Omsk – Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Jekaterinburg – Dinamo Minsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 4:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | D. Moskva – Jaroslavľ 1:0 (kon.) | Helsinki – HC Slovan 4:0 (kon.)
Petrohrad – A. Mytišči 1:3 (kon.) | Riga – Záhreb 1:2 (kon.)
SKA Petrohrad
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Atlant Mytišči
Piatok 30.01.2015, 17:30 • Ice Palace • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vážení diváci, vítam pri sledovaní on-line prenosu z KHL. Dnes budeme spoločne sledovať zápas, v ktorom sa stretnú SKA Petrohrad a Atlant Mytišči. Zápas sa začína o 17:30 SEČ.

SKA Petrohrad patrí medzi najlepšie a najbohatšie tímy KHL. V Západnej konferencií sa momentálne nachádza na 2. mieste, keď nazbieral už 109 bodov. V domácom prostredí si drží fantastickú štatistiku, pretože v 25 zápasov prehral iba v štyroch prípadoch. Petrohrad disponuje najkvalitnejšou ofenzívou v súťaži, keď doposiaľ strelil úctyhodných 186 gólov. Naposledy ale zverenci Vyacheslava Bykova senzačne prehrali so Slovanom Bratislava. Domáci útočníci si doslova vylámali zuby na skvelo chytajúcom Johanovi Backlundovi, ktorý zlikvidoval 36 striel domácich. Najproduktívnejším hráčom tímu je Artemi Panarin, ktorý s tabuľke produktivity zatienil aj hviezdneho Ilju Kovalčuka.

Atlant Mytišči narozdiel od Petrohradu musí účasť v play off tvrdo bojovať. Zverencom Alexeia Kudashova momentálne patrí v tabuľke Západnej konferencie 12. miesto a od postupu ich delí len 5 bodov. V svojom predošlom zápase hokejisti Mytšči neuspeli v dôležitom zápase na ľade Dinama Riga. I keď už od 6. minúte viedli, nakoniec prehrali v pomere 3:1. Ani dnes to ale nebude mať Mytišči v Ľadovom paláci jednoduché. V poslednom vzájomnom zápase ale hokejisti Mytišči zvíťazili 4:3, čím uštedrili hokejistom Petrohradu prvú prehru v sezóne. Lídrom produktivity je 30-bodový Sergei Shmelyov.

Vzájomné zápasy
    03.10.14 Atlant Mytišči – SKA Petrohrad 4:3
    25.09.14 SKA Petrohrad – Atlant Mytišči 5:4
    16.08.14 SKA Petrohrad – Atlant Mytišči 3:1
    28.07.14 SKA Petrohrad – Atlant Mytišči 3:4 pp
    29.11.13 SKA Petrohrad – Atlant Mytišči 4:1

SKA Petrohrad: Koskinen (Shestyorkin) – Kalinin, Rukavishnikov, Alexandrov, Belov, Khafizullin, Chudinov, Yermakov, Yudin – Ponikarovsky, Tikhonov, Kovalchuk – Dadanov, Shipachyov, Panarin – Červenka, Ericsson, Khokhryakov – Ketov, Kablukov, Barabanov.

Atlant Mytišči: Engren (Artemyev)- Korobov, McGilroy, Novopashin, Sorokin, Tyulyapkin, Yarullin, Babchuk, Yunkov – Soshnikov, Potapov, Shmelyov – Levitsky, Bodrov, Yashin – Kozlov, Taratukhin, Chernov – Khlopotov, Voronin, Leschenko.

Rozhodca: Buturlin, Jeřábek – Strelcov, Tarasov.

00:01

0:10
    Nepresnosť v rozohrávke domácich sa končí zakázaným uvoľnením.

0:39
    Po prvýkrát zahrozili hostia, ale strela Soshnikova minula bránu Mikka Koskinena.

1:08
    V zápase uvidíme prvé vylúčenia. Dve minúty za podrazenie dostáva hráč hostí Igor Levitsky.

1:39
    Petrohrad dal gól!
    Domáci sa hneď v úvode zápasu dostávajú do vedenia. Shipachyov získal puk za Engrenom, Evgeni Dadonov si nakorčuľoval pred bránu, kde našiel osamoteného ARTEMA PANARINA. ktorý nemal problém skórovať do prázdnej brány. Asistencie: Evgeni Dadonov a Vadim Shipachyov.
    Artemij PANARIN - 1:0

2:14
    Hostia sa okamžite snažia o vyrovanie. Teraz zatlačili domáci tím do obrannej tretiny, ale nakoniec sa im nepodarilo ohroziť Koskinena.

3:00
    Petrohrad mohol viesť už o dva góly. Domáci sa dostali do prečíslenia 2 na 1, nakoniec zakončoval Roman Červenka, ale bránu Atteho Engrena trestuhodne minul.

3:27
    Na druhej strane útočil opäť Soshnikov, ale cez obranu domácich sa nedostal.

4:11
    Zakázané uvoľnenie Petrohradu.

4:48
    Na koci piatej minúty ohrozil domáceho brankára Vyacheslav Kozlov. Jeho strelu Mikko Koskinen vyráža až na ochrannú sieť.

5:07
    Úspešný zákrok si pripisuje aj Atte Engren. Z ľavej strany si pekne nakorčuľoval Pyotr Khokhryakov, ale trafil iba betóny brankára hostí.

5:37
    Hrá sa z jednej strany na druhú. Takýto hokej sa domácim priaznivcom musí páčiť.

6:20
    Po akcií domácich nasleduje reklamná prestávka.

6:38
    Alexei Ponikarovsky mohol zvýšiť náskok domácich. Jeho bekhendovú strelu ale brankár Engren vyrazil do bezpečia.

6:50
    Na druhej strane sme videli zblokovanú strelu jedného z hosťujúcich hráčov. Vhadzovať sa bude pred Koskinenom.

7:22
    Chernov hľadal pred bránkou Kozlova, ale pred útočníkom hostí dobre zasiahol brankár Petrohradu.

8:30
    Atlant Mytišči dál gól!
    Hostia vyrovnávajú stav zápasu. Po chybe domácich obrancov sa dostal do samostatného úniku NIKITA SOSHNIKOV, ktorý forhendovým blafákom prekonáva Koskinena. Asistencie: Anton Babchuk.
    Nikita SOSHNIKOV - 1:1

9:02
    Po inkasovanom góle samozrejme zvýšili aktivitu domáci hokejisti.

9:37
    Hostia ale zatiaľ dobre bránia a zachytávajú útočné akcie Petrohradu už v strednom pásme.

10:24
    Strela Romana Červenku bola nepresná, a tak môžu ísť dopredu hostia.

10:57
    Tretí útok domácich sa opäť nasťahoval do útočného pásma, ale žiadnu vážnejšiu šancu si nevypracoval.

11:25
    Atte Engren kryje nahodenie domácich hokejistov a prerušuje hru.

12:05
    Hokejisti Petrohradu si znova nerozumeli v rozohrávke. Pramení z toho ďalšie zakázané uvoľnenie.

12:33
    Po chybe hostí sa dostal k puku Ponikarovsky, ten ešte peknou prihrávkou našiel Tikhonova, ale ruský útočník nakoniec v rozhodujúcej chvíli netrafil puk.

12:58
    Prvý útok v zložení Ponikarovsky-Tikhonov-Kovalchuk zviera svojho súpera v obrannom pásme.

13:29
    Ilya Kovalchuk hľadal svojou prihrávkou Yuryho Alexandrova, ale pred domácim obrancom dobre zakročil Atte Engren. Nasleduje reklamná prestávka.

14:25
    Strela Vadina Shipachyova bola zblokovaná. Vhadzuje sa v obrannom pásme Atlantu Mytišči.

14:44
    Andrei Yermakov sa po prihrávke Panarina dostal do šance, ale jeho strelu z prvej brankár hostí nakoniec vyriešil.

15:00
    Vzápätí strieľal aj Roman Červenka, ale brankár hostí bol pripravený.

15:25
    Zakázané uvoľnenie v podaní Atlantu Mytišči.

15:48
    Hostia sa mohli dostať do vedenia. Akciu 2 na 1 zakončoval opäť Nikita Soshnikov, ale svoj druhý gól v zápase nepridal. Koskinen podržal svoj tím.

16:03
    Strelu Ponikarovskeho Engren kryje. Následne sa strhla ešte trma-vrma pred bránou hostí, ale rozhodcovia situáciu upokojujú.

16:22
    Domáci boli blízko k tomu aby sa dostali opäť do vedenia. Artemi Panarin ale svojou strelou trafil len hornú žrď Engrenovej brány.

16:59
    Zakázané uvoľnenie hostí.

17:35
    Petrohrad si zahrá presilovú hru. Dve minúty za napadnutie dostáva Vsevolod Sorokin. Navyše obranca hostí dostáva aj 10-minútový osobný trest.

18:10
    Atlant Mytišči sa zatiaľ bráni veľmi dobre.

18:50
    Tak teraz to rozhodne nevyzerá na presilovku domácich. Mytišči opäť posiela puk až za Koskinena.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

19:25
    Ilya Kovalchuk nebezpečne nahadzoval puk pred Engrena, ale gól z toho nakoniec nebol.

20:00

Máme za sebou úvodnú tretinu. Domáci sa síce dostali zásluho Artema Panarina do rýchleho vedenia ale neskôr boli za svoju pasivitu potrestaný. V 9. minúte vyrovnal Nikita Soshnikov, a tak je stav stretnutia po 20 minútach vyrovnaný 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 18:20.

20:01

20:29
    Prvý úspešní zákrok v druhej tretine si pripisuje po teči Soshnikova domáci brankár Koskinen.

20:45
    Zakázané uvoľnenie domácich.

21:15
    Dadonov si teraz nerozumel s Panarinom. Nakoniec z toho je iba ofsajd v podaní SKA Petrohrad.

21:32
    Na druhej strane strieľal Artyom Taratukhin, ale domácu bránu svojou strelou neohrozil.

21:58
    Mikko Koskinen upokojuje situáciu a prerušuje hru.

22:20
    Hostia sa nečakane dostávajú do vedenia. VYACHESLAV LESCHENKO dobre tečoval strelu Voronina a puk nakoniec prepadol za domáceho brankára. Asistencie: Artyom Voronin.
    LESCHENKO - 1:2

22:50
    Na ľade teraz ostáva ležať Nikita Soshnikov. Útočník hostí ale bude v poriadku, čo je určite dobrá správa pre hosťujúceho trénera.

23:24
    Ilya Kovalchuk teraz jednoducho stratil puk na modrej čiare. Domáce tribúny prejavujú svoju nespokojnosť piskotom.

23:57
    Druhý útok domácich mohol vyrovnať, ale strela Shipachyova bola nakoniec nepresná.

24:25
    Na druhej strane zvonila tyč. Petrohrad mal teraz veľké šťastie.

25:00
    Máme za sebou päť minút druhej tretiny. Hrá sa vo veľkom tempe a aj dlho bez prerušenia.

25:40
    Akciu Kablukova zlikvidovala pozorná obrana hostí.

26:33
    Shmelyov hľadal pred bránou Bordova, ale hosťom táto útočná akcia napokon nevyšla.

27:13
    Hra je po dlhom čase prerušená. Postaral sa o tom domáci brankár Koskinen, ktorý schoval puk vo svojej lapačke.

27:54
    Petrohrad sa vôbec nevie dostať do hry. Pozorná obrana hostí hrá dnes veľmi dobre.

28:21
    Kapitán hostí Mikhail Tyulyapkin vyskúšal pozornosť domáceho brankára. Po jeho zákroku sa strhala menšia potyčka. Vylučovať sa ale nebude.

28:45
    Tentokrát sa ale vylučovať bude. Po faule na Soshnikova dostáva trest 5+20 DKZ domáci obranca Nikolai Belov.

29:10
    Petrohrad to skúša aj v oslabení. Strelu Červenku ale Atte Engren vyrazil a následne si s ňou obrana hostí poradila.

29:37
    Domáci sa zatiaľ dobre bránia a opäť vyhadzujú puk až sa brankára Atlantu Mytišči.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu a stav stretnutia je zatiaľ veľmi prekvapujúci. Zrejme nás čaká ešte zaujímavý súboj.

30:48
    Fantasticky Koskinen! Domáci brankár skvele vychytal Vyacheslava Leschenka, ktorý išiel naňho úplne sám. Kedže bránka bola následne posunutá, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

31:20
    Atlant Mytišči sa usadilo v obrannom pásme domácich.

31:50
    Koskinen teraz po strele Novopashina predviedol veľmi dobrý zákrok. Petrohrad sa následne oslobodzuje.

32:22
    Postavenie mimo hry v podaní hosťujúcich hráčov.

32:51
    V presilovke pálil aj Albert Yarullin, ale domáci brankár sa nenechal prekvapiť.

33:45
    Domáci hokejisti hrajú opäť v plnom počte a okamžite sa snažia vyrovnať.

34:30
    Strela Soshikova zrejme orazídkovala tyč domácej bráni. Hlavný rozhodca naznačuje, že pri prerušení hry sa bude telefonovať.

35:50
    Hra je prerušená. Stav ostáva naďalej 1:2 z pohľadu domácich.

36:10
    Ofsajd na strane Petrohradu. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

36:44
    Na ľade je prvý útok domácich, ktorý sa snaží niečo vymyslieť.

36:57
    To bola šanca! Po prihrávke Panarina zakončoval z dobrej pozície Vadim Shipachyov, ale jeho strelu skvele zastavil Atte Engren.

37:19

37:38
    Domáci stupňujú svoj tlak a pred Engrenom je teraz veľmi horúco. Tentokrát zakončoval Kalinin.

37:57
    Petrohrad bude hrať presilovú hru. Dve minúty za zdržovanie hry dostáva Matthew Gilroy.

38:21
    Po strele Kovalchuka musel zasahovať brankár Mytišči.

38:42
    Dadonov sa snaží presadiť, ale je v obklúčení hosťujúcich obrancov.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

39:24
    Domáci si opäť nerozumeli. To využívajú hostia, ktorí vyhadzujú puk až za Koskinena.

39:47
    V závere ešte pálil Kovalchuk ale jeho strela sa nedostala až k Engrenovi. Hostia ju totiž výborne zblokovali.

40:00

Vážení diváci, máme za sebou 40 minút veľmi zaujímavého duelu. Na dvoch tretinách môžu byť oveľa spokojnejší hostia, ktorí sa zásluhou Vyacheslava Leschenka dostali do vedenia 2:1. Navyše domáci tím prišiel o obrancu Nikolaia Belov, ktorý dostal trest 5+20 DKZ. Tretie tretina sa začne približne o 19:10.

40:01

40:28
    Atte Engren musel hneď v úvode tretej tretiny zasahovať. Jeho pozornosť preveril Alexei Ponikarovsky.

40:57
    Na druhej strane sa pred Koskinena dobre natlačil Sergei Shmelyov, ale navýšiť náskok svojho tímu sa mu nepodarilo.

41:15
    Opäť dobre zasiahol Koskinen. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Petrohradu.

41:35
    Hostia si v rozohrávke vôbec nerozumeli, a tak z toho pramení len zakázané uvoľnenie.

41:52
    Ohroziť brankára hostí sa snažil Tikhonov, ale ani jeho strela zmenu skóre nepriniesla.

42:21
    Ilya Kovalchuk nebezpečne pálil. Jeho strelu nakoniec Atte Engren vyráža až na ochrannú sieť.

43:12
    Atlant Mytišči vedie o dva góly. Hostia výborne zahrali prečíslenie 3 na 2, a po prihrávke Bodrova skóroval presnou strelou obranca ALBERT YARULLIN. Asistencie: Evgeny Bodrov.
    Albert YARULLIN - 1:3

44:00
    Petrohrad má už len 16 minút na to, aby ešte niečo urobil s dnešným zápasom.

44:33
    Do šance sa dostal Kovalchuk, ale Atte Engren zvládol neprijemne chvíle pred svojou bránou.

45:21
    Následne sa snažil zasunúť puk za Engrena aj Viktor Tikhonov, ale ani on neuspel.

46:01
    Hru prerušuje domáci brankár Mikko Koskinen. Nasleduje reklamná prestávka.

46:30
    Panarin sa dobre obtočil okolo brány. Nakoniec sa dostal k strele Maxim Chudinov, ale jeho strela bola zblokovaná.

47:10
    Nikita Soshnikov hrá dnes skvele! Opäť sa dostal do nebezpečnej pozície, ale tentokrát proti Koskinenovi neuspel.

47:38
    Brankár hostí bol teraz vo veľkých problémoch. Nakoniec mal ale veľké šťastie, pretože strela Kalina priestor troch žrdí nenašla.

48:12
    Petrohrad zakladá ďalšiu útočnú akcia až z hĺby svojho obranného pásma.

48:50
    Od modrej čiary pálil Yermakov, ale jeho strela bola zblokovaná. Vhadzuje sa pred Engrenom.

49:25
    Obrovská šanca domácich. Najprv nebezpečne strieľal Jimme Ericsson a následne dorážal Khafizullin. Engren bol ale na svojom mieste.

50:00
    Tlak SKA Petrohrad sa zväčšuje...

50:31
    Evgeny Ketov sa dobre natlačil pred Engrena, ale brankár hostí dnes chytá skvele.

51:45
    Zakázané uvoľnenie Atlantu Mytišči.

52:14
    Petrohrad bude hrať presilovú hru. Anton Babchuk dostáva 2 minúty za podrazenie.

52:41
    Mytišči sa na úvod presilovky dobre bráni a vyhadzuje puk až za domáceho brankára.

53:10
    Hostia sa opäť oslobodzujú.

53:30
    A je po presilovke domácich. Jimmie Ericsson dostáva 2 minúty za sekanie.

53:58
    Opäť to skúšal Kovalchuk, ale ani teraz netrafil bránu Atteho Engrena.

54:14
    Hostia v plnom počte. Atlant Mytišči bude hrať ešte viac ako minútu presilovú hru.

55:00
    Aj Petrohrad sa síce dobre bráni, ale čas na vyrovnanie sa výrazne skracuje.

55:30
    Jimmie Ericsson sa vrátil na ľadovú plochu. Domáci sa tak v plnom počte môžu snažiť o vyrovnanie,

55:47
    Roman Rukavishnikov strieľa z prvej, ale v páde nedokázal trafiť priestor troch žrdí.

56:16
    Tentokrát strieľal Viktor Tikhonov. Jeho pokus ale nebol dostatočne presný, a dokonca ani netrafil bránu.

56:50
    Hostia to teraz spravili veľmi dobre. Vyhodili puk tak aby z toho nebolo zakázané uvoľnenie.

57:28
    Roman Červenka zakončoval z tesnej blízkosti, ale Engren puk za svoj chrbát nepustil.

58:11
    Atte Engren je jednoznačne najzamestanejším mužom tretej tretiny. Tentokrát zlikvidoval strelu Viktora Tikhonova.

58:11
    Oddychový čas domácich.

58:20
    Mikko Koskinen zostáva na striedačke. Petrohrad hrá power play.

58:47
    Hostia hrajú veľmi obetavo a domácich hokejistov vytláčajú mimo dobrých pozícií na zakončenie.

59:01
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny.

59:35
    Atte Engren kryje strelu Maxima Chudinova. Atlant Mytišči už dnešný zápas s najväčšou pravdepodobnosťou vyhrá.

59:50
    Sledujeme ešte zúfalý nápor Petrohradu. V dnešnom stretnutí sa ale už nič nestane.

60:00

Je tu koniec zápasu. Sledovali sme rýchly útočný hokej, kde sa útoky striedali z jednej strany na druhú. Výborne dnes zachytal brankár hostí Atte Engren, ktorý má najväčšiu zásluhu na dnešnom triumfe. V tretej tretine ešte poistil náskok hostí obranca Albert Yarullin, ktorý uzavrel skóre na konečných 1:3. Petrohrad tak prehral v treťom zápase v rade. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera, napríklad aj v spoločnosti portálu onljany.eu (19:49:28)

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 2. Panarin (Dadonov, Shipachyov) – 9. Soshnikov (Babchuk), 23. Leschenko (Voronin), 44. Yarullin (Bodrov)

Rozhodca: Buturlin, Jeřábek – Strelcov, Tarasov