3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
Lotyšsko
cz Piatok 24.04.2015, 18:00Majstrovstvá sveta U18

Tímto konstatováním se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a u hokejového programu tady na onlajnech zase někdy příště. (20:10:24)

Lotyšsko slaví udržení v elitní skupině mistrovství světa do 18 let. Radost je to oprávněná, v obou zápasech vyhrálo 5:3, celkové skóre v baráži 10:6. Naopak Německo se s touto soutěží loučí. Letošní šampionát se mu vůbec nepovedl, a tak sestupuje do I. divize skupiny A.

60:00

59:59
    Už se nic nestane.

59:22
    Němci to zkusí v šest. Buly v jejich útočném pásmu.

59:05

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:05
    Německuv tečou nervy, vyloučen Simon Schutz, jehož frustrace je celkem jasná. Jeho tým je totiž dvě minuty a padesát pět sekund od sestupu do I. divize skupiny A.

57:05
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Přesilovka se vůbec Německu vůbec nepodařila. Inkasuje gól v oslabení. Autorem branky je ERIKS ZOHOVS. Záchrana Lotyšského týmu mezi elitou do 18 let je blízko! Asistence: Eduards Jansons.

55:52
    Vyloučen hostující Emils Ezitis na dvě minuty za podražení. Jedinečná šance domácích na vyrovnání.

55:00
    Mnoho času Německu už nezbývá.

Oba týmy mají v sestravě jak nováčky, tak i zkušené hráče, kteří mají dostatek zkušeností s mezinárodním hokejem.

Aktuální poměr střel na branku je 30:25.

52:00
    Domácí jsou znovu zpátky ve hře, nyní to jsou hosté, kteří budou muset ukázat odolnost tlaku soupeře.

51:43
    Německo právě vstřelilo branku!
    A je to gól. Naši sousedé se nevzdávají a bojují jak jen to jde. JULIAN NAPRAVNIK snižuje na rozdíl jediné branky. Je zaděláno na drama. Asistence: Lukas Kalble, Lois Spitzner.

51:15
    Komec dvouminutového trestu.

50:00
    Polovina třetí třetiny je pryč.

Tohle je přesně to, co Německo nepotřebuje. Ono musí hrát aktivně směrem dopředu, což teď půjde těžko, neboť se bude muset bránit.

49:15
    Nepříjemná kompikace pro Německo, Tim Bernhardt vyloučen na dvě + 10 minut automatický osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 1. Korner (Schutz), 25. Eder (Bernhardt, Schutz), 52. Napravnik (Kalble, Spitzner) – 27. Dzierkals (Balcers), 35. Buncis (Rubins, Balcers), 43. Cukste, 44. Zohovs (Rubins), 58. Zohovs (Jansons)

Nemecko: Berger (Pantkowski) – Kalble, Fohrler, Glassl, Horschel, Schulz, Bernhard, Halbauer, Schmitz – Daubner, Korner, Mayenschein – Eder, Kiefersauer, Spitzner – Kopp, Drews, Napravnik – Huss, Kirchhofer, Glemser
    Lotyšsko: Mitens (Grigals) – Ponomarenko, Zeilis, Cukste, Zile, Jansons E., Rubins, Jansons G., Klava – Bernhards, Blugers, Ezitis – Dzierkals, Balcers, Buncis – Zohovs, Buranovskis, Musjus – Tralmark, Puide

Rozhodca: Bergamelli, Lundqvist – Oliver, Tscherrig