Lovosice – Dukla 26:25 (kon.) | Karviná – Zubří 31:29 (kon.) | Frýdek-M. – Plzeň 18:19 (po pr.)
Litovel – Zlín 29:25 (kon.) | Královo Pole – Hranice 29:24 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
26:25 (14:16)
HC Dukla Praha
cz Sobota 04.04.2015, 09:55 • SH Chemik • Chance Extraliga mužů (CZ)

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry a postupu Lovosic do semifinále play-off vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (12:20:29)

Lovosice se tak zásluhou netradičního hracího času staly prvním postupujícím do semifinále play-off. Nyní si Lovosičtí na své případné soupeře musejí počkat. Nejblíže postupu mají Hranice a Brno, které vedou před dnešním zápasem v sérii 2:0.

Třetí čtvrtfinálový zápas mezi Lovosicemi a Duklou Praha je na totálním konci. První poločas třetího čtvrtfinále ranního zápasu mezi Lovosicemi a pražskou Duklou je minulostí. Do zápasu vstoupily lépe Lovosice, které se při druhém útoku dostaly do vedení. Moc dlouho netrvalo a Lovosice měly v 9. minutě dvoubrankový náskok a nic nenasvědčovalo tomu, že by ho měly ztratit. V jednu chvíli vedli domácí dokonce o čtyři branky, ale ani tento náskok Lovcům nestačil. Jenže Dukelští dokázali během následujících pěti minutách otočit vývoj utkání a byli to právě oni, kteří najednou vedli o dvě branky. Lovosice sice ve 26. minutě náskok Dukly stáhli a vyrovnali na 13:13, to ale bylo naposledy, kdy bylo skóre znovu bez brankového rozdílu. Do vedení se dostali Pražané znovu a stejně jako v předchozím případě se v posledních sekundách ocitli ve vedení o dvě branky. Stejným poměrem nakonec první poločas skončil. Do šaten tedy odcházeli šťastnější hráči Dukly Praha. Druhý poločas nezačal pro Lovosice moc šťastně, hned na jejím úvodu byl vyloučen Jan Landa. Domácí však dokázali početní nevýhodu ustát a naopak se dostat po navrácení Landy do vedení. O chvíli později se vrátili zpět do vedení Dukelští a toto vedení drželi až do samotného závěru utkání. Zbývaly dvě minuty do konce zápasu, když Lovosice převrátily misky vah na svojí stranu. V tu chvíli vedly o jednu branku a bylo zaděláno na pořádné drama. Obě obrany najednou začaly fungovat a navíc Adamík zlikvidoval jednu ze střel hostů. Po závěrečném oddechovém času Dukly zbývalo do konce utkání už jen šest sekund, hosté tedy na nic nečekali a do hřiště poslali šestého hráče. Ale ani to Pražanům nepovedlo, Šůstek poslal míč pouze do Adamíka. V tu chvíli se ozvala závěrečná siréna a na straně Lovosic vybuchla obrovská radost z vítězství a především postupu do semifinále po jasně vyhrané sérii 3:0.

Statistiky zápasu:

Vyloučení: 4 – 4
    Nejlepší střelci: Sýkora 7/5 – Kotrč 6
    Diváci: 758
    Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný

Komentář Vladimíra Šumy (trenéra .A.S.A. Město Lovosice): "Utkání mělo podobný ráz jako předchozí dvě střetnutí. Věděli jsme, že se to bude hrát do poslední vteřiny. Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, kdy jsme vedli 8:4. Následoval výpadek naší obrany, kdy nám dal soupeř 6 branek v řadě, to nás maličko zmrazilo. Zvedlo nás ustání oslabení při vstupu do druhé půle. Velká spokojenost vládne s proměňováním sedmimetrových hodů, které jsme všechny proměnili. Jsem rád, že se někteří svazoví experti spletli, když dávali za favorita Duklu Praha."

Komentář Josefa Jana (trenéra HC Dukla Praha): "Chtěl bych v první řadě poblahopřát Lovosicím, protože hráli stejně jako předchozí dva zápasy velmi trpělivě a zkušeně. My jsme určitě zklamali ve fázi, kdy jsme měli přesilové hry a to jak v útoku, tak v obraně. To beru v závěru jako klíčové situace. Kdyby jsme nepropadli, tak si myslím, že by jsme dnes v Lovosicích vyhráli."

Dnešní zápas sledovalo 758 diváků.

60
    Konec zápasu. (26:25)

60
    Adamík zlikvidoval v závěru nervydrásajícího zápasu střelu Šůstka, což znamená vítězství a postup Lovosic do semifinále play-off. (26:25)

60
    Šest sekund od konce druhého poločasu. Hráči Dukly Praha jsou u míče. (26:25)

60
    Oddechový čas pro celek HC Dukla Praha. (26:25)

60
    Při následném útoku ale měli domácí znovu nepřesné mířidla. (26:25)

60
    Při jedné ze zblokovaných střel domácích byl sestřelen monitor komentátorů České televize. (26:25)

60
    Domácí mají k dispozici volný úder. (26:25)

60
    Navíc Dukelští nedokázali dopravit míč do brány Lovosic. Nepřesná střela z rukou hostujících hráčů. (26:25)

60
    Do konce druhého poločasu zbývá poslední minuta. (26:25)

59
    Landa napřáhl při signalizované pasivitě pro střelu. Té ale chyběli potřebné parametry. (26:25)

59
    Chroustovský sice pohledným zakončením dostal míč do sítě Dukly, to ale až po odpískání faulu. (26:25)

58
    Adamík ve velmi důležité situaci zlikvidoval skákavou střelu Šůstka a drží tak Lovosice ve vedení. (26:25)

58
    Miloslav Sýkora dokázal proměnit sedmimetrový hod v branku. (26:25)

57
    Tentokrát už se ale domácí dožadovali sedmimetrového hodu oprávněně. (25:25)

57
    Hostující hráči faulovali Sýkoru v brankovišti. Rozhodčí však ukázali rozehrávku volného úderu. (25:25)

56
    Domácí obrana se dokázala zhostit opuštěného míče. Celá hra se tak přesouvá před bránu Rangla. (25:25)

56
    Za domácí se ale povedlo velmi rychle vyrovnat Mikovi, který zakončil celý postupný útok Lovosic. (25:25)

55
    Na sklonku pětapadesáté minuty proměnil svůj střelecký pokus Šůstek. (24:25)

55
    Asistent trenéra Dukly Praha Jiří Kotrč (DUK) obdržel žlutou kartu za zbytečné řeči vůči rozhodčím. (24:24)

54
    Landovo zakončení přes hlavu Petržaly skončilo v bráně domácích, což dovedlo hostujícího trenéra ve změně brankářů v brankovišti Dukly Praha. (24:24)

54
    I Sýkora se dokázal zotavit z jednoho ze soubojů, které musel akceptovat. (23:24)

54
    Rams i přes faul na Sýkoru, který se automaticky skácel k zemi vběhl do zakončení a poslal míč do brány Lovosic. (23:24)

53
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Dukly Praha. (23:23)

53
    Oddechový čas pro celek HC Dukla Praha. (23:23)

53
    I domácí v útoku uspěli, avšak i nadále se budou muset obejít bez vyloučeného Chroustovského. (23:23)

53
    Navíc s brankou přichází vyloučení pro Pavla Chroustovského (LOV). (22:23)

53
    Rychlý protiútok byl úspěšně zakončen Jakubem Kastnerem. (22:23)

52
    Před Landou se otevřel prostor pro zakončení, místo střely ale zvolil přihrávku, která byla zachycena soupeři. (22:22)

52
    Ten už se však zvedl z hrací plochy a zápas tak může pokračovat. (22:22)

52
    Když se zadaří Lovosickým, naopak netrefí prostor tří tyčí soupeři. Navíc po jednom ze soubojů zůstal na hrací ploše ležet Jan Landa. (22:22)

52
    Tentokrát už střela Jana Landy zaplula přesně tam kam měla. Petržala nemohl dosáhnout na míč, který směřoval do pravého horního rohu hostující brány. (22:22)

51
    Adamík předvedl výborný zákrok, po kterém nadvakrát, ve spolupráci s jednou z tyčí dokázal zastavit míč v cestě do brány. (21:22)

51
    Ani tentokrát střela domácích v bráně neskončila. (21:22)

51
    Landova střela sice skončila v náruči Petržaly, rozhodčí však v jednom ze soubojů uviděli faul. (21:22)

50
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míč jsou hráči Lovosic. (21:22)

50
    Oddechový čas pro HK .A.S.A. Město Lovosice. (21:22)

50
    Motl byl zastaven ještě před možností zakončení hostující obranou. (21:22)

50
    Kastner se prosadil v tváří tvář Adamíkovi v početní výhodě a dostává svůj celek zpět do vedení. (21:22)

49
    Na hrací ploše sice pokračuje jeden z bojů, stejný boj ale podstupují i časoměřiči, kteří ve spolupráci s delegátem zápasu obdržují nespočet námitek trenérů obou celků na pozastavení času. (21:21)

48
    Po jednom z úspěšným útoku hostů obdržel Miloslav Sýkora (LOV) dvouminutový trest. (21:21)

48
    Malý obdržel na pravém křídle míč, který následně uklidil do brány Pražanů. (21:20)

47
    Stejné skóre platí i po neúspěšném útoku Dukly, jejíž hráči nastřelili pouze konstrukci domácí brány. (20:20)

47
    Chroustovský vstřelil již celkově dvacátou branku domácích Lovosic. Stav utkání je po delší době znovu vyrovnáno. (20:20)

46
    Na střelu Motla z rychlého protiútoku si však dokázal počkat Petržala, který míč vykopává až do stropu sportovní haly Chemik. (19:20)

46
    Hosté nedokázali zachytit míč a toho se tak zmocnili Lovosičtí. (19:20)

45
    Na střelu Motla při signalizované pasivní hře si dokázal Petržala vyčkat a míč vyrazit mimo tři tyče. (19:20)

45
    Míč se ocitl na nohou Dukelských. Lovosice tak zůstávají i nadále v útoku. (19:20)

44
    Kotrčova střela z nulového úhlu končí vedle brány, kterou střeží Artur Adamík. (19:20)

44
    To už se ale nedá říci po brance Chroustovského, který zarazil míč v bráně Dukly k jedné z tyčí. (19:20)

43
    nyní jsou to naopak hosté, kteří mají herně navrch, naopak domácí strádají. (18:20)

43
    Domácím nevyšla koncovka v postupném útoku a tak se míče ujal Sviták, který dokázal odběhnout celému týmu Lovosic a úspěšně zakončit. (18:20)

43
    Vše je vyřešeno, pokračuje se v zápase. (18:19)

43
    Do zápasu zasahuje delegát. Usměrňuje chování hostujícího Rangla na střídačce. (18:19)

42
    Míč se po střele Mika objevil v bráně Dukly, to ale až po odpískaném faulu. (18:19)

42
    Reichl byl na brankovišti zcela osamocen a míč mu byl adresován. V pádu ale dokázal nastřelit pouze pravou tyč Adamíkovy brány! (18:19)

41
    Tentokrát se o branku postaral druhý nejlepší střelec Dukly Milan Kotrč, jenž dokázal v tváří tvář uspět proti Adamíkovi. (18:19)

41
    Jakub Sviták rozvlnil domácí síť a vyrovnává tak skóre zápasu, které v této chvíli čítá 18 branek na každé straně. (18:18)

40
    Landa střelou z levé spojky ještě neuspěl, neboť ji zblokoval Petržala, na dorážku z ruky Mika už ale nedosáhl. (18:17)

40
    Hosté ale odpovídají velmi rychle z následujícího protiútoku, kdy se trefuje střední spojka Dukly. (17:17)

39
    Mladý házenkář Lukáš Malý proměnil svojí šanci v útoku a překlápí tak vedení v zápase na stranu Lovosic. (17:16)

39
    Střela českého reprezentanta ve službách Lovosic, Jiřího Motla, skončila na rukou soupeřova hráčů. (16:16)

38
    Střela Lovosických se otřela o blok soupeřova hráčů. Domácí tak i nadále zůstávají v útoku. (16:16)

38
    Kolomazník odskákal po jedné noze na střídačku. Uvidíme, zda ještě dnes zasáhne do hry. (16:16)

37
    Ondřej Šimůnek (DUK) je vyloučen na dvě minuty za surový faul na domácího Kolomazníka, který leží v bolestech u brankoviště. (16:16)

37
    Hostující hráči se ani tentokrát nedostanou ke střele, zastavuje je technická chyba. Lovosice mají znovu možnost ke skórování. (16:16)

36
    Netradičně na pozici levého křídla se objevil Jan Landa. Ten už po delší střelecké odmlce obou celků dokázal rozvlnit síť soupeře. (16:16)

36
    Při signalizované pasivitě Dukly se pokusil o střelu Mubenzem, jeho střela ale skončila na bloku Jiřího Motla. Lovosice se mohou přesunout na útočnou polovinu. (15:16)

35
    Akce hostů končí faulem lovosické obrany. Přesto zůstávají hosté u míče. (15:16)

35
    Kolomazník se dostal přes svého strážce na brankovišti k zakončení. Míč však poslal pouze do boční sítě. (15:16)

34
    Jenže ani tentokrát branka nepadla. Nepřesná rozehrávka zastavila Dukelské při založení útoku. Vše se stěhuje před bránu Petržaly. (15:16)

34
    Ale i domácí se do zakončení přes zhuštěnou obranu Dukly nedokázali dostat. Naopak do útoku spěchají hráči Dukly. (15:16)

33
    Přihrávka z ruky Motla na Malého neprošla, přesto zůstávají domácí u míče v podobě autového vhazování. (15:16)

33
    Lovosice hrají v plním počtu. (15:16)

32
    Hostům se nedaří v útoku. Tentokrát vytvořili útočný faul, když proráželi. (15:16)

32
    Miloslavu Sýkorovi nevadilo ani vystřídání hostujících brankářů na sedmimetrový hod. I tak rozvlnil síť soupeře. (15:16)

32
    Miko se i před bránění dostal do zakončení a nakonec pro domácí vybojoval sedmimetrový hod. (14:16)

31
    Hráči pražské Dukly se ale do zakončení nedostali. Zastavila je technická chyba – kroky. (14:16)

31
    Jan Landa (LOV) je vyloučen na dvě minuty za zásah soupeře do oblasti hlavy a krku. (14:16)

31
    Začal druhý poločas. (14:16)

Ještě připomenu, že výhodu úvodního výhozu v druhém poločase mají hráči Dukly Praha.

První poločas třetího čtvrtfinále ranního zápasu mezi Lovosicemi a pražskou Duklou je minulostí. Do zápasu vstoupily lépe Lovosice, které se při druhém útoku dostaly do vedení. Moc dlouho netrvalo a Lovosice měly v 9. minutě dvoubrankový náskok a nic nenasvědčovalo tomu, že by ho měly ztratit. V jednu chvíli vedli domácí dokonce o čtyři branky, ale ani tento náskok Lovcům nestačil. Jenže Dukelští dokázali během následujících pěti minutách otočit vývoj utkání a byli to právě oni, kteří najednou vedli o dvě branky. Lovosice sice ve 26. minutě náskok Dukly stáhli a vyrovnali na 13:13, to ale bylo naposledy, kdy bylo skóre znovu bez brankového rozdílu. Do vedení se dostali Pražané znovu a stejně jako v předchozím případě se v posledních sekundách ocitli ve vedení o dvě branky. Stejným poměrem nakonec první poločas skončil. Do šaten tedy odcházeli šťastnější hráči Dukly Praha. Naopak domácí, pokud chtějí už po dnešním zápase slavit postup do semifinále play-off, musejí přidat na střelecké aktivitě a přiblížit se úvodním minutám, kdy soupeře přehrávali.

Druhý poločas začne přibližně v 10:45.

30
    První poločas skončil. (14:16)

30
    Domácí se nemohou dostat přes dobrou obrannou hru Dukly do zakončení. (14:16)

30
    Jenže hráči hostí znovu využili přechod do rychlého protiútoku. Sýkora nemohl vystačit sám na tři protihráče. Znovu vedou hosté o dvě branky. (14:16)

30
    Landa se po velmi dlouhé době prosazuje. Bývalý hráč pražské Dukly tentokrát vyzrál na brankáře hostů. (14:15)

30
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (13:15)

29
    Landova přihrávka na Kolomazníka neprošla, čehož využil Kotrč v založení rychlého protiútoku, který také sám úspěšně zakončil. (13:15)

29
    Hráči Dukly se sice ujali míče, ale už dřív byl odpískán faul Dukelským. (13:14)

28
    Poprvé v zápase z levého křídla neuspěl hostující Fulnek. (13:14)

28
    Domácí útok nebyl úspěšný, neboť skončil po technické chybě. Dukla má možnost soupeři odskočit zpět na rozdíl dvou branek. (13:14)

27
    Šůstek skrytou střelou k tyči překvapil domácího brankáře. I nadále je tak pražská Dukla ve vedení. (13:14)

26
    Dukla při zakončení narazila na úspěšný zákrok Adamíka. Naopak domácí nejprve pálili do horní tyče hostující brány, aby už následně mohl Chroustovský dopravit míč do sítě soupeře. (13:13)

25
    Dukla Praha hraje v plném počtu. (12:13)

25
    Miloslav Sýkora byl tím, který proměnil sedmimetrový hod za domácí. (12:13)

25
    Sedmimetrový hod i na straně druhé, pro Lovosice. (11:13)

24
    Adamík však střelecký pokus Svitáka z bodu pro sedmiemtrový hod chytil. (11:13)

24
    Dukla má k dispozici sedmimetrový hod. (11:13)

24
    Sviták využil zaváhání domácích v útoku. Proměnil rychlý protiútok a rozdíl ve skóre je tak znovu dvě branky. (11:13)

23
    Landa se dostal do zakončení při akci domácích. Jeho dělovka končí až v síti Dukly. (11:12)

23
    Jakub Kern (DUK) je dnes podruhé v zápase vyloučen na dvě minuty za stáhnutí soupeře za dres. (10:12)

22
    Dukla Praha hraje v plném počtu. (10:12)

22
    Naopak hosté svojí šanci proměňují a to jen zásluhou dnes výborně hrajícího Milana Kotrče. (10:12)

22
    Domácí se řítili do rychlého protiútoku, ve skórování je zastavila nepřesná finální rozehrávka. (10:11)

21
    Domácí rychlonohý reprezentant Jiří Motl vyrazil společně s dalšími dvěma spoluhráči do rychlého protiútoku. Celou akci zakončoval sám Motl razantní střelou, která se zastavila až v síti hostů. (10:11)

21
    Sýkora nedokázal vstřelit branku z rychlého protiútoku. Dukla tak vede i nadále o dvě branky. (9:11)

20
    Šůstek předvedl technické zakončení, po němž skončil míč v domácí bráně. (9:11)

20
    Sedmimetrový hod domácích s přehledem proměňuje Miloslav Sýkora. Lovosice jeho zásluhou skórovali po pěti minutách střelecké neaktivity. (9:10)

20
    Jakub Keern (DUK) je vyloučen na dvě minuty za bránění v brankovišti. Navíc budou Lovosice zahrávat sedmimetrový hod. (8:10)

19
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Lovosic. (8:10)

19
    Na vývoj utkání reaguje Vladimír Šuma oddechovým čas pro HK .A.S.A. Město Lovosice. (8:10)

19
    Lovosicím se v útoku nedaří. I tentokrát vystřelili pouze do náruče Petržaly. Naopak na druhé straně hrací plochy skóroval Kotrč. (8:10)

19
    Poprvé se v zápase dostávají do vedení hráči pražské Dukly. Ti využili zaváhání Lovosic. (8:9)

18
    Po brance Kotrče z levého křídla začínáme takzvaně od nuly. Šikovné levé křídlo mířilo na hlavu Adamíka, který před míčem raději hlavu skrčil. (8:8)

17
    Na střelu z nouze dokázal včas zareagovat Petržala, který vyráží střelu domácích útočníku mimo tři tyče. (8:7)

17
    Domácím je v útoku signalizována pasivní hra. (8:7)

17
    K sedmimetrovému hodu se postavil Milan Kotrč, který v tváří tvář Adamíkovi uspěl. (8:7)

16
    Pavel Chroustovský (LOV) je vyloučen na dvě minuty za dohrání soupeře. Dukla Praha má navíc k dispozici sedmimetrový hod. (8:6)

16
    Lovci z Lovosic ale nejsou v útoku znovu úspěšní, ztroskotali na brankáři hostů. (8:6)

16
    To co se před malou chvílí nepovedlo Lovosicím, se povedlo naopak Dukle. Na konci úspěšné akce stál Šůstek. (8:6)

15
    Jenže ani po něm nedokázali domácí rozvlnit síť hostů. Do rychlého protiútoku se ženou Dukelští. (8:5)

15
    Obrana Dukly dokázala zastavit postupný útok Lovosic. Ty budou rozehrávat volný úder. (8:5)

15
    Už je však zpět na nohou a ihned se zapojuje do další akce, vypadá to, že je tedy v pořádku. (8:5)

15
    Mubenzem i přes blok Sýkory dokázal skórovat a snižuje tak na rozdíl tří branek. Sýkora navíc po úspěšném tažení hostujícího hráče zůstal ležet na hrací ploše. (8:5)

15
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Dukly Praha. (8:4)

15
    Oddechový čas pro hráče HC Dukla Praha. (8:4)

15
    Pavel Chroustovský (LOV) obdržel žlutou kartu za držení na brankovišti. (8:4)

15
    Hes se prosazuje z pravého křídla po rychlém protiútoku Lovců. (8:4)

14
    Kotrč při zakončení dukelské akce přešlápl. Míč tak připadá do rukou domácích. (7:4)

14
    Současně s brankou přichází žlutá karta pro Ondřeje Šimůnka (DUK). (7:4)

14
    Kolomazník se dokázal na pivotovi osamostatnit od svého strážce a následně dostat míč do brány Dukly. (7:4)

13
    Tentokrát letěla na Adamíka střela z ruky Mubenzema, ale ani ten domácího brankáře nedokázal prostřelit. Nyní se mohou přesunout do útoku Lovosice. (6:4)

13
    Adamík fantastickým způsobem likviduje střelu hostů. Hosté ale i nadále zůstávají u míče, neboť budou zahrávat aut. (6:4)

12
    Nacvičená akce Lovců končí brankou. Landa přihrál z pozice střední spojky na zcela volného Sýkoru, který střelou mezi nohy Petržaly rozvlnil síť hostí. (6:4)

11
    Do černého v tuto chvíli mířil Vít Reichl, povedená akce hráčů z hlavní metropole. (5:4)

11
    Na druhé straně hrací plochy zakončoval z levého křídla rychlý protiútok bývalý hráč Dukly Miloslav Sýkora. (5:3)

10
    Dukla Praha hraje v plném počtu. (4:3)

10
    Kastner využívá rychlého protiútoku po ztrátě míče domácích hráčů, kteří nedokázali prostřelit Petržalu. (4:3)

10
    Technický chyba v podání Dukelských, Lovosice mohou přejít do rychlého protiútoku. (4:2)

10
    Domácí obrana včas odzbrojila pravé křídlo soupeře od míče. Bylo to ale s faulem, hosté tak i nadále zůstávají u kulatého nesmyslu. (4:2)

9
    Tentokrát už Lovosičtí sedmimetrový hod proměňují, respektive Miloslav Sýkora. (4:2)

9
    Další bránění hostujících hráčů v brankovišti. Lovosice budou zahrávat sedmimetrový hod. (3:2)

9
    Rams se pokusil o střelu z devíti metrů, míč ale končí pouze na boční síti domácí brány. (3:2)

8
    Sedmimetrové hody zatím dnes nejsou devízy ani jednoho z celků. Motl nedokázal prostřelit Petržalu. (3:2)

8
    Štěpán Jeníček (DUK) navíc za svůj zákrok na Jana Landu obdržel dvouminutový trest. (3:2)

8
    Landa byl nedovoleně dohrán v brankovišti, za což je nařízen proti hostům sedmimetrový hod. (3:2)

7
    Jakub Sviták však nevyzrál na domácího brankáře, kterým je i pro dnešní zápas Artur Adamík. Lovosice jsou tak i nadále ve vedení. (3:2)

7
    Dukla Praha má k dipozici první sedmimetrový hod zápasu. (3:2)

7
    Brankáři na obou stranách si připsali velmi dobré zákroky proti střelám z brankoviště. (3:2)

6
    Miko napřáhl na devíti metrech a svojí střelou ohrozil bránu Dukly. Míč se zastavuje až ve zmiňované bráně soupeře. (3:2)

6
    Petr Rams (DUK) také obdržel žlutou kartu, za tentýž faul jako jeho kolega. (2:2)

5
    Patrik Fulnek (DUK) velmi agresivně stáhl Jana Landu a vidí za to žlutou kartu. (2:2)

5
    Adamík, muž předchozího čtvrtfinálového střetnutí, si připisuje dnes první úspěšný zákrok. Skóre utkání tak zůstává i nadále nezměněno. (2:2)

4
    Jan Landa (LOV) obdržel žlutou kartu za přílišnou agresivitu při osobním souboji. (2:2)

3
    Hostující Fulnek vstřelil velmi lehce branku, jeho střela nebyla nikterak prudká, přesto skončila tam kde měla. (2:2)

3
    Domácí odpovídají brankou z protiútoku. Hes na pravém křídle technickým zakončením rozvlnil síť Dukly. (2:1)

2
    Jeníček se neohroženě rozeběhl proti obraně domácích a po jejím překonání a dokázal dostat míč za záda Adamíka. (1:1)

2
    První branky v zápase se přeci jen dočkaly domácí Lovosice. Chroustovský zakončil rychlý protiútok. (1:0)

2
    Akce hostů ale skončila přeci jen přešlapem do brankoviště. Do rychlého útoku míří Lovosice. (0:0)

1
    Fulnek se prodral do zakončení i přes blok. Rozhodčí však viděli v souboji faul, hosté zůstávají u míče. (0:0)

1
    První útočná akce domácí černé smečky končí nepřesnou přihrávkou. Hes se ocitl s míčem v ruce už v zámezí. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Výhodu úvodního výhozu mají hráči Lovosic.

Hráči si u půlící čáry sportovně podali ruce a rozběhli se směrem ke svým střídačkám.

Nyní už jsou ale na řadě domácí hráči, které na palubovce vítá početné lovosické publikum.

Hlasatel dnešního zápasu představuje hráče Dukly Praha, kteří přibíhají na hrací plochu z útrob stadionu.

HK .A.S.A. Město Lovosice: Adamík (Koňařík) – Franc, Landa, Sýkora, Motl, Jelínek, Chroustovský, Hes, Semerád, Jonáš, Kolomazník, Miko, Malý
    Trenér: Vladimír Šuma
    Asistent trenéra: Václav Toman

HC Dukla Praha: Petržala (Rangl) – Kern, Šimůnek, Sviták, Březina, Fulnek, Kotrč, Rams, Reichl, Mubenzem, Jeníček, Kastner, Šůstek
    Trenér: Josef Jan
    Asistent trenéra: Jiří Kotrč

Delegát: Václav Formánek.

Hráči obou celků jsou na palubovce a plně se rozcvičují.

Dovolte, abych Vás ještě jednou přivítal u dnešního zápase mezi Lovosicemi a Duklou Praha, tentokrát již z lovosické sportovní haly Chemik.

Rozhodčími dnešního zápasu je dvojice Václav Horáček a Jiří Novotný. V roli delegáta svazu je přítomný Václav Formánek.

Zápasy ve čtvrtfinálové sérii:

28.3. Dukla Praha – Lovosice 22:24
    29.3. Dukla Praha – Lovosice 24:25 po sedm. hodech

„Celou sezonu zdobí naši hru dobrá obrana a rychlý přechod do útoku. V prvním zápase play-off jsme se k tomuto způsobu vůbec nedostali, ve druhém jsme vedli 22:18, šli do čtyř brejků a nedali je. Tam se lámal chleba," zhodnotil víkendový dvojzápas na Dukle Kotrč. Věřím, že všechno odčiním v sobotu a neděli v Lovosicích," dodává odhodlaně druhý nejlepší střelec Dukly.

Dukla skončila po základní části Extraligy na třetím místě a měla tak v úvodních dvou zápasech výhodu domácího prostředí, kam přijely Lovosice. Třetí příčka pro omlazený kádr Dukly Praha byla pro většinu lidí velkým překvapením Extraligy. Právě hráči Dukly byli zásluhou výhody domácí palubovky, a lepšímu postavení po základní části, řazeni do role favoritů tohoto čtvrtfinálového duelu. Sobota se jim však vůbec nevyvedla, nefungovala hra v obraně ani na jedné straně hrací plochy a moc k tomu nepřidali ani brankáři, kteří si na míč sáhli jen sporadicky. Za to nedělní zápas už měl pořádný náboj. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a po poločase na tom byly o jednu branku lépe Lovosice. V jednu chvíli vedly Lovosice o dvě branky, aby o pár minut později Dukelští přebrali vedení na svojí stranu a vyrobili si náskok čtyř branek. Jenže ani to mladému a nezkušenému celku nestačilo. Lovosice se dokázaly znovu vrátit do hry a rozhodnout pro sebe i druhý duel v sedmimetrových hodech, kde byl za Duklu jediným úspěšným střelcem Fulnek. Povede se Dukle zaskočit Lovosice na palubovce Severočechů nebo naopak zažije i potřetí za sebou prohru v nadstavbové části? Odpověď na tuto otázku nalezneme po šedesáti minutách základní hrací doby, popřípadě po sedmimetrových hodech.

Nejlepší střelci:
    1. Šůstek David – 130 branek
    2. Kotrč Milan – 102 branek
    3. Sviták Jakub – 85 branek

Procentuální úspěšnost brankářů:
    1. Rangl Daniel – 40,55% (191 zákroků)
    2. Petržala Tomáš – 39,31% (204 zákroků)

Posledních 5 odehraných utkání:
    Jičín – Dukla Praha 24:23
    Dukla Praha – Karviná 36:31
    Zubří – Dukla Praha 30:27
    Dukla Praha – Lovosice 22:24 (play-off)
    Dukla Praha – Lovosice 24:25 po sedm. hodech (play-off)

„Nebudu říkat, že jen můžeme, prostě to potřebujeme hned v sobotu ukončit a ušetřit nějaké síly na další boje. A já chci jít v neděli na ryby,“ culil se po úspěšném víkendu trenér lovosických házenkářů Vladimír Šuma. Teď už jen dobře rozjeté čtvrtfinále dotáhnout k postupu. „Určitě nic nepodceníme a uděláme všechno proto, abychom úspěšně dokončili, co jsme na Dukle načali,“ doplnil lodivod ve službách Lovosic.

HK .A.S.A. Město Lovosice

Lovosice, šestý celek po základní části, rozehrál své čtvrtfinále s pražskou Duklou na palubovce soupeře, neboť byl soupeř výše postavený po základní části. Trenér Vladimír Šuma si z dvojzápasu minulého víkendu přál aspoň jedno vítězství. Toto očekávání splnili lovosičtí Lovci nad míru dobře. Už první zápas se jim vyvedl, i když vůbec nefungovaly obrany, včetně brankářů. Den poté, tedy v neděli, se odehrál druhý čtvrtfinálový zápas a ten už byl o poznání dramatičtější. Ačkoli se oba celky neustále střídaly ve vedení a Dukla šla několik minut před závěrečnou sirénou do čtyřbrankového vedení, Lovosice vyrovnaly a o vítězi musely rozhodnout sedmimetrové hody. V nich se jako úspěšnější představili Lovosice, za něž vychytal vítězství výborně chytající Artur Adamík. Házenkáři Lovosic tedy mohou postoupit již po dnešním zápase, k tomu ale potřebují vyhrát na své palubovce. Povede se Lovcům proměnit první mečbol nebo bude naopak vlastní palubovka nevýhodou? Tuto odpověď najdeme po skončení zápasu.

Lovosice – Přerov 40:19

Přeji příjemné dopoledne všem házenkářským nadšencům! Dnes je na programu 3. kolo čtvrtfinále play-off Extraligy, ve kterém se mimo jiné utká celek HK .A.S.A. Město Lovosice proti celku HC Dukla Praha. Zápas se odehraje od 09:55 ve sportovní hale Chemik.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:55.