Vítkovice – Slovensko U20 1:2 (1:2 po s.n.) | Poruba 2011 – Polsko U20 4:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Polsko U20
cz Streda 12.08.2015, 19:15 • Zimní stadion Ostrava-Poruba • O pohár RT TORAX • 1. kolo

Skončilo utkání mezi Porubou a polskou reprezentační dvacítkou, v něm měli po většinu času navrch domácí hokejisté, kteří svou převahu potvrdili i gólově a radují se z vítězství 4:1. (21:18:36)

59:24
    Nejvěrnější porubští příznivci už slaví první vítězství na turnaji.

58:33
    Porubští drží kotouč na svých holích, hra rychle plyne.

57:25
    Utkání se už v podstatě jen dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

56:17
    Poruba právě vstřelila branku!
    Porubský útočník JAN CHALOUPKA to udělal výborně a po blafáku poslal puk přesně nad beton ležícího gólmana. Tak tohle už je pro domácí luxusní vedení, které by neměli pustit.

56:17
    Chaloupka ujížděl polské obraně a byl faulován Falkenhagenem, uvidíme trestné střílení!

55:12
    Czernik si připisuje další dva úspěšné zákroky, vhazuje se po jeho pravici.

53:45
    Obrázek hry se moc nemění, Porubští dál tlačí a nic nenasvědčuje tomu, že by se polští reprezentanti zmohli na nějaký zvrat.

52:52
    Porubu třetí branka očividně nakopla a polský gólman se má zase co ohánět.

52:07
    Baca šikovně našel mezi kruhy najetého Seidlera, jenž z první mohl přidat čtvrtou branku, ale Czernik včas zaklapl své betony.

51:00
    Další porubský útok zastavuje hvizd čárového sudího – ofsajd. A zřejmě úmyslný, jelikož se vhazuje po levici Tihláře.

50:07
    Franek je dalším z porubských hráčů, který zaměstnal Czernika.

49:16
    Porubští něco málo přes deset minut před třetí sirénou navyšují své vedení na dvě branky. Seidler společně s DAVIDEM BALLNEREM vykoupali obranu polského týmu a druhý jmenovaný v podstatě zakončoval do poloprázdné branky. Asistence: Petr Seidler.

48:27
    Porubští jsou lepším týmem, ale uklidňující branka ne a ne přijít.

47:36
    Hosté jsou kompletní, stav 2:1 nadále trvá.

47:01
    A neujala se ani střela Michala Franka od modré.

46:43
    Gálik střelou od mantinelu zaměstnal Czernika, jenž stále ještě neinkasoval.

45:36
    Bylo to s faulem. Na lavici hanby usedá Kamil Sikora – 2 minuty za krosček. Přesilovka pro Porubu.

45:35
    Rostislav Vaněk měl při dorážce z poloviny odkrytou branku, ale kotouč napálil jen do připraveného Czernika.

44:50
    Poruba se i tentokrát ubránila, polský tým má ještě na vyrovnání přibližně patnáct minut.

43:34
    Kotouč opouští hrací plochu, vhazuje se po pravici porubského gólmana.

42:50
    Michalowski se dostával do nadějné pozice, zahákovat ho musel Martin Buček a Poláci tak mají k dispozici další přesilovou hru.

41:47
    Jaroslaw Lorek si nabruslil do třetiny a tvrdou střelou vystrašil Tihláře, který nakonec nemusel zasahovat.

40:43
    Poruba začala aktivně, Vrána protáhl Czernika střelou přes bránícího hráče.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:44.

Je za námi druhá třetina, po níž bude pravděpodobně v domácí kabině pořádná bouřka. Poruba totiž nenavázala na povedenou první třetinu a její náskok se zaslouženě ztenčil na pouhý jeden gól. O to bude zajímavější závěrečná dvacetiminutovka.

40:00

39:35
    Poruba hraje v plném počtu, Vaněk je na ledě.

38:29
    Poláci jsou znovu nastěhováni před Tihlářem, který má ve druhé části celkem dost práce.

37:35
    Poláci si zahrají další přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Rostislav Vaněk – 2 minuty za hákování.

36:17
    Pohledná akce Poruby a v ní Sedlář s Vaňkem, druhý jmenovaný se pokoušel neúspěšně tečovat střílenou přihrávku spoluhráče.

35:12
    Na opačné straně zase obrana plně zapomněla na Chaloupku, který to neudělal vůbec špatně, ale Czernik vymrštil svou lapačku a zabránil tím takřka jistému gólu.

34:35
    Velká šance polského týmu, který měl na hokejkách vyrovnání. Na Tihláře nejprve nevyzrál najetý Gozdziewicz a z dorážky potom ve velké příležitosti neuspěl ani Matusik.

32:58
    Poláci se ve druhé části stále častěji osmělují, porubská převaha z první části je pryč.

31:47
    V brance polského celku nastupuje Michal Czernik, který střídá dobře chytajícího Studzinského.

31:17
    A další porubská šance, tentokrát se v ní ocitl Vajda. Dostal puk do ideální pozice, jenže přestřelil.

30:20
    Už to mohlo být 3:1. Kotouč se dostal k volnému Lenomarovi, jenž pouze těsně minul levou tyč branky.

29:46
    Poruba se ubránila, ale takřka celé dvě minuty strávila ve svém obranném pásmu.

28:45
    Poláci si počínají v početní výhodě mnohem lépe než Poruba, je z toho docela solidní kolotoč přihrávek a kolem Tihláře létá jeden puk za druhým.

27:46
    První přesilovku si zahraje také polský národní tým. Provinil se Aleš Kilnar – 2 minuty za hákování.

27:25
    Porubští se hnali do zajímavého přečíslení, na jehož konci našel Kilnar najetého Zachara, ten však neměl dobře seřízená mířidla.

26:22
    Hra je přerušena poté, co na ledě zůstal ležet po ostrém, ale čistém, ataku jednoho z obránců Jakub Jaworski.

25:15
    Polská dvacítka hraje v plném počtu.

24:19
    Ani tato přesilová hra se domácím příliš nedaří.

23:15
    Máme tady další vyloučení na polské straně. Menší trest za nedovolené bránění ukazuje hlavní rozhodčí Fiaala Pawlu Godziewiczovi. Přesilovka pro RT TORAX.

22:32
    Až nyní se dostal do dobré palebné pozice agilní Kilnar, jenž už potřetí proti Studzinskému neuspěl.

21:57
    Porubští se ve druhém dějství zatím spíše hledají.

20:44
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Poláci hned na startu druhé části snižují po obrovské chybě porubské obrany, které utekl kotouč a JAROSLAW SAP neměl problém samostatný únik dotáhnout do gólového konce přesným pokusem pod horní tyč. Bez asistence.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:59.

První třetina je minulostí. Ovládli ji jasně hokejisté Poruby, kteří svou převahu dokázali vyjádřit také brankově. Nejprve se trefil Marek Sedlář a druhou branku vsítil Jan Chaloupka.

20:00

19:58
    Bučkovu střelu ještě v závěru třetiny tečoval nebezpečně Vaněk, hlavní rozhodčí však ukazuje vysokou hůl, takže branka by stejně neplatila.

19:05
    Studzinski si v prvním dějství rozhodně na nedostatek práce nemůže stěžovat, tentokrát čelil dalším dvěma dorážkám na brankovišti.

18:09
    A domácí už vedou zaslouženě o dvě branky. Polská obrana nechala na kruhu volného JANA CHALOUPKU, který se trefil přesně nad levý beton. Asistence: David Zachar.

17:59
    Hosté jsou kompletní, přečkali také druhé oslabení.

17:30
    Polská dvacítka se bez problémů osvobozuje, Poruba musí začít zase až od Tihláře.

16:58
    Ani druhou přesilovku si domácí příliš za rámeček nedají.

15:59
    Porubský pohyb dělá hostům očividně velké problémy, RT TORAX si zahraje další přesilovku. Marcin Horzelski obdržel 2 minuty za podražení.

15:01
    Poruba nyní uzamkla svého soupeře ve třetině, gólovku však z toho nevytěžila.

13:56
    Zachar nebezpečně číhal za polskou obranou, nakonec se k němu kotouč skutečně dostal, ale byl v těžké palebné pozici.

13:11
    První oslabení hráči v červených dresech přečkali.

12:57
    Až nyní obrana polských juniorů zapomněla na volného Lenomara, který trefil pouze připraveného Studzinského.

12:05
    Takřka minuta z přesilovky je pryč, domácí hráči toho zatím moc nevymysleli.

11:11
    Poruba si zahraje první přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá Jakub Nowotarski – 2 minuty za hákování.

10:19
    Kilnar se znovu dostal do nadějné pozice mezi kruhy, ale už podruhé před polskou brankou nemířil přesně.

09:27
    Porubští hokejisté pokračují v aktivitě, Studzinski se má v brance co otáčet.

08:31
    Poruba se přece jen ujímá poměrně rychlého vedení, když Seidler našel šikovně v předbrankovém prostoru MARKA SEDLÁŘE a ten bekhendovou střelou nedal polskému brankáři žádnou šanci. Asistence: Petr Seidler.

07:15
    Po výborné úvodní pětiminutovce v podání porubského týmu se hra lehce vyrovnala.

06:13
    Poprvé si na puk sáhl také Radek Tihlář, nejednalo se však o nic vážného. Do útoku se znovu žene RT TORAX.

05:42
    Poruba je nadále velmi aktivní, po další rychlé akci zazvonila za Studzinskim dokonce horní tyč!

05:11
    Bučkovo nahození od modré polský brankář viděl, a tak neměl problém ukrýt kotouč do lapačky.

04:33
    Kotouč zašlápnut v obranné třetině Poláků, kteří si mohou zase na chvíli oddechnout.

03:31
    David Zachar mohl otevřít skóre večerního zápasu, jeho pokus z mezikruží však Studzinski vyráží mimo prostor tří tyčí.

02:40
    RT TORAX je v úvodu podstatně aktivnější, Poláci se zatím pouze brání.

01:47
    RT TORAX se dostával do zajímavé situace dva na jednoho, v jejím závěru našel Sedlář najetého Vaňka, jenž těžkou přihrávku ideálně nezpracoval.

01:02
    Další vzruch před brankou polského výběru, Studzinski raději přikryl kotouč lapačkou a vhazuje se po jeho levici.

00:16
    Kilnar se jako lasička protáhl do první šance zápasu, svým bekhendovým pokusem však těsně minul zadní tyč branky Studzinského.

00:01

Oba týmy jsou na ledě, za okamžik může duel začít.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Gleich) – Ovšák, Vajda, Baca, Buček, Pobuta, Slavík, Franek, Gálik – Seidler, Kilnar, Ballner, Chaloupka, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Sysala, Gelnar, Marcinek, Lenomar.

Polsko U20: Studzinski (Czernik) – A. Jaworski, Nowak, Matusik, Kuras, Gozdziewicz, Falkenhagen, Michalowski, Goscinski, Skrodziuk, Lorek, Horzelski, Wsol, Sap, J. Jaworski, Naparlo, Nowotarski, Musiol, Dudkiewicz, Sikora, Rajski.

Rozhodčí: Fiala – Moravec, L. Janda.

Příjemný středeční podvečer z Ostravy – Poruby, kde nás čeká druhé utkání turnaje O pohár RT TORAX. V něm změří síly domácí Poruba s reprezentační dvacítkou Polska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.
    Góly a asistencie: 9. Sedlář (Seidler), 19. Chaloupka (Zachar), 50. Ballner (Seidler), 57. Chaloupka (t.s.) – 21. Sap

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Ovšák, Vajda, Baca, Buček, Pobuta, Slavík, Franek, Gálik – Seidler, Kilnar, Ballner, Chaloupka, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Sysala, Gelnar, Marcinek, Lenomar.

Rozhodca: Fiala – Moravec, L. Janda.