Omsk – Barys 0:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Ufa 1:2 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 5:2 (kon.)
Kazaň – Jekaterinburg 3:2 (po pr.)
HC Sibir Novosibirsk
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Traktor Čeljabinsk
Nedeľa 01.03.2015, 12:30 • Koncertno-športový komplex Sibir, Novosibirsk • KHL

56:16
    Vasilčenko, Petrov a Čistov na strane hostí, Butuzov, Gubin a Sannikov na strane domácich. Arbitri stále riešia túto situáciu. Sibir hrá presilovku. Vasilčenko a Butuzov po päť minút za napadnutie, Sannikov, Petrov a Čistov po štyri minúty za hrubosť, Gubin dve minúty za hrubosť.

52:16
    Glinkin vystrelil z pravej strany od kruhu, Salák jeho puk ukryl do svojej lapačky.

51:29
    Novosibirsk dal gól!
    MAXIM ŠALUNOV sa dostal do brejku, tiesnený dvomi hráčmi hostí dokázal vystreliť a okolo vyrážačky Garnetta puk umiestnil do jeho klietky. Asistencia: Viktor Bobrov.

51:14
    Salák zlikvidoval dva efektné strelecké pokusy Davydova vyrazením puku späť do hry.

50:30
    Za hákovanie opustil hraciu plochu Vereščagin, presilovka pre Traktor.

50:07
    Kopejkin dostal puk spoza bránky medzi kruhy, bol tam sám a mohol sa opýtať Garnetta, kam to chce, vystrelil efektne, Michael efektne cez ľavý betón puk vyrazil späť do hry.

47:23
    Kokujov dostal dve minúty za nedovolené bránenie, presilová hra pre Sibir.

44:57
    JARNO KOSKIRANTA opäť rozjasal tribúny, Kugryšev spoza bránky poslal puk medzi kruhy a Jarno sa z prvej nemýlil. Asistencie: Dmitrij Kugryšev a Alexej Kopejkin.

42:55
    JARNO KOSKIRANTA poslal puk okolo lapačky Garnetta do ľavého horného rohu bránky.

42:55
    Koskiranta sa dostal do brejku a bol faulovaný, nariadené trestné strieľanie!

41:28
    Domáci chybovali pri striedaní a za príliš veľa hráčov na ľade Monya odsedí ich trest.

40:44
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    DERON QUINT strelou od modrej z jej stredu prestrelil pomedzi betóny Saláka v bránke domácich, ten puk sa pomaly predsa len dostal za bránkovú čiaru. Asistencia: Stanislav Čistov.

36:30
    Šumakov dostal päť minút a do konca zápasu za seknutie, Traktor má možnosť na zrovnanie a aj gólový brejk.

35:22
    Krásna akcia hostí, Quint spoza bránky Garnetta poslal puk na modrú na hokejku MARTINA RŮŽIČKU, ktorý ušiel defenzíve domácich a svojmu krajanovi nedal najmenšiu šancu. Asistencia: Deron Quint.

31:02
    Ullström krásne vystrelil z pravého kruhu, Garnett mal zakrytý výhľad, no puk v jeho klietke neskončil.

28:18
    Ullström efektne švihom vystrelil spoza ľavého kruhu, Garnett v pokľaku puk ukryl do náručia.

28:00
    Ignatovič si to rozdal s Aťušovom a budeme vylučovať. Obaja po dve minúty za hrubosť.

26:30
    Traktor je zrelý na uterák, Sibir brejkoval vo vlastnom oslabení do prečíslenia dva na jeden, MAXIM ŠALUNOV sa rozhodol z pravého kruhu vystreliť a puk umiestnil do stredu bránky Garnetta pod brvno.

24:46
    Ožiganov vyfasoval dve minúty za drženie hokejky, Salák predtým vyrazil späť do hry puk spoza kruhov z hokejky Čistova.

21:18
    Hersley dostal puk na ľavý kruh, príklepom tvrdo vypálil, Garnett vykorčuľoval z bránky a puk v pokľaku zneškodnil.

20:56
    Za požičanie hokejky spoluhráčovi odchádza von Quint, Traktor ide do troch.

19:58
    Hersley vystrelil spoza ľavého kruhu, Garnett puk dokázal vyraziť na pravú stranu klziska.

19:47
    Za podrazenie dostal dve minúty Pestunov a Sibir začne druhú tretinu s výhodou jedného muža v poli.

19:25
    Ten gól sa priam pýtal, domáci vymysleli akciu na konci ktorej STEPAN SANNIKOV z pravého kruhu vsadil Garnettovi teplomer. Asistencie: Sergej Gimajev a Oleg Gubin.

12:02
    Opäť to bol Kugryšev a opäť takmer z rovnakého miesta ako pred chvíľkou, a opäť Garnett puk vyrazil späť do hry, no teraz ho hostia vyhodili von cez všetky čiary.

11:32
    Kugryšev vystrelil poblíž bránkoviska z ľavej strany, Garnett puk zrazil za svoju bránku, domáci stále držia hostí v pásme.

11:00
    Hákovanie v podaní Davydova a dve trestné minúty dávajú výhodu domácemu tímu.

10:05
    Šalunov potiahol puk po ľavej strane až za bránku, prihral pred bránku voľnému Ignatovičovi, ktorý vypálil, aj Garnett puk vyrazil späť do hry.

09:08
    Penkovsky dostal spoza bránky puk pred bránkovisko, z prvej vystrelil, Salák puk vyrazil na pravú stranu k mantinelu a domáci vyrážajú do akcie.

07:05
    Glinkin pekne vystrelil od pravého kruhu, Salák v pokľaku pri ľavej žrdi puk bezpečne ukryl do náručia.

05:02
    Enlund nakorčuľoval s pukom z ľavej strany až pred bránkovisko, švihom vystrelil, Garnett mal ideálny výhľad a puk vyrazil na ľavý kruh, hostia ho majú pod kontrolou.

03:06
    Bulis ušiel do brejku po ľavej strane, od kruhu vystrelil, Salák vykorčuľoval z bránky, zmenšil mu strelecký uhol a cez vyrážačku puk usmernil na ochranné sklo.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 20. Sannikov (Gimajev, Gubin), 27. Šalunov, 43. Koskiranta (t.s.), 45. Koskiranta (Kugryšev, Kopejkin), 52. Šalunov (Bobrov) – 36. Růžička (Quint), 41. Quint (Čistov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Ožiganov, V. Belov, Alexejev, Ignatovič, Gimajev, Vereščagin, Menšikov – Enlund, Ullström, Monya – Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin – Šumakov, Gubin, Sannikov – Šalunov, Bobrov, Butuzov
    Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Borodkin, Quint, Piganovič, Kondratev, Davydov, Martynov, Vasilčenko, Aťušov – Kokujov, Bulis, Čistov – Glinkin, A. Popov, Pestunov – Osnovin, Pare, Růžička – Penkovsky, A. Petrov, Gubarev

Rozhodca: Soin, Rjonn – Sazonov, Morozov

Diváci: 7.400