Česko – Slovensko 3:4 (kon.)
Česko
3:4 (1:1, 1:1, 0:2, 1:0)
Slovensko
cz Štvrtok 09.07.2015, 15:00 • Tampere, Hakametsa Arena • Majstrovstvá sveta v inline hokeji IIHF • Štvrťfinále

46:51
    Česko to zkouší v pěti proti třem. Jirkův již sedí na střídačce.

45:49
    Slovensko jde do tří. Na trestnou lavici odchází Ručkay (SVK) na minutu a půl za držení.
    Neuznaný gól českého týmu, hlavní sudí patrně přerušil hru dříve, než kotouč skončil v brance.

44:59
    Obrovská šance, Češi už zdvihli ruce nad hlavu a v hale začala hrát česká písnička při vstřelení branky. Nakonec rozhodčí rozpažil. O střelu se postaral Šebek.

44:08
    Oddechový čas pro hosty.
    Michal ŠIMO - 3:4

44:08
    Česko právě vstřelilo branku!
    Přeci jen Češi ještě dramatizují zápas! Krásnou kolmici dostal mezi kruhy MICHAL ŠIMO, který svoji tvrdou střelou nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Asistence: Patrik Šebek a Tomáš Rubeš.

35:43
    Neumann (SVK) dostává minutu a půl za hákování.
    Šimo trefil tyč slovenské branky!

33:57
    To byla velká šance! Michal Šimo se dostal ke střele, která se následně odrazila od tyčky!

32:31
    Demel (CZE) a Novajovský (SVK) dostávají minutu a půl za hrubost.

32:04
    A máme tady další vyloučení na straně Slovenska. Na minutu a půl odchází Ručkay.

31:19
    Jaško (SVK) odchází na minutu a půl za zdržování hry na trestnou lavici.

26:57
    Vozdecký (CZE) dostává minutu a půl za podražení.

26:25
    A máme tady změnu v českém brankovišti. Do branky se od teď postaví Ondřej Jirkův.

26:25
    Oddechový čas pro domácí.
    Juraj JURÍK - 2:4

26:25
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Tak to je pro Česko trochu sprcha. Z pravé strany si krásně najel JURAJ JURÍK, který přesnou střelou z vrcholu kruhu uklidil v levém horním rohu. Asistence: Juraj Prokop.
    Tomáš JAŠKO - 2:3

24:23
    To je ale nepříjemný začátek pro český výběr. Nabídku mezi kruhy dostal TOMÁŠ JAŠKO, který krásnou a zároveň přesnou střelou zavěsil. Asistence: Juraj Prokop a Milan Šiller.

23:48
    Šebek (CZE) dostává minutu a půl za vysokou hůl. Slovenskou má v závěru ještě početní výhodu.
    Patrik ŠEBEK - 2:2

21:08
    Přesilovka využita a máme srovnáno. Z levé strany přihrával na druhou Vozdecký, tam byl připraven PATRIK ŠEBEK, který střelou z první prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Vozdecký a Pavel Strýček.

19:56
    Šiller (SVK) dostává minutu a půl za vysokou hůl.

17:23
    Zdeněk Kubica (CZE) dostává minutu a půl za držení. Slovensko má k dispozici první přesilovku.
    Boris ERTEL - 1:2

15:59
    Slováci otáčejí průběh utkání na svoji stranu. Opět to krásně vymyslel Ručkay, který nabídl krásný pas před branku BORISI ERTELOVI, ten už střelou z první neměl problém uklidit puk za bezmocného Halodu. Asistence: Jakub Ručkay a Adam Šimonič.
    Roman ŠIMUNEK - 1:1

11:01
    Hosté skórují ve vlastním oslabení, neboť se dostali do přečíslení dva na jednoho. Z pravé strany nahrál před branku Ručkay, kde byl ROMAN ŠIMUNEK, ten trochu se štěstím bekhendem zakončil. Asistence: Jakub Ručkay.

10:51
    Jaško (SVK) dostává minutu a půl za držení.
    Filip KUŤÁK - 1:0

08:30
    A máme tady úvodní branku. Na levé straně se dostal ke střele Hrazdira, jeho pokus vyrazil Neumann na druhou stranu, tam si ale šikovně najížděl FILIP KUŤÁK, který následně neměl žádný problém zakončit do odkryté klece. Asistence: David Hrazdira.

06:18
    Šimonič (SVK) dostává minutu a půl za příliš mnoho hráčů na ledě. Češi mají šanci otevřít skóre utkání.

Adam Soukup

Góly a asistencie: 9. Kuťák (Hrazdira), 22. Šebek (Vozdecký, Strýček), 45. Šimo (Šebek, Rubeš) – 12. Šimunek (Ručkay), 16. Ertel (Ručkay, Šimonič), 25. Jaško (Prokop, Šiller), 27. Jurík (Prokop)

Česko: Haloda (27. Jirkův) – Strýček, Šebek, Vozdecký, Šimo – Demel, Obdržálek, Kubica, Rubeš – Zbořil, Zahradníček, Hrazdira, Kuťák
    Slovensko: Neumann (Valúch) – Ručkay, Ertel, Šimonič, Šimunek – Novajovský, Preisinger, Jurík, Méry- Jaško, Mrázik, Šiller, Prokop

Rozhodca: Vikman (FIN) – Suoraniemi (FIN)