Čína – Mexiko 5:2 (kon.) | Bulharsko – Izrael 10:5 (kon.) | Juhoafrická rep. – Nový Zéland 3:1 (kon.)
Bulharsko
10:5 (6:1, 2:2, 2:2)
Izrael
cz Piatok 17.04.2015, 16:15 • Grandwest Ice Arena, Kapské Město • Majstrovstvá sveta - 2. Divízia, sk. B

Dnešní utkání je u konce! Bulharsko nebylo favoritem tohoto utkání, nicméně po výborném výkonu poráží Izrael vysoko 10:5!

Bulhaři rozhodli o svém vítězství již v první třetině, kteoru vyhráli vysoko 6:1: Izrael se poté z tohoto šoku zvedla a byla vyrovnaným soupeřem. Bulhaři si ale náskok udrželi a vyhráli vysoko 10:5. Výborný výkon podal hlavně Ivan Hodulov, který vstřelil pět branek a na dvě nahrál!

NEJLEPŠÍ HRÁČI – Ivan Holudov (BUL)Roey Aharonovich (ISR)

To je z mé strany vše a u dalších (nejen) hokejových přenosů se těším brzy nashledanou! (18:34:23)

60:00

59:23
    Spivak se inspirovat u svého kolegy a také to zkusil z pořádné dálky. Jeho rána ale přesná nebyla.

59:01
    Utkání se již spíše dohrává, nicméně Botbol to zkusil hned ze středního pásma a Dimitrov musel zasahovat.

58:39
    Bulharsko právě vstřelilo branku!
    Deset! Bulhaři přidávají v samém závěru desátou branku! Do samostatného úniku se dostal IVAN HODULOV, který nedal Amorinovi šanci a zároveň se prosazuje již po čtvrté! Hodulov nasbíral v tomto zápase celkem sedm kanadských bodů (5+2). Asistence:

57:49
    Do útočného pásma zavezl kotouč Hodulov, který se pokoušel najít před brankou Bojaděva. K tomu však kotouč nedošel.

57:30
    Ke střele od modré se dostal Bulhar Alexander Panev. Jeho ráně ale chyběla razance a hlavně i přesnější umístění.

57:25
    Daniel Manour teď sekl Blagojeva hned na buly a odchází na trestnou lavici! Dvanáct sekund se bude hrát čtyři na čtyři a poté přijde bulharská přesilovka! Manour navíc dostává 2+2 minuty a Izrael bude hrát do konce zápasu ve čtyřech!

57:25
    Velmi tvrdou ránu od modré vyslal Aharonovich. Dimitrov si ale povyjel a kotouč lapil!

56:51
    Izrael se teď pokoušela rychle přejít střední pásmo. Hru ale přerušil hvizd rozhodčího, který odpískal ofsajd.

56:17
    Čtyřminutová přesilovka Izraele se již pomalu blíží ke svému konci. Bojaděv již netrpělivě čeká na trestné lavici.

55:13
    Do útočného pásma teď najel Hodulov, který ale měl proti sobě Spivaka, který ho do zakončení nepustil. Hodulov ale narazil do branky a poslal ji k zemi. Padající břevno naštěstí Amorina nezasáhlo!

54:48
    Izrael se teď sama připravila o útočné pásmo špatnou přihrávkou.

54:19
    Rosenthal střílle lehce z nouze a jeho rána byla nepřesná. K puku se navíc dostal Hodulov, který kotouč vyhodil až k brance Amorina.

53:46
    Dlouhou přesilovku Izrael zahájila střelou Daniela Mazoura od modré. Dimitrov ale střelu lapil.

53:36
    A je tu šance pro Izrael! Martin Bojaděv zbytečně fauloval v útočném pásmu a míří na trestnou lavici! Bojaděv navíc dostává hned 2+2 minuty!

52:28
    Izrael právě vstřelil branku!
    Je tu pátá branka Izraele! Po nedůrazné hře domácí obrany přichází trest v podobě gólu DANIELA SPIVAKA, který v dnešním utkání zaznamenal 1+1! Izrael se tak dotahuje, nicméně moc času už nezbývá! Asistence: Ilja Spektor, Shlomo Levy.

51:47
    Teď už jsou ale Bulhaři v plném počtu a v útočném pásmu "kouzlil" s pukem Panev. Bulharského obránce ale zastavil razantním hitem Kniter!

50:59
    Izrael ale dle nehraje přesilovky dobře. Nutno ale říci, že Bulhaři jsou velmi dobře takticky připravení a výborně brání střední pásmo.

50:14
    Teď se vyznamenal Dimitrov, který vychytal vyloženou šanci Izraele! Frenkel našel před brankou úplně volného Aharonoviche, tomu se ale střela nepovedla dle představ, nicméně Dimitrov zasáhl famózně!

49:32
    Bulhaři si ale nadále přidělávají starosti a darují Izraeli další přesilovku! Za krosček odchází na trestnou lavici Janiki Gatčev.

47:04
    Izrael se prosazuje i v přesilové hře a snižuje na 4:9. O čtvrtou branku hostů se postaral SERGEJ FRENZEL, který využil skvělé nahrávky od Daniela Spivaka. Asistence: Daniel Spivak, Artur Pyshkin

46:11
    Bulhaři si zatím počínají v oslabení nadmíru dobře a Izrael se zatím nemůže dostat do útočného pásma.

45:24
    Izrael teď bude mít možnost na snížení. Na trestnou lavici putuje Bulhar Dikov!

45:17
    Bulhaři jsou již na devíti gólech. Přidají i desátou branku?

44:34
    Máme zde devátou branku Bulharského týmu! V útočném pásmu se kotouč dostal na levou stranu k MARTINU NIKOLOVOVI, který se prosadil střelou do růžku! Asistence: Janiki Gatčev

43:39
    Izrael je i začátkem třetí třetiny lepším týmem. Zatím se ale nedokázala střelecky prosadit.

41:58
    Na druhé straně se prodral středním pásmem Nikolov, který našel na opačném pólu třetiny Hodulova, který ale nepřekonal Amorina.

41:02
    Izrael je již v plném počtu!

40:49
    Až před Amorina se dokázal dostat Nikolov, kterému ale nevyšel bekhendový blafák a Amorin se blýsk skvělý zákrokem!

40:26
    Bulhaři zatím zbytek své přesilovky nehrají dobře a Izrael již dvakrát vyhodila kotouč až k Dimitrovovi.

40:01

I druhá třetina rozhodně nenudila! Hned pět minut po začátku třetiny se prosadil Martin Bojaděv, který se prosadil v oslabení a zkompletoval tak svůj hattrick! Izrael ale následně snížil zásluhou Tala Avneriho, který byl velmi důrazný na brankovišti. Následující branka ale opět padla do Amorinovo sítě! Hattrick zkompletoval také Ivan Hodulov. Izrael se ale také dokázala trefit v oslabení, jmenovitě Ilja Spektor a po dvou třetinách platí stav 8:3 pro Bulharsko!

Třetí perioda začne v Grandwest Ice Arena přibližně v 17:53.

40:00

39:47
    I v oslabení jsou Izraelci nebezpeční. Ke střele se dostal Aaharonovich, Dimitrov ale střelu lapil!

39:19
    Střela Alexandra Paneva od modré čáry byla zablokována Vainshteinem, který následně vyhazuje.

38:58
    Na trestnou lavici teď míří právě Spektor a Bulharsko si zahraje přesilovou hru!

38:29
    Hned ze vhazování vystřelil Ilja Spektor, jeho střela mířila do horních pater Dimitrovovi branky. Bulharský gólman ale dokázal střelu vytěsnit nad branku!

38:25
    Do konce Nikolova trestu zbývá již jen pár vteřin a přesilovka Izraele se blíží ke konci.

37:51
    Bulharům se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma a Izrael bude muset začíná znovu ze středního pásma.

37:31
    Za brankou Dimitrova se dostal do šarvátky Genkov a Frenkel. Hráči si však stihli vyměnit tak jednu dvě rány a poté přijeli rozhodčí. Pokračovat by však měla klasická přesilovka Izraele.

36:51
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a pokouší se dostat do nějaké zajímavější střelecké pozice.

36:29
    Izrael si opět zahraje přesilovou hru! Za hákování míří na trestnou lavici Martin Nikolov!

34:36
    Kársnou hokejovou akci předvedl Ivan Hodulov, který si to namířil do útočného pásma přes pravou stranu. Obránce Spivak ho nepustil do zakončení, a tak Hodulov obkroužil branku a zakončil. Amorin se ale velmi rychle přesunul a kotouč lapil!

33:54
    Daniel Mazour je již zpět na hrací ploše a Izrael je v plném počtu!

33:11
    Izrael ale zvládá oslabení nadmíru dobře a Bulhaři jsou zřejmě hodně zaskončení.

32:53
    Neuvěřitelné, co se v Grandwest Ice aréně děje! Izrael střílí branku v oslabení a snižuje na 3:8! V útočném pásmu vybojoval kotouč Spektor, který našel před brankou volného Aharonoviche, ten se však do zakončení nedostal. Koutouč ale následně vrátil před branku, kde stál ILJA SPEKTOR, který nedal Dimitrovovi šanci! Bez asistence.

32:06
    Po vhazování se ke střele od modré dostal Stefanov. Amorinovi tato střela nadělala hodně problémů a k dorážce se dostával ještě Hodulov. Amorin ale udržel kotouč před brankovou čárou.

31:57
    Izrael jde navíc opět do čtyř! Na trestnou lavici míří již podruhé v dnešním utkání Daniel Mazour, tentokrát za nedovolené bránění.

30:51
    Ale jsou to právě Bulhaři, kteří se prosazují! Do útočného pásma si nabruslil Blagojev, který se však ke střele nedostal a obránce ho dostal z úhlu. Blagojev ale zachoval chaldnou hlavu a před brankou našel úplně volného IVANA HODULOVA, který dává již osmou branku svého týmu! Asistence: Georgij Blagojev.

29:50
    Izrael je v posledních minutách daleko aktivnější. Hlavně první formace hostů dělá v útočném pásmu pořádný zmatek!

29:14
    Na druhé straně nám předvedl své schopnosti Janaki Gatčev, který si nabruslil do útočného pásma po pravé straně a dostal se i ke střele. Amorin ale jeho pokus lapil.

28:29
    Bulhaři teď hrají velmi "lehce". Do další obrovské šance se dostal Greenberg a jen díky výbornému zákroku Dimitrova to je stále 7:2!

27:09
    Izrael snížuje na 2:7! Po chybě Stefanova na modré čáře ujížděl na po pravé straně Levy, který našel na levé straně úplně volného Frenkela, ten ale Dimitrova nepřekonal! K dorážce se dostal TAL AVNERI, který už kotouč za záda mladého Bulhara dostal! Asistence: Shlomo Levy, Itzhak Levy.

26:59
    Po obrovské chybě Mazoura se do samostatného úniku dostal Gatčev, který ale nezakončil do úspěšného konce!

26:49
    Bulhaři jsou již v plném počtu a velmi těžké chvíle přečkali bez úhony!

26:08
    Teď se již Izraelci radovali z branky! Rozhodčí ale jasně naznačil, že dorážka Spektora se za brankovou čáru nedostala!

25:53
    K dorážce Spivakovo střely se dostal Maaravi. Střela ale Dimitrova nepřekvapila a lapil ji.

25:40
    Bulhaři jsou již ve čtyřech! Nyní se ale musí bránit klasické přesilovce!

25:07
    Izrael teď dlouho kombinovala v útočné třetině. Ke střele se nakonec dostal Mazour. Jeho ránu ale dokázala Dimitrov lapit!

24:49
    Bulharsko teď ale čekají těžké chvíle, neboť na trestnou míří Bojaděv a Bulhaři jdou do tří!

24:14
    Bulhaři přidávajíjiž sedmou branku v oslabení! Z protiútoku se po nahrávce Nikolova prosadil IVAN HODULOV! Asistence: Martin Nikolov

23:40
    Za drženáí protihráče míří na trestnou lavici Alexander Panev a Izrael si zahraje svou první přesilovou hru v tomto utkání!

23:19
    Domácímu celku byl teď odpískán ofsajd a následuje vhazování ve středním pásmu.

22:49
    Aharonovich se pokoušel najít na modré čáře Spektora, ten byl však za obráncem a ke kotouči se nedostal.

22:00
    Izrael si v oslabení počínala velmi dobře a Daniel Mazour je již zpět na ledové ploše!

21:39
    Před brankou teď dostal exkluzivní přihrávku Hodulov, zakončení mu ale nesedlo a Amorin navíc dokázal zasáhnout.

21:07
    Bulhaři se usadili v útočném pásmu. Jejich tlak zakončil od modré střelou Alexander Panev. Amorin si ale s jeho pokusem poradil.

20:26
    Izrael ale zatím zvládá své oslabení na jedničku. Skvělou práci odvedl Frenkel, který si to namířil s kotoučem až do útočné třetiny a ušeřil cenné vteřiny!

20:11
    Daniel Spivak naskočil zpět na led a začíná klasická přesilovka Bulharska!

20:01

První třetina nabídla neuvěřitelný průběh. Prvních pět minut bylo oťukávacích, ale poté to přišlo! V rozmezí jedné minuty se Bulhaři trefili hned třikrát. Martin Bojaděv, Janiki Gatčev a Ivan Hodulov. To je výčet hráčů, kteří se střelecký prosadili v páté minutě! To ale nebylo vše! O dvě minuty se později se prosadil Georgij Blagojev a bylo to 4:0! Ve 12. minutě se prosadil již podruhé Martin Bojaděv. Již na 6:0! Navýšil Ivan Hodulov, rovněž svou druhou brankou v zápase! Izrael ale bleskově snížila zásluhou Roeye Aharonoviche. Bulharsko tak po první třetině senzačně vede nad Izraelí 6:1!

Druhá třetina začne přibližně v 17:02!

20:00

20:00
    Izrael navíc začne i druhou třetinu v oslabení! Na trestnou lavici míří Daniel Mazour!

19:44
    Na druhé straně se Bulhaři dostali konečně k nějaké střele. Bojaděvova rána byla zablokována a k dorážce se dostal Nikolov. Loginov ale zasáhl!

19:03
    Ba naopak, do útoku se dostala Izrael, jmenovitě Spektor, který hledal před brankou Vainshteina, ten se však ke střele nedostal.

18:39
    Bulharsko ale zatím svou přesilovku nehraje vůbec dobře. Hostům se podařilo již dvakrát vyhodit. Vyjde Bulharů útok do třetice?

18:10
    Hosté si ale nadále komplikují život a máme tu další vyloučení! Na trestnou lavici míří někdo z hráčů Izraele a Bulharsko si zahraje již druhou přesilovou hru!

17:21
    Útok Izraele zakončil Itzhak Levy. Dimitrov ale kotouč za svá záda nepustil!

16:59
    Ani rozehrávka Bulharů nevyšla a Izrael dostává nabídku na repete.

16:21
    Izrael teď dostala trochu času na rozehrávku. Frenkel hledal na modré svého spoluhráče Levyho, ten však kotouč nezpracoval.

15:29
    Izrael ale bleskově snižuje! Prvním střelcem Izraele se stává ROEY AHARONOVICH! Asistence:

15:13
    Tak Bulhaři využívají svou přesilovku velmi rychle! Od modré vypálil Panev, Loginov ještě dokázal zasáhnout. Nebyl si jist, kde kotouč je a nakonec jej za brankovou čáru dostal IVAN HODULOV! Asistence: Martin Bojaděv, Martin Nikolov

14:50
    Bulhaři si navíc zahrají přesilovku! Na trestnou lavici míří Yuval Rosenthal, který se provinil krosčekem.

14:06
    Velmi tvrdou ránu vyslal na druhé straně Panev, jeho ránu ale obětavě zablokoval Ben Tov!

13:37
    Právě Mazour si najel po levé straně do útočné třetiny a pokoušel se překvapit Dimitrova tvrdou ránou, ta ale mířila mimo.

13:19
    Izrael teď v posledních minutách svého soupeře přehrává a ke střele se dostal Mazour. Dimitrov je ale vyloženě v pohodě.

12:37
    Izrael zůstává nadále usazená v útočném pásmu. Tlak hostů zakončil střelou Frenkel. Teprve sedmnáctiletý bulharský gólman ale jeho ránu lapil.

12:19
    Bulhaři teď museli řešit další situaci v útočném pásmu. Ke střele z pravé strany se dostal Ilja Spektor. Dimitrov si ale připsal další úspěšný zákrok.

11:37
    Tak to vypadá na těžký debakl! Bulhaři přidávají již svůj pátý gól a opět se o to postarala první formace! Svůj již druhý gól v zápase přidává MARTIN BOJADĚV! Asistence:

11:26
    Izraelci se až teď dostali ke kotouči a vyhazují na zakázané uvolnění!

10:39
    Na ledě je opět první formace Bulharů, která si opět vytváří tlak v útočném pásmu. Z pravé strany to zkoušel Blagojev, Loginov kotouč vyrazil do rohu.

10:09
    Do útočné třitiny si to namířil Harosh, který doufal, že za ním jede jeho spoluhráč. Chybná myšlenka a kotouče se zmocnil Stefanov.

09:31
    Do souvislejšího tlaku se dostala také Izrael. Právě Frenkel měl na pravé straně kotouč a našel před brankou Rosenthala, který si puk zpracoval a rychle vystřelil. Bulharský mladík Dimitrov ale kotouč lapil!

08:43
    Ke střele z mezikruží se teď dostal Sergej Frenkel, Dimitrov ale zasáhl výborně.

08:17
    Na vlastní modré teď zahrál rukou zadák Genkov a rozhodčí odpískal hru rukou. Vhazování po pravici Dimitrova.

07:48
    Bulhaři stále nemají dost a nadále vyvíjí tlak na své protihárče. Hráči Izraele by se nejradši viděli v šatně, je však stále osmá minuta první třetiny!

06:36
    No a je tu již čtvrtý gól Bulharů! Spivak měl kotouč v rohu kluziště a vypadalo to, že v klidu rozehraje. Kotouč ale ztratil. Hodulov se touše zmocnil našel Bojaděva, který akci vyšperkoval na GEORGIJE BLAGOJEVA, který přidává čtvrtou branku! Asistence: Martin Bojaděv, Ivan Hodulov.

06:29
    Izrael je opravdu v těžké krizi! Zakázané uvolnění.

06:17
    Izraelci dokázali dostat kotouč do středního pásma a následný přechod Bulharů přes modrou čáru nebyl optimální a čárový odpískal ofsajd.

05:58
    Bulhaři jsou nadále aktivní a snaží se něco vymyslet v útočném pásmu!

04:59
    Izrael si po této hrozné minutě bere oddechový čas, neboť začátek zápasu se hostům hrubě nepovedl!

04:59
    To je neuvěřitelné, co se v Grandwest Ice Arena děje! 23 vteřin po druhé brance Bulharů přichází třetí! Velkou šanci měl Bojaděv, který nedal. Následně se ale ke kotouči dostal IVAN HODULOV, který překonává Loginova potřetí! Asistence: Martin Bojaděv

04:36
    Máme tu další branku Bulharů, kteří se prosazují již po 24 vteřinách! Na brankovišti byl hodně důrazný JANIKI GATČEV, který posílá Bulhary do dvoubrankového vedení! Asistence: Martin Nikolov

04:12
    No a Bulhaři jdou do překvapivého vedení! Do útočného pásma zavezl kotouč Hodulov, který měl zjevně dostatek sil po dlouhém střídání a před brankou našel MARTINA BOJADĚVA, který propasíroval kotouč za záda Loginova! Asistence: Ivan Hodulov

02:25
    Až teď se dostal ke kotouči Panev, bulharský zadák se ale odhodlal pouze k vyhození kotouče po mantinelu do středního pásma.

02:06
    Na led naskočila čtvrtá formace a udělala v útočné třetině pořádný zmatek. Dimitrov musel řešit nepřehlednou situaci na brankovišti, vše ale zvládl. Izrael ale pokračuje ve svém tlaku.

01:36
    V útočném pásmu teď míchal s kotoučem Nikolov, který hledal před brankou některého ze svých spoluhráčů. Našel však pouze hůl Ben Tova, který podniká protiútok.

01:06
    Hodně prostoru v útočné třetině dostal hostující Spektor. Mladý gólman Dimitrov si připsal svůj první zákrok v utkání!

00:29
    Další střelu vyslal bulharský zadák Panev. Loginov ale zasahovat nemusel, neboť kotouč byl sražen do rohu.

00:14
    Úvodní střelu tohoto utkání vyslal na branku Loginova Bojaděv. Izraelský gólman ale jeho střelu v pohodě lapil.

00:01

Bulharsko: Dimitrov (Nikolov) – Stefanov, Panev, Božanov, Genkov, Cycelkov, Dilkov, Semkov – Hodulov, Blagojev, Bojaděv (C) – Gatčev, Nikolov, Dikov – Georgijev, Čompolov, Tčalijov

Izrael: Loginov (Amorin) – Spivak, Botbol, Maaravi, Levy, Kniter, Avneri, Oz – Spektor, Aharonovich, Vainshtein – Rosenthal, Levy, Frenkel – Greenberg, Ben Tov, Horowitz – Harosh, Golodnizky, Pyshkin – Mazour

Rozhodčí: Simankov (LTU) – Hurtin (GER), Mori (ITA).

Příjemné hokejové poledne! Mistrovství světa v ledním hokeji 2. divize skupiny B má dnes na plánu již čtvrtý hrací den. My se společně zaměříme na utkání Bulharska proti Izraeli. Úvodní vhazování je naplánováno na 16:15 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

BULHARSKO

Člen IIHF: od 25. 7. 1960
    Pořadí v žebříčku IIHF: 39.
    Celkový počet hráčů: 488 (z toho 61 mužů a 378 dětí a juniorů)
    Počet stadionů: 8 (z toho 3 kryté)

Bulharská nejvyšší soutěž nese název Državno prvenstvo po chokej na led a účastní se ji čtyři kluby. Zajímavostí je, že všechny jsou z hlavního města Bulharska Sofie. Nejúspěšnějším klubem je CSKA Sofia.

Bulharsko odehrálo na turnaji zatím celkem dva zápasy. První zápas se utkalo s Čínu a svěřenci Kirila Hodulova na tento zápas nebudou vzpomínat v dobrém. S Čínou totiž prohráli vysoko 3:10. Ve druhém utkání se již ale Bulharsko radoval z vítězství. Domácí Jihoafrickou republiku Bulharsko porazilo 2:1. V dnešním utkání jsou Bulhaři pasování do role mírného outsidera, ale hokej je hra nevyzpytatelná a rozhodne se až na ledě!

IZRAEL

Člen IIHF: od 1. 5. 1991
    Pořadí v žebříčku IIHF: 32.
    Celkový počet hráčů: 613 (z toho 213 mužů a 352 dětí a juniorů)
    Počet stadionů: 3 (všechny kryté, ale pouze 2 mají mezinárodní rozměry)

Domácí liga v Izraeli nese název Senior Ice A Top Division a účastní se ji deset týmů. Nejúspěšnějším klubem nejvyšší soutěže v Izraeli je tým Rishon Devils.

Izrael odehrála na turnaji zatím pouze jeden zápas. V zahajovacím utkání šampionátu prohrála s Novým Zélandem 3:6! V dnešním utkání by měli být svěřenci Dereka Eislera mírnými favority. Vše se ale uvidí až v zápase!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Jan Havlovic

Góly a asistencie: 5. Bojaděv (Hodulov), 5. Gatčev (Nikolov), 5. Hodulov (Bojaděv), 7. Blagojev (Bojaděv, Hodulov), 12. Bojaděv, 16. Hodulov (Bojaděv, Nikolov), 25. Hodulov (Nikolov), 31. Hodulov (Blagojev), 45. Nikolov (Gatčev), 59. Hodulov – 16. Aharonovich, 28. Avneri (Levy, Levy), 33. Spektor, 48. Frenkel (Spivak, Pyshkin), 53. Spivak (Spektor, Levy)

Izrael: Loginov (13. Amorin) – Spivak, Botbol, Maaravi, Levy, Kniter, Avneri, Oz – Spektor, Aharonovich, Vainshtein – Rosenthal, Levy, Frenkel – Greenberg, Ben Tov, Horowitz – Harosh, Golodnizky, Pyshkin – Mazour

Rozhodca: Simankov (LTU) – Hurtik (GER), Mori (ITA)