cz Piatok 10.07.2015, 15:10Svetová Grand Prix - ženy • Skupina 2

0:0
    Ode me je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek pátečního odpoledne. (17:38:06)

0:0
    Jenže drama v pátém setu uhrát nedokázaly, přesto se dá hovořit o zlatém bodu za pětisetový zápas, nikdo by se totiž nemohl divit, kdyby Češky prohrály 0:3 na sety. Je třeba utkání zahodit za hlavu a přichystat se na další zápas, v němž na český tým čekají Bulharky.

0:0
    Je to velká, obrovská, škoda, že Češky nedotáhly zápas do vítězného konce. Ale musíme být spravedliví, Portoriko vstoupilo do zápasu výborně a v prvních dvou setech vládlo tomuto utkání, ač ve druhé sadě Češky mohutně stahovaly jejich náskok. Naopak třetí a čtvrtá sada patřily jednoznačně českým hráčkám, které po dominancni ve čtvrtém setu, v němž soupeřky porazily o 12 bodů, byly rázem favoritkami na výhru.

18:16

18:16
    K. Ocasiová ho proměňuje v dramatickém závěru rozhoduje o vítězství portorického týmu 3:2 na sety!

17:16
    Portoričanky dokázaly zablokovat český útok a mají třetí mečbol!

16:16
    K. Ocasiová hrozbu prohry odvrací.

15:16
    Obrovská obětavost Portoričanek vyšla vniveč! Mlejnková technicky zakončuje dlouhou výměnu, ve které Češky měly jasnou převahu! Mečbol pro český tým přijde po time-outu.

15:15
    Sajdová z křídla parádně zasmečovala.

15:14
    Vzápětí je tu druhý, také český servis byl pokazený.

14:14
    Servisem daleko do autu ho zahazuje Enrightová.

14:13
    Portoričanky byly pod obrovským tlakem, vlastně jen vracely míče zpět českým hráčkám, jenže poslední útok Mlejnkové byl zblokován a je tu mečbol Portorika!

13:13
    S. Ocasiová zahrála na druhou přes a zaskočila tím české volejbalistky.

12:13
    To samé se dá říci o Kvapilové, výborně zvolený útok!

12:12
    Také Portoričanky vytloukají český blok, K. Ocasiová byla nekompromisní.

11:12
    Po výborném bloku přichází český útok a Hodanová vytlouká bloky!

11:11
    Mlejnková smečuje do autu, podle rozhodčích tam však byla teč portorického bloku!

11:10
    K. Ocasiová vypálila křižnou smeč.

10:10
    Cruzová kazí servis, trefuje jen pásku.

10:9
    K. Ocasiová vytlouká české bloky, menší výhoda ztrátování jde na stranu Portoričanek!

9:9
    Bitva pokračuje parádním útokem Portorika, zápas pomalu graduje!

8:9
    Fantasticky Kvapilová nachytala nepřipravenou portorickou obranu z pravého křídla!

8:8
    K. Ocasiová vytlouká české bloky.

7:8
    Je tu výměna stran po osmém bodu jednoho z týmů, naštěstí po českém – Mlejnková se v páté sadě stává jedničkou na smeči.

7:7
    Hodně prudký míč z rukou K. Ocasiové byl nezastavitelný.

6:7
    Když to nešlo přes útok, šlo to přes obranu! Smutná parádně blokuje a zakončuje dlouhou výměnu!

6:6
    České body jsou přerušeny, portorické volejbalistky mají zase důvod k úsměvu.

5:6
    Mlejnková dokázala trefit tři body v řadě!

5:6
    A další bod na konto českých volejbalistek! Obrat ve skóre a time-out!

5:5
    Portoriko kazí útok, Mlejnková skvěle blokuje, je srovnáno!

5:4
    Míč se dle rozhodčích dotkl země, bod pro české reprezentantky!

5:3
    Velmi dlouhou výměnu zakončuje nastřelením a vytlučením bloku Kvapilová.

5:2
    K. Ocasiová se z útoku nyní nemýlila. Trochu ledová sprcha poté, co Češky dominovaly třetí a čtvrté sadě.

4:2
    Servis do sítě.

4:1
    Český blok jen nadzvedl soupeřkám útok, bod připisuje Enrightová.

3:1
    Pokazený servis a Portoričanky drží mírné vedení.

2:1
    Bod na české konto díky Kvapilové.

2:0
    Portoričanky odskakují po útoku zleva Enrightové.

1:0
    V předchozím setu si Portoričanky moc radosti neužily, teď ovšem ano. Pěkná smeč Cruzové.

0:0
    Začal pátý set.

13:25
    Čtvrtý set skončil.

13:25
    Po pumelici Mlejnkové proměňují české hráčky hned první! Bod za tento zápas už je jistý, o tom, kdo si připíše druhý, se rozhodne v pátém setu (za jakoukoliv výhru do čtyř setů se udělují tři body do tabulky).

13:24
    Češky mají jedenáct setbolů!

13:23
    Portorická smečarka navíc podél lajny trefuje jen zámezí, neuvěřitelný rozdíl 10 bodů! Připomíná to exhibici!

13:22
    Koncovka čtvrté sady je tu po dalším výborném českém útoku.

13:21
    Kosmertická úpravá skóre po zkaženém útoku.

12:21
    Další útok Hodanové nadzvedl portorický blok, rozdíl činí už 10 bodů!

12:20
    Hodanová hraje zkátka fantasticky!

12:19
    Cruzová napálila ze servisu síť.

12:18
    Parádně středem sítě zaútočila Moralesová.

11:18
    Sajdová se sice v útoku neprosadila, ale následný útok soupeřek končí daleko v autu!

11:17
    Portoriko kontruje.

10:17
    Hodanová trefuje kříž vodorovné a svislé lajny v růžku dvorce!

10:16
    Dvojkblok Smutné a Sajdové se o potřebný šestnáctý bodík postaral.

10:15
    Prozatím to nepřipouští K. Ocasiová.

9:15
    Ještě jeden bod potřebují české volejbalistky k druhému technickému time-outu.

9:14
    Chvilka nepozornosti a je z toho bod pro K. Ocasiovou, která trefuje růžek dvorce.

8:14
    Blok vrací míč na portorickou stranu, Češky ví, že se nesmí nechat vybláznit.

8:13
    Češky útočí mimo hřiště.

7:13
    Chyba v české rozehrávce a přímý bod pro K. Ocasiovou.

6:13
    Úspěšným útokem vyhání Portoriko Hodanovou od podání.

5:13
    Druhý přímý bod v řadě! Portoriko si bere time-out! Úžasný obrat sil!

5:12
    Přímý bod Hodanové ze servisu!

5:11
    Hodanová se nadvakrát prosazuje.

5:10
    Tentokrát to byl slabší útok českého týmu, čehož využila Enrightová.

4:10
    Portoriko se začíná prosazovat, jenže komfortní náskok Češek může dát našim hráčkám klid do rozehrávek a ztrátování.

3:10
    Nápor českých volejbalistek však nepolevuje.

3:9
    Teď už K. Ocasiová z křídla vytlouká blok, po sedmi českých bodech.

2:9
    Ani nadvakrát se Portoričankám nedaří ukončit bodovou šňůru českého týmu!

2:8
    Portoričanky se na rozehrávce dotkly sítě, jejich hra se rozkládá v přímém přenosu! České hráčky své soupeřky momentálně drtí! Technický oddechový čas.

2:7
    I další útok Portorika byl ubráněn, následně Češky díky Hodanové vytloukají bloky a vedou na začátku sady o pět bodů!

2:6
    Blok Kariny Ocasiové byl vytlučen Hodanovou! Portoriko si bere Time-out!

2:5
    Mistrovský blok Trnkové!

2:4
    Chybička v útoku Portoričanek, které útočí jen do sítě.

2:3
    Hodanová dokázala zasmečovat křižně a jde na servis.

2:2
    Až moc velkou sílu zvolila v útoku Kvapilová, která míč napálila daleko do autu.

1:2
    Tentokrát Mlejnková servíruje těsně do autu.

0:2
    Smutná byla na síti dostatečně důrazná a přetlačil soupeřku!

0:1
    Češky se úžasně zvedly, čtvrtý set začínají blokem!

0:0
    Začal čtvrtý set.

19:25
    Třetí set skončil.

19:25
    Druhý po špatném servisu Portoričanek už ne, Češky snižují na 1:2 na sety!

19:24
    První je odvrácen.

18:24
    Kvapilová zablokovala soupeřku a přináší první setboly českého týmu v utkání!

18:23
    K. Ocasiová ke konci sady opět chytá fazonu, pokud si ji udrží do čtvrtého setu, budou to mít Češky hodně těžké.

17:23
    K. Ocasiová dokázala zablokovat český útok.

16:23
    Češky ztrátují.

16:22
    K. Ocasiová snižuje skóre, spíš však kosmeticky upravuje stav.

15:22
    A další bod na české konto, Potoriko nemá moc šancí, jak čelit zlepšené hře českého týmu.

15:21
    Češky jdou do koncovky s vedením o 6 bodů.

15:20
    Trnková se dostala k míči a z první hraje přes síť. Chyba na příjmu Portoričanek.

15:19
    Výborně! České volejbalistky ztrátují. Se ziskem tohoto setu to už začíná vypadat dobře.

15:18
    Špatný servis českého týmu.

14:18
    Rozdíl činí už 4 body, skvělý blok českého týmu!

14:17
    Mlejnková výborně vytloukla soupeřčiny bloky.

14:16
    Kvapilová zaservírovala do sítě.

13:16
    Mlejnková takovou plachtičkou zakončuje český útok, Portoričanky nedokázaly zareagovat. Druhý technický time-out.

13:15
    S. Ocasiová to na sebe překvapivě vzala a tuto variantu česká obrana neočekávala.

12:15
    Bod na konto českého družstva.

12:14
    Enrightová stahuje náskok.

11:14
    A znovu Hodanová! Skvělý tah trenéra, který ji poslal do hry ve druhém setu.

11:13
    Hodanová smečí trefila hřiště!

11:12
    Jako například nyní, Portoriko stahuje útokem K. Ocasiové na rozdíl jednoho bodu.

10:12
    Portoriko se drží zuby nehty Češek a snaží se něco se ztrátou udělat.

9:12
    Útok Hodanové vytlačily Portoričanky tečí do autu.

7:9
    Hodně dlouhá parádní výměna končí bodem na kontě Portorika po smeči Enrightové, parádní ukázka volejbalu.

6:9
    Češky nedokázaly využít několika příležitostí k útoku a tak Enrightová středem snižuje.

5:9
    K. Ocasiová zatím marně čeká na svou přesnost z minulých dvou setů. Její útok zamířil mimo hřiště.

5:8
    Druhý servis v řadě končí daleko v autu. Technický oddechový čas.

5:7
    Bod na konto Portorika.

4:7
    K. Ocasiová servíruje do autu.

4:6
    Také Portoričanky se prosazují a zastavují českou šňůru.

3:6
    Míč zadarmo a následně nekompromisní smeč Kvapilové. Prozatím nejlepší český start do setu v dnešním duelu.

3:5
    Parádní blok Mlejnkové proti K. Ocasiové!

3:4
    Češky na síti přehrály své soupeřky.

3:3
    Ani Oquendové na druhé straně se nedaří o nic lépe.

3:2
    Servis Smutné zastavuje páska.

2:2
    Vytlučený portorický blok.

2:1
    Přichází chyba v českém útoku, technické zakončení míří do autu.

1:1
    Portoriko srovnává.

0:1
    Na servis se postavila Mojicaová, úvodní útok proměňují české volejbalistky krátkou přihrávkou do křídla.

0:0
    Začal třetí set.

25:22
    Druhý set skončil.

25:22
    Portoriko dotáhlo druhý set do vítězného konce. Fantastická jízda a mohutné stahování českých volejbalistek nakonec vyšlo vniveč. To je velká škoda a může to být klíčový okamžik zápasu.

24:22
    Jenže přichází dva setboly Portorika! Blok zastavil útok Hodanové!

23:22
    Začíná bitva nervů! Portoriko nyní uspělo v útoku, ale ve větší psychické pohodě se zdají být Češky. Time-out.

22:22
    Technické zakončení Kvapilové spadlo na zem mezi blokařku a hráčku na příjmu!

22:21
    Cruzová vytlouká český blok.

21:21
    Dvojblok Trnkové a Smutné zařizuje srovnání!

21:20
    Hodanová z levého křídla razantně křížem pálí do míče.

21:19
    Portoriko zastavuje příval českých bodů.

20:19
    Další parádní servis Mlejnkové, po které získaly Češky míč zadarmo a útok podél lajny byl úspěšný!

20:18
    Mlejnková trefuje eso! Češky prohrávaly už o devět bodů a nyní je rozdíl pouze dvoubodový! Time-out Portorika!

20:17
    Hodanová z levé strany dokázala skvěle zaútočit!

20:16
    Dobrý útok českých volejbalistek, které ve zdánlivě ztraceném setu bojují!

20:15
    Škoda tohoto míče, útok Portorika nebyl příliš razantní, ale kvůli rotaci ho Češky nedokázaly vybrat.

19:15
    Blok českých hráček, ve kterém se blýskla Sajdová.

19:14
    Opět Kvapilová a opět úspěšně do zadního pole portorické poloviny!

19:13
    Kvapilová trefuje smeč do zadního pole, kde našla volný prostor!

19:12
    K. Ocasiová hraje dnes úžasný zápas, v útoku se zdá nezastavitelná.

18:12
    Kvapilové se podařilo z křídla křižným útokem přehrát obranu soupeřek.

18:11
    Portoričanky opětovně odskakují.

17:11
    Pauza Portoričankám prospěla. K. Ocasiová složila míč na zem po razantní smeči.

16:11
    Chybička Portoričanek a čtyři body v řadě. Time-out Portorika.

16:10
    Češky stahují náskok soupeřek po bloku Kvapilové, zdá se však, že je příliš pozdě.

16:9
    Druhý bod českého týmu v řadě, prosadila se Eva Hodanová.

16:8
    Kvapilová se zavěsila do vzduchu a vytloukla portorický blok.

16:7
    Mlejnková napálila míč do sítě a druhá sada se mění pomalu v debakl.

15:7
    Chybičky v rozehrávce českého týmu se pomalu kupí jedna na druhou. Po další takové se k útoku z první dostala Enrightová.

14:7
    Vanžurová po dlouhé době pomáhá k českému bodu.

14:6
    Český útok byl vybraný obranou Portorika a míč zamířil zpět na českou polovinu. Jenže místo další rozehrávky nechaly kolem stojící volejbalistky míč dopadnout na zem v domnění, že letí do autu. Ale měly špatný odhad.

13:6
    Chybička na českém příjmu, z kterého těží K. Ocasiová.

12:6
    Ani ve druhém setu to nevypadá s českými volejbalistkami vůbec dobře. Berou si time-out po dalším smrtícím útoku K. Ocasiové.

11:6
    Sajdová poslala na druhou stranu hřiště vysoký pomalý servis, čehož Portoriko využilo.

10:6
    Konečně se daří zastavit příval portorických bodů.

10:5
    K. Ocasiová se znovu naskočila na pravé straně na útok a vytloukla české bloky.

9:5
    Enrightová vyslala skvělý servis, po kterém český příjem jen předal míč přes pásku soupeřkám a ty se v útoku nemýlily.

8:5
    Další bod na konto Portorika, rozdíl tří bodů a technický oddechový čas.

7:5
    Z křídla do míče udeřila K. Ocasiová a soupeřky odskakují.

6:5
    Portoričanky stále drží minimální výhodu.

5:5
    Servis K. Ocasiové zamířil jen do sítě.

5:4
    K. Ocasiová se znovu prosadila.

4:4
    Dá se říci, že prakticky identická situace, jen v opačném gardu. Vanžurová byla dostatečně razantní.

4:3
    Nekompromisní pumelice od Enrightové odlétla od české obrany daleko do autu.

3:3
    Dalším úspěšným blokem Češky srovnávají krok a skóre.

3:2
    Dvojblok Vanžurová/Trnková zabránil úspěšnému zakončení Portorika.

3:1
    Mojicaová se prosazuje na síti.

2:1
    Ačkoliv se podařilo obraně vybrat míč soupeřek, tak po chybě na síti jde bod zadarmo na stranu Portorika.

1:1
    Češky srovnávají krok.

1:0
    Úvodní servis druhé sady obstarala Vincourová, bloky vytlouká K. Ocasiová.

0:0
    Začal druhý set.

25:20
    První set skončil.

25:20
    Ekluzivní blok Portorika proti útoku Vanžurové. První set získávají naše soupeřky.

24:20
    Portoriko má čtyři setboly!

23:20
    Útok K. Ocasiové středem sítě padl na palubovku mezi české hráčky.

22:20
    Svítá naděje! Portoričanky chybují a český blok získává bod!

22:19
    Následně se daří útok a snížení.

22:18
    Tak to je ohromná škoda, Češky se dostaly zadarmo k míči, ale útok Vanžurové podél lajny zapadl do zámezí.

21:18
    Vanžurové se podařilo nachytat obranu Portoričanek na švestkách.

21:17
    Vanžurová prudce napálila míč a nedala soupeřkám šanci na výběr útoku.

21:16
    Portoriko pomalu míří do koncovky a vede již o pět bodů. Cruzová se prosadila po dalším slabším útoku Češek.

20:16
    Proti křídelnímu útoku Enrightové prozatím Češky recept nenašly.

19:16
    Servis portorických volejbalistek zamířil do sítě.

19:15
    A bohužel přichází další odskok Portorika.

18:15
    Nedaří se jim ovšem stáhnout manko na rozdíl jediného bodu.

17:15
    Češky útočí a daří se jim to, stále se drží na dostřel.

17:14
    Útok Havelkové nebyl dostatečně razantní a z druhé strany přišla smrtící smeč Enrightová.

16:14
    Druhý technický oddechový čas za dvoubodového vedení Portorika. Skóre je však mnohem nadějnější, než bylo před pár minutkami.

15:14
    Chyba Portoričanek na síti a bod pro český tým, skvělá pasáž české reprezentace.

15:13
    Kvapilová získává další bod a Češky stahují náskok soupeřek.

15:12
    Havelkové se podařilo dostat k útoku a předvedla svou kvalitu na smeči.

15:11
    Vytlučený český blok po útoku Enrightové.

14:11
    Na tento útok Portoričanek byla česká obrana krátká.

13:11
    Vanžurová dokázala výborně zareagovat na středu sítě a nečekaně složit míč. Výborně!

13:10
    Bodík na stranu českého týmu.

13:9
    Portoričanky ztrátují, což jim momentálně velmi vyhovuje.

12:9
    Konečně se daří Češkám uspět na útoku. Vincourová dobře zaútočila.

12:8
    Time out českých volejbalistek.

12:8
    Enrightová zabodovala, Portoriko utíká už na rozdíl 4 bodů.

11:8
    Češky se skvěle bránily, ukázaly několik skvělých bloků, ale měly problém s koncovkou. Portorickému náporu nakonec neodolaly.

10:8
    K. Ocasiová propálila míč skrz český dvojblok.

9:8
    Vydřený bod českého týmu, který se zrodil po dlouhé výměně.

9:7
    Útok Vanžurové byl příliš dlouhý a končí v autu.

8:7
    První technický time-out přichází nakonec za vedení Portorika! K. Ocasiová vytloukla české bloky!

7:7
    Trnková zachybovala v rozehrávce, je srovnáno.

6:7
    Bod na stranu Portorika po tečovaném míči od českého bloku.

5:7
    Po zkaženém útoku Portoričanek si Češky vypracovávají mírný náskok.

5:6
    Trnková byla na bloku sama, ale dokázala uspět proti soupeřce.

5:5
    Servis Portorika míří do sítě.

5:4
    S. Ocasiová prudce napálila míč u sítě a složila ho na zem.

4:4
    Sajdové se podařilo vytlouct bloky.

4:3
    Soupeřky ze zámoří ztrátují.

3:3
    Češky bodují, míč od Portoričanek jde do autu.

3:2
    Blok Sheily Ocasiové ve spojení s Karinou Ocasiovou. Bod pro Portoriko.

2:2
    Ocasiová technicky zakončila.

1:2
    V delších výměnách jsou naše děvčata schopná vybírat útoky soupeřek a následně bodovat.

1:1
    Pokazený servis českého družstva.

0:1
    Hned první výměna zápasu patřila k těm delším, bod získaly po několika útocích Češky.

0:0

0:0

Portoriko: K. Ocasiová, Enrightová, Cruzová, Valentinová, S. Ocasiová, Moralesová, Oquendová, Mojicaová, Seilhamerová, Rosaová, Ferrerová, Victoriaová, Benitezová.

Česko: Dostálová, Havelková, Hodanová, Kossanyiová, Kvapilová, Melichárková, Mlejnková, Puchartová, Sajdová, Smutná, Toufarová, Trnková, Vanžurová..

0:0
    České volejbalistky pokračují i druhý víkend v letošním putování ženskou World Grand Prix. Po úvodním víkendu v Chorvatsku se nyní přesunuly do Bulharska, kde na ně postupně čekají Portoričanky, Bulharky a následně opět Chorvatky.

Češky si úvodní víkend po porážce od Nizozemek připsaly výhry nad Chorvatkami a Argentinkami a potvrdily své ambice, že mají zájem postoupit do elitní divize Grand Prix. Do té se dá postoupit skrz Final Four, které se bude hrát v Polsku a to je cílová meta, které Češky chtějí dosáhnout. Potřebují k tomu vyhrát ještě alespoň dva zápasy, což by jim postup zajistit mohlo, ač úplně jisté to prozatím není.

K úspěchu by je výrazně posunul úspěch v zápase s Portoričankami, které jsou v celkové tabulce na tom o bod lépe díky tomu, že dva zápasy vyhrály a jednou prohrály až v pěti setech. Nicméně pravdou je, že hodně těžily zejména z domácího prostředí, když hrály turnaj s týmy Polska, Kanady a Bulharska právě v Portoriku.

Češky budou v duelu mírnými favoritkami, potvrdí dobrou formu z Chorvatska?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.