koniec udalosti
Denní liveblog Baku 2015 (23. června 2015)

cz Utorok 23.06.2015, 06:30EH Baku 2015

17:57
    Český streetbalista Roman Zachrla krátce ohodnotil první vystoupení české čtveřice na turnaji proti Ázerbajdžánu. „Škoda, dnes byli k poražení. Musíme si zvyknout na zdejší horko," prohlásil Zachrla po těsné porážce.

17:27
    Tak bohužel, do finále postupuje Robert Glinta, který byl v rozstřelu o půl vteřiny rychlejší než Tomáš Franta.

17:24
    Za malý okamžik si to ve speciální rozplavbě na 100 metrů rozdá o poslední postupové místo do finále český plavec Tomáš Franta s Rumunem Robertem Glintou.

17:17
    Ani další zpráva není příliš pozitivní pro české fanoušky. Naši streetbalisté podlehli ve svém prvním utkání na turnaji Ázerbajdžánu těsně v poměru 14:17.

17:13
    Kateřina Tomalová s Šárkou Křížkovou prohrály i druhou sadu s tureckou dvojicí Bayraková a Yigitová , tentokrát v poměru 8:21 a když k tomu připočteme první prohranou sadu, znamená to jediné – český pár si připisuje první porážku.

17:10
    Zhruba tři minuty před koncem zápasu prohrávají čeští streetbalisté s Ázerbajdžánem 11:14.

17:04
    Duel mezi Ázerbajdžánem a českou reprezentací ve streetbale je zatím vyrovnaný. Šest minut před konce těsně vede naše kvarteto 8:7.

17:02
    Do turnaje ve streetbalu aktuálně vstupuje české kvarteto ve složení Zachrla, Zbránek, Tomanec a Svrdlík. Jejich prvními soupeři není nikdo jiný než domácí reprezentace Ázerbajdžánu.

16:58
    Kateřina Tomalová s Šárkou Křížovou bohužel podlehly v těsném finiši prvního setu turecké dvojici 20:22 a prohrávají 0:1 na sety. Doufejme, že se české hráčky nadechnou k obratu.

16:56
    Svůj druhý zápas v ženské čtyřhře rozehrály před patnácti minutami české badmintonistky Šárka Křížová a Kateřina Tomalová. Jejich dnešními soupeřkami jsou reprezentantky Turecka Bayraková a Yigitová. První sada je velmi vyrovnaná, aktuálně je to 19:19.

16:11
    Tomáš Franta zabojuje o postup do finále na 100 metrů znak ve speciální rozplavbě proti Rumunovi Robertu Glintovi na samotný závěr dnešního plaveckého programu zhruba za hodinu.

16:01
    Naprosto s přehledem si česká dvojice Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou poradili ve svém druhém utkání skupiny s maltským párem Cali a Sadowská. Český badmintonový pár zvítězil dvakrát 21:6.

15:55
    Tak pozor, Tomáš Franta ještě nemá zajištěný postup do finále. Jelikož první semifinále bylo pomalejší než to druhé, stačí Frantův čas na dělené osmé místo společně s Rumunem Glintou, který má naprosto totožný čas. Do osmičlenného finále ovšem může postoupit jenom jeden z dané dvojice. Uvidíme, jak se vše vyřeší.

15:49
    Ve sportovní hale zahájil před deseti minutami svůj druhý zápas ve skupině český badmintonový smíšený pár Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou proti dvojici z Malty Cali a Sadowská. Český pár si zatím vede výborně, první sadu zvítězil 21:6, v té druhé aktuálně vede již 7:0.

15:42
    Tomáš Franta skončil na děleném třetím místě s Rumunem Robertem Glintou a postupuje do finále!

15:40
    To však není všechno, o svůj postup do finále nyní na trati 100 metrů znak bojuje jiný český reprezentant Tomáš Franta.

15:39
    Barbora Seemanová postoupila do finále na 100 metrů volným stylem, které je na programu zítra.

15:36
    Barbora Seemanová obsadila ve druhém semifinále na 100 metrů volným stylem třetí příčku, finále by ji nemělo minout!

15:36
    Po padesáti metrech patří Seemanové třetí příčka!

15:30
    Za malou chvíli začnou dvě semifinálové rozplavby na 100 metrů volným způsobem. Ve druhém semifinále se představí i česká plavkyně Barbora Seemanová.

14:30
    Úderem 14:30 začínají v Aquastics Centre v Baku semifinálové a finálové rozplavby, v nichž nebudou chybět ani čeští zástupci. Marek Osina a Tomáš Franta se představí v semifinále na 100 metrů ve znaku, Barbora Seemanová zase na trati 100 metrů volným způsobem.

12:52
    Úvodní představení ženských basketbalistek v Baku skončilo porážkou českých hráček s Ukrajinkami 11:15. V souběžně hraném utkání Řekyně porazily 13:8 Nizozemky.

12:50
    Minutu před koncem české basketbalistky prohrávají 10:12.

12:45
    Do konce zápasu zbývá ještě dvě a půl minuty, Češky prohrávají 8:10.

12:40
    Po polovině zápasu české hráčky bohužel ztratily vedení a s Ukrajinkami prohrávají 6:7.

12:38
    Skvělá práce českých basketbalistek! Po třech a půl minutách zápasu vedou nad Ukrajinkami 6:2!

12:34
    Češky se po minutě a 20 vteřinách hry ujímají vedení 3:1 po koších Stehlíkové, Vorlové a Vlkové!

11:51
    Ve 12:30 budou oficiálně zahájeny také první zápasy v basketbalu 3x3, či lépe řečeno streetballu. Do turnaje vstoupí hned na úvod české hráčky ve složení Veronika Vlková, Kateřina Zavazalová, Romana Stehlíková a Tereza Vorlová. Od 12:30 na ně čekají Ukrajinky.

11:43
    Mathias Boe a Carsten Mogensen potvrdili roli velkých favoritů a za pouhých 19 minut vyprovodili český pár Pavel Florián a Ondřej Kopřiva z kurtu po setech 21:5 a 21:8.

11:25
    Češi mají lehký problém s přesností úderů, většina dánských bodů přichází po autech. Stav v prvním setu je prozatím 2:7.

11:19
    Na kurt číslo 1 se konečně dostává český deblový pár Kopřiva/Florián, kteří si zahraji s dánskými jedničkami badmintonového turnaje Boe/Mogensen.

10:13
    Zhruba půlhodinky zbývá do začátku badmintonového zápasu v deblu mužů, ve kterém se představí český dvojice Pavel Florián a Ondřej Kopřiva. Nečeká na ně však nic snadného, proti nim se postaví první nasazený pár – Dánové Mathias Boe a Carsten Mogensen.

09:53
    Česká plavkyně Anna-Marie Benešová doplavala do cíle druhé rozplavby na 800m volným způsobem na sedmém místě v čase 9:10.36. Tím dopolední program plaveckých disciplín končí, odpoledne se bude pokračovat semifinálovými a finálovými závody.

09:42
    Anna-Marie Benešová se vydala na dlouhou osmisetmetrovou trať volným způsobem!

09:05
    Petr Koukal vyhrál suverénně i druhý set a slaví zisk druhého vítězství ve skupině poté, co Turka Emre Vurala přehrál 21:13 a 21:8!

09:04
    V Baku Aquatics Centre se do rozplaveb vrhnou také mužské a ženské štafety na 4x100m volným způsobem. Poté přijde na řadu i poslední závod dopoledního bloku prvního plaveckého dne na Evropských hrách. Na vytrvaleckou osmistovku volným způsobem žen se již připravuje i Anna-Marie Benešová, která poplave v druhé rozplavbě.

08:57
    Letos nejlépe zaplavala Michaela Trnková v čase 2:23.52, tento výkon na 200 metrů znakem v Baku pokořit nedokázala a v čase 2:26.56 obsadila ve své rozplavbě poslední desáté místo.

08:46
    A pětka turnaje, Petr Koukal, prozatím dominuje. První set vyhrál hladce 21:13.

08:38
    Druhé vystoupení v Baku zahájil český badmintonista Petr Koukal, který se o druhé vítězství popere s Turkem Emre Vuralem. V prvním setu vede 10:8.

08:37
    Až doplavou muži své rozplavby na 200 metrů prsa, do bazénu se na stejnou trať vrhnou také ženy a mezi nimi i česká plavkyně Michaela Trnková. Ta by se měla ke své rozplavbě postavit do 15 minut.

Tomáš Franta postoupil na znakařské stovce do podvečerního semifinále: „Včera večer to na mě dolehlo, všechen ten tlak. Ale mám velkou podporu z domova.“

08:13
    Česká stopa na stometrové trati, plavané znakem, uspěla na 50%. Do semifinále postupuje Tomáš Franta z celkového desátého místa, Marku Osinovi nestačila ani výhra v první rozplavbě a postup mu unikl o pouhé dvě setinky vteřiny.

08:08
    Také Tomáš Franta zaplaval rychleji, než byl doposud jeho letošní nejlepší výkon a to o 4 desetiny vteřiny. Nakonec ve čtvrté rozplavbě s časem 56.45 obsadil páté místo.

08:04
    Osina si vylepšil letošní maximum o více než vteřinu a půl, což dokazuje, v jaké pohodě a s jakou formou do Baku přiletěl!

08:01
    Marek Osina na 100 metrů znak vyhrál první rozplavbu časem 56.94! Osina vyhrál prakticky stylem start-cíl.

07:59
    Badmintonistka Kristina Gavnholt nakonec nedala Kaje Stankovičové vůbec šanci a její odpor zlomila za 29 minut a po výhře 21:10 a 21:12 slaví druhou výhru v základní skupině.

7:49
    Badmintonistka Kristina Gavnholt vyhrála první set nad svou slovinskou soupeřkou poměrem 21:10 a vede 1:0.

7:45
    Edita Chrápavá končí s časem 2:22,04 na 5. místě ve své rozplavbě.

7:29
    Edita Chrápavá: „První závod je vždycky těžký, ale snad to bude už jen lepší. Mám tady i podporu od rodičů, kteří jsou přímo na stadionu,“ řekla šestnáctiletá česká plavkyně po rozplavbě na 50 m prsa. Nejvíce si prý Edita věří na stovce.

7:23
    V Baku Sports Hall právě začíná badmintonový zápas skupiny G mezi Češkou Kristinou Gavnholt a Slovinkou Kajou Stankovičovou.

7:15
    "Po delší době zase osobák, za což jsem velmi ráda," pochvalovala si svůj výkon Barbora Seemanová.

7:05
    Barbora Seemanová se připravuje na start.

6:38
    Edita Chrápavá končí s časem 33.81 na 7. místě ve své skupině, což na postup do semifinále zřejmě stačit nebude.