSV Mainz 05.

Domáci vstúpili do novej sezóny priemernými výkonmi. Po prvých troch zápasoch majú na svojom konte 4 body, a v tabuľke nemeckej najvyššej súťaže okupujú 9. priečku. V prvom zápase proti Werderu Brémy dokázali vyhrať presvedčivo 3-0, no v druhom zápase prišla pomerne prekvapujúca remíza 1-1 s SV Darmstadt. V poslednom zápase prehrali 0-3 s Wolfsburgom, a tak nemožno úvod sezóny klubu z Gelsenkirchenu považovať za vydarený.

1.FSV Mainz 05

Do Veltins Areny zavíta Mainz, ktorý mal o čosi lepší začiatok ako jeho dnešný súper. Po prvých troch zápasoch majú hráči Mainzu na svojom konte 6 bodov, a v tabuľke sú na 5. mieste. V prvom kole síce prišla nečakaná prehra 0-1 proti nováčikovi z Ingolstadtu, no v ďalších dvoch zápasoch dokázali hráči Mainzu zvíťaziť. V Mönchengladbachu vyhrali 2-1, a v poslednom zápase zvíťazili na domácom trávniku presvedčivo 3-0 nad Hannoverom 96.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Veltins-Arena v Gelsenkirchene, ktorý má kapacitu 54.740 divákov.

FC Schalke 04: Fährmann – Caiçara, Matip, Neustädter, Aogo – Choupo-Moting, Geis, Goretzka, Meyer – Di Santo, Huntelaar (C).

Náhradníci: Gspurning – Ayhan, Höger, Højbjerg, Kolašinac, Sané, Riether.

1. FSV Mainz 05: Karius – Balogun, Bungert, Bell, Bengtsson – Baumgartlinger (C), Latza – Brosinski, Malli, Clemens – Muto.

Náhradníci: Curci – Bussmann, De Blasis, Niederlechner, Serdar.

Rozhodca: Robert Hartmann- B.Cortus, E.Beitinger.

1

1
    Zápas v Gelsenkirchene sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných modro-bielych dresoch, a hostia z Mainzu v červených. V úvode sú pri lopte hostia, ktorí zakladajú prvú akciu.

2
    Loptu už získali hráči Schalke, a brankár Karius musel vybiehať pred vlastnú 16ku aby vykopol nebezpečnú loptu smerujúcu do pokutového územia pred hráčmi v modrých dresoch.

3
    Akcia Mainzu, ale všetko rieši brankár Fährmann, ktorý má loptu pod kontrolou a vykopáva ju na opačnú stranu ihriska.

4
    Brosinski sa dopustil faulu v pokutovom území, a je z toho penalta pre Schalke !

5
    Karius predviedol skvelý zákrok, a chytá pokutový kop Huntelaara!

6
    Tak teraz môžu hostia ďakovať svojmu gólmanovi, ktorý predviedol skvelý zákrok a vyrazil nepríjemnú strelu z pokutového kopu. Lopta je stále na polovici Mainzu, ale domáci sa nevedia dostať do zakončenia.
    6. Klaas-Jan Huntelaar (SCH)

7
    Domáci majú loptu stále na svojich kopačkách, ale novú akciu musia začínať na vlastnej polovici.

7
    Choupo-Moting sa previnil útočným faulom, a k lopte sa po dlhšom čase dostali aj hráči Mainzu.

8
    V 16ke Mainzu bolo poriadne rušno, ale domáci nedokázali využiť niekoľko streleckých pokusov. Po nepresnom centri do pokutového územia sa bude kopať od brány Mainzu.

9
    V úvodných minútach jasná prevaha domáceho tímu, ale Choupo-Moting znova predviedol zbytočný útočný faul na Bengtssona a loptu získavajú hostia.

10
    Meyer predviedol skvelú prácu s loptou a zakončenie z cca 14 metrov, ale brankár Karius jeho prízemný strelecký pokus vytlačil na rohový kop.

11
    Rohový kop nepriniesol žiadne zakončenie na bránu, a po útočnom faule v 16ke Mainzu sa musia stiahnuť na vlastnú polovicu.

12
    Choupo-Moting poslal do 16ky Mainzu skvelý center, ale Huntelaar hlavou nedokázal poslať loptu do siete. Brankárovi Kariusovi pomohol jeden z obrancov, ktorý loptu zastavil.

13
    Do útoku už zamierili hostia, ale cez pozornú obranu Schalke sa presadzujú len veľmi ťažko.

14
    Domáci vytlačili hráčov Mainzu na vlastnú polovicu, a tí musia začínať novú akciu úplne od začiatku.

15
    Faul Mainzu v strede ihriska a priamy kop pre Schalke. Hra sa postupne začína vyrovnávať.

16
    Muto posielal do 16ky Schalke nebezpečnú prihrávku, a obranca Matip loptu posiela na rohový kop.

17
    Z rohového kopu sa žiadna príležitosť hostí nezrodila, a domáci už začínajú novú útočnú akciu.

18
    Di Santo mal na kopačke gól, ale z 10 metrov nestihol vystreliť keď k nemu pribehol jeden z obrancov Mainzu.

19
    Domáci si ešte vypracovali rohový kop, ale Goretzka mieril z 10 metrov vysoko nad bránu. Nasleduje odkop od brány Mainzu.

20
    Znova v akcii Goretzka, ktorý prihrával do 16ky Mainzu a Bungert si dal takmer vlastný gól. Našťastie pre hostí odrazenú loptu, ktorá smerovala k žrdi vyrazil skvelým zákrokom brankár Karius na rohový kop.

21
    Ani tento rohový kop nepriniesol žiadne ohrozenie brány Mainzu. Domáci sú však stále veľmi aktívni, a snažia sa ostať na útočnej polovici.

22
    Po faule hostí zahrávali hráči Schalke priamy kop z cca 30 metrov, ale ten nenarobil Kariusovi žiadne problémy.

23
    Malli dostal do 16ky Schalke skvelú prihrávku, ale niekoľko metrov pred bránou neusmernil loptu do siete.

24
    Bengtsson vidí žltú kartu za úmyselné hranie rukou.

25
    Faul Baloguna a priamy kop pre Schalke z cca 25 metrov. Hráči už mieria do pokutového územia.

26
    Priamy kop ani následný pokus Geisa z veľkej diaľky neboli úspešné, a Karius tak bude odkopávať od svojej brány.

27
    Faul Huntelaara v strede ihriska a loptu pre Mainz. Hostia si môžu na chvíľku vydýchnuť, a pozrieť sa na polovicu súpera.

28
    Po faule domáceho tímu zahrávali hostia priamy kop z cca 25 metrov, ale strelecký pokus nebol úspešný a lopta letela ďaleko od ľavej žrde.

29
    Domáci sa veľmi rýchlo dostali pred 16ku Mainzu, a znova znepríjemňujú život obrancom v červených dresoch.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Loptu majú stále hráči Schalke, ktorí sa snažia dostať do dobrej pozície a ohroziť brankára Kariusa.

31
    Di Santo si pýtal faul pred 16kou Mainzu, ale hlavný rozhodca mal iný názor. Loptu má brankár Karius, ktorý ju vykopáva dopredu.

32
    Muto poslal do 16ky Schalke veľmi dobrú loptu, ale Malli z 12 metrov prízemnou strelou mieril tesne vedľa pravej žrde domácej brány.

33
    Diváci vo Veltins Arene stále čakajú na prvý gól dnešného zápasu. Domáci sú do tejto chvíle lepším tímom, ale nedokázali dostať loptu za Kariusov chrbát.

34
    Di Santo si v útoku počínal nedovolene, a domáci sa musia stiahnuť na vlastnú polovicu.

35
    Obrana Mainzu si v posledných minútach počína veľmi dobre, a útočníkom Schalke nedovolí vôbec nič. Choupo-Moting sa snažil presadiť pri postrannej čiare, ale nedokázal odcentrovať do 16ky Mainzu.

36
    Na opačnej strane priamy kop hostí, ale ten nenarobil žiadne problémy domácemu gólmanovi, ktorý si už loptu pripravuje na odkop od svojej brány.

37
    Schalke 04 dalo gól! Hráči Schalke zahrávali rohový kop, po ktorom sa hlavou presadil JOEL MATIP. Brankár Karius tentokrát nedokázal zasiahnuť a lopta skončila v sieti.
    37. Joël MATIP - 1:0

39
    Hostia sa snažia o okamžitú odpoveď, a budú zahrávať rohový kop z pravej strany.

40
    Rohový kop Mainzu vyrovnanie nepriniesol, ale hostia ostávajú na útočnej polovici.

40
    Brosinski dokázal vybojoval ďalší rohový kop pre Mainz, ale ani ten neohrozil brankára Schalke.

41
    Latza vidí žltú kartu po faule na Di Santa v strede ihriska. Di Santo sa rútil na bránu Schalke, a Latza sa mu dosť nepríjemne postavil do cesty.

42
    Mainz dal gól! Je vyrovnané! Tak teraz to hostia urobili veľmi dobre, keď Muto skvele prihrával pred bránu, Clemens mieril iba do žrde ale YUNUS MALLI sa už z tesnej blízkosti nemýlil a rozvlnil sieť.
    42. Yunus MALLI - 1:1

44
    Prvý polčas sa pomaly končí, a domáci sa ešte snažia strhnúť vedenie na svoju stranu. Hosťom sa to vôbec nepáči a zastavujú domácich útočníkov aj za cenu faulov. Bengtsson sa previnil tesne pred pokutovým územím, a bude z toho priamy kop pre Schalke.

45
    V prvom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

45+1
    Priamy kop nedopadol ideálne, a Karius nemusel vôbec zasahovať. Následne vymysleli hráči Mainzu peknú ofsajdovú pascu, do ktorej sa chytili až traja hráči Schalke.

45+1

Prvý polčas v Gelsenkirchene sa skončil. Videli sme dobrý futbal plný zaujímavých momentov. Už v 4. minúte nepremenil kapitán domáceho tímu Huntelaar pokutový kop, ale domáci sa stále snažili prekonať Kariusa v bráne Mainzu. Podarilo sa im to až v 37. minúte gólom Matipa po rohovom kope. Hostia však vyrovnali už o 5 minút gólom Malliho na 1-1. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Gelsenkirchene sa začal druhý polčas, a v jeho úvode majú loptu hráči Mainzu.

47
    K lopte sa už dostali domáci, ale cez obranu Mainzu sa presadzujú veľmi ťažko.

48
    Útočný faul hostí a priamy kop pre Schalke. Úvod druhého polčasu je veľmi opatrný.

49
    Choupo-Moting zahodil obrovskú šancu, keď z niekoľkých metrov napálil loptu len do obrancov Mainzu.

49
    Faul Baumgartlingera a priamy kop pre Schalke z cca 20 metrov.

50
    Geis loptu z priameho kopu napálil iba do múru hráčov, a domáci sa už musia stiahnuť na vlastnú polovicu.

51
    Clemens skúsil strelu z 20 metrov, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu.

52
    Goretzka sa skúšal presadiť individuálne a po niekoľkých zaseknutiach vystrelil z hranice 16ky na bránu Mainzu. Brankár Karius bol však pozorný, a loptu má vo svojich rukaviciach.

53
    Faul Mainzu v strede ihriska a priamy kop pre Schalke. Tak úvod druhého polčasu je pomerne vyrovnaný s miernou prevahou domáceho tímu.

54
    Loptu majú hráči Mainzu, ale z vlastnej polovice sa dostávajú len veľmi ťažko.

55
    Pokus o rýchlu akciu Schalke bol zastavený už v strede ihriska, a do útoku už zamierili hráči Mainzu.

56
    Domáci získali loptu po faule v strede ihriska, ale v druhom polčase sa cez obranu Mainzu presadzujú oveľa ťažšie ako v tom prvom.

57
    Latza sa ocitol vo veľkej príležitosti, ale po dobrom centri do 16ky Schalke nedokázal hlavou zakončiť presne, a loptu poslal tesne vedľa brány.

58
    Fährmann predviedol pred Mutom zaujímavý zákrok, keď vybehol pred svoju 16ku, a vo vzduchu hlavou loptu poslal do bezpečia.

59
    Teraz bolo rušno v pokutovom území Mainzu, ale Huntelaar nedokázal zakončiť podľa svojich predstáv a lopta letela vedľa pravej žrde.

60
    Do konca dnešného zápasu ostáva ešte polhodina hry. Oba tímy by tento zápas chceli určite vyhrať, o niečo viac samozrejme hráči Schalke, ktorých povzbudzuje zaplnená Veltins Arena.

61
    Schalke 04 dalo gól! Domáci sa predsa len dočkali. Kapitán Schalke KLAAS JAN HUNTELAAR si v 16ke Mainzu prebral dobrú loptu, a prudkou strelou prestrelil brankára Kariusa.
    61. Klaas-Jan HUNTELAAR - 2:1

62
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Choupo-Moting, a nahradí ho Sané.

63
    Do útoku mieria znova aktívni hráči Schalke, ktorí by radi strelili upokojujúci tretí gól. Hostia sa však bránia veľmi dobre, a pred svojou 16kou vytvorili silný obranný val.

64
    Hostia sa nevedia dostať do zakončenia, a všetky akcie sa končia ďaleko pred pokutovým územím Schalke.

65
    Domáci s loptou na kopačkách začínajú novú akciu na vlastnej polovici.

66
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Clemens, a nahradí ho De Blasis.

67
    Goretzka bol faulovaný v strede ihriska, a domáci tak získavajú priamy kop.

68
    Z priameho kopu sa síce domáci nedokázali presadiť, ale stále sú na útočnej polovici a znepríjemňujú život obrancom Mainzu.

69
    Hostia sa dokázali ubrániť, a už zakladajú na vlastnej polovici novú útočnú akciu.

70
    Faul Schalke v strede ihriska a priamy kop pre hostí. Tak zdá sa, že hráči Mainzu dostanú možnosť aj na ohrozenie brány domáceho tímu.

71
    Domáci obliehajú 16ku Mainzu, ale zatiaľ sa nedostali do zakončenia.

72
    Hráči Mainzu vytlačili domácich až na opačnú polovicu ihriska, a na chvíľu si môžu vydýchnuť.

73
    Bell fauloval Huntelaara a vidí žltú kartu. Nasleduje priamy kop Schalke pri postrannej čiare.

74
    Po priamom kope vyskočil v 16ke Mainzu najvyššie Neustädter, ale hlavou mieril tesne vedľa pravej žrde.

75
    Po dlhom čase sa dostali do útoku aj hráči Mainzu, ale brankár Fährmann nemal žiadne problémy.

76
    Sané išiel sám na brankára Kariusa, ale v rozhodujúcej chvíli mu ušla lopta a brankár Mainzu situácia dokázal zachrániť. Veľká škoda pre domácich, ktorí mali ideálnu možnosť na definitívne rozhodnutie zápasu.

77
    Na opačnej strane zahrávali hráči Mainzu rohový kop, ale ten nepriniesol žiadne nebezpečenstvo pred bránou Schalke.

78
    Faul Mainzu v strede ihriska a lopta pre Schalke. Domáci sa v závere zápasu nestiahli do obrany, a stále sú veľmi aktívni na útočnej polovici.

79
    Tentokrát sa v strede ihriska previnili domáci, a hráči Mainzu budú mať možnosť na ohrozenie brankára Fährmanna.

80
    Do konca zápasu ostáva ešte 10 minút. Hráči Mainzu budú zahrávať rohový kop z pravej strany.

81
    Po rohovom kope skúsil strelu z 20 metrov Bengtsson, ale jeho pokus bol veľmi nepresný.

82
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Latza, a nahradí ho Klement.

83
    Pekná akcia hostí, ale Muto sa ocitol v ofsajde, a tak jeho zakončenie už bolo zbytočné.

84
    Matip vidí žltú kartu za faul na hráča Mainzu v strede ihriska.

85
    Blíži sa úplný záver zápasu. Lopta je na polovici domáceho tímu, kde sa hostia snažia ešte niečo vymyslieť. Zatiaľ sa im to príliš nedarí, ale po faule budú zahrávať priamy kop.

86
    Neuveriteľné čo teraz zahodil Meyer. Sané a Meyer išli sami na bránu Mainzu, prvý menovaný prihral Meyerovi do čistej pozície, ale ten tesne pred bránou bez prípravy vysoko prestrelil bránu.

87
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Bengtsson, a nahradí ho Niederlechner.

88
    Znova v akcii Meyer, ale ani tentokrát sa hráč Schalke nedokázal presadiť v 16ke Mainzu. Je z toho aspoň rohový kop pre domáci tím.

89
    Rohový kop nepriniesol žiadnu šancu pre Schalke, a ani pokus Di Santa dostať sa cez obrancov Mainzu nebol úspešný.

90
    Balogun mal obrovskú šancu na vyrovnanie, ale z niekoľkých metrov neprestrelil brankára Fährmanna. Nasleduje rohový kop hostí.
    90. Ralf Fährmann (SCH)

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90+1
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Meyer, a nahradí ho Kolašinac.

90+2
    Prebieha druhá minúta nadstaveného času. Pri lopte sú hostia, ktorí si vybojovali ďalší rohový kop. Zápas vo Veltins Arene vrcholí.

90+3
    Ani tento pokus hráčom Mainzu nevyšiel a zápas je v poslednej minúte. Huntelaar skúsil prekvapiť brankára Kariusa strelou z polovice ihriska, ale lopta skončila tesne vedľa ľavej žrde.

90+3
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Geis, a nahradí ho Ayhan.

90+4

Zápas v Gelsenkirchene sa skončil. Domáci dokázali zvíťaziť 2-1 a môžu sa tešiť z 3 bodov. V druhom polčase to bol znova zaujímavý futbal, ktorý však priniesol iba jeden gól. V 61. minúte poslal do vedenia domáci tím kapitán Huntelaar, a tento gól sa ukázal ako víťazný. Hlavný rozhodca v dnešnom zápase udelil 4 žlté karty, z toho 3 na strane hostí.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (19:25:46)