Omsk – Barys 5:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Ufa 2:0 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.)
Kazaň – Jekaterinburg 3:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 3:1 (kon.) | D. Moskva – Jaroslavľ 1:2 (kon.)
Petrohrad – Novgorod 1:2 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 4:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
Sobota 28.02.2015, 15:00 • TatNeft Arena • KHL

Tak napokon Kazaň rozhodla až v predĺžení a ujíma sa vedenia v sérii 1:0. Zajtra uvidíme stretnutie týchto dvoch tímov opäť.

Ďakujem Vám za pozornosť pri sledovaní tohto prenosu a prajem Vám pekný zvyšok večera! (17:50:34)

Oscar MOLLER - 3:2

61:26
    Bars Kazaň dala gól!
    Je však rozhodnuté, domáci strieľajú víťazný presný zásah! Kosticyn vypálil z pravého kruhu, no jeho zakončenie sa odrazilo od zadného mantinelu presne pred bránu, kde si našiel miesto OSCAR MOLLER a ľahkou dorážkou rozuzľuje toto stretnutie!
    Asistencia: Sergej Kosticyn.

60:45
    Moller strieľal od modrej čairy, ale Kovář dokázal strelu šikovne vyraziť do rohu klziska. Jekaterinburg zatiaľ dobre bráni v oslabení v úvode predĺženia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine rozuzlenie neprišlo, budeme teda svedkami predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:29
    Musíme konštatovať, že Bars Kazaň má veľký kusisko smoly v koncovke, Kovář všetko chytá so sebavedomím. Vránovi sa tentokrát opäť nepodarilo prekonať svojho krajana.

58:55
    Gusev (Jekaterinburg) dostáva 2+2 minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou!

58:45
    Moller prišiel do stredu hracej plochy, následne vystrelil klasicky forhendom, ale Kovář bezpečne v lapačke udržal puk, aj keď mu skoro vypadol.

57:59
    Tkačov strieľal z pravej strany, ale medzierku v Kovářovej výstroji napokon nenašiel.

56:51
    Do konca ostávajú tri minúty. Obe mužstvá sa snažia rozhodnúť tento duel čím skôr...

55:55
    Kazaň mala možnosť ale veľkú, keď Rylov mal na hokejke asi rozhodujúci gól. Kovářa ale z medzikružia prekonať nedokázal.

55:12
    Na ľade sa nám začína mierne pritvrdzovať, hrá sa viac do tela. Pomaly sa schyľuje ku koncu tretiny.

54:31
    Nestervo to myslel šikovne, snažil sa Nilssona roztiahnuť na bekhend, ale nepodarilo sa to, stav je nezmenený!

54:31
    Avtomobilist mal veľkú možnosť! Megalinský vyslal do brejku Nesterova, ktorý bol podrazený. Bude trestné strieľanie!

53:36
    Klimenko vypálil z ľavej strany, ale Nilsson dokázal šikovne jeho strelu chovať v lapačke.

52:27
    Golyšev sa šikovne dostal okolo bránky a následne sa snažil prekabátiť Nilssona zakončením cez betón, ale domáca obrana ho dokázala okamžite zneškodniť.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 8. Kolcov, 20. Mirnov (Rylov, Vrána), 62. Moller (Kosticyn) – 8. Viklund (Simakov), 23. Golyšev (Garejev, Jemelin)

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – I. Nikulin, Kornejev, Varnakov, Moller, Azevedo – Denisov, Rylov, Svitov, Lukojanov, K. Kolcov – Zacharčuk, Brookbank, S. Kosticyn, Mirnov, Vrána – Paigin, Musin, Glukov, Obukov, Tkačov
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Ustinský) – Žuravľov, Triamkin, Klimenko, Palušaj, Jemelejev – Lepisto, Viklund, Lazarev, Rybakov, Simakov – Megalinský, Antonov, Lewandowski, Nesterov, Michnov – Gusev, Metľuk, Jemelin, Golyšev, Garejev

Rozhodca: Bukin, Sergejev – Birin, Golovľov