Rusko U18 – Fínsko U18 0:3 (kon.) | Švajčiarsko U18 – Kanada U18 2:9 (kon.) | SR 18 – USA U18 3:7 (kon.)
Česko U18 – Švédsko U18 0:2 (kon.)
Rusko U18
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Fínsko U18
Streda 12.08.2015, 14:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

Zápas sa skončil, Fínsko tak v základnej časti turnaja nestratilo ani bod.

Najlepší hráči zápasu:
    Rusko: Georgij Ivanov
    Fínsko: Severi Isokangas (16:05:34)

59:37
    Napokon sa ešte bude vylučovať! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za hákovanie Rus Igor Geraskin.

59:06
    Fínski hokejisti sa pohodlne bránia a takisto sa už nikam neponáhľajú. Zápas sa bude už iba dohrávať.

58:30
    Rusko má ešte poslednú šancu na to, aby sa skúsilo rozostaviť v útoku a vymyslelo tam niečo. Nevidíme to ale nádejne, pretože tím zbornej už pôsobí odovzdaným dojmom.

57:49
    Na ľadovej ploche sa v samom závere stretnutia nedeje nič zaujímavejšie. Oba celky sa síce naháňajú za pukom, ale to v podstate k ničomu nevedie.

57:20
    Rusko už hrá v plnom počte, v skrátenej oslabovke sa dokázalo ubrániť bez akýchkoľvek problémov.

56:30
    Teraz ale musíme uznať, že Rusi sa v početnej nevýhode bránia veľmi dobre a puk sa im podarilo dostať preč od svojej bránky.

56:07
    Dvojica vylúčených Fínov je späť na ľadovej ploche a začína sa skrátená presilovka pre Suomi.

55:47
    Rusi sa aj v klasickej presilovke presunuli do útoku, kde z pravej strany po ľade zakončoval Geraskin, ale iba do betónu fínskeho gólmana.

55:20
    Rusi sa dopustili školáckej chyby a prichádzajú o dvojnásobnú presilovku! Na ľadovej ploche ich v jednom momente bolo až šesť, takže inkasujú trest za veľa hráčov na ľadovej ploche.

54:57
    Fínom sa v trojici tento úspech podaril aj druhýkrát a hráči zbornej opäť nemôžu útočiť. Rusko dnes rozhodne nemá svoj deň.

54:29
    Fíni v úvode dlhého dvojnásobného oslabenia vytlačili súpera z pásma, Rusko sa musí vracať po puk.

54:07
    Brániť sa budú aj Fíni a to dokonca v trojici! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Juha Jääskä a takisto za podrazenie aj Tarmo Reunanen.

53:13
    Rusko hrá v plnom počte, nápor súpera tentokrát zvládlo a neinkasovalo.

52:57
    Náskok Fínska mohol byť štvorgólový! Z ľavej strany puk nahodil Räsänen a jeho pokus ešte stihol tečovať Somppi, ale iba tesne vedľa ľavej žrde ruskej svätyne.

52:19
    Fíni ešte v pásme ostali a nemysleli to tam až tak zle. Od útočnej modrej čiary pálil Jokiharju, ale jeho pokus si lapačkou stiahol ruský brankár.

51:40
    Rusi po veľkej bojovnosti pri mantineli vyhodili puk zo svojej obrannej tretiny, takže pásmo musia opustiť aj hráči Fínska.

51:13
    Rusko sa bude opäť brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Alexander Ijakovenko.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 26. Mäkinen (Koukkanen), 47. Oksanen (Koukkanen), 50. Tuulola (Räsänen, Somppi)

Rusko U18: Kalijajev (Suchačev) – Achmetgalijev, Makejev (C), Gromov, Ryženkov, Alexejev, Ijakovenko, Švyrev, Afanasev – Popugajev, Ivanov, Kajumov – Verba, Rubtcov, Bajn – Avramjenko, Meščerjakov, Geraskin – Verijajev, Ševčenko, Ivanjuženkov
    Fínsko U18: Isokangas (Halonen) – Jokiharju, Välimäki (C), Salo (A), Niemeläinen, Kotkansalo, Reunanen, Pylkkänen, Toivola – Oksanen, Mäkinen (A), Kuokkanen – Tuulola, Somppi, Vesalainen – Koivula, Räsänen, Tolvanen – Moilanen, Koppanen, Jääskä

Rozhodca: Novák, Goga – Tvrdoň, Orolin