Omsk – Barys 5:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Ufa 2:0 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.)
Kazaň – Jekaterinburg 3:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 3:1 (kon.) | D. Moskva – Jaroslavľ 1:2 (kon.)
Petrohrad – Novgorod 1:2 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 4:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
HC Salavat Julajev Ufa
Sobota 28.02.2015, 12:30 • Metallurg Ice Arena • KHL

Je dobojované! Pred koncom ešte domáci trafili tyč, ale to už nič nemení na tom, že sa v sérii ujímajú vedenia 1:0, keď v prvom zápase proti Ufe zvíťazili pomerom 2:0. O všetkom podstatnom sa rozhodlo prakticky počas 5-minútovej presilovky v druhej tretine. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (14:46:20)

60:00

59:29
    Salavat kombinuje v šestici v útočnom pásme, ale nevie sa dostať do dobre pozície na strelu.

58:58
    Domáci vyhodili puk cez všetky čiary a tesne netrafili prázdnu bránu.

58:52
    Jevgenij Birjukov pridržal za bránkou Košečkina protihráča a dostáva 2 minúty.

58:42
    Tréner Ufy si vzal oddychový čas a Sochatskij ostane na striedačke!

57:52
    K ďalšiemu ohrozeniu sa však dostali len domáci a to štvrtá formácia, ktorá donútila Sochatskiho k zákroku.

57:23
    Sochatskij si poradil so strelou Platonova a jeho spoluhráči už smerujú rýchlo dopredu.

56:22
    Defenzíva domácich si pred bránkou Košečkina poradila s dorážajúcim Hartikainenom.

55:01
    Prebieha už posledná päťminútovka tretej tretiny a zatiaľ to vyzerá tak, že aj zápasu.

54:30
    Čas sa neúprosne kráti a hostia sa stále nedokážu na dlhší čas usadiť pred Košečkinom.

53:45
    Košečkin si poradil s nahodením od ľavého mantinelu a nepustil dobiedzajúcich hráčov súpera k dorážke, keďže puk ukryl v lapačke.

52:30
    Po dvoch vhadzovaniach v rade sa hostia už k ničomu nedostali a tak obrancovia Magnitogorsku zakladajú ďalšiu akciu svojho tímu.

51:40
    Hostia pridávajú v útočnom pásme na dôraze. Košečkin uspel proti strele Sjomina. Ufa stále okupuje tretinu.

50:31
    Po čase sa ukázala fanúšikom prvá formácia Metallurgu. Mozjakin dostal puk na modrej čiare a hneď preveril Sochatskiho.

49:10
    Momentálne sledujeme skôr individuálne snahy o zakončenie. Timkin nebol zo strany presný.

48:12
    Sochatskij si poradil s nepríjemnou strelou Jakucenju z medzikružia!

47:32
    Akcia strieda akciu, ale defenzívy sú stále pozorné a bránkari taktiež.

46:29
    Košečkin prerušil hru po prihrávka hosťujúceho hráča spoza bránky. Bude sa vhadzovať.

Martin Platko

Góly a asistencie: 34. Mozjakin (Kovář, Zaripov), 37. Stapleton (Brent, Tereščenko)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Birjukov, Antipin, Lee, Batyršin, Malenkich, Chabarov, Bereglazov, Tereščenko – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Platonov, Kosov, Osala – Stapleton, Brent, Timkin – Jakucenja, Junkov, Kamenev.
    HC Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Kolcov, Kutuzov, Zubarev, Heikkinen,Višnevskij, Kulda, Bodrov – Slepyšev, Gluchov, Hartikainen – Pihlstrom, Kajgorodov, Golovanov – Makarov, Sjomin, Skačkov – Stepanov, Mereškin, Tolpeko.

Rozhodca: Zacharov, Dejev – Zacharenkov, Sadovnikov