SR 18 – Švajčiarsko U18 5:6 (2:3 po s.n.) | Česko U18 – USA U18 3:4 (kon.) | Fínsko U18 – Švédsko U18 1:2 (kon.)
Kanada U18 – Rusko U18 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Kanada U18
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Rusko U18
cz Piatok 14.08.2015, 19:00 • Ice Bors Arena • Hlinka Gretzky Cup • Semifinále

V samostatných nájezdech zvítězil tým Kanada U18.
    Autorem vítězné branky je NOLAN PATRICK.
    IVANOV

3. séria
    1:0
    Ivanov se utopil v kličkách, Rusové si ani jednou nepřišli na Wellse a do finále postupuje Kanada!
    NOLAN PATRICK

1. séria
    1:0
    Jako první se rozjel Nolan Patrick, který trefil šibenici ruské brány.

51:30
    Nyní sledujeme strhující hokej. Hra se přelévá ze strany na stranu. K vidění jsou brejkové situace a přečíslení. Oba gólmani však chytají výborně a drží své týmy.

50:00
    Clague se protáhl mezi ruskou obranou a dostal se do samostatného nájezdu, Suchačev si pohlídal prostor mezi lapačkou a tělem a vyrazil puk mimo bránu.

49:41
    Ruský trenér chápe, že se začíná lámat "chléb" a bere si oddechový čas.

48:56
    Benson se ocitl v blízkosti Suchačevovy brány, který už ležel na ledě, kanadskému supertalentu se ovšem nepovedlo bekhendem zvednout puk.
    Přečíslení Kanady 2na1

46:16
    Kaspick se po hrubici Makejeva řítil do přečíslení dva na jednoho, obětavý zákrok, kterým vše z ruské strany zachránil, vystřihl Alexejev, jenž v pádu holí vypíchl puk do rohu.

45:58
    Rusové mají možnost přesilové hry, dvě minuty za hákování obdržel Jordan Kyrou.
    Šance Kanadského hráče.

45:33
    Patrick vybojoval kotouč v mezikruží a vzápětí pálil velmi nebezpečně těsně vedle pravé tyčky ruské brány.
    Tyč Kanaďana!

44:19
    Popugajev zakončil svůj brejk střelou přes obránce, která se odrazila od břevna na ochrannou síť.

42:25
    V době, kdy Rusové už hrají v plném počtu a tedy přesilovou hru se do další nebezpečné šance dostal Bitten, proti jeho střele mířené pod víko vytáhl Suchačev ukázkový semafor.

42:10
    Na druhé straně velmi nebezpečně dorážel Bitten, Suchačev si pokryl prostor mezi betony.

41:46
    Po střele od modré dorážel zblízka Ivanov, Wells se blýskl výborným zákrokem.

41:29
    Přesilová hra Kanady je u konce. Dvě minuty za hákování obdržel Kale Clague.

40:18
    Nepříjemnost pro Rusy hned na úvod třetí části. Dmitrij Alexejev dostal dvě minuty za sekání.
    Šance Kanady,která ale nekončí golem.

38:20
    McLeod dostal zpoza brány výbornou přihrávku, zblízka trefil připraveného Suchačeva.

34:02
    Mete pálil z levého kruhu a jeden z jeho spoluhráčů usměrnil kotouč za brankovou čáru. Stalo se tak ovšem ve chvíli, kdy už byla posunutá branka a gól neplatí.

33:12
    Rovnovážný stav dlouho nevydržel. Kanadský tlak může pokračovat poté, co dvě minuty za krosček obdržel Alexandr Jakovenko.
    Velká šance Kanady!

32:44
    Po Jostově ráně od modré dorážel zblízka Dube, ani on svou šanci nevyužil.

31:59
    Po Patrickově střele z pravého kruhu kotouč Suchačevovi vypadl a Benson mohl dorážet do prázdné, jenomže promáchl!

31:04
    Meščerjakov dostal dvě minuty za držení. Šance pro Kanadu, která má kvalitní přesilovky.

27:16
    Rusové se mohou vrátit do vedení v přesilové hře. Josh Mahura podrazil pronikajícího Geraskina, za což obdržel dvouminutový trest.
    JORDAN KYROU - 1:1

¨

25:44
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanaďané vyrovnávají v přesilové hře stav utkání. Benson našel přesným pasem volného JORDANA KYROUA, který poslal kotouč do odkryté části brány. Asistence: Tyler Benson.

25:09
    Kanada si podruhé v zápase zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za Danil Verijajev dostal dvě minuty za držení. Opět se jednalo o útočný faul.

22:00
    Kanaďané poprvé na turnaji prohrávají a to jich rozhodilo. Meščerjakov se dostal k odraženému kotouči v mezikruží a z velmi výhodné pozice vypálil, Wells se nyní vytáhl a jeho pokus vyrazil mimo nebezpečí.
    RUBTCOV - 0:1
    GERMAN RUBTCOV - 0:1

19:11
    Rusko právě vstřelilo branku!
    To jsou věci. Rusové se dostali do přečíslení tři na jednoho a v závěrečné minutě úvodní části otevírají skóre utkání.Jakovenko zblízka Wellse ještě nepřekonal, kanadský gólman vyrazil puk před sebe a následně jej do brány dorazil GERMAN RUBTCOV. Asistence: Alexandr Jakovenko, Artur Kajumov.

15:59
    Druhé vyloučení Kanady v utkání, podruhé Nolan Patrick a podruhé se jedná o útočný faul. Tentokrát si neuhlídal hokejku a za nebezpečnou hru vysokou holí obdržel dvouminutový trest.

10:52
    Kanaďané využili chyby ruského obránce na modré čáře a hnali se do přečíslení dva na jednoho, Beck Malenstyn to vzal na sebe a rozhodl se pro střelu, zblízka trefil masku Suchačeva, který následně schoval kotouč v lapačce.

09:10
    Rusové mají možnost vytvořit si první šance poté, co si Nolan Patrick počínal v útočném pásmu až příliš dravě, přidržel u mantinelu Ivanova a rozhodčí za to poslal kanadský supertalent na trestnou lavici.

01:17
    Pavel Ryženkov podrazil pronikajícího Howdena a Rusové budou hrát zkraje zápasu oslabení.

Václav Petrů

Góly a asistencie: 26. Kyrou (Benson), rozh. náj. Patrick – 20. Rubtcov (Jakovenko, Kajumov)