Almaty – CZ Belehrad 2:1 (kon.) | Dacia Kišinev – Renova 4:1 (kon.) | Sutjeska – Debrecín 2:0 (kon.)
Keşla FK – Laçi 0:0 (kon.) | Elfsborg – Lahti 5:0 (kon.) | Ulisses – Birkirkara 1:3 (kon.)
Cchinvali – Botoşani 1:3 (kon.) | Jūrmala – Budućnost Podgorica 0:0 (kon.) | Dudelange – UC Dublin 2:1 (kon.)
Qäbälä – Dinamo Tbilisi 2:0 (kon.) | Kalju – Aktobe 0:0 (kon.) | Žodino – Kukësi 0:0 (kon.)
Omonia Nikózia – Dinamo Bt. 2:0 (kon.) | Soligorsk – Glenavon 3:0 (kon.) | Hajduk Split – Sillamäe Kalev 6:2 (kon.)
Limassol – Saxan 2:0 (kon.) | Štokholm – VPS 4:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Europa 3:0 (kon.)
Beroe – Atlantas 3:1 (kon.) | Odd – Tiraspol 0:0 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Ordabasy 2:1 (kon.)
Rosenborg – Víkingur 0:0 (kon.) | Randers – Sant Juliá 3:0 (kon.) | Lusitans – West Ham 0:1 (kon.)
Zrinjski Mostar – Shirak 2:1 (kon.) | Lok. Záhreb – Broughton 2:2 (kon.) | Žilina – Glentoran 3:0 (kon.)
Litex – Jelgava 2:2 (kon.) | Vaduz – La Fiorita 5:1 (kon.) | Partizani Tirana – Strømsgodset 0:1 (kon.)
Śląsk – Celje 3:1 (kon.) | Runavík – Linfield 4:3 (kon.) | Bala Town – Differdange 2:1 (kon.)
FK Rabotnički – Flora 2:0 (kon.) | Trnava – Olimpic 0:0 (kon.) | Jagiellonia – Kruoja 8:0 (kon.)
Podgorica – Neftçi Baku 1:1 (kon.) | Koper – Víkingur Reykjavík 2:2 (kon.) | Juvenes/Dogana – Brøndby 0:2 (kon.)
Ferencvároš – GA Eagles 4:1 (kon.) | Čukarički Belehrad – Domžale 0:0 (kon.) | Novi Sad – Budapešť 3:1 (kon.)
St Patrick´s – Skonto FC 0:2 (kon.) | Valletta – Newtown 1:2 (kon.) | Aberdeen – Škendija 0:0 (kon.)
HB Tórshavn – Riteriai 1:4 (kon.) | St. Johnstone – Alaškert 2:1 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Balzan 1:0 (kon.)
Hafnarfjördur – Seinäjoki 1:0 (kon.) | Reykjavík – Cork City 2:1 (po pr.)
Čukarički Belehrad
0:0 (0:0)
NK Domžale
cz Štvrtok 09.07.2015, 20:30 • Stadion na Banovom brdu, Bělehrad • Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu odvety 1. předkola a my budeme sledovat duel mezi Čukarički Bělehrad a Domžale. Favoritem na to postup je domácí celek.

První zápas ve Slovinsku zvládl lépe celek z Bělahradu, který nakonec vyhrál těsně 1:0 a udělal velký krok k postupu. O vítězství Bělehradu rozhodl Matič, který v závěru prvního poločasu proměnil pokutový kop.

Dnes tedy musí Domžale pořádně zabrat, protože po úvodní porážce musí dnes vyhrát, jinak se s Evropskou ligou může pro tuto sezonu rozloučit. A je jasné, že to v Bělehradu nebude vůbec lehké.

Odvetný zápas začíná ve 20:30 hodin a my budeme samozřejmě u toho.

FK Čukarički Bělehrad: Stevanović – Stojkovič, Ostojič, Lucas Piasentin, Brežančić – Bojič, D. Srnič, B. Jankovič, S. Srnić – Matić (C) – Pavlović
    Náhradníci: Petrić, Mandić, Stojiljković, Janković, Regan, Boljević, Mirosavljeivć

NK Domžale: Vidmar – Skubic (C), Korun, Horič, Trajkovski – Morel, Majer, Horvat, Husmani, Vancaš Požeg – Podlogar
    Náhradníci: Milič, Juninho, Vuk, Šišic, Grvala, Alvir, Kous

Rozhodčí: Popov – Mišev, Kolev.
    Rozestavení týmu NK Domžale

1

1
    Utkání nám začalo a o první zajímavější vzrušení se postarali hosté, když Podlogar upadl v pokutovém území, ale faul se nepíská.

2
    Na druhé straně se píská ofsajd a poprvé se tak dotkne míče také brankář Vidmar.

3
    Míč po nepřesné rozehrávce končí u Stevanoviče, který může v poklidu rozehrát.

4
    Individuální akce domácích na pravé straně úspěch nepřinesla. Balón se však vrátil zpět na kopačky fotbalistů v bílém, ani napodruhé však postup k bráně nebyl úspěšný.
    Před začátkem zápasu byli hráči vzorně seřazeni

6
    Ve středu hřiště došlo ke zbytečnému zákroku na Husmaniho. Tento faul volal po žluté kartě, ta se však zatím nekoná.

7
    Nyní se hraje hodně ostře a Jankovič to přehnal, když zasáhl nohou protihráče. Toto kouskování hry zatím fotbalu příliš nepomáhá.

8
    Hodně špatná přihrávka Koruna, který poslal míč pouze do zámezí.

9
    Brazilec Lucas se s tím nepáral a své defenzivní úkoly si splnil dalekým odkopem míče z vlastní poloviny.

10
    Skubič se snažil vybojovat míč u rohového praporku, ale míč nedokázal zasáhnout a Bělehrad tak bude vhazovat.

10
    První nebezpečnější přihrávka do pokutového území, žádný z hráčů Domžale se však k míči nedokázal probojovat a tak se jednalo pouze o planý poplach a Stevanovič mohl zůstat klidný.

11
    Dragoljub Srnič (CUK) je prvním karetně potrestaným hráčem dnešního zápasu.

12
    Další faul domácích vedl ke standardní situaci, těžko říci zda chtěl Skubič zatočit míč až do brány, ale Stevanoviče tím rozhodně nepřekvapil.

13
    Na opačné straně si s centrem poradila obrana Domžale.

14
    Horič poslal míč až ke svému brankáři, který pomalu rozehrává další akci.

15
    Zaváhání domácích ve středu hřiště se snažili hosté využít k rychlému protiútoku, ale ještě rychleji se vrátil Trajkovski, který všemu vystavil stopku.

16
    Pavlovič byl faulován a domácí nečekaně rozehráli standardní situaci, v té se dostával do střelecké pozice Pavlovič, no zastavil jej ofsajd.

18
    Hosté nyní drží míč a pomalu s ním postupují na útočnou polovinu. Domžale po porážce v prvním zápase dnes musí hrát aktivně a zatím se to vcelku daří. Přece jen ztráta 1:0 z prvního zápasu není nic, co by se nedalo dohnat.

19
    Defenzíva domácích však zatím nepouští soupeře do větší šance, která by přinesla výraznější vzrušení před Stevanovičem.

20
    Požeg se snažil přehodit míč kolem protihráče, ale zasáhl jej také rukou a tak se pochopitelně píská.

21
    Hosté kombinují na levém křídle, ale jejich snaha zatím k centru nevede.

22
    Pavlovič se Stojkovičem se dostali až do pokutového území, ale nakonec obrana Domžale zakročila dobře. Při obranném zákroku se zřejmě zranil Korun, uvidíme, zda bude schopen pokračovat.

23
    Velké zmatky před brankou Domžale, diváci dokonce žádali odpískání penalty za hru rukou. Zákrok Skubiče však rozhodčí pustil a následně přerušil hru, protože na trávníku zůstal ležet Francouz Morel.

24
    Hosté sportovně vrátili míč domácím, Čukarički tak mohou založit útočnou akci.

25
    V pětadvacáté minutě zápasu je tu vůbec první rohový kop, zahrávat jej budou domácí.

26
    Tak to byla neuvěřitelná šance domácích, když Brežančič zatočil míč tak přesně, že ten dopadl na zadní tyč a od té se odrazil zpět do hry. Domžale přežilo první kritický moment.
    26. Nádherně kopnutý roh Brežančiče

27
    Domácí jsou v posledních minutách mnohem aktivnější, na první branku zápasu však stále čekáme. Ta by jistě dodala na kopačky Bělehradu potřebný klid.

29
    Další rohový kop měli k dispozici domácí, ale tentokrát z toho nebylo větší nebezpečí.

30
    Třicet minut hry je za námi a na první branku zápasu se nadále čeká. Po úvodním oťukávání nyní mají více ze hry domácí.

32
    Nepřesná přihrávka ve středu hřiště posílá Bělehrad do protiútoku, ten je však zastaven včas.

33
    Další zmatky před brankou Domžale, nakonec Vidmar dokázal vše vyřešit a dostal míč do bezpečí alespoň za cenu rohového kopu.

34
    Roh se opakoval a ve druhém případě přilétl centr na přední tyč, tam byl Vidmar připraven.

34
    Pavlovič se uvolnil kolem svého strážce a okamžitě vystřelil levačkou, míč prolétl jen těsně kolem levé tyče.
    Mladý fanoušek Bělehradu na stadionu

36
    Hlavní rozhodčí to už nevydržel a Horvata odměnil žlutou kartou za nemístné poznámky.

37
    Na hřišti nám to začíná malinko jiskřit, rozhodčí však také poslední žlutou kartou dává jasně najevo, že má zápas pod kontrolou.

38
    Centr do pokutového území pohodlně schovává v rukavicích Stevanovič.

39
    Opět v akci Stevanovič, na kterého letěl v krátkém časovém sledu další centrovaný míč. Opět byl brankář domácích při zákroku přesvědčivý.

40
    Tlak, který měli domácí je již zřejmě pryč. Domžale uklidnilo hru a nyní trpělivě drží míč ve své moci. Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu.

41
    Další diskuze mezi hostujícími hráči a hlavním rozhodčím, to se pochopitelně nelíbí divákům na stadionu.

42
    Stojkovič byl úspěšnější u autové čáry a vybojoval míč pro svůj tým. Rozhodčí ještě celé rozehrání posouvá o pár metrů dále.

44
    Hodně tvrdě bojoval Korun o míč, ale pomohl si faulem a to neuniklo pozornému oku rozhodčího.

44
    O malou chvíli později přidal Horun další faul a za ten již vidí žlutou kartu. Na hřišti to již začíná být dosti ostré, rozhodčí má v závěru prvního poločasu co dělat.

45
    A žluté karty viděli také Slavoljub Srnič a na straně Domžale Morel.

45+1
    Snaha o signál domácím nevyšla, ještě budou mít k dispozici rohový kop. Nastavovat se budou dvě minuty.

45+2
    Domácí zůstávají na útočné polovině a budou tam chtít dohrát první poločas.

45+2
    Ostrý střet ve středu hřiště, tohle bude mít opět karetní dohru.

45+2
    Trajkovski se pustil ostrým skluzem do protihráče a zaslouženě dostal žlutou kartu.

45+3
    Ještě nechává rozhodčí dohrát jednu akci Bělehradu.

45+3

První poločas odvetného utkání mezi Bělehradem a Domžale je za námi. Po počátečním oťukávání se domácí dostali do tlaku, ten však brankou neskončil a tak se jde do šaten za bezbrankového stavu.

Připomínám, že první utkání vyhrál Bělehrad 1:0 na půdě soupeře a tak je stále o co hrát.

46

46
    Hosté otevřeli druhý poločas výkopem, ihned poté následovala dlouhá přihrávka, která však doputovala jen ke Stevanovičovi.

47
    Hosté kombinovali na středu hřiště, ale stačila jedna nepřesná přihrávka a mohl z toho být problém na druhé straně. Nakonec se stihli hráči Domžale stáhnout včas.

48
    Horič si pomohl u autové čáry nedovoleně a jeho zákrok si všiml asistent rozhodčího.

49
    Brežančičův centr byl až příliš dlouhý a tak žádný z jeho spoluhráčů neměl nárok na míč dosáhnout.

50
    Srnič hledal kolmou přihrávkou nabíhajícího spoluhráče, no Vidmar dobře přečetl jeho záměr a byl u míče jako první.

51
    Patičkou si míč posunul do střelecké pozice Požeg, byl však stále hodně daleko od brány a jeho pokus letěl vysoko nad.

52
    Požeg přišel o míč a snažil se jej velmi rychle získat zpět, rozběhnutého Stojkoviče však evidentně zatáhl za ruku a vidí za to žlutou kartu.

53
    Domácí měli k dispozici přímý volný kop, rozehrávka centrem na zadní tyč však nenašla nikoho v bílém.

54
    Hosté musí přece jen více myslet na útok, stále jsou v součtu dvojzápasu gól pozadu a tak nechávají více otevřený střed hřiště. Tentokrát se ještě Bělehradu tento prostor využít nepodařilo.

55
    Naopak na druhé straně hosté vybojovali rohový kop.

56
    Rohový kop hosté rozehráli centrem na hranici šestnáctky, snaha o využití momentu překvapení však příliš nevyšla.

57
    Skubic poslal tvrdě k zemi Srniče, ten se prolétl vzduchem a zákrok zaváněl žlutou kartou, ta tentokrát zůstala schovaná v kasičce hlavního rozhodčího.

58
    Sám faulovaný Slavoljub Srnič rozehrál standardní situaci, jenže míč nahrál přesně na kopačku soupeře.

58
    Z následného protiútoku se dostal k zakončení Požeg, mířil však vysoko nad.

59
    Srničovi opět nevyšel posun k bráně soupeře, jeho přihrávku do křídla zasáhl bránící hráč, který tak míči dal úplně jiný směr.

60
    Po hodině hry tu máme první střídání na straně hostů, Grvala nahrazuje Požega. Pro Grvalu to jsou první minuty v tomto dvojutkání, když v domácím utkání v Domžale do boje nezasáhl.

62
    Domácí se ve druhém poločase zatím do výraznější šance nedostali, spíše se soustředí na bránění, ale ani to Bělehradu příliš nepomáhá k výraznější aktivitě.

63
    Přímý kop letěl do šestnáctky, kde se hosté marně snažili o zakončení. Míč se odrazil jen do volného prostoru, do kterého to měl nejblíže brankář Stevanovič

64
    Obrovská šance domácího kapitána Matiče, který měl na hlavě důležitou branku, ale poslal míč jen do brankáře Vidmara.
    64. Tutovka Matiče

65
    Grvala zastavil rychlý brejk domácích a je dalším karetně potrestaným hráčem Domžale. Pokud mají hosté za každou kartu trest do pokladničky, tak bude dnešní zápas hodně bohatý.

66
    Druhá změna na straně Domžale v utkání, do zápasu se zapojí Vuk, který nahrazuje Majera.

67
    Žlutou kartu vidí také domácí Branislav Jankovič za malinko zbytečný zákrok.

69
    Dnes poprvé střídají také domácí, hřiště opouští Matič a nahrazuje jej Mandič.

70
    Blíží se závěr utkání a Domžale stále potřebuje vstřelit alespoň jeden gól, aby se udrželo ve hře.

71
    Stojkovič se s tím nepáral a vystřelil z dobrých pětadvaceti metrů, jeho projektil Vidmar vyškrábl na roh.
    71. Střela Stojkoviče z dálky

73
    Domácím narostla po posledních šancích křídla, stále tomu ale chybí tolik důležitá branka.

74
    Morel se pokoušel ze vzduchu poslat míč přes celou šířku pokutového území, ale nezasáhl jej ideálně a z celé akce tak nic nebylo.

75
    Poslední čtvrthodinka je zde, nyní se již dá očekávat, že se domácí budou soustředit převážně na defenzívu a bránění náskoku z prvního zápasu.

77
    Jenom to tak zahučelo na stadionu v Bělehradě! Po nadýchaném centru následovala krásná hlavička, po které se míč odrazil jen břevno!
    77. Bojič poslal míč jen na břevno

77
    Obrovská šance také na druhé straně, kde se po zmatku dostal míč k Jankovičovi, ale ten nedokázal míč poslat kolem Stevanoviče. Staré známé nedáš – dostaneš se mohlo opět ukázat v plné kráse.

79
    Domžale tak ukazuje, že stále může být nebezpečné a nebylo daleko a mohlo si vybojovat brankou prodloužení.

80
    Tvrdý hlavičkový souboj, po kterém se srazili dva hráči. Hostující Horič se již zvedá.

81
    Domácí využívají prostor a střídají, hřiště opouští Pavlovič a nahrazuje jej Stojiljković.

81
    A dnes naposledy střídají také hosté. Šišič přichází místo Husmaniho.

83
    Další tvrdý souboj odnes otřesem domácí hráč, který se zvedá jen pomaličku. Hosté pochopitelně hrají o každou vteřinu a snaží se co nejdříve rozehrát.

85
    Srnič se pokoušel sám prokličkovat mezi obranou Domžale, ale to se mu nepodařilo.

86
    Na druhé straně byl rychlý protiútok nepovedený a ihned na to Grvala přehnal svou snahu získat míč a tělem sestřelil protihráče.

87
    Bělehrad má míč na útočné polovině, největší drama nás však jistě čeká v těchto minutách.

88
    Diváci na tribuně viděli hru rukou v pokutovém území, ale rozhodčí ukazuje hrajte dál.

88
    Stevanovič vystřelil rychle z brány a byl u míče jako první, stačil jej tedy odkopnout do zámezí.

89
    Přímo na hrací ploše je ošetřován jeden z domácích hráčů, dá se očekávat, že rozhodčí bude nastavovat nejednu minutu.

90
    Přihrávka do uličky nebyla myšlena špatně, ale Stevanovič byl u míče nejrychleji a na začátku 90. minuty může míč vykopnout co nejdále to půjde.

90
    Poslední střídání dnešního zápasu, odchází Bojič a přichází Mirosavljeivć.

90+1
    Nastavovat se bude 6 minut nad rámec základní hrací doby!

90+2
    Domácí přišli o míč a tak se vše co má nohy a vrací na vlastní polovinu bránit výsledek.

90+2
    Nepřesný míč doputoval až k domácímu strážci svatyně.

90+3
    Stojkovič se snažil udrže balón na útočné polovině, ale moc času nezískal.

90+3
    Stojkovič dostal krásnou přihrávku před bránu, ale pokusil se přihrát zákrok brankáře Vidmara a odměnou mu za to je žlutá karta.
    90+3. Stojkovič a jeho souboj s Vidmarem

90+4
    Naopak se míč dostává na druhou stranu, tam ale hostující hráč netrefil míč přesně.

90+5
    Korun trefil loktem protihráče a vidí druhou žlutou kartu v utkání a zápas pro něj končí. Hosté budou dohrávat v deseti.

90+6
    Již plyne poslední minuta zápasu a tohle již zřejmě Bělehrad zvládne.

90+6

V dnešním zápase tedy branka nepadla a tak se z postupu do dalšího předkola Evropské ligy radují domácí fotbalisté. Ti měli více ze hry, ale přesto se museli o postup bát do posledních minut.

Z mé strany je to pro dnešek již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších sportovních přenosů. (22:24:48)