Omsk – Barys 5:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Ufa 2:0 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.)
Kazaň – Jekaterinburg 3:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 3:1 (kon.) | D. Moskva – Jaroslavľ 1:2 (kon.)
Petrohrad – Novgorod 1:2 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 4:1 (kon.)

59:40
    A ďalší gól. Domáci ešte zvyšujú náskok, keď sa do prázdnej brány trafil ALEXANDER PEREŽOGIN! Je rozhodnuté.
    Asistencia: Chad Kolarik
    Konstantin PUŠKARJOV - 4:2

59:38
    Tak Astana ešte stihla znížiť na rozdiel dvoch gólov. Vyrovnať sa jej už, ale pravdepodobne nepodarí.
    Vadim KHOMITSKY - 4:1

59:16
    Domáci tak predsa len dávajú gól do odkrytej brány. Cez celé ihrisko sa trafil.

58:50
    Domáci si zobrali oddychový čas!

58:49
    Omsk vyhadzuje puk. Zakázané uvolnenie.

58:33
    Puk sa pohybuje len popri mantineloch. Strelu sme zatiaľ nevideli.

58:11
    Astana usadená v útočnom pásme. Ján Laco už na striedačke.

58:00
    Astana si zobrala oddychový čas. Opustí Ján Laco svoje bránkovisko.

58:00
    Dve minúty do konca stretnutia!

57:21
    Hostia v plnom počte.

56:50
    Gustafson diriguje presilovku. Gól sme zatiaľ nevideli.

56:18
    Astana vyhadzuje puk.

55:45
    Omsk usadený v pásme. O zápase je zrejme už rozhodnuté, no domáci sa snažia navŕšiť výsledok.

55:16
    Tak nie. Dawes pri útočení fauloval a presilovku si zahrajú domáci.

55:15
    Dawes sa snaží zaútočiť a jeho ťaženie predsa len niečo prinieslo. Hostia budú hrať presilovku.

55:00
    5 minút do konca stretnutia!

54:05
    Domáci sa snažia založiť akciu, no ich prihrávky smerujú len k hosťovským hráčom. Znova sa odohráva to, čo v druhej tretine.

53:21
    Omsk je usadený v pásme. Prichádza aj strela od modrej, ktorá je skôr propagačná. Laco však túto strelu chytá a prikrýva ju. Hra je prerušená.

52:38
    Chyba domácich. Pri prechode do útočného pásma sa jeden z hráčov ocitol v postavení mimo hru a tak je hra prerušená.

51:49
    Znova nám to čo predvádzajú hráči oboch tímov pripomína verejné korčuľovanie.

51:28
    Hra sa nám trocha upokojila a väčšinou sa odohráva v strednom pásme.

50:31
    Širokov sa snažil zvýšiť náskok. Laco bol však proti.

49:50
    Po dlhšom čase útočí aj tím z Astany. Domácej obrane dáva zabrať Rudenko.

49:10
    Zápas sa nám pomaly končí a Avangard je v dvojgólovóm vedení. Dotiahnú domáci zápas do úspešného koncu, či sa podarí parte okolo Jána Laca vyrovnať?

48:25
    Druhý útok domácich vyráža do protiútoku. Akciu zakončuje strelou Širokov. Strela mierila vedľa.

47:39
    Perežogin mohol poslať Omsk už do 3 gólového vedenia, no Ján Laco predviedol neskutočný zákrok.

46:52
    Domáci zvyšujú náskok na rozdiel dvoch gólov! Omsk využil chybu Astany dokonale a po obrovskej delovke SOBOTKY sa Laco už len obzeral za svoj chrbát. Asistencia: Paršin

46:22
    Po dlhšom čase je znova hra prerušená.

45:39
    Omsk má problémy s prechodom do útočného pásma, ktoré bráni astanské legionárske kvarteto z prvej formácie.

45:19
    Domáci sa konečne zmocňujú puku.

44:58
    Hostia vyhrali buly a tlak pokračuje.

44:40
    Z prvej pálil Boyd! Skvelý Barulin ho však vychytal. Hra je prerušená.

44:24
    Astana usadená v útočnom pásme. Strelu sme zatiaľ nevideli.

44:04
    Omsk smeroval do útoku, no Kalinin sa ocitol v postavení mimo hru a tak je hra prerušená.

43:21
    Puškarjov nahadzuje puk za bránu Barulina. Po ten si však nikto neprišiel a puk získavajú domáci.

42:58
    Po strele Perežogina je hra prerušená. Laco upokojuje hru.

42:11
    Tretina nabrala na výkone. Útočí aj Astana. Konečne vidíme aj strely na brankárov.

41:37
    Paršin skoro poslal svoj tím do vedenia 3:1. Skvelý Laco jeho blafák však vychytal.

41:18
    Astana nahadzovala puk do útočného pásma. Puk sa odrazil rovno k Barulinovi, ktorý ho prikrýva a hraje je opäť prerušená.

40:42
    Žajlauov si nakorčuľovaľ na ľavú stranu, odkiaľ vyslal na Barulina strelu ťaháčikom. Nebezpečná akcia skončila zákrokom Barulina. Hra je prerušená.

40:19
    V podobnom duchu sa nám začína aj tretie tretina. Nepresná nahrávka skončila offsidom. Hra je prerušená.

40:02
    Úvodné buly tretieho dejstva vyhrali domáci.

40:01

V druhej tretine sme videli jeden gól a to na domácej strane. Do vedenia poslal svoj tím nemecký hokejista Shutz. Od tohto momentu sme však videli príšerný hokej a žiadne šance. Publikum vďaka tomuto vychladlo. Dúfame, že ich hokej v poslednom dejstve opäť naštartuje.

40:00

39:24
    Dohráva sa v pokojnom tempe. Hrá sa vlastne tak ako celú tretinu. Plný štadión vôbec nepočuť.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny!

38:25
    Shutz zakladá útočnú akciu domácich. Jeho spoluhráč páli! Skvelý Laco!

37:25
    Upper sa snažil o akciu, no nakoniec sa rozhodol nenahrať a vypálil na Barulina z uhla. Ten s touto strelou nemal problém.

36:46
    Chyba na strane hostí a do útoku sa dostávajú domáci. Strely však po týchto strelách nevidíme. Skutočne to vyzerá ako verejné korčuľovanie a oproti prvej tretine sa to nedá vôbec porovnať.

36:07
    Starčenko robí problémy domácej defenzíve.

34:56
    Množstvo nepresností. Na ľade sme už dlhšie nevideli poriadnu akciu. Toto sa na play off nepodobá ani z ďaleka.

34:37
    Omsk sa oslobodzuje a útočí. Prichádza však o puk po chybe a Astana sa vracia znova pred Barulinovu bránu.

33:58
    Starčenko páli na Barulina! Ten iba vyráža. Tlak hostí pokračuje.

33:25
    Tretina sa nám pomaly končí.

32:28
    Na ľade vidíme teraz skôr verejné korčuľovanie ako hokej.

31:57
    Astana má stále problém dostať sa do útočného pásma. Omsk skvelo zvláda zápas takticky.

31:08
    Omsk usadený v pásme. Hráči si vymieňajú puky, no k strele nedochádza. To sa im ani nevyplatilo, pretože Astana sa dostáva k puku a vyráža do protiútoku.

30:41
    Domáci v plnom počte.

30:29
    Všetko sa však mohlo zmeniť, pretože Dawes dva metre pred bránou skoro prekonal Barulina. To sa mu však nepodarilo a presilovka pokračuje ďalej.

30:09
    Polka tretiny je za nami a domáci vedú tesne 2:1.

29:29
    Lundlin páli od modrej! Pred bránou clonil Bochenski, no Barulin tento puk chytil. Hra je prerušená.

29:18
    Dawes diriguje presilovku a Astana dáva poriadne zabrať domácej obrane.

28:44
    Vylúčenie na strane domácich! Podarí sa Astane vyrovnať?

28:18
    Kulik sa snažil prekonať skvelého Laca. To sa mu však nepodarilo a Astana vyráža do protiútoku.

27:55
    Hra sa premenila na veľmi nudnú, pretože vidíme množstvo nepresností a hrá sa takmer len pri mantineloch.

27:03
    Omsk sa pred útokom Astany bráni najjednoduchejším spôsobom a to vyhadzovaním puku.

26:05
    Astana má veľké problémy s prechodom do útočného pásma. Dostáva sa tam len nahadzovaním pukov.

25:25
    Hra nie je teraz pre diváka lákavá a svedčí aj o tom momentálna komorná atmosféra na štadióne.

24:55
    Ďalšia Blaťáková delovka! Tentoraz šla však mimo bránkovisko a hra sa presúva do stredného pásma.

24:24
    Omsk znova v útoku. Blaťák páli od modrej! Laco mal výhľad zakrytý, no puk chytá. Hra je prerušená.

23:38
    Astana sa snaží vyrovnať. Barulinovi je v bráne horúco.

23:21
    Felix SHUTZ - 2:1

22:45
    SHUTZ dáva gól v oslabení! Prekorčuľovaľ si vo vlastnom oslabení celé ihrisko a blafákom prekonáva Jána Laca. Asistencia: Sobotka

21:48
    Omsk v oslabení dokonca útočí. Tréner hostí na striedačke zvyšuje hlas, pretože takto si presilovku určite nepredstavuje.

21:23
    Vylúčenie na domácej strane!

21:07
    Omsk mohol byť vo vedení 2:1. Čistý gól však vychytal Ján Laco!

20:39
    Hra teraz nie je práve zaujímavá. Puk sa väčšinou pohybuje v strednom pásme.

20:02
    Úvodné buly druhého dejstva vyhrali domáci.

20:01

V prvej tretine sme videli zaujímavý boj a skvelý hokej. V 6. minúte sa do vedenia dostal hosťovský tím z Astany a postaral sa o to Puškarjov. Vyrovnania sme sa dočkali v 16. minúte, ktoré prišlo v presilovke o dvoch hráčov. Po nahrávke Širokova vyrovnal Kuljaš. Na dobrý hokej sa určite môžeme tešiť aj v druhej tretine.

20:00

19:29
    Tretina sa nám dohráva v obrovskom tempe. Skvelé play off

19:00
    Minúta do konca prvého dejstva!

18:50
    Pri puku už aj hostia. Prvý legionársky útok dáva pocítiť Barulinovi svoju prítomnosť.

18:40
    Nepresná rozohrávka Omsku. Je odpískané zakázané uvoľnenie a bude sa vhadzovať pred Barulinom.

18:10
    Omsk je stále pri puku. Laco bude mať po skončení tretiny na konte minimálne 15 úspešných zákrokov.

17:36
    Laco má v bráne stále čo robiť. Podarí sa Omsku dostať sa do vedenia?

17:05
    Denis KULJAŠ - 1:1

15:08
    A je vyrovnané! Domáci využívajú presilovku o dvoch hráčov! Tak ako hostia využili domáci presilovku, v ktorej dostal krásnu nahrávku KULJAŠ, ktorý nemal problém trafiť prázdnu bránu. Asistencie: Širokov, Popov

14:43
    Omsk je usadený v pásme. Parišin vypálil na bránu nebezpečnú strelu. Skvelý Laco!

14:10
    Za potyčku tu máme vylúčenie na oboch stranách.

14:08
    Teraz vidíme na oboch stranách množstvo nepresností. Odpískaný je ďalší offside.

13:34
    Nahrávka na Sobotku nebola presná a tak je odpískané zakázané uvoľnenie.

12:58
    Chyba v rozohrávke Astany. Laco má práce viac než dosť.

12:19
    Kalinin skoro vyrovnal. Laco iba vyráža strely. Tlak stále pokračuje!

11:32
    Tak šancu zachytať si dostal aj Barulin. Bochenski sa ho snažil prekonať blafákom, no brankár domácich mu puk vypichol.

11:15
    Neskutočné. Omsk znova usadený v pásme. Astana sa čo raz častejšie oslobodzuje oslobodzuje len vyhadzovaním puku.

10:21
    Omsk dáva obrane hostí zabrať. Tí chcú pred domácim publikom vyrovnať a nabudiť ich, pretože zatiaľ ich veľmi nepočuť.

09:41
    Polka úvodného dejstva je za nami a zatiaľ sme videli jeden gól na strane hostí.

09:13
    Laco musel čeliť ďalšej nepríjemnej strele. Tento raz od Popova, ktorý z medzikružia vyslal na bránu hostí nepríjemnú delovku. Laco je zatiaľ bezchybný a puk nepustil za svoj chrbát. Hra je prerušená.

08:39
    Omsk je stále pri puku. Astana však skvelo napáda rozohrávku domácich a tí sa dostávajú maximálne do stredného pásma. Veľmi vyrovnaná hra.

08:09
    Omsk znova úraduje v útočnom pásme. Kapitán domácich Kalinin dal Lacovi dobre zabrať, no našťastie je brána posunutá a hra je prerušená.

07:48
    Astana sa konečne dostala z tlaku.

07:25
    Omsk usadený v pásme. Sobotka robí vážne problémy obrane Astany.

06:39
    Hra sa nám hodne pritvrdila a dohráva sa každý súboj. Tomu sa vraví play off!

06:27
    A mohlo byť vyrovnané. Omsk zakladá v útočnom pásme nebezpečné akcie, na konci ktorých je vždy Ján Laco. Zatiaľ je určite najdôležitejšou postavou v tíme Astany.
    Konstantin PUŠKARJOV - 0:1

05:20
    Krásny gól v podaní hostí! Upper poslal na PUŠKARJOVA presnú nahrávku a ten pálil z prvej presne. Barullin sa nestihol premiestniť na druhú stranu brány a tak je stav 0:1. Asistencie: Upper, Žajlauov.

04:51
    Omsk nepríjemne napáda rozohrávku Astany. Tá si však s týmto problémom poradila a vyráža do útoku. Rudenko vystrelil propagačnú strelu na Barulina a hra je prerušená.

04:22
    Po nahrávke od Gluchova pálil z prvej Kuljaš. Skvelý Laco však túto strelu vychytal. Týmto si určite pýta miestenku na MS v Ostrave.

03:59
    A ani neuvidíme. Astana sa oslobodzuje.

03:43
    Omsk sa usadil v útočnom pásme. Puk sa však pohybuje len po pri mantineloch a strelu sme zatiaľ nevideli.

03:25
    Perežogin páli od modrej! Ján Laco si s touto strelou poradil a hra je prerušená.

02:58
    Po prerušení sa nám do potyčky vrhal Shutz a Svčenko. Všetko však hasia rozhodcovia.

02:38
    Hrá sa nám takmer bez prerušenia a šance sa nám striedajú na oboch stranách.

02:09
    Omsk útočí. Laco si znova siahol na puk.

01:35
    Astana sa nenecháva zahanbiť a taktiež útočí. Dawes vystrelil na Barulina ťaháčikom. Strela bola vyrazená do ochrannej siete a hra je prerušená.

00:49
    Musatov páli delovku na Jána Laca! Ten vyráža túto nebezpečnú strelu.

00:15
    Úvodné buly vyhrali domáci a ihneď sa vrhajú do útoku.

00:01

Práve nám odznievajú hymny a zápas sa nám o chvíľu začne.

Tak máme tu pozitívnu správu pre fanúšikov Jána Laca, ktorý dnes bude hájiť bránu hostí.

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Gluchov, Kuljaš, Ljamin, Chomitskij, Kulik – Semjonov, Fisčenko, Gončarov – Širokov, Paršin, Kalinin – Sobotka, Musatov, Schutz – Popov, Perežogin, Kolarik – Neprjajev

HC Barys Astana: Laco (Poluetkov) – Dallman, Lundin, Svčenko, Litviněnko, Semjonov, Bartulis, Lakiza, Ryspajev – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Puškarjov – Michailis, Kvaša, Romanov.

HC Barys Astana

Kazašský klub zažíva skvelú sezónu a jej výsledkom je 5. miesto vo východnej konferencii na konci základnej časti. V 60 zápasoch získal Barys 93 bodov a tak mu zaslúžene patrí 5. miesto. Po požiari zimného štadióna v Donecku sa slovenský zázrak s menom Ján Laco presunul práve do kazašskej Astany. Barys svojím súperom túto sezónu nasúkal 170 gólov, čo patrí k najlepším ofenzívam vo východnej konferencii. Defenzíva však za svoj chrbát pustila až 165 gólov, čo patrí k priemeru. Astana vstupuje do play off so skvelou formou, pretože v posledných troch zápasoch získala 9 bodov a inkasovala len 2 góly. So základnou časťou sa lúčil Barys na domácom ľade. Najprv do Astany pricestoval Novokuzneck, ktorý prehral 2:0. Ján Laco si pripísal na svoje konto čisté konto. V ďalšom zápase zdolal Barys futbalovým výsledkom Novosibirsk 1:0 a v poslednom zápase sezóny vyzval Barys Novgorod. Ten zdolal 4:2. Astana má tak skvelú formu a do play off vstupuje aj v bráne so skvelým Jánom Lacom, ktorému budeme určite dnes fandiť. Séria je vyrovnaná a je možné do semifinále sa dostane kazašský klub.

Omsk patril v základnej časti medzi obávaných súperov a svedčí o tom aj postavenie v tabuľke. Avangard získal v 60 zápasoch 108 bodov a tak zaslúžene obsadil 4. miesto východnej konferencie. O tom, že Omsk bude začínať play off doma bolo rozhodnuté už dávno, pretože piata Astana strácala po poslednom zápase na Avangard 15 bodov. Ofenzíva domáceho klubu bola určite nebezpečná, pretože svojím súperom nasúkala počas základnej časti 172 gólov. Defenzíva bola na tom taktiež dobre, pretože inkasovala len 139 krát, čo je v priemere polka inkasovaného gólu na zápas. Do play off vstupuje Omsk s priemernou formou, pretože v posledných troch zápasoch získal 4 body. Na vonkajšom tripe sa najprv predstavil na ľade Admiralu, ktorému podľahol 3:1. Na druhý deň sa Omsk predstavil proti tomu istému súperovi na tom istom ľade ako v predošlom dni a znova podľahli. Teraz po predĺžení 2:3. So základnou časťou sa Omsk lúčil na domácom ľade v zápase proti Novosibirsku. Ten pred domácim publikom zdolal 3:0. V tejto sérii však nemáme žiadneho favorita a môžeme od nej očakávať všeličo.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.

Ján Vojtaššák

Góly a asistencie: 16. Kuljaš (Širokov, Popov), 23. Shutz (Sobotka), 47. Sobotka (Paršin), 60. Khomitsky, 60. Perežogin (Kolarik) – 6. Puškarjov (Upper, Žajlauov), 60. Puškarjov (Lakiza)

Barys Nur-Sultan: Laco (Poluetkov) – Dallman, Lundin, Svčenko, Litviněnko, Semjonov, Bartulis, Lakiza, Ryspajev – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Puškarjov – Michailis, Kvaša, Romanov