NJ Devils – Pittsburgh 2:0 (kon.) | Carolina – Ottawa 1:2 (po pr.) | Boston – Buffalo 1:2 (0:1 po s.n.)
Florida – Montreal 2:3 (kon.) | Nashville – Minnesota 2:3 (po pr.) | Winnipeg – San Jose 5:2 (kon.)
Chicago – NY Islanders 4:1 (kon.) | Calgary – St. Louis 0:4 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 4:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Ottawa Senators
cz Streda 18.03.2015, 00:05 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Dnešní utkání je u konce! Carolina Hurricanes nepodala v domácím prostředí špatný výkon, ale nakonec prohrál s Ottawou Senators 1:2 po prodloužení.

První třetina nenabídla nějaký ofenzivní koncert, nicméně špatný hokej jsem také neviděli. Oba týmy vstoupily do utkání velmi aktivně, první větší šanci měla ale Ottawa, když Turris našel mezi kruhy Michálka, ten však trefil pouze Chudobina. Carolina udeřila jako první, ve 13. minutě se prosadil Elias Lindholm po krásné přihrávce Skinnera. Na konci třetiny měl velkou šanci ještě Gerbe, střelou z bekhendu ale minul.

Ve druhé třetině byli daleko aktivnější hosté, kteří měli územní převahu a Carolinu v úvodu prakticky k ničemu nepouštěli. Vyrovnání jsme se dočkali až ve 34. minutě, kdy se prosadil střelou z pravé strany Patrick Wiercioch.

Třetí třetina nabídla parádní hokej! Hrálo se ve vysokém tempu, šance střídala šanci a oba brankáři se překonávali, kdo předvede lepší zákrok. Jen nějaká ta branku chyběla, utkání tak dospělo do prodloužení, kde oba týmy měly také nejméně dvě příležitosti na rozhodnutí utkání. 13 sekund před koncem ale rozhodl Mark Stone po krásné přihrávce Kyla Turrise a Ottawa si tak připisuje další cenné vítězství!

MIlan Michálek (OTT) – 0+0, 6 střel, čas na ledě 19:10

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového přenosu se těším brzy nashledanou! (02:56:20)

Mark STONE - 1:2

64:47
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Všichni už vyhlíželi samostatné nájezdy, jenže Ottawa rozhoduje zápas! Ve středním pásmu dokázal vybojoval kotouč Kyle Turris, který si vyškolil Murphyho perfektně provedenou kličku a na závěr přidal výbornou přihrávku na MARKA STONA, který už se zakončením neměl problém! Asistence: Kyle Turris, Erik Karlsson

64:09
    Faulk rozehrával k vlastní střídačce na své spoluhráče, ťi ale střídali.

63:38
    Jordan Staal "odmítnul" Ceciho a obrkoužil branku a zakončil. Kotouč ale letěl mimo branku.

62:54
    Hoffman se dokázal dostat před Faulka a stihl ještě píchnout do puku. Chudobin si ale s jeho slabou střelou poradil a puk vyrazil.

62:15
    Turris našel křížnou přihrávkou Karlssona na levé straně. Švéd vypálil z první, Chudobin ale střelu mezi betony lapil!

61:48
    Ottawa teď začíná svůj útok od Karlssona, který si to namířil rovnou do pásma.

61:03
    Na druhé straně si krásně vyměnili kotouč Ryan a Michálek. Prvně jmenovaný už měl položeného Chudobina, jenže se mu nepodařilo puk zvednou a navíc mířil mimo branku!

60:28
    Eric Staal posílal puk před branku. Hammond nepředvedl příliš jistý zákrok, když mu puk vypadl z výstroje. Naštěstí pro hosty byl nejblíže a puk vyvezl!

60:04
    Úvodní buly prodloužení zvládl lépe domácí Rask!

60:01

Tak ve třetí třetině jsme viděli parádní hokej! Hrálo se ve vysokém tempy, šance střídala šanci. Brankáři se překonávali, kdo předvede lepší zákrok. Jen nějaká ta branka chyběla. Po základní hrací době je tak stav 11 a následuje pětiminutové prodloužení, poté případné samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:37
    Turris to zkoušel z velkého úhlu. Chudobin si ale prostor u své tyče pohlídal.

59:27
    Oba týmy jsou v plném počtu!

Jan Havlovic

Góly a asistencie: 13. Lindholm (Skinner, Liles) – 34. Wiercioch (Karlsson, Zibanejad), 65. Stone (Turris, Karlsson)

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Hainsey, Faulk, Liles, Murphy, Jordán, Bellemore – E.Staal, J.Staal, Gerbe – Terry, Rask, Nestrašil – Skinner, Lindholm, Sjomin – Malone, McClement, Dwyer
    Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – Methot, Karlsson, Wiercioch, Ceci, Cowen, Borowiecki – Michálek, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Puempel, Legwand, Chiasson – Condra, Pageau, Lazar

Rozhodca: Joannette, Kimmerly – Knorr, Lazarowich