Dukla Praha – Brno 1:2 (kon.) | Třinec – Ostrava 0:2 (kon.) | Teplice – Sparta Praha 1:4 (kon.)
Bohemians – Plzeň 0:1 (kon.) | Č. Budějovice – Liberec 2:2 (kon.)
FK Dukla Praha
1:2 (1:0)
FC Zbrojovka Brno
cz Nedeľa 26.07.2015, 10:15 • US Praha, Fabiánova 1134/2b, Praha 5 • Juniorská liga (CZ) • 1. kolo

Utkání končí vítězstvím Brna 1:2. V první půli byla lepší domácí Dukla, kterou poslal do vedení už v 6. minutě z penalty Josef Jakab. Po přestávce však dění na trávníku zcela ovládla Zbrojovka a naprosto zaslouženě tak otočila skóre na svou stranu. V 50. minutě nejprve srovnal Martin Krištof a o sedm minut později trefil hostům tři body Frelih Boštjan. (12:16:16)

90+2

90+2
    Míč je ve středu hřiště a nic nenasvědčuje, že by se mělo skóre ještě měnit.

90+1
    Sudí Orel nastaví dvě minuty.

90
    Další roh Brněnských. Opět stejný obrázek, kdy fotbalisté Zbrojovky nikam nepospíchají.

89
    Klán pro hosty vybojoval rohový kop. Hráči Brna drží míč u praporku a šetří cenné sekundy.

87
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Tomáš Weber, přichází Michal Šembera.

86
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází David Štrombach, přichází Dominik Duda.

84
    Jeden z domácích fotbalistů byl v ofsajdovém postavení, což pomeznímu rozhodčnímu neuniklo.

83
    Kousek před pokutovým územím napřáhl Schindler. Záleský si s jeho pokusem poradil.

81
    Na zadní tyči se dostal k hlavičce Jakab, bohužel pro domácí minul bránu.

80
    Bednář trefil hokejovým zákrokem Cabejška, který se hodně těžce zvedal z trávníku.

79
    Přetažený centr Jakaba skončil až za hostující bránou.

77
    Pospíšil zatáhl za dres Mejdra a domácí tak zůstanou u míče.

75
    Rohový kop se hostům nepovedl, míč skončil až v zámezí.

74
    Trávníček odehrál míč před dotírajícím Krištofem na roh.

73
    Domácí se po delší době trochu osmělili a nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.

71
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Erik Sedláček.

70
    Domácí Bezpalec po odpískání nakopl míč do soupeře a obdržel za to žlutou kartu.

68
    Domácí zahrávali rohový kop, ale kopli ho mizerně.

67
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Tomáš Bohánek, přichází Michal Schindler.

64
    Hosté měli dvě stoprocentní šance! Štrombacha i Krištofa však vychytal Vávra, který ještě drží Pražany ve hře.

62
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Bezdička, přichází Michal Cabejšek.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Jiří Vokoun, přichází Vojtěch Gajecký.

62
    Z vrcholu velkého vápna to zkusil Bezpalec. Rána mu ovšem nesedla.

60
    Po rohu Dukly vznikl před Záleského bránou závar, ale hosté obtížnou situaci přestáli.

59
    Dukla se jen brání, Brno na hřišti jasně dominuje.

57
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Farkaš, přichází Cvrček.

57
    Brno právě vstřelilo branku!
    Zbrojováci otáčejí skóre! Weber vybojoval rohový kop a po jeho rozehrání se na přední tyči šikovně prosadil FRELIH BOŠTJAN, který do centrovaného míče vložil nohu a o břevno ho poslal do brány.

55
    Brno je ve druhé půli jasně aktivnější. Dukla útočí jen sporadicky.

53
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Tomáš Praks.

52
    Domácí měli k dispozici standardku. Brankáře Záleského však neohrozili.

50
    Je vyrovnáno! Štrombach si ve vápně doslova povodil dvojici bránících hráčů a z pravé strany předložil míč před prázdnou bránu MARTINOVI KRIŠTOFOVI, kterému stačilo dobře nastavit nohu.

49
    Brno vstoupilo do druhé půle mnohem aktivněji, než do té první.

48
    Odražený míč se dostal ke Krištofovi, jeho střele však chyběla větší razance.

46
    Hostující Kučera vlétl do vápna a levačkou donutil Vávru k zákroku.

46

Po prvním poločase mohou být spokojenější fotbalisté Dukly. Ti vedou 1:0 již od 6. minuty, kdy proměnil pokutový kop Josef Jakab. Na straně Zbrojovky byl nejblíže ke gólu Klán, ale ani jednu ze svých dvou příležitostí proměnit nedokázal.

45+1

45+1
    V závěru poločasu se dostal do šance Sokol, svou hlavičku namířil nad domácí bránu.

45
    Rozhodčí Orel nastaví jednu minutu.

45
    Hostující Frelih Boštjan dostává žlutou kartu za faul na polovině hřiště.

44
    Brněnští v závěru poločasu přitlačili svého soupeře. Vávra zatím zasahovat nemusel.

42
    Hostující Weber se krásně uvolnil, ale z vápna vyslal sice tvrdou střelu, která ovšem mířila nad.

40
    Brankář Vávra trefil při odkopu jen napadajícího Klána. Ten byl ale tak překvapen, že nedokázal nic vymyslet.

38
    Domácí jsou většinu času aktivnější a míč drží častěji na svých kopačkách.

36
    V ofsajdu se ocitl domácí Bohánek.

35
    Až teď byla hra znovu zahájena. Vypadá to, že Sokol bude po ošetření pokračovat.

32
    V domácím vápně zůstal ležet na zemi Sokol, který bude potřebovat ošetření.

31
    Pokus jednoho z hostujících hráčů skončil vysoko nad.

29
    Po rohu Sokola se ve vápně dostal ke střele Klán. Míč jen o kousek minul levou tyč domácí svatyně!

28
    Domácí operují před vápnem Brna. Nemohou se ale dostat ke střele.

26
    Žlutou kartu dostává Štrombach (FC Zbrojovka Brno).

25
    Bezdička se v pokutovém území ocitl na zemi, hra však pokračuje.

24
    Domácí Beneš se dostal do postavení mimo hru.

22
    Brno zahrávalo standardní situaci, ze které bránu soupeře neohrozilo.

19
    Žlutou kartu dostává Vokoun (FK Dukla Praha).

19
    Jakab se pokusil překvapit hostujícího gólmana střelou z půlky hřiště. Se svou myšlenkou neuspěl.

18
    Po akci Beneše bude od své brány vykopávat Záleský.

16
    Domácí měli po faulu na Bezdičku k dispozici přímý kop ze 30 metrů. Farkaš však poslal míč až někam do nebes.

14
    Roh měli k dispozici také Pražané, vše skončilo jen útočným faulem Bezdíčka.

13
    Štrombach pro hosty vybojoval rohový kop. Ten zahrával Sokol, ale obrana Dukly míč odhlavičkovala do bezpečí.

12
    Dukla je v těchto chvílích aktivnější a drží míč na svých kopačkách.

11
    Bezpalec výborným obranným zákrokem zastavil slibně vyhlížející útok Zbrojovky.

10
    Klán nevyužil hrubou chybu domácí obrany. Tváří v tvář brankáři Vávrovi neuspěl!

8
    Zbrojovka měla k dispozici rohový kop, ale domácí se v pohodě ubránili.

7
    Dukla právě vstřelila branku!
    Pokutový kop bezpečně proměnil JOSEF JAKAB, který poslal míč do protipohybu gólmana, když zamířil po zemi k pravé tyči.

5
    Bezdička byl v pokutovém území faulován a Dukla tak bude zahrávat penaltu!

4
    Na míč si sáhl také hostující Zálaský, jenž pokryl pokus Vokouna.

3
    Domácí brankář Vávra musel likvidovat první střelu zápasu.

2
    Z pravé strany posílal míč do vápna Bezdička, nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

1
    Zápas rozehráli fotbalisté Brna.

1

FK Dukla Praha: Vávra (C) – Kozel, Bohánek, Bezdička, Bezpalec, Beneš, Farkaš, Jakab, Mejdr, Vokoun, Trávníček.

Náhradníci: Řepa – Cvrček, Schindler, Gajecký, Cabejšek, Kulikov.

FC Zbrojovka Brno: Záleský – Bednář, Šural (C), Pospíšil, Kučera, Boštjan, Štrombach, Sokol, Weber, Klán, Krištof.

Náhradníci: Floder – Praks, Jura, Šembera, Sedlo, Duda, Sedláček.

Rozhodčí: Orel – Arnošt, Petřík.

Domácí Dukla se v minulém ročníku umístila na šestnácté příčce se ziskem pětatřiceti bodů. Zbrojovce se dařilo mnohem lépe, když mužstvo z Brna skončila na krásném třetím místě, když se hostům podařilo vybojovat úctyhodných čtyřiaosmdesát bodů. Není divu, že tak i v dnešním utkání budou hosté papírovým favoritem.

Krásné, dobré ráno, či dopoledne. Vítám Vás u sledování úvodního utkání Juniorské ligy 2015/2016, kde se utká FK Dukla Praha, která vyzve FC Zbrojovku Brno. Úvodní výkop utkání je naplánován na 10:15, tak u toho buďte s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.