Bielorusko – Rusko 0:7 (kon.) | Francúzsko – Kanada 3:4 (kon.) | Fínsko – Slovensko 3:0 (kon.)
Rakúsko – Lotyšsko 1:2 (po pr.) | Dánsko – Nórsko 4:1 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 2:1 (po pr.)
Francúzsko
3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Kanada
Sobota 09.05.2015, 12:15 • O2 Aréna, Praha • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Ja ďakujem za pozornosť. Prajem príjemný zvyšok hokejového víkendu. O chvíľu začína dôležitý zápas Slovenska. Verme, že budeme mať víťazný večer. Nezabudnite fandiť, Slovensko do toho. (14:32:56)

Dráma ako hrom, veľmi zaujímavý zápas je za nami! Vyzeralo to na pohodičkový zápas, ktorý sa zmenil behom tretiny na hokej ako sa patrí. Tretia tretina patrila Francúzsku, ktorému sa podarilo vyrovnať! Nebyť však nedisciplinovanosti, mohlo sa to skončiť úplne inak. Rozhodujúci gól tohto zápasu strielil Eberle. Najlepším hráčom Francúzska sa stal Laurent Meunier. Tyler Seguin bude ocenený tiež, bol vyhlásený za najlepšieho hráča Kanady.

60:00

59:57
    Puk na kanadskej striedačke, Kanada vyhrá aj tento duel.

59:24
    Kanada sa len ubraňuje, je to poriadna dráma!

58:51
    Quemener von z brány!

58:20
    Kanada má čo robiť, aby uhájili trojbodový zisk z toho zápasu! Fanúšikovia povzbudzujú a kričia "France"!

57:40
    Kopia sa nepresnosti na oboch stranách, dokážu ešte Francúzi vyrovnať?

56:43
    Kanada už v pásme, Francúzsko v hlbokej defenzíve.

56:11
    Hecquefevillova strela od modrej, Jones sa už nudiť nenudí.

55:44
    Manavianova delovka takmer knokautovala Jonesa, ten by mal byť ale v poriadku.

55:34
    Bertrandov pokus zblokovaný, fanúšikovia ženú Francúzov vpred!

54:57
    Da Costa už na ľade a Meunier v obrovskej šanci, mal rýchlosť, prekorčuľoval aj obrancu, no zakončiť nedokázal.

54:45
    Spezzova delovka len do betónov.

54:20
    Ďalší vyhodený puk.

54:03
    Dobrá práca od hráčov Galského kohúta v rohu klziska, nazbierali pár sekúnd.

53:15
    Eberle nedostal puk za brankára ani na trikrát, veľmi dobrý zápas pre tohto Francúza.

52:53
    Teddy da Costa a jeho vylúčenie, škoda pre Francúzsko.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 17. Desrosiers (Meunier, Auvitu), 47. Treille (Meunier), 47. Meunier (Roussel) – 12. Seguin (Spezza, Barrie), 13. Eberle (MacKinnon, Duchene), 38. Seguin (Spezza), 50. Eberle (Burns, Crosby)

Francúzsko: Quemener (Hardy) – Manavian, Auvitu, Chakiachvili, Hecquefeuille, Dieude Fauvel, Janil, Trabichet – Y. Treille, Meunier, Desrosiers – Fleury, Roussel, da Costa – Raux, S. Treille, Bertrand – Claireaux, Lamperier, Guttig, Rech.
    Kanada: Jones (Smith) – Hamhuis, Burns, Muzzin, Barrie, Ekblad, Wiercioch, Savard – Hall, Eberle, Crosby – Giroux, O'Rielly, Seguin – Duchene, MacKinnon, Spezza – Couturier, Schenn, Ennis, Toffoli.

Rozhodca: T. Wehrli, V. Šindler – E. Pihlblad, P. Šefčík