Ottawa – Arizona 7:2 (kon.) | Boston – LA Kings 3:1 (kon.) | NJ Devils – Florida 3:1 (kon.)
NY Rangers – Carolina 4:1 (kon.) | Philadelphia – Toronto 1:0 (kon.) | Winnipeg – Dallas 2:5 (kon.)
Tampa Bay – Columbus 3:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:2 (kon.) | San Jose – Chicago 2:0 (kon.)
Montreal – Arizona 2:3 (kon.) | Washington – St. Louis 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Nashville 0:4 (kon.)
Vancouver – Minnesota 2:4 (kon.)
Boston Bruins
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Los Angeles Kings
cz Nedeľa 01.02.2015, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám krásné nedělní ráno. (03:46:40)

Československá stopa v utkání:
    Zdeno Chára (BOS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 22:53
    David Krejčí (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:25
    David Pastrňák (BOS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:05
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:58.

Tři hvězdy utkání:
    1. Brad Marchand (BOS) 2+0
    2. Chris Kelly (BOS) 1+0
    3. Tuukka Rask (BOS) 30 zák., 1 gól, 96.8%.

Vyhrané vhazování: 30 – 20.

Šlágr dne mezi Bostonem a Los Angeles skončil lépe pro domácí, kteří si do tabulky připisují cenné dva body za vítězství 3:1. Kings dal jedinou branku sedm minut před koncem, ale Bruins se nesložili a okamžitě si vzali vedení zpět zásluhou Soderberga. LA to ještě zkoušelo v šesti, jenže po zaváhání Kopitara stvrdil výhru Bostonu dnes dvougólový Brad Marchand.

60:00

59:55
    Pastrňák má na červené čáře kotouč pod kontrolou, Kings ze zápasu odjedou z prázdnou!
    Brad MARCHAND - 3:1

59:44
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí přidávají třetí gól a je rozhodnuto! Kopitar potvrdil, že si dnešní utkání za rámeček nedá, ve středním pásmu namazal BRADU MARCHANDOVI, jenž si chtěl svého protivníka obhodit, ale puk sám doklouzal až do sítě. Bez asistence.

59:17
    Krejčí našel puk před sebou a bez rozmýšlení ho šikovně vyhodil do útočné třetiny.

59:09
    Zakázané uvolnění Bostonu, hostující kouč si vyžádal oddechový čas a Quick už asi zůstane na střídačce.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:41
    Jiný obránce McNabb hledal skulinku mezi betony, ty ale Rask sklapl včas.

58:27
    Carterův pas zpoza branky propadl až na Martineze, který trefil Raskovu horní končeninu.

58:17
    Taktita nahazovaných puků hostům úspěch nepřináší, domácí si v pohodě hlídají své vedení.

57:57
    Marchand ve spolupráci s Bergeronem přechytračil Toffoliho, ale žádné ohrožení Quicka vzápětí nepřišlo.

57:31
    Kings se nemůžou dostat do blízkosti Raska a Boston od něj drží puk daleko.

57:16
    Dobrá práce Davida Pastrňáka, který přečetl rozehrávku Los Angeles a vypálil na Jonathana Quicka.

56:46
    Doughty sám zavezl puk před Raska, kterého nepřesnou střelou nezaměstnal.

56:26
    Brown pálil z osy hřiště a Rask musel kotouč znovu vyrazit.

56:05
    Krejčího přihrávku zastavil Clifford a Kings se rychle vrací do útočného pásma.

55:57
    Zakázané uvolnění Bostonu Bruins.

55:40
    McNabbovu střelu vyrazil Rask před sebe, všechny pokusy o dorážku ale skončily neúspěchem.

55:28
    Loui Eriksson je na střídačce, na ledě čtvrté útoky.

55:18
    Eriksson zůstal ležet u mantinelu a sudí hru raději přerušili. Doufejme, že to nebude nic vážného.

54:57
    To je hodně ledová sprcha pro Los Angeles, které se ze srovnání radovalo jen minutu a půl.
    Carl SODERBERG - 2:1

54:36
    A blesková porada dala Bostonu za pravdu, Medvědi jsou zpět ve vedení! CARL SODERBERG překvapil všechny přítomné tak rychlou střelou od modré čáry, že rozhodčí ani nezaregistroval kotouč v brance. Asistence: Torey Krug.

54:36
    Hlavní rozhodčí jede žhavit telefonní linku do Toronta, podle domácích skončila střela Soderberga v brance!

54:16
    Muzzin je dnes střelecky velmi aktivní, dalšího jeho střela letěla nad branku.

53:58
    Hosté jsou na konci a opět se tlačí do zakončení, kterými by se mohli postarat o obrat.

53:29
    Smith směřoval křižný pas na Lucice, před kterým si poradili obránci Kings.
    Jordan NOLAN - 1:1

53:00
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Rovných sedm minut před koncem třetí třetiny je srovnáno! Doughty ve středním pásmu přihrál na levou stranu JORDANU NOLANOVI, který vystřelil puk nad levou ruku Tuukky Raska, který téměř nestihl zareagovat. Asistence: Drew Doughty, Jake Muzzin.

52:47
    Carterova přihrávka minula všechny hokejky a kotouč doklouzal ke Quickovi.

52:10
    Muzzin to zkoušel znovu, ale svatyně Raska zůstala nedobyta.

52:05
    Muzzinovu střelu zápěstím našel Tuukka Rask v lapačce, na těsném vedení Bostonu se nic nemění.

51:36
    Třetí útok Bruins zůstal na ledě, Pastrňák se rychle vrátil a zablokoval střelu Martineze.

51:24
    David Pastrňák o několik vteřin později přece jenom zakončil, Quick mu však kotouč chytil.

51:20
    Bruins pádili do rychlého protiútoku, Pastrňák čekal na zpáteční přihrávku od Soderberga, který k němu puk nedostal.

51:07
    McNabb se parádně zbavil Soderberge, jenže vystřelil jen těsně vedle Raskovy branky.

50:47
    Quick čekal Soderbergovu střelu z pravé strany a pravým betonem vyrazil puk do strany.

50:15
    Brown viděl volného Muzzina, který však trefil předním stojícího obránce.

49:52
    Kopitar v dnešním zápase moc vidět není, také nyní byl za Raskem zastaven.

49:13
    McQuiaid přihrával Seidenbergovi, před kterým puk srazil Lewis.

48:49
    Toffoliho střelu vyrazil Rask hokejkou mimo ledovou plochu.

48:37
    Vyhozený kotouč letěl na Quicka a zakázané uvolnění se pískat nemohlo.

48:15
    Krátce po vhazování pálil Carter, ale dopadl stejně jako všichni jeho kolegové.

48:11
    Regehr přihrál podél modré čáry Martinezovi, jehož střela nepřekvapila finského gólmana Bostonu.

47:47
    Kelly na poslední chvíli přihrál Pastrňákovi, ten ještě hledal někoho před brankou, kde byli jen borci Los Angeles.

47:22
    Lucic nevěděl co s pukem, a tak jej vystřelil zpoza pravého kruhu.

47:02
    Střelu Doughtyho Rask neudržel, ale puk se odrazil jen do míst, kde nebyl nikdo z hostů.

46:33
    Doughty trestuhodně nechal puk za sebou a nyní musí hodně děkovat Quickovi, který vyzrál na střílejícího Campbella.

46:19
    Ani jedna ze dvou střel v podání Toffoliho nebyla pro Raska neřešitelným problémem.

46:04
    Nevýrazný Lucic vjel mezi dva obránce, kteří ho obrali o kotouč.

45:37
    Smith zápěstím minul prostor mezi třemi tyčemi o pořádný kus.

45:01
    Gáborík vydoloval puk z rohu a nechal vystřelit Stolla, který nenašel mezírku mezi Raskem a jeho pravou tyčkou.

44:40
    Williams na pravé straně nabral velkou rychlost, ovšem Raska nepřekonal stejně jako McNabb.

44:27
    Puk se vznesl vysoko do vzduchu a skončil v rukou jednoho z diváků.

44:04
    Kellyho prudká střela Quicka neohrozila, letěla totiž výrazně mimo.

43:43
    Pastrňák byl v útočném pásmu úplně sám a přihrávkou naslepo odevzdal puk Los Angeles.

43:10
    Nepřesnost Bostonu mohl potrestat Lewis, ale nikým nehlídaný netrefil branku.

42:32
    Smith zadovkou přihrál na Cháru, který mířil pouze do středu branky.

42:18
    McNabb výborně přihrál rozjetému Toffolimu, jehož střelu zastavila až branková konstrukce!

41:49
    Boston přečkal bez úhony 24. oslabení z posledních pětadvaceti případů!

41:33

41:09
    Paille ve vlastním oslabení zareagoval na špatnou rozehrávku Los Angeles a bekhendem vyděsil fanoušky Kings.

40:34
    Drew Doughty se drze vřítil mezi čtyři obránce, ale v pádu už nedokázal pořádně zakončit.

40:05
    Kelly zvládl buly nad Carterem a ihned ušetřil vteřiny z oslabení.

40:01

Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku: 23 – 16
    Zablokované střely: 7 – 8
    Bodyčky: 26 – 28
    Vyhrané vhazování: 20 – 16.

Po čtyřiceti minutách hry můžou být spokojenější Medvědi, kteří se v osmatřicáté minutě radovali ze zatím jediné branky vstřelenou Bradem Marchandem. Z pohledu střel na branku je to vedení zasloužené, i když také Kings strávili poměrně dost času v útočné třetině.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:55
    Propagační střela Drewa Doughyho byla vyslána ještě ze středního pásma a Rask se zostudit nenechal.

39:43
    Carter po objetí branky hledal před brankovištěm Muzzina, kterého si zadáci Bostonu pohlídali.

39:33
    V závěru třetiny ještě jedno vyloučení, prvním potrestaným hráčem Bostonu je za podražení Muzzina Patrice Bergeron.

39:30
    Brad Marchand vypálil příklepem zpoza kruhu, ovšem Quick puk vyrazil.

39:10
    Ofsajd také na druhé straně, vhazovat se bude ve středním pásmu poblíž Raska.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:47
    Nyní se už přerušuje, postavení mimo hru čárovému rozhodčímu neuniklo.

38:31
    Bruins vyhodili puk tak šikovně, že se zakázané uvolnění pískat nebude a přesto stihli vystřídat.

38:21
    Muzzin se vydal na útočný výlet a vypálil z nulového úhlu, srovnávající branka k vidění ale nebyla.

38:07
    To platí i po další hostující akci, Chára byl u puku za brankou jako první.

37:37
    Kings musí dotahovat a nutno dodat, že je nečeká nic jednoduchého, protože defenzíva Bostonu pracuje velice dobře.
    Brad MARCHAND - 1:0

37:20
    Druhá třetina bez branek neskončí, Boston se dostává do vedení! Zdeno Chára z levé strany přihrál puk na BRADA MARCHANDA, který rozradostnil diváky v TD Garden přesně mířenou střelou, jež se do branky dostala odrazem od tyče. Asistence: Zdeno Chára, Gregory Campbell.

36:37
    Kotouč létá z jedné strany na druhou, obrana Bruins ale všechny hostující snahy eliminuje.

36:13
    Marchand nabral velkou rychlost a už se znovu řítil na Quicka. V postupu mu však zabránil odpískaný ofsajd.

35:37
    Na ledě jsou třetí útoky obou týmů, které ale jsou mimo střelecké pozice.

35:12
    Po vhazování způsobeném icingem Kings zakončoval Krug, ovšem americký gólman neměl se zkrocením puku problém.

35:02
    Z ničeho nic se v samostatném úniku zjevil Brad Marchand, který místo střely bekhendem zvolil otočku, při které upadl kvůli hokejce Doughtyho.

34:47
    Domácí zvládli obranné povinnosti, jenže Bergeron přihrávku Lucice nezpracoval a Rask musí být znovu v pozoru.

34:14
    Krejčího střela z levé strany byla zablokovaná a Quick moc práce neměl.

33:49
    Pěknou akci Bostonu zakončoval Krug, jehož střelu k bližší tyči Quick dokázal vyrazil.

33:23
    Velký boj pěti hráčů v rohu hřiště lépe zvládli hosté, Shore převzal bezchybnou přihrávku do jízdy a jel sám na Raska, kterého nepřekonal, a první gól v kariéře si nepřipsal.

32:33
    Toffoli viděl volného kolegu na levé straně, ten si najel ze druhé vlny, ale Rask drží čisté konto.

32:13
    Další zákrok si Rask připisovat nemusel, střelu Doughtyho obrana Bostonu zablokovala.

32:07
    Jedovka Toffoliho Raska asi hodně štípla, po zákroku navíc dostal hokejkou do masky od Cartera.

31:43
    Přihrávka Soderberga byla zastavena na červené čáře a Bruins musí začít od znova.

31:19
    Kelly v těžké pozici nahodil do volného prostoru, ve kterém byl jako první McNabb.

30:58
    Kopitar bleskovým pasem vrátil kotouč Gáboríkovi, který z úhlu zaměstnal Tuukku Raska.

30:52
    Bruins špatně rozehráli a Doughty prošel mezi třemi protihráči, kteří jen přihlíželi jeho bekhendovému zakončení.

30:41
    Kopitar nadělal problémy Hamiltonovi, kterému ale vypomohl zkušenější kolega Chára.

30:17
    První útok Kings vymyslel přihrávku na modrou, ze které do Raska vystřelil Regehr.

30:00
    Chára po ofsajdu dohrál souboj s Martinezem, který proti slovenskému obrovi neměl šanci udržet stabilitu a skončil na ledě.

29:23
    V nadějné pozici se zjevil Gregory Campbell, který ze dvou metrů trefil Quickovu výstroj.

29:11
    Campbell u pravého mantinelu narazil na obránce Kings, který ho dále nepustil.

28:37
    Bergeron vyvezl puk do útočné třetiny, ze které se kotouč rychle pakoval zpět.

28:16
    Třetí útočná formace Bruins se znovu provinila postavením mimo hru.

28:05
    Pastrňák u modré čáry získal kotouč pro Boston, který se žene dopředu.

27:34
    Lewis se natlačil před Raska, který mu nedovolil z blízkosti vystřelit.

27:23
    Dustin Brown přebruslil Hamiltona a bekhendovým pokusem vystřelil do hrudníku Raska, jenž byl nalepený u pravé tyče.

27:15
    Chára několikrát nepustil puk z útočné třetiny, avšak na Krejčího přihrál nepřesně.

26:57
    Pastrňák skončil na ledě a jeho kolega Soderberg se tak ocitl v ofsajdu. Následuje komerční pauza.

26:45
    Hra je poměrně rozháraná, ani jeden z týmů se nemůže na delší dobu usadit v pásmu.

26:20
    Campbell nezpracoval volný kotouč a Kings se posunuli alespoň do střední třetiny.

25:47

25:43
    Bergeron vystřelil z pravého kruhu a Soderbergem atakovaný Quick s menšími problémy vyrazil do rohu.

25:20
    Hamilton neudržel útočnou třetinu a čárový sudí odpískal postavení mimo hru.

25:10
    Eriksson zareagoval na bučení diváků, nacpal se před oba obránce, ale na Quicka si nepřišel.

24:39
    A znovu, načež už domácí tým reaguje střídáním.

24:21
    Přesilovka se Bostonu zatím nedaří, hosté podruhé vyhodili přes všechny čáry.

23:59
    Kings se lehce dostali ven z obranného pásma a Krug musí založit útok zpoza Raskovy branky.

23:47
    Boston si zahraje první přesilovku, za krosček na Adama McQuaida je vyloučený Jeff Carter.

23:41
    Williams procedil puk na Kinga, který u brankoviště trefil nohu vlastního spoluhráče Cartera.

23:07
    McNabb se u střídačky Kings prezentoval tvrdým bodyčkem, na ochozech to jen zahučelo.

22:42
    Chára na nic nečekal a po buly vystřelil na Quicka, který ani nyní nepustil puk za svá záda.

22:36
    Chris Kelly vystřelil zápěstím přesně do míst, kam to očekával Jonathan Quick.

22:28
    Pastrňák si už naváděl puk na střelu z levého kruhu, na poslední chvíli mu ho ale obránce vypíchl.

22:09
    Kopitar nahodil z červené čáry na Gáboríka, který proti dvěma soupeřům bojuje za zády Raska.

21:36
    Rychlý brejk Králů zakončil Kyle Clifford, Rask byl proti jeho ráně připraven.

21:26
    Lucic dsotal puk ke Krejčímu, který ale po ztrátě musí spěchat do obrany.

20:41
    Marchandův pokus vyrazil Quick do rohu, o chvíli později si to oba hráči zopakovali, ale úspěšnější byl znovu brankář Kings.

20:18
    Eriksson se netradičně zjevil na modré čáře, Quick se ale zaskočit nenechal.

Vyhrané vhazování: 10 – 8.

V první dvacetiminutovce měli mírně více ze hry domácí, kteří ale ani jednou nenašli recept na Jonathana Quicka, jehož spoluhráči ohrozili Raska pouze pětkrát. Utkání je stále naprosto otevřené a může dopadnout jakkoliv.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

20:00
    Na stadionu zaspali časoměřiči, kteří nezahlásili konec první třetiny, a branka Marchanda tak nemohla být uznána.

19:44
    Eriksson se po vhazování dostal hned ke dvěma střelám, které Quick s velkým štěstím vyrazil.

19:35
    Kings nevyhodili puk z obranného pásma, na modré jej zachytil a okamžitě vypálil Hamilton, ale Quick snadno zakročil.

19:26
    Krejčí udržel puk proti dvěma obráncům a přihrál za branku Smithovi, který nic kloudného nevymyslel.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:47
    Soderberg zezadu atakoval Browna, vylučovat se ale opět nebude.

18:29
    Pastrňák si nahodil puk, který se od zadního mantinelu odrazil pod lapačku Quicka.

17:58
    King byl natlačený k levému mantinelu, i v těžké pozici ještě přihrál, ale mezi kruhy nikoho nenašel.

17:18
    Brown už v útočném pásmu, kde obehrál Krejčího a přihrál na modrou, avšak Muzzinovi střela nesedla.

16:44
    Browna složil Seidenberg k zemi, což zaplněný stadion ocenil potleskem.

16:18
    K Nolanovi Chára dlouho nepřistupoval, ale útočník Kings taky neměl přesnou mušku.

15:54
    Williams uklidnil hostující hru přihrávkou do středního pásma.

15:26
    Pastrňák ze zadního mantinelu naservíroval kotouč Kellymu, který z dobré pozice vůbec netrefil branku.

15:07
    Pastrňák přihrál na levou stranu, ze které nepřiletěla vůbec přesná střela.

14:55
    Zakázané uvolnění Los Angeles vrátí hru do útočného pásma Bostonu.

14:48
    Millerova střela Quickovi vypadla, jenomže žádný z domácích hráčů u něj nebyl dostatečně blízko.

14:41
    McNabb s Greenem vyhodili kotouč do ochranné sítě a hra je přerušena.

14:30
    Eriksson vydoloval puk pro Boston, jenže Marchand přihrál Bergeronovi do ofsajdu.

14:06
    Po další střele v podání Doughtyho se hosté tlačili k dorážce, Rask si celou situaci pohlídal.

13:46
    To změnil až Doughty, jehož prudká střela švihem narazila na mantinel za Raskovou brankou.

13:22
    Puk létá z jednoho pásma do druhého, vše se ale odehrává bez jakéhokoliv zakončen.

12:55
    Krkolomný přechod přes útočnou modrou Králům nevyšel a píská se ofsajd.

12:40
    Campbell se dostal k volnému kotouči, ale Boston jej rychle vrátil soupeřům.

12:12
    Seidenberg tvrdě atakoval Williamse, na počtu hráčů na ledě se však nic nemění.

11:41
    Třetí útok Kings se dlouho držel v útočné třetině, ovšem Doughtymu puk přeskočil na modré hokejku.

11:16
    Stoll nadělal velké problémy Millerovi, jenž před vlastním brankářem přenechal puk Králům.

11:05
    Bruins rychle obrátili hru, Marchand přihrál do středu na McQuaida, ale stav zápasu zůstává nezměněn.

10:56
    Nolan jenom prodloužil puk do útočného pásma, kde se kotouče ujali domácí hráči.

10:26
    Na druhé straně zasahoval Tuukka Rask proti nepříliš prudké střele Dustina Browna.

10:10
    Smith přihrál doleva na Lucice, který marně hledal ještě lépe postaveného Krejčího, který byl sražen k ledu.

09:58
    Krejčí sice vyhrál vhazování, jenže puk směřoval mezi oba obránce Bostonu.

09:54
    Paille převzal přihrávku ze středního pásma a dělovkou z levé strany vyprášil Quickovu výstroj.

09:29
    Oba celky střídají, další akci rozjíždí Adam McQuaid.

08:09
    Střelu Kevana Millera obrana Los Angeles zablokovala k mantinelu.

08:45
    Gáborík objel branku a bekhendem ohrozil pozorného Tuukku Raska.

08:33
    Muzzinova střele k Raskovi neprošla, finský gólman zasahoval až po střele Jeffa Cartera.

08:08
    Chára od modré čáry jen vybídl spoluhráče ke teči, ale kotouč letěl mimo.

08:03
    Po komerční přestávce se může pokračovat, na buly se sklání Jeff Carter a Patrice Bergeron.

08:03
    Seidenberg zadovkou vyzval ke střele Brada Marchanda, ale Quick kotouč viděl a střelu zlikvidoval.

07:36
    McQuaid nahodil puk do rohu hřiště, kde si jej sebrali obránci Los Angeles.

07:06
    Kopitar bekhendem přihrával na Browna, který však u brankoviště nezpracoval těžký pas.

06:37
    Quick zasahoval ihned po vhazování, po kterém švihem vystřelil Hamilton.

06:35
    Utkání zatím nemá žádné bůhvijaké tempo, což potvrdilo další přerušení kvůli icingu Kings.

05:53
    O další střelu Bruins se postaral Torey Krug, proti kterému Quick zasáhl betonem.

05:45
    Pastrňák si prodloužil střídání a prověřil Quickovi pozornost střelou ze středního pásma.

07:11
    Kelly vyslal skrytou střelu z levého mantinelu, ovšem puk mezi tři tyče neletěl.

04:35
    Doughty dlouze čekal na dostřídání, po několika vteřinách však rozehrál na Toffoliho.

04:14
    King tvrdě vypálil přesně do míst, kde byla připravená lapačka Tuukky Raska.

03:57
    Bostonští Medvědi vjeli s kotoučem do postavení mimo hru, které čárovému neuniklo.

03:36
    Krejčí dal kotouč k zadnímu mantinelu na Smite, který ale ztratil kotouč a musí se vracet.

03:18
    Králům nevyšla rozehrávka a rozhodčí byli donuceni odpískat icing.

02:53
    Williams vypálil z velké dálky nepřesně, Rask zasahovat nemusel.

02:27
    Kotouč opět přelétl hrazení a vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:57
    Přihrávku od Gáborík zastavil jeden z obránců rukavicí, jenže Kings se rychle vrátili k puku.

01:29
    Začátek zápasu lépe vyšel Bostonu, který zakládá další akci z obranné třetiny.

01:03
    Bergeron střílel z pravé strany, avšak beton Jonathana Quicka byl na místě.

00:55
    Brad Marchand vypálil zápěstím a Quick rukavicí vyrazil puk mimo hřiště.

00:20
    O první střelu se postaral domácí obránce Seidenberg, jenže puk po ledě doklouzal mimo branku.

00:05
    Úvodní buly lépe zvládl Anže Kopitar, který překonal Davida Krejčího.

00:01

Vybraní hráči již stepují na modrých čarách, kde si tradičně vyslechnou hymnu USA zazpívanou Rene Rancourtem.

Boston Bruins: Rask (Subban) – Hamilton, Chára (C), McQuaid, Seidenberg, Miller, Krug – Smith, Krejčí, Lucic – Eriksson, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Soderberg, Kelly – Cunningham, Campbell, Paille.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Martinez, Regehr, Greene, McNabb – Brown (C), Kopitar, Clifford – Toffoli, Carter, King – Lewis, Stoll, Gáborík – Williams, Shore, Nolan.

Rozhodčí: Sutherland, Joannette – McElman, Murphy.

14.12.2011 Boston – Los Angeles 3:0.

Obhájcům titulu se leden výsledkově vůbec nevydařil, z deseti zápasů totiž Králové zvítězili pouze třikrát a propadli se v tabulce Západní konference pod příčky zajišťující playoff. Konkrétně Los Angeles po osmačtyřiceti zápasech sídlí se ziskem čtyřiapadesáti bodů na deváté příčce, ze které ovšem ztrácí jen bod na osmé Calgary a tři body na sedmý Vancouver.

Nejproduktivnější hráči:
    • A. Kopitar – 38 bodů (11+27)
    • J. Carter – 36 bodů (14+22)
    • T. Toffoli – 29 bodů (13+16).

Tým ze státu Massachusetts se i kvůli početné marodce nemohl dlouhou dobu dostat do ideální herní pohody, ale v posledních týdnech se Medvědům blýská na lepší časy. Boston začal pravidelně vyhrávat a ve Východní konferenci se posunul mezi nejlepší osmičku, před dnešním zápasem dokonce okupuje sedmou pozici, ze které mají Bruins náskok na devátou Floridu už sedm bodů.

• P. Bergeron – 33 bodů (12+21)
    • C. Soderberg – 31 bodů (10+10)
    • L. Eriksson – 29 bodů (11+18).

Všem hokejovým příznivcům přeji příjemnou nedělní noc při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na ostře sledovaný duel mezi týmy Boston Bruins a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Petr Kašpárek

Góly a asistencie: 38. Marchand (Chára, Campbell), 55. Soderberg (Krug), 60. Marchand – 53. Nolan (Doughty, Muzzin)

Rozhodca: Sutherland, Joannette – McElman, Murphy

Diváci: 17 565