Metallurg Magnitogorsk – Novosibirsk 5:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 0:2 (kon.) | D. Moskva – Petrohrad 1:6 (kon.)
Helsinki – CSKA Moskva 3:2 (kon.)
Jokerit Helsinki
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
CSKA Moskva
cz Pondelok 16.03.2015, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • Play-off KHL

Ode mě to bude z tohoto zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek pondělního večera! (20:04:29)

Československá stopa v utkání
    Petr Koukal (JOK) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:46
    Ondřej Němec (MOS) – 0+0, 2 strely, čas na ledě 15:30

Střely: 30:26 (10:9, 11:11, 9:6)

Jokerit nakonec dokázal v dnešním utkání zvítězit 3:2 a snížit tak stav série na 1:2 ze svého pohledu! Utkání to ale nebylo vůbec jednoduché.

Do vedení se dostali hosté, kteří se ve 36. minutě trefili v oslabení. Únik dvou hráčů na brankáře zakončil Simon Hjalmarsson po přihrávce od Muršaka. Krátce poté ale zvládnul vyrovnat Ville Lajunen. Do vedení se domácí dostali ve 46. minutě, když se prosadil Tommi Huhtala. Ten skóroval i po necelých třech minutách a díky tomu tak Jokerit držel dvoubrankové vedení. V 57. minutě ho ovšem stáhl Igor Grigorenko, jenž dorazil střelu Zajceva. Na více už se CSKA nezmohlo a finský tým tedy snížil stav série na 1:2!

60:00

59:34
    CSKA to znovu zkusí bez brankáře!

Dnešní utkání sleduje 13217 diváků.

58:09
    Tvrdou ránu Villeho Lajunena dokázal Galimov vyrazit!

58:00
    Jokerit tak přenesl hru do útočného pásma, kde se snaží kombinovat.

57:41
    Ale pozor, máme tu vyloučení! Bogdan Kiselevič (MOS) komplikuje svému týmu situaci, neboť inkasuje dvě minuty za hození hole po protihráči.

57:00
    Stanislav Galimov už je zpět v brance, hosté tedy pokračují v normálním počtu hráčů v poli.
    Igor GRIGORENKO - 3:2

56:41
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Vteřinu po vypršení Koukalova trestu CSKA Moskva snižuje na rozdíl jediné branky! IGOR GRIGORENKO je v této sérii hodně při chuti, což nyní prokázal dobrou a hlavně šťastnou dorážkou Zajcevovy střely. Obránce CSKA vypálil vedle branky, od zadního mantinelu se ovšem puk odrazil ke Grigorenkovi, který ho o Karlssonův beton dopravil do klece. Asistence: Nikita Zajcev a Denis Denisov.

56:12
    Zajcevova střela z blízkosti prolétla těsně vedle levé tyče Karlssonovy branky.

55:57
    CSKA Moskva bez brankáře, hosté to tedy zkouší v šesti!

55:39
    Domácí hráči teď odvedli dobrou práci a ušetřili napadáním několik sekund.

55:19
    Ossi Väänänen dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry.

55:01
    Ondřej Němec dlouho míchal s pukem a nakonec ho poslal k brance, odtud se ovšem ihned odrazil do rohu.

54:40
    Současně tu ovšem máme i vyloučení, Petr Koukal (JOK) dostal dvě minuty za držení protihráčovy hole.

54:40
    A jak tomu často bývá, ihned po dopsání toho, že se hraje dlouho bez přerušení, přichází přerušení. Posunutá branka Henrika Karlssona je hlavním důvodem této situace.

Michal Belšán

Góly a asistencie: 36. Lajunen (Aaltonen, Jaakola), 46. Huhtala (Sallinen, Pöysti), 48. Huhtala (Jaakola) – 36. Hjalmarsson (Muršak, Panin), 57. Grigorenko (Zajcev, Denisov)

Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Gunderson, Väänänen, Jaakola, Ohtamaa, Lajunen – Hagman, Wirtanen, Aaltonen – Huhtala, Sallinen, Pöysti – Omark, Koukal, Moses – Mäki, Hahl, Rita
    CSKA Moskva: Lalande (50. Galimov) – Denisov, Zajcev, Němec, Kiselevič, Panin, Jegoršev, Naumenkov, Mamin – Grigorenko, Da Costa, Radulov – Hjalmarsson, Makarov, Muršak – Arťuchin, Korotkov, Žarkov – Volkov, Stas, Kvartalnov

Rozhodca: Anisimov, Bondar – Palej, Ivanov

Diváci: 13217