Tappara – Zug 3:1 (kon.) | Rauma – Luleå 0:3 (kon.) | Litvínov – Blues 3:2 (po pr.)
Mníchov – EC-KAC 6:1 (kon.) | Linz – Düsseldorf 5:3 (kon.) | Gap – Eisbären 3:1 (kon.)
EHC Red Bull Mníchov
6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
KAC Klagenfurt
cz Nedeľa 06.09.2015, 16:30 • Olympia-Eisstadion, Garmisch-Partenkirchen (GER) • Liga majstrov • Skupina 8

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Bohatý program Champions Hockey League pokračuje v neděli odpoledne posledním zápasem základní skupiny H, v němž Red Bull Mnichov vyzve na svém ledě Klagenfurt. Střetnutím z Olympia-Eisstadion v Garmisch-Partenkirchenu Vás provede Tomáš Reiner.

EHC Red Bull Mnichov

Hokejový tým Red Bull Mnichov vstoupil do letošního ročníku Champions Hockey League fantasticky a po třech výhrách ze tří zápasů má na svém kontě plný počet devíti bodů. Mnichov si zajistil předčasně postup dvěma výhrami nad Košicemi (2:4, 1:0) a rakouským Klagenfurtem (1:4), který nyní vyzve doma.

Zatímco Red Bull Mnichov se po třech výhrách vyhřívá na první příčce, kterou už mu nikdo nevezme, Klagenfurt prožil úplně opačný vstup do soutěže a po třech porážkách v soutěži předčasně končí. Klagenfurt odehrál nejvyrovnanější zápas v Košicích, se kterými venku remizoval 1:1 a osudu utkání museli rozhodnout nájezdy, v nichž byli úspěšnější hokejisté Košic.
    Hráči Red Bullu Mnichov se stylově zahřívali před vstupem do haly.

EHC Red Bull Mnichov: Lang (Aus den Birken) – Soderholm, Boyle – Regehr, Dehner – Kettemer, Smaby – Herpich, St Denis – Jaffray, Wolf, Christensen – Sparre, Pinizzotto, Aucoin – Maurer, Mauer, Kahun – Eder, Ramoser.

KAC Klagenfurt: Tuokkola (Stroj) – Poeck, Desantis – Strong, Popovic – Reichel, Vallant – Kapstad, Schumnig – Setzinger, Geier, Nordqvist – Lundmark, Koch, Ganahl – Kurath, Jacques, Hundertpfund – Pock, Harand, Ban.

Rozhodčí: Jussi Leppänen, Bastian Haupt – Thorsten Lajoie, Markku Büse.
    Světelná show, která bude za pár okamžiků k vidění na ledě Mnichova. Zbývá si jen domyslet vřavu fanoušků!

00:01

00:55
    Pro oba týmy je dnešní utkání posledním zápasem v základní skupině Champions Hockey League.

01:46
    Hráči Mnichova počkali za vlastní bránou, až jejich spoluhráči vystřídají.

02:44
    Mnichov se ocitl v první slibné příležitosti, z pravého kruhu pro vhazování ale fantastického Tuokkolu propálit nedokázali! Brankář Klegenfurtu vyrazil puk do rohu kluziště maskou.

03:37
    Zatímco Klagenfurt se tímto zápasem s letošním ročníkem loučí, Mnichov se může těšit z postupu do playoff.

04:22
    Ans den Birken rychle zaklekl a puk směřující na jeho bránu zastavil.

05:54
    Zápas rychle utíká a Red Bull Mnichov má podle předpokladů více ze hry.

06:09
    Tuokkola se nyní musel v bráně Klagenfurtu pořádně ohánět, aby zastavil dvě nebo tři nebezpečné střely domácího týmu, po vyjetí z brány se mu to ale podařilo!

06:30
    Zápas po krátké přestávce kvůli odpočinku opět pokračuje a Mnichov spěchá směrem kupředu.

07:30
    Klagenfurt prohrál všechny tři dosavadní zápasy, ale jeden z nich alespoň dokázal dotáhnout do prodloužení.

08:05
    Jamie Lundmark se skvěle protáhl kolem Matthewa Smabyho a poté se dostal do samostatného nájezdu, který dokázal Aus den Birken skvělým zákrokem zneškodnit!

08:05
    Matthew Smaby (Red Bull Mnichov) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

09:00
    Joachim Ramoser napřáhl od modré čáry ke tvrdé ráně, Tuokkola byl však u své pravé tyče připraven a ukryl puk ve své výstroji!

09:38
    Jeremy Dehner (Red Bull Mnichov) dostal menší trest, 2 minuty hákování

10:03
    Andreas Eder se v oslabení řítil sám na bránu a byl možná zahákován, nicméně z velké příležitosti nakonec nebylo nic. Ani vyloučení!

10:33
    Jason Desantis (Klagenfurt) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

11:10
    Ještě půlminuty se bude hrát ve hře 4 na 4.

11:40
    Mnichovští se usadili v útočné třetině, zatím se ale vypálit neodhodlali.

11:50
    Steven Pinizzotto tvrdě vypálil z levé strany, jeho střela ale našla pouze betony Tuokkoly, který včas zaklekl!

12:41
    Mnichov měl ještě k dispozici krátkou přesilovou hru, ta je ale u konce a oba týmy hrají opět v plném počtu.

13:16
    Zápas se opravdu hraje v obrovském tempu.

13:33
    Hra byla přerušena poté, co Tuokkola přikryl lapačkou po vyjetí z brány volný puk, a oba týmy dostali opět přestávku na nabrání sil.

13:51
    Hráči Klegenfurtu vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po pravici Tuokkoly.

13:51
    VHAZOVÁNÍ: Mnichov 6 Klagenfurt 6

14:28
    Mnichov právě vstřelil branku!
    MADS CHRISTENSEN posílá Red Bull Mnichov do vedení po krásné individuální akci! Mads Christensen vybojoval na modré čáře puk, krásným obloukem si sjel před bránu a svou akci završil behkendovým blafákem, po kterém kotouč uklidil přesně pod víko.
    Mads CHRISTENSEN - 1:0

14:59
    Ulrich Maurer se ocitl v další slibné příležitosti, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale skončila na výstroji Tuokkoly, který se během pár sekund podruhé v zápase překonat nenechal!

15:49
    Útok Klagenfurtu zastavilo nahození, na které si nenajížděl žádný z jeho hráčů. Útočnou třetina byla prakticky prázdná.

16:41
    KEITH AUCOIN si sjel před bránu a poté puk uklidil přesně do pravého horního rohu nad rameno Tuokkoly, který na prudkou ránu zápěstím nedokázal zareagovat.
    Keith AUCOIN - 2:0

18:00
    Do konce první třetiny zbývají 2 minuty.

18:01
    Oliver Setzinger (Klagenfurt) dostal menší trest, 2 minuty vražení na hrazení.

18:17
    Tuokkola vyrazil nebezpečnou střelu z pravého kruhu pro vhazování do ochranné sítě!

19:04
    Jason Jaffray se pokusil z otočky zasunout puk mezi betony Tuokkoly, ten byl ale připraven a včas sklapl betony!

19:35
    Johannes Reichel (Klagenfurt) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

20:00

Red Bull Mnichov byl v první třetině lepším týmem a v jejím závěru se ujal dvoubrankového vedení, když se během přesilové hry prosadil Mads Christensen a po něm Keith Aucoin. Skóre po první třetině. Red Bull Mnichov 2 Klagenfurt 0.
    Hokejisté Mnichova se dvakrát mohli radovat v přesilové hře z gólu a po první třetině vedou nad Klagenfurtem 2:0.

Rolba odvedla svou práci a oba týmy se vracejí zpět na skvěle upravenou ledovou plochu, aby zahájily druhou třetinu, do které domácí Red Bull Mnichov vstupuje s dvoubrankovým vedením.

20:01

20:09
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    OLIVER SETZINGER vrací Klagenfurt krátce po začátku druhé třetiny zpět do hry gólem v oslabení! Thomas Poeck z rohu obranného pásma vyhodil puk do útočného pásma, kde našel najíždějícího Olivera Setzingera, který se dostal do samostatného nájezdu, a přestože byl pod tlakem, mezi betony puk poslal mezi betony Aus den Birkera do brány. Asistence: Thomas Poeck.
    Oliver SETZINGER - 2:1

21:44
    Před Tuokkolou se strhla menší mela a domácí do domácího brankáře šťourali jako do vosího hnízda, k dorážce se ale nedostali!

22:35
    Florian Kettemer počkal za bránou, až mu spoluhráči dostřídají a poté rozehrál.

23:45
    Klagenfurt se na chvíli ocitl v útočném pásmu, domácí ale rychle vyčistili obrannou třetinu a poslali puk do středu hrací plochy.

24:33
    Thomas Hundertpfund dobře zpracoval v obranném pásmu a poté po mantinelu za vlastní bránou rozehrál.

25:13
    Tuokkola byl mimo ideální pozici, ale domácí hokejisté nedokázali zamířit do prázdné brány a puk skončil na boční síti!

26:47
    Čas rychle plyne a ve druhé třetině jsme toho zatím kromě gólu příliš mnoho neviděli.

27:26
    Ppwerbreak. Oba týmy se mohou na střídačku dojet občerstvit.

28:40
    Druhá třetina je v plném proudu a zatím stále čekáme na nějakou větší brankovou příležitost.

29:24
    Toni Soderholm se pokusil vypálit z prostoru mezi kruhy, jeho střela ale byla sražena nad.

30:02
    Jeremy Dehner se pokusil vypálit na pravé straně z úhlu nad rameno Tuokkoly, ten se ale překvapit nenechal a připsal si skvělý zákrok!

30:02
    Lukas Lang vystřídal v bráně Aus den Birkena.

30:48
    Hlavní rozhodčí ukazoval něco směrem k časoměřičům, vydala to jako vysoká hůl, ale nakonec se pokračuje ve hře pět na pět.

32:03
    ANDREAS EDER napřáhl z prostoru mezi kruhy ke krásné střele, která zamířila přesně k levé tyči nad vyrážečku brankáře Tuokkoly! Asistence: Joachim Ramoser, Kai Herpich.
    Andreas EDER - 3:1

32:31
    Lukas Lang si připsal první úspěšný zákrok a hra byla přerušena kvůli dalšímu powerbreaku.

33:13
    Steven Pinizzotto tvrdě vypálil z vrcholu mezi kruhy pro vhazování, jeho následná střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Tuokkola a betony jeho střelu vyrazil!

34:50
    Jason Jaffray tvrdě vypálil z levé strany, brankář Tuokkola byl ale na místě a přerušil hru.

35:24
    Steven Pinizzotto se dostal do samostatného nájezdu, který se snažil zakončit bekhendovým blafákem, který mu vyšel, jenže Tuokkola nechal betony na zemi a v leže jeho pokus zneškodnil!

35:32
    Frederic St Denis (Red Bull Mnichov) dostal menší trest, 2 minuty držení protihráče.

36:10
    Mnichovu se podařilo vyhodit přes všechny čáry a hosté musejí další akci zakládat od vlastní brány.

36:48
    Další vyhození. Red Bull Mnichov zatím zvládá oslabení skvěle.

37:16
    Thomas Poeck tvrdě vypálil od modré čáry na přední pravou tyč, a přestože jeho střela směřovala mimo, Lukas Lang raději střelu zastavil a přerušil hru.

37:38
    Oba týmy hrají opět v plném počtu.

38:02
    Ulrich Maurer posílal před bránu z levého křídla nebezpečnou přihrávku, žádný z jeho spoluhráčů ji však nedokázal usměrnit na bránu.

38:52
    Kevin Kapstad (Klagenfurt) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

39:40
    MICHAL WOLF napřáhl v přesilové hře ke krásné střele, která zamířila přesně do levého horního rohu a bezmocný Tuokkola nemohl dělat nic jiného, než jen pokrčit rameny! S tím se opravdu nedalo dělat nic. Asistence: Jason Jaffray, Dominik Kahun.
    Andreas WOLF - 4:1

40:00

Jako blesk z čistého nebe ihned po přestávce udeřil Klagenfurt, když se po krásném pasu přes celé hřiště prosadil Oliver Setzinger. Netrvalo to však dlouho a domácím vrátil dvoubrankový náskok Andreas Eder, na jehož gól v samotném závěru první třetiny navázal krásnou střelou do levého horního rohu Michal Wolf. Skóre po 40 minutách. Red Bull Mnichov 4 Klagenfurt 1.

Hráči obou týmů se naposledy vrací z útrob Olympia-Eisstadionu na ledovou plochu, kde za několik málo okamžiků začne poslední dějství zápasu, v němž domácí Red Bull Mnichov vede po 40 odehraných minutách 4:1.

40:01

40:08
    Hráči Mnichova vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

40:59
    Mnichov se vydal do útoku, jeho akce ale skončila poté, co domácí hokejisté přišli o puk za bránou.

41:31
    Jeremy Dehner vázal na levé straně s rozehrávkou a vzápětí se dostal do problémů, když u mantinelu musel bojovat o puk s dvěma protihráči, situaci ale zvládl vyřešit.

42:05
    Klagenfurt vyrazil do rychlého protiútoku, po kterém před bránu Langa přilétl nepříjemný puk a hosté se mohli zkusit dostat k dorážce, jenže Lang rychle vyjel z brány, aby v leže přikryl puk lapačkou.

43:11
    Matthew Smaby nahodil puk od modré čáry před bránu, kde se jeden z jeho spoluhráčů marně snažil dostat k zakončení.

44:48
    Klagenfurt se vydal na útočný výlet, ten však po pár vteřinách pobytu v útočné třetině ztroskotal.

44:54
    Tuokkola zastavil přikryl nahozený puk lapačkou a vhazovat se bude po jeho pravici.

45:11
    Klagenfurt v obranné třetině vyhrál vhazování a mohl vyvést puk do středního pásma, což také udělal.

45:42
    Ačkoliv ve druhé třetině padly tři góly, tak nejpohlednější zatím byla ta první, která nabídla několik šancí na obou stranách.

46:08
    Kevin Kapstad (Klagenfurt) dostal menší trest, 2 minuty držení.

46:27
    Lukas Lang zastavil hokejkou vyhození Klagenfurtu a rychle rozehrál.

47:01
    Další vyhození, po kterém hráči Mnichova musejí rozjíždět útočnou akci od vlastní brány.

48:13
    Mnichov se usadil v útočném pásmu a po skončení přesilovky jeden z jeho hráčů tvrdě vypálil od modré čáry, jeho pokus ale zamířil mimo.

48:21
    Na druhé straně se dostal do zakončení Thomas Poeck, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování ale byla sražena do ochranné sítě.

49:03
    Domácí hokejisté se dostali do přečíslení tři na dva, ale následná přihrávka přes šířku hřiště neprošla. Dobrá obranná práce Klagenfurtu.

49:24
    Richard Regehr skvěle přihrál do druhé vlny svému spoluhráčovi, který z úhlu nebezpečně vypálil a Tuokkola si nebyl jistý, kde má puk! Nakonec ho ale mezi rukou a betonem sklapl a hra byla přerušena.

50:22
    KEITH AUCOIN střílí svůj druhý gól v dnešním zápase a zvyšuje na 5:1!! Keith Aucoin se před bránou dostal k volnému puku a poté ho pěknou střelou uklidil nad vyrážečku Tuokkoly do sítě.
    Keith AUCOIN - 5:1

50:52
    Tukkola měl co dělat, aby pochytal všechny dorážky Mnichova, nakonec to ale zvládl a v leže puk chytil.

51:41
    Tuokkola ukryl puk v lapačce a hra byla přerušena.

52:10
    Tuokkola už se chystal zakročit po útoku Mnichova na pravé straně, ale nakonec zasahovat nemusel.

52:56
    Mnichov zavezl puk do útočného pásma, aby mohl rychle vystřídat.

53:37
    Lukas Lang si přiklekl, aby zastavil nahození Klagenfurtu, a po přerušení hry následuje powerbreak.

53:41
    Klagenfurt vyhrál vhazování v útočném pásmu a vypadalo to, že ho udrží, nakonec se tak ale nestalo.

54:15
    Na stadionu panuje fantastická atmosféra a fanoušci Mnichova skandují do rytmu chorálu.

54:28
    Ulrich Maurer (Red Bull Mnichov) dostal menší trest, 2 minuty držení.

55:38
    Thomas Pöck (Klagenfurt) dostal menší trest, 2+2 minuty hra vysokou holí.

55:41
    Steven Pinizzotto byl zasažen hokejkou do obličeje, ale vypadá to, že všechny zuby má v pořádku.

56:21
    Protože ve tváří Pinizzotta byla vidět krev, tak Pöck nakonec dostal 2+2 minuty.

56:54
    Lukas Lang dojel za bránu, aby zastavil vyhození Klagenfurtu a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

57:07
    Zápas se chýlí ke svému konci a Mnichov má k dispozici přesilovou hru, která potrvá něco málo přes 2 minuty.

57:27
    Klagenfurt se i přes oslabení dostal k nahození na bránu, to ale v pohodě ukryl ve výstroji připravený Lukas Lang, který zřejmě udrží čisté konto poté, co po půlhodině hrací doby nahradil Aus den Birkena.

58:26
    Jeden z hráčů Mnichova se snažil tečovat nahozený puk a těsně se mu to nepodařilo. Na druhý pokus už ano a za Tuokkolou zřejmě zazvonila levá tyč!

59:16
    DOMINIK KHAUN využívá přesilovou hru a přesnou střelou upravuje skóre zápasu na konečných 6:1!! Asistence: Florian Kettemer, Ulrich Maurer.

Klagenfurt nedokázal favorita zápasu zaskočit a během čtyř zápasů v základní skupině získal jeden jediný bod. Přesto ale může být rád za zisk cenných zkušeností, které se mohou v nadcházející sezóně hodit. Red Bull Mnichov suverénně vyhrál všechny čtyři zápasy a se základní skupinou se rozloučit vysokou výhru 6:1. Uvidíme, jak se bude Mnichovu dařit v dalších duelech. (18:51:49)
    Fantastická děkovačka domácího Mnichova.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 15. Christensen, 17. Aucoin, 33. Eder (Ramoser, Herpich), 40. Wolf (Jaffray, Kahun), 51. Aucoin, 60. Khaun – 21. Setzinger (Poeck)

EHC Red Bull Mníchov: Aus den Birken (31. Lang) – Söderholm, Boyle – Regehr, Dehner – Kettemer, Smaby – Herpich, St Denis – Jaffray, Wolf, Christensen – Sparre, Pinizzotto, Aucoin – Maurer, Mauer, Kahun – Eder, Ramoser.
    KAC Klagenfurt: Tuokkola (Stroj) – Poeck, Desantis – Strong, Popovic – Reichel, Vallant – Kapstad, Schumnig – Setzinger, Geier, Nordqvist – Lundmark, Koch, Ganahl – Kurath, Jacques, Hundertpfund – Pöck, Harand, Ban.

Rozhodca: Jussi Leppänen, Bastian Haupt – Thorsten Lajoie, Markku Büse