Grasshoppers Žilina – ATU Košice 4:3 (kon.)
FBC Grasshoppers AC UNIZA
4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
ATU Košice
Sobota 04.04.2015, 18:00 • ŠH Rosinská • Salming extraliga

Je tu koniec, florbalisti Grasshoppers AC Uniza Žilina víťazia v prvom zápase finálovej série extraligy pomerom 4:3. Ja vám pre dnešok ďakujem za pozornosť a verím, že nášmu portálu Onlajny.eu i naďalej zachováte svoju priazeň. Príjemný zvyšok soboty priatelia. (20:05:53)

60:00

59:46
    Hrá sa v útočnom pásme Žiliny.

59:22
    Oddychový čas hostí sa skončil, môžeme pokračovať v hre.

59:22
    Oddychový čas hostí.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny, loptičku majú v moci domáce Kobylky.

58:13
    Hráči ATU Košice vrhajú všetky sily do záverečného náporu.

57:38
    Nepríjemná strela Pelegrina, Rudolf Turiak vyráža loptičku a domáca obrana ju vzápätí odpálila na opačnú stranu hriska.

57:02
    Hostia sú znovu v útočnom pásme, Turiak je zatiaľ veľmi pozorný.

56:25
    Žilinčania prebrali taktovku do svojich rúk a riadia sa heslo "Najlepšia obrana je útok".

55:48
    Hostia v nápore pred bránkou Turiaka, domáci sa snažia kúskovať hru a na palubovku posielajú to najskúsenejšie, čo v kádri majú.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút tretej tretiny, Žilina vedie nad Košicami tesne 4:3.

54:13
    Žilina dala gól!
    Diváci v hale na Rosinskej ceste takmer zbúrali tribúnu, pretože PATRIK PAULIKOVIČ sa predral až pred bránku hostí a na dvakrát prekonal Tureka, čím skompletizoval svoj dnešný hetrik! Bez asistencie.

53:02
    Hráči Košíc sa snažia niečo vymyslieť v útočnom pásme, no zatiaľ sa im to nedarí a loptičku získavajú Žilinčania.

52:26
    Tlak Žiliny sa stupňuje, Kobylky chcú dnes vyhrať, ale hostia sú viac než zdatným súperom.

51:51
    Jeden z domácich hráčov znovu končí na palubovke, zdá sa, že záver bude v Žiline skutočne emotívny.

51:35
    Hostia sa znovu snažia pretlačiť do útočného pásma, no domáci pozorne strážia defenzívnu líniu a vzápätí sa ženú do útoku.

50:48
    Hostia v plnom počte.

50:35
    Galovič znovu páli z dobrej pozície, no opäť je neúspešný.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav v Žiline je stále 3:3.

49:35
    Marián Galovič je dvorným architektom presiloviek Žiliny, tentoraz sa dostal do dobrej streleckej pozície, no napokon len tesne minul bránku hosťujúceho tímu.

49:25
    Strela Mariána Galoviča bola zblokovaná.

49:01
    Domáci okamžite v útoku pred bránkou hostí.

48:48
    Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Filip Čonka.

48:28
    Hrá sa v rýchlom tempe s minimom prerušení, no vidíme množstvo osobných súbojov a na palubovke i v hľadisku sú obrovské emócie.

46:39
    A navyše hrozia nepríjemnými protiútokmi. Po jedno takom musel Turiak dokonca na trikrát krotiť loptičku.

45:58
    Žilina sa snaží strhnúť vedenie na svoju stranu, hostia však výborne bránia.

45:01
    Máme za sebou 5 minút tretej tretiny, stav v Žiline máme 3:3 a čaká nás dramatický záver zápasu.

44:40
    Obrovská šanca domáceho Ondrejmišku, ktorý bol sám pre Turekom, no zaváhal a minul bránku ATU.

43:49
    Daniel Baránek znovu skúšal nepríjemnú strelu z veľkej diaľky, tentoraz však minul bránku Košíc.

43:03
    Hráči ATU Košice v obrovskom nápore, no domáce Kobylky vzápätí kontrujú rýchlym protiútokom, ktorý však vyriešil Turek v bránke ATU.

42:08
    Nepríjemná strela hosťujúceho Kročka len tesne minula bránku Žiliny.

41:45
    Hostia rozkrútili veru pred Turekom poriadny kolotoč a domáci majú veru plné ruky a nohy práce.

41:20
    ATU Košice dali gól!
    Neuveriteľné, presne v sekunde, kedy sa končil trest domáceho hráča vyrovnali hostia na 3:3! O gól sa postaral PETER ŽIFČÁK, ktorému nabíjal Adrián Szabo.

41:01
    Presilová hra hostí sa kráti, Halás dvomi tvrdými ranami po sebe neuspel a Turiaka neprekabátil.

40:35
    Domáci sa zatiaľ v tretej tretine skvele bránia.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny vyhrali Košičania, ktorým z presilovej hry ostalo ešte 80 sekúnd.

40:01

Na palubovku už prichádzajú dnešný súperi, ale ešte stále na nej oslavujú i florbalisti Tsunami Stupava, ktorí získali v aktuálnej sezóne bronzové medaily. Gratulujeme.

Druhá tretina sa končí a Žilina vedie 3:2, keď v 21. minúte Paulikovič znižoval na 1:2, aby v 29. minúte Michal Hrin vyrovnal na 2:2. V 31. minúte dostal Žilinu do vedenia ďalším gólom Patrik Paulikovič.

40:00

39:45
    Hostia sú okamžite v tlaku pred Turiakom.

39:20
    Vylúčenie Žilina, trest dostáva Peter Vavrica za hrubosť.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:45
    Košice však neskladajú zbrane a hrajú veľmi dobre, navyše ich dopredu ženie skvelý fanklub.

38:02
    Žilinčania pri štandardnej situácii hostí postavili doslova obranný val pred Turiakom, napokon Žilina odolala signálu hostí.

37:11
    Štipľavá strela domáceho Hrína poriadne vystrašila brankára Košíc, no jeden z obrancov ATU vyrazenú loptičku napokon upratal do bezpečia.

36:18
    Žilina pokračuje v tlaku pred bránkou Košíc, brankár Turek je doslova v jednom ohni.

35:43
    Hrá sa v útočnom pásme domáceho tímu, oba mančafty bojujú o každý kúsok palubovky.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny.

33:59
    Obrovský tlak hostí, kapitán Pelegrin na dvakrát poriadne vystrašil Turiaka, ktorý už pôsobil dezorientovane, ale napokon loptičku stihol chytiť.

33:01
    Žilinské kobylky sú znovu v útočnom pásme, na palubovke sa znovu začína iskriť.

32:22
    Nuž, ale hostia sa nadýchli k náporu a poriadne podkurujú obrane Žiliny, všetko však rieši pozorný Rudolf Turiak.

31:46
    Domáci pokračujú v skvelom výkone, hostia v týchto chvíľach doslova nevedia kam skôr skočiť.

30:54
    Dokonalý obrat predvádzajú v druhej tretine florbalisti Žiliny. PATRIK PAULIKOVIČ sa šikovne dostal pred Tureka a nekompromisne skóroval. Bez asistencie.

30:35
    Hostí inkasovaný gól zjavne prebral, začali znovu napádať rozohrávku domáceho tímu s dvojicou hráčov.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu a stav v Žiline je vyrovnaný 2:2.

28:54
    Marián Galovič vyslal na Tureka nepríjemnú strelu, loptička sa kadejako poodrážala a napokon ju MICHAL HRIN prepasíroval za chrbát nešťastného gólmana hostí..

28:35
    Domáci znovu v útočnom pásme, no tentoraz to prekombinovali.

28:14
    Vylúčenie Košice, trest dostáva Žifčák.

28:14
    Krátke prerušenie hry a oba tímy zvolávajú bleskové bojové porady.

27:55
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, no v druhej tretine sú jednoznačne aktívnejší florbalisti Žiliny.

27:02
    Oba tímy idú nadoraz fyzických síl, halou sa ozýva "Chlapci bojovať".

26:17
    Pilierom domácej hry je skúsený Marián Galovič, ktorý stíha útočiť i vracať sa do obrany. V tomto momente zabránil prečísleniu hostí a okamžite založil útočnú akciu.

25:52
    Kapitán ATU Košice Pelegrin nepríjemne pálil z ľavej strany, domáci gólman Turiak bol však pozorný.

25:01
    Máme za sebou 5 minút druhej tretiny a stav v Žiline je 1:2. Domáci v druhej tretine zlepšili pohyb a napádanie súpera, dnes vidíme skutočne výborný zápas.

24:22
    Hostia sa prebrali z úvodného útlmu, Žilina sa však napriek tomu znovu prediera pred Tureka.

23:58

23:26
    Znovu v dobrej pozícii Marián Galovič, tentoraz bol Turek znovu pozorný.

22:59
    Fantastická atmosféra na Rosinskej v Žiline, celá hala ženie domáce Kobylky za vyrovnaním, no Turek odoláva.

22:35
    Žilina znovu nasťahovaná v útoku, no Mariánovi Galovičovi nesadla loptička dobre a hostia sa oslobodzujú.

21:58
    Vylúčenie Košice, trest dostáva Talarovič za vrazenie.

21:58
    Tvrdé súboje vidíme na oboch stranách, nasledovať bude prvé vylúčenie.

21:18
    Žilina pokračuje v obrovskom nápore na bránku Tureka.

20:34
    Domáci začali obrovským tlakom, ktorý korunoval PATRIK PAULIKOVIČ, ktorého našiel v ideálnej pozícii Michal Hrin.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny vyhrali florbalisti Košíc.

20:01

Oba tímy už máme na ploche, čochvíľa pokračujeme.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:2. Oba góly hostí vsietil Halás. Domáci boli v závere tretiny aktívnejší, no skvele chytajúci Turek im nedovolil skórovať. Druhá tretina sa začne približne o 18:50.

20:00

19:40
    Domáci sa v závere nadýchli k tlaku, no Turek je stále pozorný.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:42
    Nepríjemná strela Košičana Ujhelyiho, Turiak si však na dvakrát s nepríjemnou loptou poradil.

18:03
    V streleckej pozícii znovu domáci skúsený obranca Daniel Baránek, ani tentoraz sa mu však nepodarilo namieriť presne.

17:25
    Znovu nepríjemná situácia pred bránkou Rudolfa Turiaka, tentoraz si však domáci brankár poradil a loptičku s prehľadom skryl.

15:58
    Žilina po dlhšom čase v útočnom pásme, ale príliš sa veru nezdržala.

15:02
    Hostia sú v týchto momentoch na koni a domáci sú súci na prestávku. Hoci sa veľmi snažia, cesta k bránke Tureka je pre nich zatiaľ zakliata.

14:24
    Ospravedlňujem sa za drobný výpadok internetového pripojenia, v Žiline je stav stále 0:2 pre hostí z Košíc.

12:13
    Hostia už vedú o dva góly, pretože kapitán Pelegrin našiel ideálne HALÁSA, ktorý pridáva už svoj druhý gól v dnešnom zápase.

11:44
    Výborná pozícia hosťujúceho Čonku, ktorý štipľavou strelou opečiatkoval brvno domácej bránky.

11:20
    Hostia po nepríjemnom ataku na domáceho hráča férovo vracajú loptičku Žiline.

10:50
    Turiak znovu zachytil nepríjemnú loptičku súpera a okamžite posiela spoluhráčov dopredu, no hostia sú v obrane zatiaľ výborní.

10:00
    V Žiline už máme za sebou polovicu úvodnej tretiny, domáci prehrávajú s ATU Košice 0:1.

09:05
    Už som šiel napísať, že oba tímy si dávajú veľký pozor v defenzíve, no HALÁS dobrou strelou našiel medzeru medzi Turiakom a konštrukciou bránky.

08:00
    Košice majú v Žiline veľmi početný fanklub, ktorý v týchto momentoch ženie svoj tím dopredu.

07:25
    Ťažké súboje v obrannej zóne Žiliny, domácim sa napokon podarilo oslobodiť.

06:58
    Krížna prihrávka v útočnej zóne našla pripraveného Ondrejmišku, ktorý však z prvej pálil vysoko nad bránku Košíc.

06:15
    Daniel Baránek sa znovu dostal do dobrej pozície, s jeho polovysokou strelou si Turek napokon poradil.

05:47
    Na palubovke začína byť horúco, pretože v súboji putoval jeden z domácich hráčov k zemi a vôbec sa mu to nepáčilo.

05:03
    Máme za sebou prvých 5 minút zápasu, sledujeme dynamický florbal a fantastickou diváckou kulisou.

04:23
    Tentoraz pálil z dobrej pozície domáci Galovič, loptičku Turek s námahou vyrazil nad bránku.

03:40
    Pekná akcia domácich, Turek bol znovu na svojom mieste.

03:25
    Domáci matador Daniel Baránek tvrdo bojoval o loptičku pri mantineli, dnes je jasné, že tímy si nedarujú ani milimeter palubovky.

02:48
    Turiak zachytil loptičku a okamžite ju poslal dopredu na Venenyho, ktorý skúsil ohroziť Tureka. Brankár ATU je však zatiaľ spoľahlivý.

02:08
    V tlaku sú momentálne hostia, ktorí sa snažia nájsť si cestu k bránke Rudolfa Turiaka, no zatiaľ sa im to nedarí.

01:44
    Od úvodu idú oba tímy nadoraz, v hale na Rosinskej ceste je skvelá, skvelá atmosféra.

01:14
    Oba tímy striedajú, pri loptičke sú hostia.

01:03
    Z pravej strany sa snažil Tureka ohroziť Hrin, no napokon sa mu to nepodarilo.

00:45
    Košice majú dnes v Žiline parádne zastúpenie fanúšikov, ktorých je veru počuť.

00:20
    Úvodný tlak na florbalkách Kobyliek, Turek si pripisuje prvý dobrý zákrok.

00:01

V Žiline práve prebieha predstavenie úvodných formácii oboch tímov.

FBC Grasshoppers AC UNIZA: Kružel, Turiak – Veneny, Galovič, Kvasnica, Hrín M., Ondrejmiška, Trúnek, Lelák, Hruška, Dorčík, Baránek, Paulikovič, Mišenda, Kozaňák, Grlický, Vavrica, Jurčík, Hrín A.

ATU Košice: Turek, (Popovec) – Dudovič, Ferenc, Šefčík, Kročko, Talarovič, Németh – Pelegrin, Pažák, Halás, Kerekeš, Szabo, Čonka-Skyba, Živčák, Ujhelyi, Bučák, Daru.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri úplnom vrchole mužskej florbalovej extraligy na Slovensku! Do bojov o titul šampióna sa prebojovali hráči z FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina a ATU Košice a vám z ich súbojov vďaka podrobným textovým prenosom webu Onlajny.eu určite neunikne nič podstatné.

Hráči FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina obsadili v základnej časti druhú priečku. Žilinčania v dlhodobej časti sezóny vybojovali v 22 zápasoch 53 bodov za 16 riadnych víťazstiev, dva triumfy po predĺžení a jednu prehru mimo riadnej hracej doby. Kobylky nebodovali iba v troch dueloch a ich celkové skóre bolo 158 : 97. Vo štvrťfinále ich potom čakal trenčiansky M-šport Salming Team. S tým si Žilinčania poradili bez väčších problémov, keď po triumfoch 6:3, 4:3 a 5:4 po predĺžení vyhrali celkovo 3:0 a postúpili do bojov o medaily. Semifinálovým súperom Žiliny bol FBC Mikuláš Prešov. Ten síce začal dobre a v prvom zápase na palubovke súpera zvíťazil po gólovom galakoncerte 9:8 po predĺžení, no celkovo mu to nepomohlo, pretože Žilina zvyšné duely vyhrala 12:11, 3:2 po predĺžení a 7:5 a po celkovom triumfe 3:1 sa tešila z postupu do finále.

Florbalisti ATU Košice obsadili v základnej časti celkovú štvrtú priečku. Košičania ju vybojovali so ziskom 40 bodov v 22 dvoch zápasoch po tom, čo 11-krát vyhrali v riadnej hracej dobe, 3-krát v predĺžení a raz za prehru mimo riadnej šesťdesiatminútovky získali aspoň bod. Východniari v dlhodobej časti sezóny nebodovali v siedmich zápasoch a ich celkové skóre bolo 153:108. Vo štvrťfinále ich čakal tím VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava. Východniari začínali na domácej palubovke, kde sa po výhrach 6:4 a 2:1 po samostatných nájazdoch ujali vedenia, ale Bratislavčania prvý mečbal doma odvrátili triumfom 9:6. Východniari tak sériu rozhodli v štvrtom zápase víťazstvom 5:4 po nájazdoch a tešili sa z postupu do semifinále. V semifinále narazili na Tsunami Stupava. Mladíci zo Stupavy podali síce bojovný výkon, ale vyhrali iba raz (pomerom 5:2) a ostatné zápasy vyhrali Košičania (6:5, 2:1 po nájazdoch a 8:4), ktorí sa tak po celkovom triumfe 3:1 tešili z postupu do finále.

V základnej časti prebiehajúcej sezóny sa tieto celky stretli dvakrát. V oboch prípadoch boli úspešnejší žilinskí florbalisti, aj keď Košičania dvakrát statočne vzdorovali. Žilinčania si najskôr body pripísali po triumfe 5:3 na palubovke súpera a potom triumfovali aj v domácom prostredí, a to 6:5 po predĺžení.

Program série hranej na tri víťazstvá:
    4.4.2015 Žilina – Košice (ZA)
    5.4.2015 Žilina – Košice (ZA)
    11.4.2015 Košice – Žilina (KE)
    12.4.2015 Košice – Žilina (KE)
    15.4.2015 Žilina – Košice (ZA)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 21. Paulikovič (Hrin), 29. Hrin (Galovič), 31. Paulikovič, 55. Paulikovič – 10. Halás, 13. Halás (Pelegrin), 42. Žifčák (Szabo)

ATU Košice: Turek (Popovec) – Dudovič, Ferenc, Šefčík, Kročko, Talarovič, Németh – Pelegrin, Pažák, Halás, Kerekeš, Szabo, Čonka-Skyba, Živčák, Ujhelyi, Bučák, Daru

Rozhodca: Tomáš