Tappara – Zug 3:1 (kon.) | Rauma – Luleå 0:3 (kon.) | Litvínov – Blues 3:2 (po pr.)
Mníchov – EC-KAC 6:1 (kon.) | Linz – Düsseldorf 5:3 (kon.) | Gap – Eisbären 3:1 (kon.)
EHC Red Bull Mníchov
6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
KAC Klagenfurt
cz Nedeľa 06.09.2015, 16:30 • Olympia-Eisstadion, Garmisch-Partenkirchen (GER) • Liga majstrov • Skupina 8
    Fantastická děkovačka domácího Mnichova.

Klagenfurt nedokázal favorita zápasu zaskočit a během čtyř zápasů v základní skupině získal jeden jediný bod. Přesto ale může být rád za zisk cenných zkušeností, které se mohou v nadcházející sezóně hodit. Red Bull Mnichov suverénně vyhrál všechny čtyři zápasy a se základní skupinou se rozloučit vysokou výhru 6:1. Uvidíme, jak se bude Mnichovu dařit v dalších duelech. (18:51:49)

59:16
    Mnichov právě vstřelil branku!
    DOMINIK KHAUN využívá přesilovou hru a přesnou střelou upravuje skóre zápasu na konečných 6:1!! Asistence: Florian Kettemer, Ulrich Maurer.

58:26
    Jeden z hráčů Mnichova se snažil tečovat nahozený puk a těsně se mu to nepodařilo. Na druhý pokus už ano a za Tuokkolou zřejmě zazvonila levá tyč!

57:27
    Klagenfurt se i přes oslabení dostal k nahození na bránu, to ale v pohodě ukryl ve výstroji připravený Lukas Lang, který zřejmě udrží čisté konto poté, co po půlhodině hrací doby nahradil Aus den Birkena.

57:07
    Zápas se chýlí ke svému konci a Mnichov má k dispozici přesilovou hru, která potrvá něco málo přes 2 minuty.

56:54
    Lukas Lang dojel za bránu, aby zastavil vyhození Klagenfurtu a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

56:21
    Protože ve tváří Pinizzotta byla vidět krev, tak Pöck nakonec dostal 2+2 minuty.

55:41
    Steven Pinizzotto byl zasažen hokejkou do obličeje, ale vypadá to, že všechny zuby má v pořádku.

55:38
    Thomas Pöck (Klagenfurt) dostal menší trest, 2+2 minuty hra vysokou holí.

54:28
    Ulrich Maurer (Red Bull Mnichov) dostal menší trest, 2 minuty držení.

54:15
    Na stadionu panuje fantastická atmosféra a fanoušci Mnichova skandují do rytmu chorálu.

53:41
    Klagenfurt vyhrál vhazování v útočném pásmu a vypadalo to, že ho udrží, nakonec se tak ale nestalo.

53:37
    Lukas Lang si přiklekl, aby zastavil nahození Klagenfurtu, a po přerušení hry následuje powerbreak.

52:56
    Mnichov zavezl puk do útočného pásma, aby mohl rychle vystřídat.

52:10
    Tuokkola už se chystal zakročit po útoku Mnichova na pravé straně, ale nakonec zasahovat nemusel.

51:41
    Tuokkola ukryl puk v lapačce a hra byla přerušena.

50:52
    Tukkola měl co dělat, aby pochytal všechny dorážky Mnichova, nakonec to ale zvládl a v leže puk chytil.
    Keith AUCOIN - 5:1

50:22
    KEITH AUCOIN střílí svůj druhý gól v dnešním zápase a zvyšuje na 5:1!! Keith Aucoin se před bránou dostal k volnému puku a poté ho pěknou střelou uklidil nad vyrážečku Tuokkoly do sítě.

49:24
    Richard Regehr skvěle přihrál do druhé vlny svému spoluhráčovi, který z úhlu nebezpečně vypálil a Tuokkola si nebyl jistý, kde má puk! Nakonec ho ale mezi rukou a betonem sklapl a hra byla přerušena.

49:03
    Domácí hokejisté se dostali do přečíslení tři na dva, ale následná přihrávka přes šířku hřiště neprošla. Dobrá obranná práce Klagenfurtu.

48:21
    Na druhé straně se dostal do zakončení Thomas Poeck, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování ale byla sražena do ochranné sítě.

48:13
    Mnichov se usadil v útočném pásmu a po skončení přesilovky jeden z jeho hráčů tvrdě vypálil od modré čáry, jeho pokus ale zamířil mimo.

47:01
    Další vyhození, po kterém hráči Mnichova musejí rozjíždět útočnou akci od vlastní brány.

46:27
    Lukas Lang zastavil hokejkou vyhození Klagenfurtu a rychle rozehrál.

46:08
    Kevin Kapstad (Klagenfurt) dostal menší trest, 2 minuty držení.

45:42
    Ačkoliv ve druhé třetině padly tři góly, tak nejpohlednější zatím byla ta první, která nabídla několik šancí na obou stranách.

45:11
    Klagenfurt v obranné třetině vyhrál vhazování a mohl vyvést puk do středního pásma, což také udělal.

44:54
    Tuokkola zastavil přikryl nahozený puk lapačkou a vhazovat se bude po jeho pravici.

44:48
    Klagenfurt se vydal na útočný výlet, ten však po pár vteřinách pobytu v útočné třetině ztroskotal.

43:11
    Matthew Smaby nahodil puk od modré čáry před bránu, kde se jeden z jeho spoluhráčů marně snažil dostat k zakončení.

42:05
    Klagenfurt vyrazil do rychlého protiútoku, po kterém před bránu Langa přilétl nepříjemný puk a hosté se mohli zkusit dostat k dorážce, jenže Lang rychle vyjel z brány, aby v leže přikryl puk lapačkou.

41:31
    Jeremy Dehner vázal na levé straně s rozehrávkou a vzápětí se dostal do problémů, když u mantinelu musel bojovat o puk s dvěma protihráči, situaci ale zvládl vyřešit.

40:59
    Mnichov se vydal do útoku, jeho akce ale skončila poté, co domácí hokejisté přišli o puk za bránou.

40:08
    Hráči Mnichova vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

40:01

Hráči obou týmů se naposledy vrací z útrob Olympia-Eisstadionu na ledovou plochu, kde za několik málo okamžiků začne poslední dějství zápasu, v němž domácí Red Bull Mnichov vede po 40 odehraných minutách 4:1.

Jako blesk z čistého nebe ihned po přestávce udeřil Klagenfurt, když se po krásném pasu přes celé hřiště prosadil Oliver Setzinger. Netrvalo to však dlouho a domácím vrátil dvoubrankový náskok Andreas Eder, na jehož gól v samotném závěru první třetiny navázal krásnou střelou do levého horního rohu Michal Wolf. Skóre po 40 minutách. Red Bull Mnichov 4 Klagenfurt 1.

40:00
    Andreas WOLF - 4:1

39:40
    MICHAL WOLF napřáhl v přesilové hře ke krásné střele, která zamířila přesně do levého horního rohu a bezmocný Tuokkola nemohl dělat nic jiného, než jen pokrčit rameny! S tím se opravdu nedalo dělat nic. Asistence: Jason Jaffray, Dominik Kahun.

38:52
    Kevin Kapstad (Klagenfurt) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

38:02
    Ulrich Maurer posílal před bránu z levého křídla nebezpečnou přihrávku, žádný z jeho spoluhráčů ji však nedokázal usměrnit na bránu.

37:38
    Oba týmy hrají opět v plném počtu.

37:16
    Thomas Poeck tvrdě vypálil od modré čáry na přední pravou tyč, a přestože jeho střela směřovala mimo, Lukas Lang raději střelu zastavil a přerušil hru.

36:48
    Další vyhození. Red Bull Mnichov zatím zvládá oslabení skvěle.

36:10
    Mnichovu se podařilo vyhodit přes všechny čáry a hosté musejí další akci zakládat od vlastní brány.

35:32
    Frederic St Denis (Red Bull Mnichov) dostal menší trest, 2 minuty držení protihráče.

35:24
    Steven Pinizzotto se dostal do samostatného nájezdu, který se snažil zakončit bekhendovým blafákem, který mu vyšel, jenže Tuokkola nechal betony na zemi a v leže jeho pokus zneškodnil!

34:50
    Jason Jaffray tvrdě vypálil z levé strany, brankář Tuokkola byl ale na místě a přerušil hru.

33:13
    Steven Pinizzotto tvrdě vypálil z vrcholu mezi kruhy pro vhazování, jeho následná střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Tuokkola a betony jeho střelu vyrazil!

32:31
    Lukas Lang si připsal první úspěšný zákrok a hra byla přerušena kvůli dalšímu powerbreaku.
    Andreas EDER - 3:1

32:03
    ANDREAS EDER napřáhl z prostoru mezi kruhy ke krásné střele, která zamířila přesně k levé tyči nad vyrážečku brankáře Tuokkoly! Asistence: Joachim Ramoser, Kai Herpich.

30:48
    Hlavní rozhodčí ukazoval něco směrem k časoměřičům, vydala to jako vysoká hůl, ale nakonec se pokračuje ve hře pět na pět.

30:02
    Lukas Lang vystřídal v bráně Aus den Birkena.

30:02
    Jeremy Dehner se pokusil vypálit na pravé straně z úhlu nad rameno Tuokkoly, ten se ale překvapit nenechal a připsal si skvělý zákrok!

29:24
    Toni Soderholm se pokusil vypálit z prostoru mezi kruhy, jeho střela ale byla sražena nad.

28:40
    Druhá třetina je v plném proudu a zatím stále čekáme na nějakou větší brankovou příležitost.

27:26
    Ppwerbreak. Oba týmy se mohou na střídačku dojet občerstvit.

26:47
    Čas rychle plyne a ve druhé třetině jsme toho zatím kromě gólu příliš mnoho neviděli.

25:13
    Tuokkola byl mimo ideální pozici, ale domácí hokejisté nedokázali zamířit do prázdné brány a puk skončil na boční síti!

24:33
    Thomas Hundertpfund dobře zpracoval v obranném pásmu a poté po mantinelu za vlastní bránou rozehrál.

23:45
    Klagenfurt se na chvíli ocitl v útočném pásmu, domácí ale rychle vyčistili obrannou třetinu a poslali puk do středu hrací plochy.

22:35
    Florian Kettemer počkal za bránou, až mu spoluhráči dostřídají a poté rozehrál.

21:44
    Před Tuokkolou se strhla menší mela a domácí do domácího brankáře šťourali jako do vosího hnízda, k dorážce se ale nedostali!
    Oliver SETZINGER - 2:1

20:09
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    OLIVER SETZINGER vrací Klagenfurt krátce po začátku druhé třetiny zpět do hry gólem v oslabení! Thomas Poeck z rohu obranného pásma vyhodil puk do útočného pásma, kde našel najíždějícího Olivera Setzingera, který se dostal do samostatného nájezdu, a přestože byl pod tlakem, mezi betony puk poslal mezi betony Aus den Birkera do brány. Asistence: Thomas Poeck.

20:01

Rolba odvedla svou práci a oba týmy se vracejí zpět na skvěle upravenou ledovou plochu, aby zahájily druhou třetinu, do které domácí Red Bull Mnichov vstupuje s dvoubrankovým vedením.
    Hokejisté Mnichova se dvakrát mohli radovat v přesilové hře z gólu a po první třetině vedou nad Klagenfurtem 2:0.

Red Bull Mnichov byl v první třetině lepším týmem a v jejím závěru se ujal dvoubrankového vedení, když se během přesilové hry prosadil Mads Christensen a po něm Keith Aucoin. Skóre po první třetině. Red Bull Mnichov 2 Klagenfurt 0.

20:00

19:35
    Johannes Reichel (Klagenfurt) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

19:04
    Jason Jaffray se pokusil z otočky zasunout puk mezi betony Tuokkoly, ten byl ale připraven a včas sklapl betony!

18:17
    Tuokkola vyrazil nebezpečnou střelu z pravého kruhu pro vhazování do ochranné sítě!

18:01
    Oliver Setzinger (Klagenfurt) dostal menší trest, 2 minuty vražení na hrazení.

18:00
    Do konce první třetiny zbývají 2 minuty.
    Keith AUCOIN - 2:0

16:41
    KEITH AUCOIN si sjel před bránu a poté puk uklidil přesně do pravého horního rohu nad rameno Tuokkoly, který na prudkou ránu zápěstím nedokázal zareagovat.

15:49
    Útok Klagenfurtu zastavilo nahození, na které si nenajížděl žádný z jeho hráčů. Útočnou třetina byla prakticky prázdná.

14:59
    Ulrich Maurer se ocitl v další slibné příležitosti, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale skončila na výstroji Tuokkoly, který se během pár sekund podruhé v zápase překonat nenechal!
    Mads CHRISTENSEN - 1:0

14:28
    MADS CHRISTENSEN posílá Red Bull Mnichov do vedení po krásné individuální akci! Mads Christensen vybojoval na modré čáře puk, krásným obloukem si sjel před bránu a svou akci završil behkendovým blafákem, po kterém kotouč uklidil přesně pod víko.

13:51
    VHAZOVÁNÍ: Mnichov 6 Klagenfurt 6

13:51
    Hráči Klegenfurtu vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po pravici Tuokkoly.

13:33
    Hra byla přerušena poté, co Tuokkola přikryl lapačkou po vyjetí z brány volný puk, a oba týmy dostali opět přestávku na nabrání sil.

13:16
    Zápas se opravdu hraje v obrovském tempu.

12:41
    Mnichov měl ještě k dispozici krátkou přesilovou hru, ta je ale u konce a oba týmy hrají opět v plném počtu.

11:50
    Steven Pinizzotto tvrdě vypálil z levé strany, jeho střela ale našla pouze betony Tuokkoly, který včas zaklekl!

11:40
    Mnichovští se usadili v útočné třetině, zatím se ale vypálit neodhodlali.

11:10
    Ještě půlminuty se bude hrát ve hře 4 na 4.

10:33
    Jason Desantis (Klagenfurt) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

10:03
    Andreas Eder se v oslabení řítil sám na bránu a byl možná zahákován, nicméně z velké příležitosti nakonec nebylo nic. Ani vyloučení!

09:38
    Jeremy Dehner (Red Bull Mnichov) dostal menší trest, 2 minuty hákování

09:00
    Joachim Ramoser napřáhl od modré čáry ke tvrdé ráně, Tuokkola byl však u své pravé tyče připraven a ukryl puk ve své výstroji!

08:05
    Matthew Smaby (Red Bull Mnichov) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

08:05
    Jamie Lundmark se skvěle protáhl kolem Matthewa Smabyho a poté se dostal do samostatného nájezdu, který dokázal Aus den Birken skvělým zákrokem zneškodnit!

07:30
    Klagenfurt prohrál všechny tři dosavadní zápasy, ale jeden z nich alespoň dokázal dotáhnout do prodloužení.

06:30
    Zápas po krátké přestávce kvůli odpočinku opět pokračuje a Mnichov spěchá směrem kupředu.

06:09
    Tuokkola se nyní musel v bráně Klagenfurtu pořádně ohánět, aby zastavil dvě nebo tři nebezpečné střely domácího týmu, po vyjetí z brány se mu to ale podařilo!

05:54
    Zápas rychle utíká a Red Bull Mnichov má podle předpokladů více ze hry.

04:22
    Ans den Birken rychle zaklekl a puk směřující na jeho bránu zastavil.

03:37
    Zatímco Klagenfurt se tímto zápasem s letošním ročníkem loučí, Mnichov se může těšit z postupu do playoff.

02:44
    Mnichov se ocitl v první slibné příležitosti, z pravého kruhu pro vhazování ale fantastického Tuokkolu propálit nedokázali! Brankář Klegenfurtu vyrazil puk do rohu kluziště maskou.

01:46
    Hráči Mnichova počkali za vlastní bránou, až jejich spoluhráči vystřídají.

00:55
    Pro oba týmy je dnešní utkání posledním zápasem v základní skupině Champions Hockey League.

00:01
    Světelná show, která bude za pár okamžiků k vidění na ledě Mnichova. Zbývá si jen domyslet vřavu fanoušků!

EHC Red Bull Mnichov: Lang (Aus den Birken) – Soderholm, Boyle – Regehr, Dehner – Kettemer, Smaby – Herpich, St Denis – Jaffray, Wolf, Christensen – Sparre, Pinizzotto, Aucoin – Maurer, Mauer, Kahun – Eder, Ramoser.

KAC Klagenfurt: Tuokkola (Stroj) – Poeck, Desantis – Strong, Popovic – Reichel, Vallant – Kapstad, Schumnig – Setzinger, Geier, Nordqvist – Lundmark, Koch, Ganahl – Kurath, Jacques, Hundertpfund – Pock, Harand, Ban.

Rozhodčí: Jussi Leppänen, Bastian Haupt – Thorsten Lajoie, Markku Büse.
    Hráči Red Bullu Mnichov se stylově zahřívali před vstupem do haly.

Zatímco Red Bull Mnichov se po třech výhrách vyhřívá na první příčce, kterou už mu nikdo nevezme, Klagenfurt prožil úplně opačný vstup do soutěže a po třech porážkách v soutěži předčasně končí. Klagenfurt odehrál nejvyrovnanější zápas v Košicích, se kterými venku remizoval 1:1 a osudu utkání museli rozhodnout nájezdy, v nichž byli úspěšnější hokejisté Košic.

EHC Red Bull Mnichov

Hokejový tým Red Bull Mnichov vstoupil do letošního ročníku Champions Hockey League fantasticky a po třech výhrách ze tří zápasů má na svém kontě plný počet devíti bodů. Mnichov si zajistil předčasně postup dvěma výhrami nad Košicemi (2:4, 1:0) a rakouským Klagenfurtem (1:4), který nyní vyzve doma.

Bohatý program Champions Hockey League pokračuje v neděli odpoledne posledním zápasem základní skupiny H, v němž Red Bull Mnichov vyzve na svém ledě Klagenfurt. Střetnutím z Olympia-Eisstadion v Garmisch-Partenkirchenu Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 15. Christensen, 17. Aucoin, 33. Eder (Ramoser, Herpich), 40. Wolf (Jaffray, Kahun), 51. Aucoin, 60. Khaun – 21. Setzinger (Poeck)

EHC Red Bull Mníchov: Aus den Birken (31. Lang) – Söderholm, Boyle – Regehr, Dehner – Kettemer, Smaby – Herpich, St Denis – Jaffray, Wolf, Christensen – Sparre, Pinizzotto, Aucoin – Maurer, Mauer, Kahun – Eder, Ramoser.
    KAC Klagenfurt: Tuokkola (Stroj) – Poeck, Desantis – Strong, Popovic – Reichel, Vallant – Kapstad, Schumnig – Setzinger, Geier, Nordqvist – Lundmark, Koch, Ganahl – Kurath, Jacques, Hundertpfund – Pöck, Harand, Ban.

Rozhodca: Jussi Leppänen, Bastian Haupt – Thorsten Lajoie, Markku Büse