SR 18 – Švajčiarsko U18 5:6 (2:3 po s.n.) | Česko U18 – USA U18 3:4 (kon.) | Fínsko U18 – Švédsko U18 1:2 (kon.)
Kanada U18 – Rusko U18 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Kanada U18
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Rusko U18
cz Piatok 14.08.2015, 19:00 • Ice Bors Arena • Hlinka Gretzky Cup • Semifinále

To je od nás pro dnešek všechno, nenechte si ale ujít zítřejší vyvrcholení letošního Memoriálu Ivana Hlinky. Jak finálové klání, tak zápas o bronz, Vám přineseme v podrobném online přenosu. Přejeme dobrou noc. (21:28:06)

Kanadu tedy zítra čeká finálová bitva se Švédskem, na Rusy čeká zápas o třetí místo s Finskem.
    Vítězná kanadská radost.

K radosti břeclavských diváků, kteří v samostatných nájezdech mohutně povzbuzovali Kanadu, postupují do finále právě zástupci kolébky hokeje. Ve vzrušujícím utkání, které diváky určitě bavilo, měli hráči Javorového listu přece jen více ze hry a jen díky výbornému Suchačevovi v ruské bráně dospělo utkání do prodloužení. V tom jsme branku neviděli, v samostatných nájezdech ovšem rozhodl jeden z největších talentů letošního Memoriálu Nolan Patrick, který byl jediným úspěšným exekutorem.

Nejlepším hráčem Ruska byl vyhlášen Vladislav Suchačev, Kanady rovněž gólman, Dylan Wells.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Kanada U18.
    Autorem vítězné branky je NOLAN PATRICK.
    IVANOV

3. séria
    1:0
    Ivanov se utopil v kličkách, Rusové si ani jednou nepřišli na Wellse a do finále postupuje Kanada!
    DUBE

3. séria
    1:0
    Dube mohl rozhodnout, ale netrefil bránu.
    MAKEJEV

2. séria
    1:0
    Nikita Makejev se pokusil o kličku do bekhendu, ale neuspěl.
    JOST

2. séria
    1:0
    Tyler Jost se pokusil střílet na zadní tyč, ovšem netrefil brankový prostor.
    ŠVYRJEV

1. séria
    1:0
    Za Rusko se rozjel Švyrjev ovšem s kličkou do forhendu neuspěl.
    NOLAN PATRICK

1. séria
    1:0
    Jako první se rozjel Nolan Patrick, který trefil šibenici ruské brány.

Samostatné nájezdy začínají.

Rolba už vyžehlila potřebnou část a v samostatných nájezdech začíná Kanada.

Prvním jistým finalistou jsou hokejisté Švédska, kteří v podvečerním prvním semifinále zdolali v Bratislavě v poměru 2:1 vítěze skupiny B Finsko.

Když drama, tak pořádné. O druhém finalistovi letošního Memoriálu Ivana Hlinky rozhodnou samostatné nájezdy. Z každého týmu pojedou tři vybraní hráči. Čeká se jen na to, až rolba vyžehlí led podél osy hřiště.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:25
    Po Fabbrově střele z pravého kruhu Suchačevovi vypadl puk, ovšem pomohla mu obrana, která kotouč poslala do středního pásma.

64:00
    Probíhá závěrečná minuta prodloužení.

63:51
    Hra přerušena poté, co Ševčenko zalehl za kanadskou bránou kotouč.

63:10
    Na druhé straně pálil Dubois, ten rovněž střílel nad břevno.

62:43
    Rubtcov od levého kruhu přestřelil bránu.

62:20
    Bitten se snažil nahrát kotouč pod sebe, ovšem obětavý pád Ryženkova zhatil kanadskou šanci.

62:08
    McLeod v ofsajdu, Javorový list alespoň na chvíli přichází o pásmo.

62:00
    Kanaďané nadále drží soupeře pod zámkem.

61:33
    Jost si vybruslil do mezikruží a vypálil, Suchačev jeho pokus vyrazil.

60:50
    Kanadská čtveřice se nastěhovala do útočného pásma.

60:17
    Patrick nahrál do mezikruží Bensonovi, který vypálil, Suchačev zasáhl lapačkou.

60:01

Kanaďané ve třetí třetině spálili další velké množství šancí a nyní se může stát cokoliv. Velkou míru na nerozhodném stavu má ruský brankář Vladislav Suchačev, jenž předvedl výborný výkon.

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, a tak nás čeká po krátké pauze pětiminutové prodloužení, vůbec první tady v Břeclavi v letošním roce.

60:00

59:26
    Rubtcov se dostal do volného prostoru a svůj brejk zakončil střelou k bližší tyči, tu si Wells pokryl a vyrazil puk mimo bránu.

58:48
    Alexejev si neporozuměl se spoluhráči a dopustil se naprosto zbytečného zakázaného uvolnění.

58:39
    Geraskin si počínal v útočném pásmu vysokou holí, rozhodčí přerušil hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Hra se i za tohoto stavu plynule přelévá ze strany na stranu. Oba týmy chtějí vyhrát už po šedesáti minutách.

56:30
    Clagueho ránu od modré čáry Suchačev zkrotil.

56:26
    Patrick zkusil štěstí od levého mantinelu, Suchačev v klidu vyrazil puk za bránu.

55:50
    Afanasev si nevšiml, že na modré čáře nemá žádného spoluhráče a jeho přihrávka doplachtila až na zakázané uvolnění.

55:25
    Ofsajd Kanady.

54:47
    Po Rubtcově nevýrazné střele dorážel nebezpečně na dvakrát Avrajmenko, ovšem na kanadského gólmana si nepřišel.

54:06
    Popugajevovu střelu zastavil Wells levým betonem.

53:50
    Benson dostal přihrávku do mezikruží, odkud vypálil dobře mířenou střelu, jenomže se opět zaskvěl Suchačev, který vytasil svou lapačku.

53:16

53:00
    Patrick se snažil usměrnit střílenou přihrávku od levého mantinelu mezi tři tyče, záměr mu nevyšel, když do prostoru mezi tři tyče kotouč neposlal.

52:25
    Zakázané uvolnění Kanady. Zajímavostí je, že hlasatel oznámil hloučku diváků, který při každé ruské akci pískají, aby se takovéhoto chování zdrželi.

52:02
    McLeod se ocitl v blízkosti Suchačeva a pálil bekhendem mimo bránu.

51:30
    Nyní sledujeme strhující hokej. Hra se přelévá ze strany na stranu. K vidění jsou brejkové situace a přečíslení. Oba gólmani však chytají výborně a drží své týmy.

50:00
    Clague se protáhl mezi ruskou obranou a dostal se do samostatného nájezdu, Suchačev si pohlídal prostor mezi lapačkou a tělem a vyrazil puk mimo bránu.

49:41
    Ruský trenér chápe, že se začíná lámat "chléb" a bere si oddechový čas.

49:41
    Kanaďané dostali svého soupeře pod tlak a Rusové se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

48:56
    Benson se ocitl v blízkosti Suchačevovy brány, který už ležel na ledě, kanadskému supertalentu se ovšem nepovedlo bekhendem zvednout puk.

48:47
    Popugajev neměl u mantinelu přehled o hře, a tak raději poslal kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

48:20
    Zakázané uvolnění hráčů Javorového listu.

47:58
    Kanaďané hrají v plném počtu.

47:40
    McLeod se zmocnil kotouče, projel se do útočné třetiny a zpoza levého kruhu vypálil, Suchačev bez problémů zastavil puk lapačkou, kanadský forvard ale vybojoval cenné vhazování v útočném pásmu.

47:22
    Sborná se nedokáže usadit v útočném pásmu.
    Přečíslení Kanady 2na1

46:16
    Kaspick se po hrubici Makejeva řítil do přečíslení dva na jednoho, obětavý zákrok, kterým vše z ruské strany zachránil, vystřihl Alexejev, jenž v pádu holí vypíchl puk do rohu.

45:58
    Rusové mají možnost přesilové hry, dvě minuty za hákování obdržel Jordan Kyrou.
    Šance Kanadského hráče.

45:33
    Patrick vybojoval kotouč v mezikruží a vzápětí pálil velmi nebezpečně těsně vedle pravé tyčky ruské brány.

45:19
    Jost se procpal podél posledního ruského hráče před Suchačeva, ovšem vzápětí přestřelil.

45:00
    Rubtcov hledal v mezikruží Popugajeva, tomu střela z první vůbec nesedla.
    Tyč Kanaďana!

44:19
    Popugajev zakončil svůj brejk střelou přes obránce, která se odrazila od břevna na ochrannou síť.

43:40
    Zakázané uvolnění Javorových listů.

43:29

43:15
    Ruský pokus o znovudobytí útočného pásma dopadl nezdarem poté, co rozhodčí odpískal ofsajd.
    Krásný semafor Ruského golmana.

43:03
    Howden vyhodil kotouč přes všechny čáry.

42:25
    V době, kdy Rusové už hrají v plném počtu a tedy přesilovou hru se do další nebezpečné šance dostal Bitten, proti jeho střele mířené pod víko vytáhl Suchačev ukázkový semafor.

42:10
    Na druhé straně velmi nebezpečně dorážel Bitten, Suchačev si pokryl prostor mezi betony.

41:46
    Po střele od modré dorážel zblízka Ivanov, Wells se blýskl výborným zákrokem.

41:29
    Přesilová hra Kanady je u konce. Dvě minuty za hákování obdržel Kale Clague.

41:11
    Patrickovu střelu zpoza levého kruhu Suchačev vyrazil před sebe, vše ostatní vyřešila ruská obrana, jeden bek poslal kotouč do středního pásma.

40:35
    Clague si na modré čáře narovnal kotouč a razantně vypálil, kotouč zamířil těsně mimo levou tyč ruské brány.

40:18
    Nepříjemnost pro Rusy hned na úvod třetí části. Dmitrij Alexejev dostal dvě minuty za sekání.

40:01

Ve druhé třetině měli Kanaďané jasně více ze hry, po čtyřiceti minutách je ovšem stav druhého semifinále vyrovnaný. Ve 26. minutě využil přesilovou hru Kyrou, následně si Javorové listy vytvořily několik dalších početních převah, ve kterých si vypracovaly vyložené šance, ovšem Kanaďané buď měli smůlu v koncovce, nebo je vychytal výborný Suchačev v ruské brance. Osud tohoto utkání je tak nadále otevřený. Třetí třetina začne v 20:32.

40:00

39:17
    McLeod společně s Kaspickem přesnými přihrávkami motali hlavu ruské obraně, Suchačev byl opět připraven a vše vyřešil.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
    Šance Kanady,která ale nekončí golem.

38:20
    McLeod dostal zpoza brány výbornou přihrávku, zblízka trefil připraveného Suchačeva.

37:55
    Kanaďané se snaží vytvořit si další tlak, zatím se jim nedaří usadit v útočném pásmu.

36:59
    Mahurovo nahození kotouče obloučkem do útočného pásma raději Suchačev podržel v lapačce a přerušil hru.

36:24
    Verijajev našel na levém kruhu Alexejeva, který si potáhl puk a vypálil, Wells schoval puk v lapačce.

35:47
    Popugajev se hnal do zajímavého brejku, Bean však včas vložil svou hokejku a odzbrojil soupeře.

35:26
    Zakázané uvolnění Kanady. Hra se přesune před Wellse, který už dlouho neměl práci.

35:12
    Rusové hrají v plném počtu. Kanaďané sehráli opět velmi nebezpečnou přesilovku, ale sborná tentokrát odolala.

34:42
    Velká úleva pro Rusko poté co Alexejev vyhodil puk přes všechny čáry.

34:35
    Fabbrův projektil byl sražen jedním z hráčů sborné na ochrannou síť.

34:11
    Bleskovou kombinaci Kanady zakončoval Jost od modré, ovšem svatyni Ruska netrefil.

34:02
    Mete pálil z levého kruhu a jeden z jeho spoluhráčů usměrnil kotouč za brankovou čáru. Stalo se tak ovšem ve chvíli, kdy už byla posunutá branka a gól neplatí.

33:50
    Kanaďané dostali soupeře pod tlak.

33:12
    Rovnovážný stav dlouho nevydržel. Kanadský tlak může pokračovat poté, co dvě minuty za krosček obdržel Alexandr Jakovenko.

33:04
    Rusové přežili oslabení s hodně odřenýma ušima. Nyní hrají v plném počtu.
    Velká šance Kanady!

32:44
    Po Jostově ráně od modré dorážel zblízka Dube, ani on svou šanci nevyužil.

32:29
    Své zaváhání mohl Benson napravit, po kličce se dostal k zakončení z levého kruhu, Suchačev jej však vykryl.

31:59
    Po Patrickově střele z pravého kruhu kotouč Suchačevovi vypadl a Benson mohl dorážet do prázdné, jenomže promáchl!

31:38
    Ivanov poslal kotouč přes všechny čáry.

31:31
    Steelovu střelu zastavil Suchačev na hrudi.

31:04
    Meščerjakov dostal dvě minuty za držení. Šance pro Kanadu, která má kvalitní přesilovky.

30:54
    Čtvrtá kanadská formace dostala soupeře pod velký tlak, ruská obrana v čele s gólmanem Suchačevem však odolala.

29:55
    Benson pálil od modré čáry a jeho pokus nebyl vůbec marný, leč kotouč ke smůle Kanady zaplachtil těsně nad břevnem.

29:40
    Obránce Bean to vzal na sebe a projel se na útočný výlet, který zakončil zdravící směřovanou na ruskou bránu, kotouč však skončil po teči ruské obrany na ochranné síti.

29:16
    Kanaďané se bez větších problémů ubránili ruské přesilovce.

28:46
    Afanasev a poté z druhé strany Makejev pálili od modré čáry, Wells si s oběma projektily poradil.

28:10
    Nepřesnost v rozehrávce využil Mete k vyhození kotouče přes všechny čáry.

27:47
    Jakovenko vypálil od modré čáry, trefil jen hráče Kanady a Rusové přišli o pásmo.

27:16
    Rusové se mohou vrátit do vedení v přesilové hře. Josh Mahura podrazil pronikajícího Geraskina, za což obdržel dvouminutový trest.

26:45
    Ruská třetí formace se na chvíli usadila v útočném pásmu, ovšem k přímému ohrožení Wellse se nedostala.

26:17
    Autor hattricku z utkání proti Švýcarsku Tyson Jost najel do útočného pásma a zkusil štěstí z levého kruhu. Jeho vysokou střelu eliminoval Suchačev lapačkou. Následuje reklamní přestávka.
    JORDAN KYROU - 1:1

¨

25:44
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanaďané vyrovnávají v přesilové hře stav utkání. Benson našel přesným pasem volného JORDANA KYROUA, který poslal kotouč do odkryté části brány. Asistence: Tyler Benson.

25:34
    Clagueho rána od modré čáry byla tečována, Suchačev vyrazil puk betonem.

25:09
    Kanada si podruhé v zápase zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za Danil Verijajev dostal dvě minuty za držení. Opět se jednalo o útočný faul.

25:00
    Hra se plynule přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů.

23:44
    Popugajev sice vybojoval kotouč za bránou, poté ovšem přihrál hodně nepřesně a Rusové ztratili pásmo.

23:19
    Quenneville pálil prakticky ihned po přejezdu modré čáry, Wells bez problémů schoval kotouč v lapačce.

22:00
    Kanaďané poprvé na turnaji prohrávají a to jich rozhodilo. Meščerjakov se dostal k odraženému kotouči v mezikruží a z velmi výhodné pozice vypálil, Wells se nyní vytáhl a jeho pokus vyrazil mimo nebezpečí.

20:59
    Benson se snažil nahrávat před bránu na nikým nehlídaného spoluhráče, do jeho přihrávky vložil hůl Afanasev.

20:15
    Tam kde Rusové skončili, málem i začali, Popugajev se dostal do přečíslení, ovšem přihrávka mu nesedla.

20:01

Po úvodní třetině svítí na světelné tabuli hodně nečekaný stav. Sedminásobní obhájci titulu sice měli silný vstup do utkání, kdy dokázali dostat soupeře pod tlak. Rusové se ovšem ubránili a postupem času vyztužili defenzívu. Hokejisté Javorového listu se v druhé půlce úvodní části dostávali k zakončení jen velmi sporadicky. Na konci třetiny využila sborná okna v obraně a po přečíslení otevřel stav utkání German Rubtcov. O zajímavost dalšího průběhu zápasu je vzhledem k aktuálnímu skóre postaráno. Druhá třetina začne zhruba v 19:45.

20:00

19:50
    Kanaďané se logicky snaží zvrátit nečekaný nepříznivý stav. Těžko se však prokousávají přes ruskou obranu.
    RUBTCOV - 0:1
    GERMAN RUBTCOV - 0:1

19:11
    Rusko právě vstřelilo branku!
    To jsou věci. Rusové se dostali do přečíslení tři na jednoho a v závěrečné minutě úvodní části otevírají skóre utkání.Jakovenko zblízka Wellse ještě nepřekonal, kanadský gólman vyrazil puk před sebe a následně jej do brány dorazil GERMAN RUBTCOV. Asistence: Alexandr Jakovenko, Artur Kajumov.

18:43
    A opět ta samá písnička. Rusové nedokážou dobře rozehrát, opět se neshodli a je z toho další icing.

18:26
    Po delší době musel zasahovat Suchačev. Se střelou Quennevilla od modré čáry si poradil.

17:58

17:41
    Meščerjakovovi vůbec nevyšlo nahození do útočné třetiny, puk zamířil na ochrannou síť.

17:10
    Jinak se ovšem favorité dnešního utkání brání bez problémů.

16:50
    První přesilovkovou střelu z hole Alexejeva vyrazil Wells mimo bránu.

16:10
    Kanaďané rychle vyhodili puk přes všechny čáry.

15:59
    Druhé vyloučení Kanady v utkání, podruhé Nolan Patrick a podruhé se jedná o útočný faul. Tentokrát si neuhlídal hokejku a za nebezpečnou hru vysokou holí obdržel dvouminutový trest.

15:49
    Těžko, těžko se i Kanaďané dostávají přes dobrou ruskou defenzívu do zakončení. Malenstyn objel bránu a z pravého kruhu to zkusil z otočky, jeden z ruských obránců jeho projektil srazil do ochranné sítě.

14:45
    Verjajev dojel kotouč za kanadskou bránou a nahrával jej pod sebe na Geraskina, tomu střelecký pokus vůbec nesedl.

13:52
    Rusové se z tlaku vymanili, ale poté jim opět nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

13:20
    Kolébka hokeje se nastěhovala do útočného pásma a dostala soupeře pod tlak.

12:23
    Rusové se pomalu osmělují, Verba se snažil prosadit individuálně, kanadská obrana jej nepustila do zakončení.

11:52
    Zakázané uvolnění Kanady.

11:41
    Při rychlém ruském přečíslení hledal Geraskin Gromova, který ve výhodné pozici netrefil skákavý kotouč.

11:10
    Rusové během přesilové hry ani jednou nevystřelili na Wellse, nyní už hrají hráči Javorového listu v plném počtu.

10:52
    Kanaďané využili chyby ruského obránce na modré čáře a hnali se do přečíslení dva na jednoho, Beck Malenstyn to vzal na sebe a rozhodl se pro střelu, zblízka trefil masku Suchačeva, který následně schoval kotouč v lapačce.

10:36
    Rusům nevyšla rozehrávka a při vlastní přesilové hře se musí stěhovat kvůli následujícímu zakázanému uvolnění před Suchačeva.

10:02
    Hráči Javorového listu vyhráli buly a poslali kotouč pryč z vlastní třetiny.

09:43
    Kanaďané vyhodili kotouč do středního pásma.

09:10
    Rusové mají možnost vytvořit si první šance poté, co si Nolan Patrick počínal v útočném pásmu až příliš dravě, přidržel u mantinelu Ivanova a rozhodčí za to poslal kanadský supertalent na trestnou lavici.

08:10
    Poirier se snažil obehrát posledního bránícího Rusa, to se mu ovšem nepovedlo.

07:43
    Opět se sborné nepovedlo rozehrát útočnou akci, což vyústilo v zakázané uvolnění. Rusové zatím mají znatelné problémy s rozehrávkou.

06:52
    Nepřesnost v rozehrávce ruské reprezentace skončila zakázaným uvolněním.

06:43
    Jost to zkusil v jízdě bekhendem, ruský obránce však situaci kontroloval a tečoval kotouč z hole kanadského útočníka do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

06:15
    Fabbro hledal střílenou přihrávkou chytře Dubeho, kterému ovšem tečování kotouče vůbec nesedlo a příliš neohrozil ruskou bránu.

05:14
    Clague si najel do levého kruhu a pohotově vypálil, jeho projektil zamířil těsně mimo tyč.

04:37
    Rusové se dokázali vymanit z tlaku soupeře a nyní drží kotouč v útočném pásmu u hrazení.

03:17
    Kanaďané byli v závěrečných sekundách hodně nebezpeční před ruskou bránu. Sborná ovšem vše ustála a hraje v plném počtu poté, co se na led vrátil vyloučený Ryženkov.

02:56
    Jost vypálil zpoza pravého kruhu mimo bližší tyč.

02:46
    Suchačev si poradil se střelou Fabbra od modré čáry.

02:18
    Patrick se ocitl v ruském brankovišti, což neuniklo pozornosti hlavního sudího, jenž zastavil hru.

01:57
    Benson pálil po přejezdu modré čáry pouze nad bránu.

01:38
    Benson našel v mezikruží Kyroua, který vypálil, Suchačev eliminoval jeho pokus betonem.

01:17
    Pavel Ryženkov podrazil pronikajícího Howdena a Rusové budou hrát zkraje zápasu oslabení.

01:09
    Druhý ofsajd Javorových listů v krátkém časovém rozmezí.

00:56
    Kanadskou akci zastavil hvizd rozhodčího kvůli ofsajdu.

00:35
    Rychlý brejk Ruska zakončoval Popugajev, který se nacpal před Wellse. Kanadský gólman byl připraven.

00:29
    Jost nahrál na modrou Beanovi, jehož střela od modré byla zblokována.

00:01

Hráči obou mužstev vjeli na ledovou plochu, za malou chvíli si vyslechneme hymny obou zemí.

Kanada U18: Wells (Hart) – Fabbro, Bean, Clague, Mete, Quenneville, Girard, Poirier, Mahura – Dube, Jost, Bitten – Kaspick, McLeod, Malenstyn – Benson, Patrick, Kyrou – Howden, Steel, Dubois

Rusko U18: Suchačev (Kaljajev) – Jakovenko, Alexejev, Gromov, Afanasev, Makejev, Ryženkov, Švyrjev, Achmetgalijev – Kajumov, Rubcov, Popugajev – Geraskin, Ivanov, Verjajev – Verba, Meščerjakov, Avramenko – Ivanjuženkov, Ševčenko, Bajn

Rozhodčí: Hodek, Šír – Gebauer, Lederer.

Sborná čeká na postup do finále Memoriálu Ivana Hlinky již šest let. Naposledy postoupili reprezentanti této hokejové velmoci do zápasu o zlato v roce 2009, kde však schytali obří debakl v poměru 2:9 právě s Kanadou. Jen pro zajímavost, za Javorový list tehdy nastoupili například Tyler Seguin nebo Jeff Skinner.

Rusové si na letošním Memoriálu Ivana Hlinky zlepšují pověst, kterou před rokem pošramotili reprezentanti ročníku 1997. Ambiciózní sborná obsadila loni sedmou pozici, když se výhry dočkala až v právě posledním zápase proti Slovensku. Předtím museli Rusové skousnout tři porážky, z toho ta poslední, v poměru 2:11 s českou reprezentací byla vskutku potupná.
    Letos sborná odehrála svou základní skupinu na Slovensku a vysloužila si postup do semifinále. Postupně Rusové porazili v poměru 5:2 Slovensko a USA, hořkost porážky poznali až v posledním utkání skupiny s Finskem, kterému podlehli 0:3. Nejproduktivnějšími hráči Ruska jsou Nikita Popugajev a Danil Verjajev, kteří nasbírali shodně tři body za gól a dvě asistence.

Favoritem dnešního utkání budou sedminásobní obhájci vítězství na Memoriálu Ivana Hlinky Kanaďané, kteří sice letos nejsou suverénní jako loni, ale i tak zvítězili svou skupinu bez ztráty jediného bodu. Kolébka hokeje postupně zdolala českou reprezentaci 3:1, Švédy 2:0 a s chutí si zastřílela proti Švýcarsku při výhře 9:2. Nejproduktivnějšími hráči Kanady v základní skupině byli čtyřbodoví Nolan Patrick (2+2) a Tyler Benson (1+3).

Hezký páteční večer při sledování online přenosu ze druhého semifinálového utkání Memoriálu Ivana Hlinky, v němž poměří síly "těžké váhy" světového hokeje Kanada s Ruskem. Čeká nás jistě velmi zajímavé klání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Václav Petrů

Góly a asistencie: 26. Kyrou (Benson), rozh. náj. Patrick – 20. Rubtcov (Jakovenko, Kajumov)