HC Vítkovice Ridera
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
HC Košice
Streda 12.08.2015, 17:00STEEL CUP • 1. kolo

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi HC Vítkovice Steel a HC Košice, v ktorom si domáci celok poradil s majstrom Slovenska pomerom 4:3 po predĺžení. V exhibičných nájazdoch zvíťazili Vítkovice pomerom 2:1.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a pozývam vás k sledovaniu zajtrajšieho zápasu Košíc s Třincom. Do tej doby prajem pekný zvyšok letného večera. (19:34:22)

3. séria
    2:1
    Čestný gól Košíc v samostatných nájazdoch zaznamenal Marek Bartánus.

3. séria
    2:0
    Tretím hráčom na domácej strane bol Szturc, ktorého strelu zlikvidoval Melicherčík pohotovým vykopnutím betóna.

2. séria
    2:0
    Na druhej strane márna snaha Bartoša o gól, jeho pokus skončil v lapačke brankára súpera.

2. séria
    2:0
    Vítkovice vyslali na samostatnú misiu kapitána Burgera, ani ten sa nemýlil a Melicherčíka prekonal.

1. séria
    1:0
    Za Košice sa o gól pokúšal Lelkeš, ktorý to mieril do horných partií, Kantor jeho pokus vytesnil ramenom.

1. séria
    1:0
    Kolouch umiestnil puk pod hornú žrď – 1:0.

My ešte uvidíme exhibičné samostatné nájazdy.

Koniec predĺženia.

64:48
    Vítkovice dali gól!
    Je rozhodnuté. Výhdu presilovej hry Vítkovice využili zásluhou KAROLA SLOBODU, čo znamená, že sa zápas končí víťazstvom domáceho celku.

64:30
    Vítkovice zvierajú svojho súpera v obrane.

64:01
    Dudáš (KOS) teraz Košiciam vôbec nepomáha, za úder do oblasti tváre a krku si odsedí základný dvojminútový + osobný trest v dĺžke desiatich minút.

63:20
    Domáci celok sa teraz tešil márne, Vandasov pokus skončil len na žrdi Melicherčíkovej svätyne. Pri Košiciach teraz zrejme stáli všetci svätí.

62:00
    Predĺženie už neponúka taký aktívny hokej, ako tomu bolo v prípade riadnej hracej doby. Oba celky sú si vedomé, že jediná chyba môže rozhodnúť.

61:52
    Oba celky už s päticou korčuliarov. Opäť máme na ľadovej ploche o čosi menej priestoru.

60:59
    Po nenápadnej akcii sa ale k puku ešte dostal Zdráhal, ktorý zoči-voči Melicherčíkovi neuspel!

60:30
    To sa mu ale nepodarilo, našťastie pre hostí, Vítkovice v snahe vyviesť puk z obrannej tretiny ďaleko nezašli.

60:09
    Aj tentokrát Košice v úvode aktívne, majster Slovenska by rád založil víťaznú akciu zápasu.

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 31. Szturc (Sloboda, Zdráhal), 39. Kolouch (Štencel, Olesz), 44. Hlinka (Húževka, Káňa), 65. Sloboda – 9. Bicek (Bartánus), 21. Bicek (Bartánus), 49. Suja (Bicek, Philipp)