Tampa Bay – NY Rangers 1:5 (kon.)
Tampa Bay Lightning
1:5 (0:1, 1:2, 0:2) Stav série: 2:1
New York Rangers
cz Sobota 23.05.2015, 02:00 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Finále V. konferencie

59:56
    Tanner Glass (NYR) obdržel dvě minuty za krosček a osobní desetiminutový trest. Na druhé straně byl potrestán Cedric Paquette (TBL) rovněž desetiminutovým trestem + za nedovolené bránění 2 minutami.

59:24
    Brenden Morrow (TBL) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění brankáře a navíc i za nesportovní chování. Druhý jmenovaný trest obdržel i hostující Kevin Klein (NYR).

57:27
    Domácí celek je frustrovaný a tak došlo k větší strkanici. Dvě minuty za hrubost obdrželi Carl Hagelin (NYR), Ryan McDonagh (NYR), Tyler Johnson (TBL) a Ondřej Palát (TBL). Navíc je vyloučen i hostujcíí Derek Stepan (NYR) za hru vysokou holí a domácí Nikita Kučerov (TBL) obdržel desetiminutový osobní trest. Resultuje z toho přesilová hra Tampy Bay.

50:02
    J.T. Miller dobře napadal domácí při rozehrávce a nakonec vybojoval i faul. Brenden Morrow (TBL) bude vyloučen na dvě minuty za hákování, čímž oslabuje mužstvo v opravdu nevhodnou dobu.

44:40
    Domácí se ale nyní budou muset bránit. Nikita Nestěrov (TBL) inkasuje dvě trestné minuty za vysokou hůl.

27:44
    Chris Krieder (NYR) se dopustil útočného faulu, když holí zcela jasně podrazil Morrowa. Inkasuje tak dvě trestné minuty a Tampa má možnost další přesilovky.

20:28
    A Tampa se dočká hned v úvodu třetiny přesilové hry. Dvě minuty obdržel Marc Staal (NYR) za držení.

12:13
    A máme tu další trest za nedovolené bránění, tentokráte ale na domácí straně. Anton Strålman (TBL) oslabuje své mužstvo a po další komerční pauze si početní výhodu tak vyzkouší i hostující celek.

08:01
    A máme tu první vyloučení. Martin St. Louis (NYR) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a po komerční přestávce nás tak čeká početní výhoda Bolts.

Michal Belšán

Góly a asistencie: 32. Stamkos (Killorn, Filppula) – 18. Nash (Hayes, Hagelin), 36. Kreider (Klein, Yandle), 38. Yandle (Klein, Nash), 46. St. Louis (Brassard, D. Boyle), 52. Nash (Hayes, Yandle)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Nestěrov, Strålman, Barberio – Killorn, Filppula, Stamkos (C) – Kučerov, Johnson, Palát – B. Boyle (A), Paquette, Callahan (A) – Brown, Morrow
    New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh (C), Girardi (A), Staal, D. Boyle, Yandle, Klein – Nash, Brassard, Hayes – Kreider, Stepan (A), Fast – Hagelin, Moore, St. Louis – Glass, Sheppard, Miller

Rozhodca: McCauley, Pollock – Cherrey, Heyer

Diváci: 19204