Kazachstan – Švajčiarsko 0:1 (kon.) | Estónsko – Chorvátsko 0:4 (kon.) | Nórsko – Anglicko 0:1 (kon.)
Lichtenštajnsko – Grécko 0:2 (kon.)
Nórsko
0:1 (0:1)
Anglicko
cz Pondelok 07.09.2015, 18:45 • Marienlyst, Drammen (NOR) • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 9

Z dnešního dramatického a velmi pohledného zápasu je to vše. Za pozornost Vám děkuje Tomáš Reiner. (20:38:25)

Norsko to nedokáže a se závěrečným hvizdem Benoita Bastiena přichází jeho porážka, o kterou se v závěru prvního poločasu postaral z pokutového kopu James Ward-Prowse. Norsko kolébku fotbalu jasně přestřílelo, ale gól se mu během 90 minut vstřelit nepodařilo. Nejblíže ke gólu byl v prvním poločase Zahid, který orazítkoval břevno. Kdyby jeho pokus skončil gólem, zápas by se zřejmě vyvíjel úplně jinak. To už je však minulost. Konečný výsledek. Norsko 0 Anglie 1.

90+2

90+1
    Běží první minuta nastavení. Dokáže Norsko v závěru zápasu udeřit jako Anglie těsně před přestávkou?

90
    Hráči norské reprezentace prožívají obrovskou frustraci, celý zápas tlačí, v závěru Anglii jasně přestříleli, ale gól stále v nedohlednu.

90
    Žlutou kartu dostává Selnæs (Norsko).

90
    Anglie se v závěru zápasu soustředí především na obranu, což je vzhledem k posledním minutám dnešního střetnutí logické.

90
    STŘELY NA BRÁNU: Norsko 8 Anglie 3

89
    Dnešnímu zápasu by slušela nejvíce remíza, od které Nory dělí stále jeden jediný gól.

88
    Sørlothovi patří poslední okamžiky, tentokrát se ale ocitl v ofsajdu.

87
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Zahid, přichází Celina.

86
    Norsko vybojovalo rohový kop, po kterém přišla další příležitost! Sørloth vypálil na bránu, jeho zakončení ale postrádalo razanci a Pickford si připsal další úspěšný zákrok.

85
    Pokud takto Pickford bude chytat i v dalších zápasech, klidně by mohl z brány v A týmu vytlačit Joea Harta. Nějaký čas to ale samozřejmě ještě potrvá než brankář Manchesteru City někomu předá své žezlo.

84
    Veton Berisha se ocitl v další nadějné příležitosti, ale jeho střela končí pouze na rukavicích skvěle chytajícího brankáře Pickforda, který dnes Anglii drží nad vodou!

83
    Hru nyní kouskují na obou stranách fauly a Norsku se čím dál více krátí čas na vstřelení vyrovnávacího gólu.

83
    Chalobah fauloval Zahida, který v prvním poločase orazítkoval břevno.

82
    Domácí trenér Leif Gunnar Smerud sáhl ke druhé změně a místo Thorsbyho poslal na trávník na závěrečných deset minut Sørlotha.

81
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Thorsby, přichází Sørloth.

80
    Ødegaard se podíval na žlutou kartu a poté už se soustředil opět na hru poté, co Norsko rozvíjelo další nadějný útok, sám Ødegaard se mohl řítit do zajímavé příležitosti, jenže se ocitl v ofsajdu.

Tomáš Reiner

Góly: 45+1. Ward-Prowse (pen.)

Karty:   45. Grønner (NOR), 79. Ødegaard (NOR), 90. Selnæs (NOR) – 48. Ward-Prowse (ENG), 77. Chalobah (ENG)

Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 7:13.
    Nórsko: Rossbach – Haraldseid, Grønner (C), U. Jenssen, Grøgaard (59. Meling) – Selnæs, Fossum – Thorsby (80. Sørloth), Ødegaard – Zahid (87. Celina), Berisha. (rozestavení 4-2-2-2)
    Náhradníci: Bråtveit, Utvik, Trondsen, Aursnes. Trenér: Leif Gunnar Smerud (NOR).

Anglicko: Pickford – Gomez, Loftus-Cheek (70. Forster-Caskey), Chambers, Targett – Ebe, Dier, Ward-Prowse (C), Redmond, Alli (46. Chalobah), Woodrow. (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: Gunn, Stephens, Wilson, Watmore, March. Trenér: Gareth Southgate (ENG).

Rozhodca: Benoit Bastien. Asistenti: Hicham Zakrani, Frédéric Haquette. Čtvrtý rozhodčí: Stephane Jochem (všichni FRA)