P.H.K. 3b Prešov – Trnava 5:2 (kon.) | Detva – Michalovce 3:1 (kon.) | Bardejov – SR 18 6:2 (kon.)
Senica – Pov. Bystrica 8:0 (kon.) | Topoľčany – Spišská N. Ves 1:5 (kon.)
HK DOXXbet Detva
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
Piatok 30.01.2015, 17:00 • ZŠ Detva • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Dušan Kapusta (tréner HC 07 Orin Detva): "Dnes sa naskytli okolnosti, že v Trnave dostali hráči vyššie tresty a tak dnes nemohli nastúpiť. Pred zápasom sa na tréningu zranil Hataš verím, že to bude len týždenná záležitosť. Predzápasové obavy vystriedala pozápasová víťazná radosť. Chlapci dokázali silu kolektívu a zabojovali aj za tých, ktorí dnes nemohli nastúpiť.Kabína sa zomkla a ukázala svoju silu. Škoda, že sme nedokázali využiť presilovku 5 na 3 resp. 4 na 3. Teraz sa pripravíme na predohrávku v nedeľu s 18-kou. Kabína prijala aj Lukáš Říhu, ktorý aj dnes dokázal, že má svoje kvality. Nebyť nejakých vecí v Martine mohol by tam pokračovať vo svojej kariére, ale ja som rád, že je tu. Verím, že do play – off sa dajú do kopy všetci zranení hráči. Spokojný som bol s výkonom Zorvan, ktorý ma v hre prehľad a aj na poste obrancu hral veľmi dobre. Hús urobil nejaké chyby a preto som ho neskôr stiahol. Dnes ukázali aj tí hráči, ktorí hrali v priebehu sezóny menej to detvianske srdiečko."

Štefan Tóth (Tréner Dukla Michalovce): " Videli sme bojovný hokej s množstvom osobných súbojov. V našej bráne predviedol veľmi dobrý výkon brankár. Miestami sme boli lepším mužstvom na ľade, ale v závere sme urobili školácke chyby, za ktoré nás domáci potrestali. V koncovke sme boli jalový. (19:55:54)

Skončilo sa stretnutie 43: kola medzi Detvou a Michalovcami. Domáci v oklieštenej zostave zdolali Michalovce 3:1. V domácom drese si dva body do kanadského bodovania pripísal aj navrátilec Lukáš Říha.

60:00

59:50
    Hostia hrajú bez brankára.

59:50
    Oddychový čas Detvy.

59:50
    Lukáš Říha v závere s úsmevom odchádza na trestnú lavicu za držanie.

59:01
    Diváci vstávajú a tlieskajú hráčom za predvedený výkon.

Dnešné stretnutie sleduje 298 divákov.

58:39
    Zakázané uvoľnenie Detvy.

58:01
    Posledné dve minút tretej tretiny.

57:22
    Tupý zachyl puk na modrej čiare našiel voľného Parkhouseho, ktorý sa od mantinelu natlačil pred bránu, lenže puk do brány nepretlačil. Následne sa Graham k dorážke nedostal.

56:16
    Postavenie mimo hry Michaloviec.

55:57
    Pač dostal puk na modrú od Tupého. vystrelil a Okoličáni z námahou chytá.

55:03
    Graham z uhla zakončil puk prešiel cez bránkovisko.

53:20
    Po strele Kubáta zasiahol vynikajúco Volentier.

53:00
    Srnka v oslabení získava puk a dokázal sním zájsť až do útočnej tretiny. Tam pobudol istý čas.

52:36
    Za hákovanie dostáva dve minúty Dominik Kanaet.

50:53
    Detva dala gól!

Domáci v oslabení dokázali skórovať, keď Říha našiel voľného BRANISLAVA SRNKU a ten ponad Okoličáni posiela puk.
    Asistencia: Lukáš Ŕíha.

50:20
    Tomáš Tupý – 2.min úderi
    Slavomír Buda – 2., min. – úderi.
    Martin Boboš – 2. min. sekanie. + 10 min. osobný trest.

50:20
    Divákom sa predviedli v boxerskej vložke Tupý a opäť Boboš. Na vrh mal hráč hostí. Na trestnú lavicu však odchádzajú obaja kohúti.

49:45
    Za faul kolenom dostáva Marek Pač dve minúty.

49:23

Kanaet vysunul do šance MARTINA HÁJNIKA. Domnáci krídelník sa natlačil pred Okoličániho a ukážkovým blafákom vykúpal brankára hostí a poslal Detvu do vedenia.
    Asistencia: Dominik Kanaet.

48:53
    Útoky sa striedajú hore – dolu. Chýba však strelecké zakončenie.

47:31
    Žilka si obhodil obrancu dostával sa pred Okoličániho, ale jeho strelecký pokus skončil len na ochrannej sieti.

46:54
    Hráči Michaloviec sa sami vystavili z útočného pásma.

46:12
    Gábor na kolenách odpaľuje puk.

44:45
    Huňady nahral do dobre pozície Kubišovi,ktorý sa však sám vytlačil do uhla. Jeho strelu Volentier posiela vedľa brány.

44:25
    Parkhouse nestihol vykorčuľovať a Tupý bol s pukom už v útočnom pásme. Postavenie mimo hry.

43:47
    Po úmyselnom postavení mimo hry sa vhadzuje pred Okoličánim tak ukázal rozhodca Vojtek.

43:25
    Puk sa dostál k Šechnému,ktorý svojou strelou po ľade našiel pripraveného Volentiera.

41:53
    Hra sa presťahoval pred domácu bránu. Domácim sa podarilo vyhodiť puk do stredného pásma, ale napokon skončil na zakázanom uvoľnení.

40:54
    Podsedlý korčuľoval za pukom, ale pri ňom bol skôr Volentier a ten ho lapačkou zakryl.

40:21
    Hájnik sa dostál do výbornej pozície, ale nedokázal ju premeniť.

40:01

Máme za sebou druhú tretinu hry, ktorá bol rozdelená technickou prestávkou a budeme pokračovať po zmene strán.

40:00

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:34
    Hostia hrajú v plnom počte.

Pokračujeme v hre.

Hráči odišli do kabín. Čas 2:39. min. sa dohrá v rámci tretej tretiny.

Problémy s osvetlením na zimnom štadióne. V domácom obrannom pásme vypadlo.

36:58
    Po strele Tupého sa snažil vypadnutý puk doraziť Pakrhouse, ale brankár Okoličáni si poradil.

36:34
    Jakub Linet dostáva za sekanie dve minúty.

35:25
    Po ďalšom súboji pri mantinely je tu ďalšie napadnutie, keď Boboš podržal Srnku. Ten sa mu sa mu snažil vymyknúť, ale Boboš si ho chytil a padali úderi.

33:52

33:16
    Presilovke Detve nevychádza. Hosťom sa darí dobre brániť modrú čiaru.

32:02
    Strela Patrika Fekiača tesne minula bránu Okoločániho,ktorý mal obrovské šťastie.

31:52
    Kubiš za hru z vysokou hokejkou ide na trestnú lavicu.

31:52
    Zorvan pri mantinely dostáva hokejkou do tváre.

30:11
    Tupý stratil puk. Hostia však chybu domáceho beka nedokázali potrestať.

28:11
    Po spolupráci Žilka – Říha – P. Fekiač nedokázal posledne menovaný poslať puk do brány.

25:44
    V po vzájomnej bitke Boboša s Parkhousem dostávajú obaja hráči tresty. Domáci hráč 2+2 min.za úderi a hráč hostí 2, min.tak isto úderi.

23:16
    Zorvan je napokon v poriadku a vidíme ho na ľade.

22:28
    Dve minúty pre Martina Drotára a presilovke Detvy 5 na 3 bude trvať celé dve minúty.

22:23
    Domáci nedokázali dostať puk za chrbát Okoličániho a v oslabení mohol dostať hostí do vedenia Čížek.

22:16
    Domáci budú hrať presilovku 5 na 3,keď dve minúty dostal Martin Tkáč za napadnutie zo zadu plus osobný trest na 10. min.

21:03
    Srnak trafil Okoličániho do ramena. Puk sa odrazil na ochrannú sieť.

20:46
    Dve minúty v druhej tretine dostáva Richard Šechný za držanie.

20:01

Skončilo sa úvodných 20. min. hry. Stav stretnutia je 1:1. Pre zaujímavosť Vám pripomenieme, kto chýba v domácom drese v dnešnom stretnutí: Hataš, Predajniansky, Sládok, Mačkovič, Hegyi, Petro,

20:00

Skončili sa aj vzájomné tresty.

19:02
    Srnka z uhla minul bránu.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:35
    Ďalšie mela pred bránou Okoličániho.Všetko však rozhodcovia ukľudnili.

18:02
    Domáci v presilovke dobíjajú bránu hostí. Nedarí sa im však prekonať Okoličániho.

17:01
    Poznáme tresty po následnej bitke po faule na Zorvana.
    Brandon Parkhouse – 2. min. nbapadnutie
    Igor Halás – 2.min. napadnutie
    Peter Čížek – 2, min. hrubosť
    Detva bude hrať presilovke.

Zorvan zrejme stretnutie dohral. Opäť sa mu obnovilo zranenie ramena.

17:01
    Zorvan dostal úpde do hlavy a krku pri mantinely ale rozhodca nič nevidel.

16:00
    Domáci zahodili momentálne tri čisté šance. Najprv to bol Srnka po ňom Žilka.Po Prihrávke Říhu opäť ŽIlka trafil rovno do lapačky Okoočániho.

14:51
    Prvé vylúčenie Michalovviec za hru z vysokou hokejkou dve minúty pre Lineta.

14:51
    Pinka vystrelil od modrej čiary, ale Okoličáni si poradil strelou po ľade.

13:31
    Rozhodca dnes zvolil zvláštny meter na udeľovanie trestov. Po faule na Srnku sa nebude vylučovať.

12:57
    Kubiš zu blízska zakončil rovno do Volentiera,

12:03
    Patrik Fekiač zakončil. Jeho strelku však obrana hostí zrazila k mantinelu.

10:57
    V závere oslabenie sa pokúšal presadiť Srnka, ale obrana Michaloviec ho odstavila od puku.

10:10
    Briják doráža puk. Volenbtier ho však zneškodnil.

09:29
    Hostia sa postavili do presilovkového vzorca. Rožník strieľa mimo.

08:57
    Ďalšie domáce vylúčenie. Na trestnej lavici ej Dominik Kanaet za hákovanie.

06:52
    Dukla dala gól!
    Napokon po konzultácii rozhodcov gól platí.Autorom je ĽUBOMÍR BURAĽ.

06:52
    Hostia vyrovnávajú nahodeným pukom od modrej čiary. Lenže celú situácia ešte konzultujú rozhodcovia.

05:41
    Domáci zvládli oslabenie na výbornú.

04:41
    Patrik Fekiač vyhodil puk z obranného pásma a korčuľuje za ním.

03:41
    Prvé vylúčenie stretnutie je na domácej strane. Dve minúty pre Radoslava Gábora za podrazenie.

03:09
    V ďalšej skvelej šanci Detvy sa ocitol Lukáš Říha. Okoločáni puk zrazil na ochrannú sieť.

02:11
    Ďalšioa strela domáceho Budu. Okoličáni si poradil.

01:56
    Zakázané uvoľnenie Michaloviec.

01:29
    Brandon Parkhouse mohol zvýšiť vedenie Detvy. Lenže neuspel z dvoch streleckých pokusov.

00:29

Domáci otvárajú skóre stretnutia, keď po Srnkovej prihrávke prekonal Okoličániho navrátilec LUKÁŠ ŘÍHA.
    Asistencia: Branislav Srnka.

00:17
    Srnka zakončuje z medzi kružia vedľa.

00:01

HC 07 Orin Detva: Volentier – Hús, Pač, Nociar, Tupý,Pinka, Zorvan, Gábor – Říha, Srnka, Žilka – Parkhouse, Kanaet, Graham – Hájnik, P. Fekiač,, Buda. Tréner: D. Kapusta.

HK Dukla Michalovce: Okoličáni – Šterbák, Boboš, Kubát, Bednár, Tkáč, Briják, Buraľ, Šeliga – Drotár, Šechný, Podsedlý -Ćížek, Linet, Halás – Rožník, Majerník, Méry – Bánovský, Huňady, Kubiš. Tréner: Š.Tóth

Rozhodca: Vojtek – Kollár, Valko..

Záver základnej časti 1. hokejovej ligy nezadržateľne klope na dvere.
    V 43. kole bude hostiť doma HC 07 Orin Detva nebezpečnú HC Duklu Michalovce. V poslednom vzájomnom stretnutí v Michalovciach vyhrala Detva 2:1, gólom z 59. min., ktorý dal Patrik Fekiač v oslabení.

Domáci celok má v tabuľke na druhom mieste náskok s dvojbodovým náskokom pred Bardejovom a trojbodovou stratou na prvú Spišskú Novú Ves, ktorú strácajú 3 body.

Michalovce sú na piatej priečke a na diaľku bojujú s Lip. Mikulášom o lepšie postavenie v play- off, kto bude mať ako prvý výhodu domáceho stretnutia v prvých súbojoch. Liptáci majú o dva body viacej, ale aj o jeden zápas naviac.

V poslednom kole zverenci Dušan Kapustu hrali v Trnave, kde prehrali 4:1. Hneď pri treťom striedaním prišla Detva o krídelníka Juraja Petra, ktorý pre zranené zápästie bude minimálne týždeň pauzovať. "Dostal som sekeru hokejkou od súpera. Mám rozťaté zápästie. Museli mi to šiť. Mám tam dva stehy a poškodený nerv. O týždeň mi vyberú stehy. Dúfam, že do play-off budem v poriadku." uviedol po zápase Juraj Petro. V spomínanom zápase okrem zranenia stihol Petro dostať aj dve minúty. Zápase v Trnave nedohrali Mačkovič a Sládok a v piatok v zostave Detvy budú pre tresty chýbať. Ešte v nedeľňajšom zápase v drese extraligovej Banskej Bystrice sa zranil aj ďalší obranca Jakub Predajniansky. V zápase bude mať tréner Kapusta k dispozícii len šesť bekov. Jedným z nich bude aj mladý odchovanec Detvy Radoslav Gábor.

Michalovce doma hostili naposledy silný Bardejov a dokázali v prvej tretine sním viesť 2:0.Lenže v ďalšom priebehu Bardejov stretnutie otočil a na Zemplíne vyhral 6:3.

Oba celky sa veľmi dobre poznajú aj z minuloročného play – off, keď Michalovce prešli cez Detvu do semifinále.

Priamy prenos z Detvy vám prinesieme v piatok už netradične od 17:00 hod.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Marek Antalík

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 1. Říha (Srnka), 50. Hájnik (Kanaet), 51. Srnka (Ŕíha) – 7. Buraľ

HK DOXXbet Detva: Volentier – Hús, Pač, Nociar, Tupý,Pinka, Zorvan, Gábor – Říha, Srnka, Žilka – Parkhouse, Kanaet, Graham – Hájnik, P. Fekiač,, Buda. Tréner: D. Kapusta.
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Okoličáni – Šterbák, Boboš, Kubát, Bednár, Tkáč, Briják, Buraľ, Šeliga – Drotár, Šechný, Podsedlý -Ćížek, Linet, Halás – Rožník, Majerník, Méry – Bánovský, Huňady, Kubiš. Tréner: Š.Tóth

Rozhodca: Vojtek – Kollár, Valko.