Tampa Bay – NY Rangers 6:5 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
6:5 (1:2, 3:1, 1:2 - 1:0) Stav série: 2:0
New York Rangers
cz Štvrtok 21.05.2015, 02:00 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Finále V. konferencie

S konstatováním, že dnešní utkání v Amalie Areně sledovalo 19 204 diváků se s vámi loučím a budu se na vás těšit u dalších strhujících bitev v Playoff NHL. Příjemně strávený čtvrtek přeje Lukáš Podleśny. (05:36:47)

Reakce Bena Bishopa a střídačky Tampy

Dnešní parádní utkání je tedy u konce a Tampa si po výhře 6:5 připisuje druhou výhru a v sérii jde do vedení 2:1.

Zápas sice o moc lépe začali hosté, kteří již v desáté minutě vedli zásluhou Dericka Brassarda a Jespera Fasta 0:2, ale velmi záhy po druhé brance Rangers dokázal snížit domácí kapitán Steven Stamkos a do kabin se tak po první třetiny odcházelo za stavu 1:2.

V třetině druhé se deset minut týmy ne a ne dostat do vyložené gólové šance, ale poté přišla doslova blesková bouře! Domácím se po poměrně slepených gólech Ondřeje Paláta a Tylera Johnsona podařilo dostat do vedení a ve 38. minutě se navíc prosadil i Alex Killorn. Zničehonic to bylo 4:2, avšak hosté se nenechali zahanbit a 29 sekund po Killornově gólu korigovalo druhou brankou Jespera Fasta.

Poslední třetinu základní hrací doby začali, stejně jako tu první, lépe Jezdci z New Yorku, kteří vyrovnali zásluhou Ryana McDonagha. Na další gól se za vyrovnaného stavu čekalo až do 55. minuty, kdy se dnes podruhé trefil i Ondřej Palát, ale ani tento gól nebyl vítězný. Minutu a 56 sekund před koncem třetí třetiny totiž dokázal srovnat Dan Boyle a zápas šel do prodloužení.

V nastaveném čase měl nejprve dobrou šanci hostující Moore, který však na Bishopa nevyzrál, a na druhé straně tak kapituloval Henrik Lundqvist, který sice zlikvidoval Brownův nájezd, avšak na fantastickou střelu Nikity Kučerova už nestačil.

Nikita KUČEROV - 6:5

63:33
    Tampa právě vstřelila branku!
    A to se také nakonec povedlo! Z hodně nenápadné akce se prosazuje dnes hodně nenápadný hráč. NIKITA KUČEROV nabral rychlost ve středním pásmu, vlétl do pásma útočného a potom fantastickou a hlavně bleskovou střelou přes dva obránce zmrazil Lundqvista v bráně jezdců! Asistence: Nikita Nestěrov

63:12
    Nebezpečná mladá trojka Kučerov-Johnson-Palát už je na ledě a snaží se vymyslet cosi kloudného.

62:25
    Jenže nyní už se Brown dostal do samostatného úniku, který veledůležitým zákrokem zneškodnil Henrik Lundqvist!

62:05
    J.T.Brown se už už natahoval po volném kotouči, avšak nakonec měl k puku blíže Yandle a ten si připsal dobrý obraný zákrok.

61:23
    Killorn se nahozením před bránu pokusil najít Stevena Stamkose, ale puk byl sražen ještě předtím než ke kapitánovi Tampy dorazil.

61:14
    Dominic Moore se od mantinelu natlačil až k Bishopovi a ten měl, co dělat aby se nenechal překonat. následně došlo k tvrdé srážce dvou hráčů Tampy, ale oba hráči zřejmě budou v pořádku.

60:58
    Ben Bishop má první úspěšný zákrok prodloužení, když zlikvidoval tvrdou, avšak dobře viditelnou střelu od modré čáry.

60:48
    Nashovi se nepodařilo najít potřebný prostor na zakončení, ale hosté zůstávají v útočném pásmu.

60:28
    První pokusy o útok byly bez problémů ubráněny. Puk přebírají obránci domácího celku.

60:01

Tampa hrála v letošním playoff prodloužení dvakrát a dvakrát vyhrála. Rangers prodlužovali ve čtyřech případech a čtyřikrát vyhráli. Kdo si připíše první prohru v prodloužení v letošním playoff?

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 12. Stamkos (Killorn), 31. Palát (Johnson, Stamkos), 34. Johnson (Palát, Hedman), 38. Killorn (Hedman), 55. Palát (Nestěrov, Kučerov), 64. Kučerov (Nestěrov) – 2. Brassard (D.Boyle, Stepan), 10. Fast (Kreider, McDonagh), 38. Fast (Klein, Stepan), 43. McDonagh (Hayes, Yandle), 59. Boyle (Miller, Yandle)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Stralman, Coburn, Garrison, Carle, Šustr, Nestěrov – Killorn, Filppula, Stamkos (C) – Kučerov, Johnson, Palát – B.Boyle (A), Paquette, Callahan (A) – Brown, Morrow
    New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh (C), Girardi (A), M.Staal, D.Boyle, Yandle, Klein – Nash, Brassard, Hayes – Kreider, Stepan (A), Fast – Hagelin, Moore, St.Louis – Glass, Sheppard, Miller

Rozhodca: Brad Watson, Eric Furlatt – Derek Amell, Brian Murphy

Diváci: 19 204