Almaty – CZ Belehrad 2:1 (kon.) | Dacia Kišinev – Renova 4:1 (kon.) | Sutjeska – Debrecín 2:0 (kon.)
Keşla FK – Laçi 0:0 (kon.) | Elfsborg – Lahti 5:0 (kon.) | Ulisses – Birkirkara 1:3 (kon.)
Cchinvali – Botoşani 1:3 (kon.) | Jūrmala – Budućnost Podgorica 0:0 (kon.) | Dudelange – UC Dublin 2:1 (kon.)
Qäbälä – Dinamo Tbilisi 2:0 (kon.) | Kalju – Aktobe 0:0 (kon.) | Žodino – Kukësi 0:0 (kon.)
Omonia Nikózia – Dinamo Bt. 2:0 (kon.) | Soligorsk – Glenavon 3:0 (kon.) | Hajduk Split – Sillamäe Kalev 6:2 (kon.)
Limassol – Saxan 2:0 (kon.) | Štokholm – VPS 4:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Europa 3:0 (kon.)
Beroe – Atlantas 3:1 (kon.) | Odd – Tiraspol 0:0 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Ordabasy 2:1 (kon.)
Rosenborg – Víkingur 0:0 (kon.) | Randers – Sant Juliá 3:0 (kon.) | Lusitans – West Ham 0:1 (kon.)
Zrinjski Mostar – Shirak 2:1 (kon.) | Lok. Záhreb – Broughton 2:2 (kon.) | Žilina – Glentoran 3:0 (kon.)
Litex – Jelgava 2:2 (kon.) | Vaduz – La Fiorita 5:1 (kon.) | Partizani Tirana – Strømsgodset 0:1 (kon.)
Śląsk – Celje 3:1 (kon.) | Runavík – Linfield 4:3 (kon.) | Bala Town – Differdange 2:1 (kon.)
FK Rabotnički – Flora 2:0 (kon.) | Trnava – Olimpic 0:0 (kon.) | Jagiellonia – Kruoja 8:0 (kon.)
Podgorica – Neftçi Baku 1:1 (kon.) | Koper – Víkingur Reykjavík 2:2 (kon.) | Juvenes/Dogana – Brøndby 0:2 (kon.)
Ferencvároš – GA Eagles 4:1 (kon.) | Čukarički Belehrad – Domžale 0:0 (kon.) | Novi Sad – Budapešť 3:1 (kon.)
St Patrick´s – Skonto FC 0:2 (kon.) | Valletta – Newtown 1:2 (kon.) | Aberdeen – Škendija 0:0 (kon.)
HB Tórshavn – Riteriai 1:4 (kon.) | St. Johnstone – Alaškert 2:1 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Balzan 1:0 (kon.)
Hafnarfjördur – Seinäjoki 1:0 (kon.) | Reykjavík – Cork City 2:1 (po pr.)
HNK Hajduk Split
6:2 (2:2)
JK Sillamäe Kalev
cz Štvrtok 09.07.2015, 19:00 • Stadion Dugopolje • Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den! Vítejte u sledování podrobného textového přenosu z odvetného utkání prvního předkola Evropské ligy, v němž HNK Hajduk Split přivítá JK Sillamäe Kalev. Výkop je naplánován na 19:00.

Tradiční chorvatský celek je papírovým favoritem tohoto dvojzápasu, první utkání hrané v Estonsku však skončilo smírně 1:1. Hajduk poslal do vedení už v šesté minutě Caktaš, domácí ale ještě do přestávky dokázali odpovědět.

K postupu tak mají blíž fotbalisté Splitu, jelikož Kalev pošle dál pouze výhra nebo remíza 2:2, 3:3, 4:4 a tak dále... A na bouřlivém Poljudu se vítězí jen velmi těžko, o čemž se v minulosti přesvědčilo již mnoho známých klubů.

HNK Hajduk Split: Kalinić – Tudor, Nižić, Milović "C", Pejić – Balić, Roguljić, Caktaš, Maloku – Vlašić, Ohandza.
    Náhradníci: Grbić – Bilij, Bašić, Radčenko, Sušić, Maglica, Kiš

JK Sillamäe Kalev: Usikov – Činikas, Cheminava, Dudarev, Šišov – Tjapkin, Ratnikov, Vnukov – Toomet, Silich "C", Russo.
    Náhradníci: Starodubcev – Čerkasov, Ivanjusin, Aleksejev, Kvasov, Volkov

Rozhodčí: Tritsonis – Akrivos, Karsiotis (Řecko).

1

2
    Domácí, kteří hrají v bílých dresech, už rozjíždějí první útočnou akci.

3
    Ačkoliv se nehraje na proslulém Poljudu, nýbrž na stadionu v nedalekém Dugopolje, atmosféra je tradičně skvělá díky tomu, že Hajduk má fanoušky prakticky na celém Jadranu.

4
    Balić fauloval Plotnikova a řecký sudí byl nucen přerušit hru.

6
    Zajímavý míč na rozběhnutého Vlašiće uklidil Igor Cheminava do zámezí, Splitští budou vhazovat.

7
    Caktašova střela byla zblokována, Hajduk bude zahrávat rohový kop.

8
    Nyní si to Caktaš neohroženě naštrádoval až do šestnáctky Kalevu, ale Cheminava znovu uhasil požár hned v samém zárodku.

10
    Nikola Vlašić vypálil z velmi slibné pozice, ale mířil přesně do míst, kde stál gólman Usikov. Stadionem to jen zahučelo, to byla první šance utkání!
    10. Vlašićův pokus Usikov eliminoval.

11
    Hajduk je nadále aktivnější. Ohandza našel přesným centrem Malokua, ten ale rozvlnil pouze boční síť.

13
    Hra se trochu uklidnila, Kalev se snaží zmobilizovat veškeré síly a držet s favorizovaným chorvatským celkem krok.

14
    Caktaš se neohroženě pustil proti přesile, ale neměl nárok na úspěch.

15
    Hajduk právě vstřelil branku!
    Split se po čtvrthodině hry ujímá vedení! Postaral se o to ANDRIJA BALIĆ, který obdržel ve vápně přesný pas od Vlašiće a nechytatelně pod břevno překonal brankáře Sillamäe – 1:0!

17
    Hajduk vstřelená branka neukolébala, ba naopak. Domácí tlačí a tlačí, nyní se individuálně pokoušel prosadit Ohandza.

18
    Pejić našel ve vápně hlavičkujícího Caktaše, ale druhý jmenovaný středopolař byl natolik tísněn hráči Kalevu, že nedokázal přesně zakončit.

20
    Zatím se hraje jen na jednu branku, kdyby se Kalinić v prvních dvaceti minutách věnoval filatelii či třeba pozorování sličných fanynek v hledišti, nikdo by si toho nevšiml.

21
    Milović těsně minul Usikovovu svatyni, hostující gólman provede odkop od branky.

23
    Celkem by mě zajímala statistika držení míče – Hajduk je v dnešním zápase naprosto dominantní.

24
    Další akce Splitu jako z partesu! Balić se zbavil protihráče i Usikova a zívala na něj odkrytá kalevská svatyně, ale vracející se Dudarev ve skluzu brilantně zabránil další pohromě!
    24. Balić pohrdl odkrytou brankou.

26
    Z následného rohového kopu už žádné nebezpečí nepramenilo, hráči Sillamäe se po dlouhé době – alespoň na pár okamžiků – pomazlí s kulatým nesmyslem.

27
    Maloku neměl vůbec seřízená mířidla, Usikov tentokrát mohl zůstat v klidu.

29
    Hosté mají evidentně problémy s aktivním napadáním v podání hráčů Hajduku, Usikovovi nyní nezbývalo nic, než poslat míč nekompromisně a nekonstruktivně co nejdál do bezpečí.

30
    Další nenápadná, leč stoprocentní šance Splitských! Ante Rogulić vypálil z uctivé vzdálenosti a jeho pumelice orazítkovala břevno!
    Rogulić napálil břevno

32
    Tudor vysunul Ohandzu, ale tomu se nepovedlo odcentrovat. Zadáci Kalevu si tentokrát s přehledem poradili.

34
    Maloku fauloval Činikase, Kalevští budou mít po dlouhé době čas a klid na rozehrávku.

35
    Kulatý nesmysl je však opět až u Usikova, hosté se moc daleko nedostali...

36
    Vlašić dokázal i v obležení dvou hráčů v tmavomodrých dresech odcentrovat a vybojoval rohový kop.

37
    Balićovi ale míč sjel z kopačky a skončil až na tribuně. Hosté si mohou na chvilku opět oddechnout.

37
    Sillamäe Kalev právě vstřelil branku!
    To je, panečku, prvotřídní šok! Hosté se snad poprvé podívali s míčem na útočnou polovinu a hned je z toho gól, který ve skluzu vsítil GIORGIO RUSSO!
    37. Giorgio RUSSO - 1:1

39
    Caktaš fauloval Vnukova, který poté hereckou etudou nastřádal několik desítek sekund.

40
    Stadion v Dugopolje rázem utichl, to, že Kalev vyrovná, nečekal snad ani nejzarytější příznivec Sillamäe.

41
    Pozor, Hajduku se to rázem pořádně komplikuje! GIORGIO RUSSO přesnou hlavičkou překonal Kaliniće a přiblížil Sillamäe k senzačnímu postupu – Hajduk musí nyní bezpodmínečně vstřelit alespoň dvě branky!
    41. Giorgio RUSSO - 1:2

43
    První půle se už spíše dohrává, oba týmy by už se nejraději viděli v šatnách.

45
    Špílmachr Caktaš si došel pro faul, Hajduk bude mít zřejmě poslední možnost ještě před přestávkou vyrovnat.

45
    Parádní přestřelka! K exekuci volného přímého kopu se postavil MIJO CAKTAŠ a krásnou ranou i s pomocí brankové konstrukce překonal Usikova – 2:2!
    45. Mijo CAKTAŠ - 2:2

45+1

První půle byla všelijaká, jen ne nudná a defenzivní. Sledujeme skvělou přestřelku, která slibuje napínavé vyvrcholení, protože stávající stav 2:2 posouvá dál Sillamäe! Hajduku však stačí k postupu jediná branka (za předpokladu, že neinkasuje). Split se ujal vedení po čtvrthodině hry zásluhou Baliće, ale hosté dvěma slepenými góly Russa dokonale zaskočili vyprodanou dugopoljskou arénu. Těsně před poločasovým hvizdem pak stanovil stávající stav parádní ranou z přímého kopu Caktaš. Druhá půle začne přibližně ve 20:01.

46

47
    Russův centr z levé strany se stal snadnou kořistí vyběhnuvšího brankáře Kaliniće.

49
    Usikov při rozehrávce zdržuje, co to jde, taktika Kalevu je jasná...

50
    Russo svým centrem nadělal mnoho zmatků a neplechy v domácí šestnáctce, Sillamäe bude mít k dispozici rohový kop.

51
    Tudorův centr postrádal přesnost i razanci, obrana estonského celku jej bez problémů odvrátila.

53
    Maloku ztratil míč ve středu hřiště a ještě při tom fauloval.

55
    Kamerunský snajpr Hajduku Ohandza postupoval jeden na jednoho a podařilo se mu i zakončit, jeho rána ale byla na poslední chvíli zblokována!
    55. Ohandzův zblokovaný pokus

56
    Ohandza se nachomýtl do další brejkové příležitosti, tentokrát mu však byl odmáván ofsajd.

56
    Do třetice všeho dobrého, jako by si řekl FRANCK OHANDZA, než si naskočil na parádní Tudorův centr a přesnou hlavičkou nedal Usikovovi sebemenší šanci. Hajduk znovu drží v rukou postup!
    56. Franck OHANDZA - 3:2

58
    Hráči Sillamäe jsou na tahu, najdou síly na vyrovnání?

59
    Balić po ztrátě míče fauloval svého soupeře, Estonci budou rozehrávat z pravé strany hřiště.

60
    Rogulić napřáhl z nějakých dvaceti metrů, ale netrefil míč ideálně – Usikov nemusel zasahovat.

61
    Je tu první střídání zápasu: Hostujícího Šišova nahradí Ivanjusin.

63
    Než se Ivanjusin stihl poprvé rozkoukat s míčem na kopačce, byl o kulatý nesmysl připraven Rogulićem. Fofrník ve službách Hajduku poté přesně našel Nikolu Vlašiće, ale jeho střelecký pokus už tak povedený nebyl.

63
    A zase ten FRANCK OHANDZA! Hajduk udělal další mílový krok k postupu, když k Ohandzovi propadl přízemní centr a kamerunský fovard už jen doklepl míč do prázdné branky.
    63. Franck OHANDZA - 4:2

65
    Domácí v poklidu kombinují na vlastní polovině a dobře vědí, že postup by je už neměl minout. Sillamäe v současném rozpoložení jen těžko vstřelí dvě branky, ale nepředbíhejme a nechme se ještě překvapit.

67
    Cheminava se lekl napadajícího Ohandzy a radši před ním ukopl míč do autu.

68
    Hosté už se ani nesnaží napadat, hráči Hajduku mají spoustu prostoru pro vymýšlení dalších útočných akcí.

70
    Jaroslav Kvasov se podívá na hřiště, když dvacet minut před koncem nahrazuje nevýrazného Toometa.

72
    Caktaš si všiml rozběhnutého Ohandzy, ale Ivanjušin včas zasáhl.

72
    To už hraničí s debaklem! Ohandza našel přesným centrem trestuhodně neobsazeného NIKOLU VLAŠIĆE, který bez problémů překonal bezmocného Usikova – 5:2!
    72. Nikola VLAŠIĆ - 5:2

74
    Skvělý Ohandza střídá, na hřišti jej nahradí Anton Maglica.

76
    Do konce utkání zbývá zhruba čtvrthodina, zápas se už pouze dohrává.

78
    Hosté naposledy střídají, Činikase nahrazuje Aleksejev.

79
    Domácí budou zahrávat rohový kop, k puntíku už míří Rogulić.

81
    Kapitán Hajduku Milović má dnes odpracováno, na hřišti jej nahradí Bilij.

82
    Kapitánskou pásku dostal brankář Lovre Kalinić, do konce zbývá již jen deset minut!

84
    Hraje se v exhibičním tempu, domácí za vytrvalého skandování věrných příznivců roztočili pomyslné bago.

86
    Výtečný zákrok Usikova! Gólman Sillamäe vykopl akrobatickým způsobem dělovku Maloky.

87
    Nikola Vlašić za zaslouženého aplausu střídá, na hřišti jej nahradí Kiš.

88
    Sledujeme vůbec fotbalové utkání? Padla již neuvěřitelná osmá branka, o kterou se přesnou střelou k levé tyči postaral ANTON MAGLICA – 6:2!
    88. Anton MAGLICA - 6:2

90
    Už se rozběhla poslední minuta základní hrací doby, kolik řecký sudí nastaví?

90+1
    Už je to oficiální, nastavují se čtyři minuty!

90+3
    Rogulić vypálil z uctivé vzdálenosti, Usikov bez problémů zasáhl.

90+4

Ačkoliv poločasový výsledek více nahrával Kalevu, tradiční chorvatský klub ve druhé půli předvedl až neuvěřitelnou kanonádu a zvítězil 6:2! Dvakrát v krátkém časovém sledu se prosadil Ohandza, po něm se zapsal do statistik i Vlašić a v samém závěru dokonal kanonádu parádní ranou střídající Maglica. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (20:54:42)

Vojtěch Balon

Góly: 15. Balić, 45. Caktaš, 56. Ohandza, 63. Ohandza, 72. Vlašić, 88. Maglica – 37. Russo, 41. Russo

HNK Hajduk Split: Kalinić – Tudor, Nižić, Milović "C" (81. Bilij), Pejić – Balić, Roguljić, Caktaš, Maloku – Vlašić (87. Kiš), Ohandza (74. Maglica).

JK Sillamäe Kalev: Usikov – Činikas (87. Aleksejev), Cheminava, Dudarev, Šišov (61. Ivanjusin) – Tjapkin, Ratnikov, Vnukov – Toomet (70. Kvasov), Silich "C", Russo.

Rozhodca: Tritsonis – Akrivos, Karsiotis (Řecko)