Arouca – Ferreira 1:3 (kon.) | Nacional – Penafiel 2:0 (kon.) | Benfica – Porto 0:0 (kon.)
Boavista – Setúbal 0:0 (kon.)
FC Arouca
1:3 (0:1)
FC Paços Ferreira
cz Nedeľa 26.04.2015, 17:00 • Estádio Municipal de Arouca • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ve 30. kole Portugalské nejvyšší soutěže se zaměříme na zápas mezi patnáctou Aroucou, která zdaleka nemá ještě jisté setrvání a na sestupovou pozici má náskok jen 3 body a osmým Pacos Ferreira, který se momentálně nachází na osmém místě a v případě výhry by se ještě mohl zapojit do boje o Evropskou ligu.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Arouca: Goicoechea – Barbosa, Iván, Diego, Basto, Sampaio, Coelho, Simao, Roberto, Medeiros, Kayembe
    Náhradníci: Sacramento, Claro, Amaro, Vuletich, Colitto, Tinoco, Fokobo

FC Paços Ferreira: Filipe – Ferreira, Cardoso, Hurtado, Pinto, Lopes, Seri, Jota, Andrézinho, Sousa, Moreira
    Náhradníci: Cicero, Rosado, Paraiba, Vasco, Rafael, Jailson, Defendi

Rozhodčí: Duarte Gomes – Tomé, Vicente.

-1
    Na stadionu je vše připraveno ke startu utkání.

1

1
    Úvodního výkopu se ujal hostující celek.

2
    První útok však selhal a domácí Arouca je u míče na polovině svého soupeře.

3
    V prvních minutách utkání se míč pohybuje ve středu hřiště, střídavě na kopačkách obou celků.

4
    První náznak útoku předvedla Arouca, ale Duarte Gomes nachytal Roberta v ofsajdu. Rozehrávat bude hostující celek.

5
    První střelecký pokus v zápase vyslal na bránu hostující hráč. Ale Moreirovu střelu brankář domácích v poklidu chytá.

7
    V sedmé minutě utkání se osmělují i domácé, ale ani Medeiros nedokázal svou střelu zakončit brankou.

8
    První rohový kop zápasu pro Ferreiru. Míč si staví Pinto.

9
    Rohový kop vyzněl do ztracena a nebezpečí se nekonná.

10
    Úvodních deset minut máme za sebou, ale ani jeden z celků se nedostal do nebezpečné situace. Nyní rozhodčí zastavil Jota v ofsajdu.

11
    Hra se znovu přesunula do středu hřiště.

12
    Když už se jeden z celků osmělí dostat se do šance pak míč končí na hranici pokutového území.

13
    Medeiros vyslal střelu, kterou Filipe vyrazil na rohový kop.

13
    Rohový kop však Simao nedokázal zahrát dostatečně přesně.

15
    Domácí jsou zatím aktivnějším celkem, ale do šancí se nedostávají.

17
    Zatím opravdu nic záživného pro diváky na stadionu.

18
    Žlutou kartu dostává Cardoso (FC Paços Ferreira).

19
    Další ofsajd ve kterém je nachytán Roberto.

20
    Sampaio zkusil vystřelit z větší vzdálenosti. Bránu sice trefil, ale branku nedocílil.

27
    Skoro to začíná vypadat, že oběma týmům zapomněli říct, že ze středového kruhu branku nevstřelí.

28
    Rohovým kopem to zkouší Ferreira.

30
    Dobrá obraná hra hostí zabránila šanci Coelha.

31
    Ferreira právě vstřelila branku!
    Hostující celek se dostává do vedení po brance BRUNO MOREIRY, který se dokázal trefit moc pěknou střelou. Nahrávku si připisuje Diogo Jota.

33
    Domácí Arouca se nevzdává a pokusila se okamžitě srovnat. Do protiútoku se dostal Medeiros, ale přesně zakončit nedokázal.

36
    Nyní se chvíli nehraje, když na hřišti zůstává ošetřován brankář António Filipe.

38
    Po krátkém ošetřování se znovu hraje.

39
    V ofsajdu je znovu nachytán domácí hráč. Tentokrát je to Roberto.

39
    Rohový kop pro domácí Aroucu.

40
    Diego se dostal do zakončení po rohovém kopu, ale svou hlavičkou nasměroval míč pouze vedle levé tyče.

41
    Hostující celek je zalezlý v obraně a čeká na to co vymyslí domácí.

43
    Další rohový kop pro domácí celek.

45
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

45+1
    Na hřišti je znovu ošetřovaný hostující hráč. Tentokrát je to Diogo Jota.

45+2
    Po ošetření se pokračuje ve hře, ale oba celky čekají na poločasový hvizd.

45+3
    Duarte Gomes nařizuje další rohový kop pro domácí. Simao však nedokázal najít ani jednoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území.

45+3

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

V prvním poločase byl domácí celek aktivnější, ale svou mírnější aktivitu nedokázali zužitkovat. Ferreira naopak využila jednu ze svých mála šancí a po zbytek poločasu mohli svůj náskok v poklidu bránit.

46

46
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Sousa, přichází Jailson.

46
    Druhou polovinu zahajují svým výkopem domácí.

48
    Úvod druhého poločasu začal tak jak skončil ten první, a to velice nezajímavou hrou na obou stranách.

49
    Hosté jsou, ale i přes neschopnost vytvořit nebezpečnější šanci lepším týmem. Další rohový kop zahrává Pinto.

50
    Moreira poslal míč hlavou mimo tři tyče.

52
    Míč uprostřed hřiště pod kontrolou domácích.

55
    Kayembe se dostal k nebezpečné střele, ale branka z této šance není.

56
    Diogo Jota nachytán v dalším ofsajdu.

57
    Další střela v podání domácího hráče.

59
    Aktivita domácího celku nabírá na obrátkách, ale bez šancí z větší blízkosti to nepůjde.

60
    Tentokrát to svou levou nohou zkusil Medeiros. Bohužel pro domácí ani tato střela nebyla úspěšná.

61
    Rui Sampaio to znovu zkouší po levé straně hřiště, ale jeho zakončení je nepřesné.

62
    Arouca právě vstřelila branku!
    Domácí se konečně dočkali. RUI SAMPAIO se podruhé v krátké chvíli dostal do zakončení a tentokrát je úspěšný a vyrovnává stav utkání.

65
    Dalším ošetřovaným hráčem hostí je Ricardo

68
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Ferreira, přichází Rafael.

70
    Rohový kop pro hosty.

71
    Domácí se pokusili zaútočit po pravém křídle, ale obrana hostí zafungovala naprosto bezchybně a šanci zastavila.

72
    Rohový kop v podání hostující Ferreiry byl znovu nepřesný.

74
    Žlutou kartu dostává Andrézinho (FC Paços Ferreira).

75
    Domácí Arouca je lepší, ale nedokáže se dostat k brankové příležitosti.

76
    K dalekonostné střele se napřáhl Cardoso, ale bránu netrefil.

78
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Andrézinho, přichází Paraiba.

78
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Sampaio, přichází Amaro.

79
    Pinto si postavil další rohový kop, ale ani tentokrát nedokázal najít své spoluhráče.

81
    Bruno MOREIRA právě přidává svou druhou branku v utkání a strhává vedení na stranu hostí. Na tuto branku nahrával Jota, tedy stejně jako to bylo u branky první. Tentokrát gól padl po centru z pravé strany a přesné hlavičce do protipohybu brankáře.

83
    Ferreira je aktivní. Další šance v podání Fariase, ale branka z toho není.

83
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Barbosa, přichází Vuletich.

84
    A je rozhodnuto. Po přihrávce Edsona Fariase se trefuje HURTADO. Hosté touto brankou jdou do vedení o 2 branky a pro domácí bude těžké něco vymyslet.

87
    Žlutou kartu dostává Jota (FC Paços Ferreira).

87
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Diego, přichází Claro.

88
    Žlutou kartu dostává Simao (FC Arouca).

90
    Žlutou kartu dostává Kayembe (FC Arouca).

90+1
    Domácím v posledních minutách tečou nervy a zápas je rozhodnut, protože bez šancí se branka nedá.

90+2
    Ke střele se dostal střídající Vuletich, ale je z toho další nepřesná střela.

90+2
    Žlutou kartu dostává Hurtado (FC Paços Ferreira).

90+3
    Aktivní Diogo Jota se tentokrát dostal ke střele sám, ale střela nekončí další brankou v síti domácích.

90+5
    Již se hraje pátá minuta nastavení, ale šance nepřichází ani na jedné straně.

90+5

Dnešní zápas portugalské ligy končí vítězstvím hostujícího celku. Nakonec jsme viděli pohledný zápas, ve kterém padly čtyři branky. Hosté zaznamenali tři a zaslouženě si odvezou tři body. Arouca byla sice místy aktivnější, ale nedokázala si vypracovat příliš nebezpečných zakončení. Tímto se s vámi loučím a těším se někdy příště u dalších zápasů. (18:59:02)