Almaty – CZ Belehrad 2:1 (kon.) | Dacia Kišinev – Renova 4:1 (kon.) | Sutjeska – Debrecín 2:0 (kon.)
Keşla FK – Laçi 0:0 (kon.) | Elfsborg – Lahti 5:0 (kon.) | Ulisses – Birkirkara 1:3 (kon.)
Cchinvali – Botoşani 1:3 (kon.) | Jūrmala – Budućnost Podgorica 0:0 (kon.) | Dudelange – UC Dublin 2:1 (kon.)
Qäbälä – Dinamo Tbilisi 2:0 (kon.) | Kalju – Aktobe 0:0 (kon.) | Žodino – Kukësi 0:0 (kon.)
Omonia Nikózia – Dinamo Bt. 2:0 (kon.) | Soligorsk – Glenavon 3:0 (kon.) | Hajduk Split – Sillamäe Kalev 6:2 (kon.)
Limassol – Saxan 2:0 (kon.) | Štokholm – VPS 4:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Europa 3:0 (kon.)
Beroe – Atlantas 3:1 (kon.) | Odd – Tiraspol 0:0 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Ordabasy 2:1 (kon.)
Rosenborg – Víkingur 0:0 (kon.) | Randers – Sant Juliá 3:0 (kon.) | Lusitans – West Ham 0:1 (kon.)
Zrinjski Mostar – Shirak 2:1 (kon.) | Lok. Záhreb – Broughton 2:2 (kon.) | Žilina – Glentoran 3:0 (kon.)
Litex – Jelgava 2:2 (kon.) | Vaduz – La Fiorita 5:1 (kon.) | Partizani Tirana – Strømsgodset 0:1 (kon.)
Śląsk – Celje 3:1 (kon.) | Runavík – Linfield 4:3 (kon.) | Bala Town – Differdange 2:1 (kon.)
FK Rabotnički – Flora 2:0 (kon.) | Trnava – Olimpic 0:0 (kon.) | Jagiellonia – Kruoja 8:0 (kon.)
Podgorica – Neftçi Baku 1:1 (kon.) | Koper – Víkingur Reykjavík 2:2 (kon.) | Juvenes/Dogana – Brøndby 0:2 (kon.)
Ferencvároš – GA Eagles 4:1 (kon.) | Čukarički Belehrad – Domžale 0:0 (kon.) | Novi Sad – Budapešť 3:1 (kon.)
St Patrick´s – Skonto FC 0:2 (kon.) | Valletta – Newtown 1:2 (kon.) | Aberdeen – Škendija 0:0 (kon.)
HB Tórshavn – Riteriai 1:4 (kon.) | St. Johnstone – Alaškert 2:1 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Balzan 1:0 (kon.)
Hafnarfjördur – Seinäjoki 1:0 (kon.) | Reykjavík – Cork City 2:1 (po pr.)
HŠK Zrinjski Mostar
2:1 (0:0)
Shirak Gyumri FC
cz Štvrtok 09.07.2015, 19:30 • Zrinjski Mostar, Bosna a Hercegovina, kapacita 25.000 diváků • Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

S konstatováním, že Širak Gyumri FC i přes dnešní výhru Zrinjského HŠK 2:1 postupuje do druhého předkola Evropské ligy, když v součtu obou zápasů porazil soupeře 3:2, se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou u evropských pohárů se těší Tomáš Lysý. (22:02:29)

Červené karty: 0-0.

Jean-Jacques Bougouhi je rozhodně hrdinou těchto dvou zápasů prvního předkola Evropské ligy. V prvním duelu dal dva góly, dvě minuty před koncem dlouhého nastaveného času prvního duelu pak definitivně rozhodl. Díky jeho třem brankám ve dvěma zápasům postupuje Širak Gyumri FC do druhého předkola, ve kterém se střetne s AIK Stockholm.

Neskutečný zápas končí. Domácí měli v první půli více navrch, ale gól se jim dát nepodařilo, navíc minutu před koncem měl šanci hrdina prvního zápasu, útočník Širaku Bougouhi. Toho ale v obrovské příležitosti vychytal gólman Dujković.

Ve druhém poločasu nasadilo Zrinjski k velkému ofenzivnímu festivalu, kterému dlouho chyběly branky. Nutno zmínit, že hra byla také na chvíli přerušena, zřejmě pro neukázněné fanoušky, kteří hodili předmět na hrací plochu.

Když scházelo do konce zápasu zhruba 15 minut i s nastavením, vystřelil Mešanovič a jeho pokus zasáhl ruku Gevorga Hovhannisjana. Český sudí Zbyněk Proske odpískal pokutový kop, který právě Jasmin Mešanović proměnil. O pět minut poté se postavil k přímému volnému kopu Miloš Filipović, jenž výrazně oživil po svém příchodu na plac hru domácích, a ukázal výbornou kopací techniku výstavní šibenicí.

Domácí se hrnuli do útoku, měli šance, chtěli rozhodnout a vyhnout se prodloužení. Když už se zdálo, že zápas do prodloužení opravdu bude směřovat, vykopl gólman Jermakov míč, kousek za půlí jej zpracoval Edgar Malakjan, poslal jej ulicí na Jeana-Jacquese Bougouhiho a ten vstřelil rozhodující gól, kterým nasměřoval svůj tým do druhého předkola.

90+8

90+8
    Zrinjski už rezignoval, hráči se na sebe jen bezradně dívají.

90+8
    Barikjanovi nemusí příliš vadit, že fauloval Blaiće, nastavený čas totiž zakrátko skončí.

90+7
    Prodlužovat se dnes rozhodně nebude díky vstřelenému gólu Gyumri na hřišti soupeře. Zrinjski musí nyní vstřelit dva góly během tří minut, aby postoupil, což je téměř nesplnitelný úkol.
    90+6. Jean-Jacques BOUGOUHI - 2:1

90+6
    Širak právě vstřelil branku!
    Neskutečné. Domácí měli míč na polovině soupeře, jenže nepřesná kombinace stála za jejich zhatěným útokem. Z výkopu Jermakova se míč dostal za půlku k Edgaru Malakjanovi, jenž parádně vysunul JEANA-JACQUESE BOUGOUHIHO a ten střílí zřejmě rozhodující gól dnešního zápasu. Asistence: Edgar Malakjan.

90+5
    Utkání je nyní hodně kouskováno fauly, nyní bude mít míč zase hostující tým, Aleksanyan byl nečistě sražen Nikolićem.

90+4
    Jenže hosté nerozehráli akci dobře, navíc krátce poté se sám Bougouhi dopustil faulu na Radeljiće. Oba si tak role vyměnili.

90+3
    Anto Radeljić tvrdě zajel do Bougouhiho a není se čemu divit, že vidí žlutou kartu. Navíc je tu přímý volný kop pro hosty, zhruba pětatřicet metrů od branky.

90+3
    A málem se jim to podařilo. Dobrý Filipovićům roh se dostal k Mešanovićovi, jehož hlavička byla na poslední chvíli zblokována a Jermakov tak nemusel zasahovat. Na míč by zřejmě nedosáhl.

90+2
    Domácí mají k dispozici další roh, snaží se rozhodnout ještě v průběhu nastaveného času.

90+2
    Střídání v týmu Širak Gyumri FC: ze hřiště odchází Radulović, přichází Muminović.

90
    Zbyněk Proske nastaví ve druhém poločase za prostoje kolem šedesáté minuty přesně osm minut nad rámec hrací doby.

90
    Ve vápně se po tvrdém souboji srazil zřejmě Nikolić se Stamenkovićem a oba se drží za hlavu. Ještě předtím spadl ve stejném území k zemi Mešanović, ale nyní se o penaltu rozhodně nejednalo.

89
    Bougouhi nyní viděl, že Dujković je trošku venku z branky. Zkusil se jej překvapit dlouhým lobem, ale mířil hodně nepřesně.

88
    Ratko Dujković nyní zachránil svůj tým, neboť střela Jeana-Jacquese Bougouhiho mířila přesně k pravé tyči. Gólman hostí se po ní natáhl a tygřím skokem jí vyrazil do strany.