Bielorusko – Brazília 29:34 (kon.) | Španielsko – Čile 37:16 (kon.) | Slovinsko – Katar 29:31 (kon.)
Bosna a Hercegovina – Macedónsko 22:25 (kon.) | Chorvátsko – Irán 41:22 (kon.) | Rakousko – Tunisko 25:25 (kon.)
Bosna a Hercegovina
22:25 (11:13)
Macedónsko
cz Pondelok 19.01.2015, 17:00 • Ali Bin Hamad Al-Attiyah Arena, Dauhá (Katar) • Majstrovstvá sveta mužov

Dobrý den, srdečně vás vítám u sledování textového přenosu z utkání mezi Bosnou a Hercegovinou a Makedonií v rámci házenkářského Mistrovství světa.

Bosňané se kvalifikovali na velkou akci poprvé od roku 2008, kdy se účastnili pekingské Olympiády. Po dvou odehraných zápasech jsou ve skupině čtvrtí se ziskem dvou bodů. V pátek svěřenci Dragana Markoviče udolali Írán 30:25, o den později nestačili 21:23 na Rakousko.

Makedonie
    Ekipa okolo hvězdného Kirila Lazarova spolu s Chorvatskem jako jediná ve skupině B získala plný počet bodů. Makedonci vstoupili do turnaje přesvědčivou výhrou 33:25 nad Tuniskem, v sobotu udolali houževnatý Írán 33:31.

Utkání hostí zbrusu nová Ali Bin Hamad Al-Attiyah Arena v Dauhá s kapacitou 7700 diváků.

Bosna a Hercegovina: Grahovač (Burić) – Savić, Vražalić, Teržić, Vranješ, Toromanović, Burić, Malinović, Karačić, Mikić, Janković, Ovčina, Prce, Perić, Čelica.

Makedonie: Ristovski (Angelov) – Vugrinec, K. Lazarov, Georgievski, Jonovski, Manaskov, V. Markovski, Mirkulovski, Z. Mojsoski, N. Mojsoski, Stoilov, N. Markoski, F. Lazarov, Nedanovski, Pribak.

Rozhodčí: Gatelis, Mazeika (oba Litva).

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Bosenský pivot Vranješ hned v úvodu dostává žluté napomenutí. (0:0)

2
    Další žlutá karta Bosny a Hercegoviny! Dostává ji Terzić. (0:0)

2
    Litevští sudí nasadili přísnější metr, Jonovski je dalším hráčem, jenž vidí žlutou kartu. (0:0)

3
    Prce (BAH) je vyloučen na dvě minuty za faul na Manaskova. (0:0)

3
    Hvězdný Kiril Lazarov bez problémů proměňuje trestný hod. (0:1)

4
    Lazarov stále drží míč a kombinuje s Mirkulovskim. (0:1)

4
    Mirkulovski se odvážně pustil proti přesile Bosňanů a se štěstím překonal Buriće. (0:2)

5
    Laciná bosenská ztráta, Makedonci postupují do útoku. (0:2)

5
    Mirkulovski přidává svůj druhý gól, Makedonie je v úvodu jasně lepší. (0:3)

6
    Ristovski ještě vůbec nemusel zasahovat, za sebou již máme bezmála šest odehraných minut... (0:3)

7
    Malinović nedovoleně prorážel a Markovski z rychlého brejku nekompromisně překonal Buriće. (0:4)

7
    Oddechový čas pro Bosnu a Hercegovinu. (0:4)

8
    Tank Tomoranović se prokousal až do zakončení, v němž byl úspěšný. (1:4)

8
    Lazarov to vzal na sebe a Burić v pohodě zasáhl. (1:4)

9
    Ristovski vytěsnil Vranješův projektil na tyč! (1:4)

9
    Mirkulovski završuje pomyslný hattrick v polovině deváté minuty. (1:5)

10
    Lazarov neproměnil sedmimetrový hod, skvěle gólman Burić! (1:5)

11
    Manaskov utekl bosenským bekům a bez problémů překonal Buriće. (1:6)

11
    Jonoski (MKD) je potrestán na dvě minuty. (1:6)

11
    Malinović snižuje na rozdíl čtyř branek, Ristovski neměl nárok na zásah. (2:6)

12
    Prce vysunul Ovčinu, který z ostrého úhlu přestřelil branku. (2:6)

13
    Karačić využil nepovedeného střídání, dostal se před Markoskiho a překonal Ristovskiho. (3:6)

13
    Mirkulovski chytal úder kolenem, ale už se zdá být v pořádku. (3:6)

14
    Velko Markoski vidí žlutý kartonek. (3:6)

15
    Muhamed Toromanović snižuje na rozdíl pouhých dvou branek, Bosna se vrací do zápasu! (4:6)

15
    Vražalić snížil na 5:6, vysoký náskok Makedonců je tytam. (5:6)

16
    Oddechový čas si vybírá makedonský kouč. (5:6)

16
    Lazarov znovu nepříliš razantně střílel, beci Bosny a Hercegoviny jej zatím skvěle brání. (5:6)

17
    Oba Terzićovy pokusy ze sedmimetrového hodu Ristovski skvěle zlikvidoval. (5:6)

18
    Dva zákroky par excellence předvedl i na druhé straně Burić. (5:6)

18
    Levák Malinović proměnil sedmičku a je vyrovnáno! (6:6)

20
    Karadžić krásným dloubákem překonal Ristovskiho. (7:6)

20
    Znovu je vyrovnáno, postaral se o to Stoilov. (7:7)

21
    Prce neuspěl a na druhou stranu už peláší Mojsoski. (7:7)

21
    Dvouminutový flastr pro pořízka Vražaliće (BAH). (7:7)

22
    Georgievski stál na konci krásné kombinační akce, Makedonie se ujímá vedení. (7:8)

23
    Prce ztratil míč a brankář Ristovski běží vypomoct svým spoluhráčům. (7:8)

24
    Dejan Manaskov po nádherné přihrávce od Lazarova dává gól. (7:9)

24
    Jonoski (MKD) zbytečně vrazil do Čelicy a už podruhé je v tomto mači vyloučen. (7:9)

24
    Gól Bosny nebyl uznán, Makedonie má možnost ve vlastním oslabení chvilku podržet míč. (7:9)

25
    Nikola Prce tvrdou ranou překonal Ristovskiho. (8:9)

26
    Mojsoski parádní střelou vymetl pavučinky v levém horním růžku Burićovy svatyně. (8:10)

26
    Ristovski zlikvidoval pokus Malinoviće a okamžitě založil rychlý protiútok dlouhým pasem na Manaskova, ten ale o míč přišel. (8:10)

27
    Naumče Mojsoski dává gól, ačkoliv byl faulován. (8:11)

27
    Vražalić (BAH) je vyloučen na dvě minuty. (8:11)

28
    Beci Makedonie zaspali a nechali trestuhodně neobsazeného Ovčinu. Ten se tváří v tvář Ristovskimu nemýlil. (9:11)

28
    Čelice vystihl rozehrávku Lazarova, Bosna ve vlastním oslabení už dvakrát udeřila! (10:11)

29
    Manaskov zachránil pošramocenou přesilovkovou čest Makedonie a panenkovským dloubákem překonal Buriće. (10:12)

29
    Burić nyní reflexivně zasáhl proti Ristovskimu. (10:12)

30
    Georgievski z rychlého brejku v poslední minutě první půle zvýšil náskok bíločervených. (10:13)

30
    Stoilov (MKD) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. (10:13)

30
    Vražalić těsně před sirénou snížil na dvoubrankový rozdíl. (11:13)

30
    První poločas skončil. (11:13)

V první půli byla k vidění vyrovnaná hra, je vidět, že obě strany berou zápas jako prestižní derby zemí bývalé Jugoslávie. O něco úspěšnější je zatím favorizovaná Makedonie. Čtyři hráči Bosny vsítili po dvou gólech, makedonští házenkáři Mirkulovski a Manaskov se prosadili třikrát.

31
    Začal druhý poločas. (11:13)

31
    Prce bez okolků vypálil a míč se zatřepetal až v síti makedonské klece. (12:13)

32
    Zbytečný útočný faul Mirkulovskiho, Bosna se lacino dostává k míči. (12:13)

32
    Manaskov připravil o míč Vražaliće a střádá cenné vteřinky. (12:13)

33
    Už delší dobu čekáme na gól, hra je plná osobních soubojů. (12:13)

33
    Bezmála stokilový Burić z rychlého brejku vyrovnává! (13:13)

34
    Bosna znovu drží míč a kombinuje s ním na útočné polovině. (13:13)

35
    Karadžićův pas vystihl Lazarov, jenž z protiútoku mířil vedle. (13:13)

35
    Manaskov šel sám na Buriće a poslal Makedonii znovu do vedení! (13:14)

36
    Perićův gól není uznán a Makedonci vyráží do protiakce. (13:14)

37
    Výtečný zákrok Periće, ale bíločervení zůstanou u míče. (13:14)

37
    Opora Szegétu Vranješ tvrdou ranou překonal Ristovskiho, div neroztrhl síť. (14:14)

38
    Manaskov jako jeden z mála hráčů Makedonie snese přísnější měřítko, nyní se znovu prosadil. (14:15)

38
    Burić výtečně chytil jasný gól a Perić z následné protiakce svým vůbec prvním gólem na šampionátu vyrovnal! (15:15)

39
    Georgievski se probil po pravé straně a překonal Buriće. (15:16)

40
    Perić vyrovnává. Makedoncům to dnes nelepí... (16:16)

41
    Mojsoski využil chyby v komunikaci bosenských obránců a ve spolupráci s Markoskim dal gól. (16:17)

42
    Perić spadl, ale Burić se s porcí štěstí dostal k volnému odraženému míči a překonal Ristovskiho. (17:17)

43
    Do branky Bosny se postavil náhradník Grahovač a nohou vykopl pokus Vugrince ze sedmimetrového hodu. (17:17)

43
    Bosna poprvé vede, na hranici brankoviště se nejlépe zorientoval Burić a svou šanci proměnil! (18:17)

44
    Vugrinec napravil své pár desítek sekund staré zaváhání a tentokrát se nemýlil. (18:18)

45
    Burić dnes čaruje, tentokrát bravurně lapil projektil Manaskova. (18:18)

45
    Markovski (MKD) je vyloučen na dvě minuty. (18:18)

45
    Ristovski zasáhl proti volnému Vražalićovi, ale Stoilov (MKD) je následně vyloučen na dvě minuty. (18:18)

46
    Perić pálil do břevna, Makedonci se v dvojnásobné početní nevýhodě srdnatě brání. (18:18)

47
    Pribak se v oslabení prosazuje a posílá Makedonii do vedení! (18:19)

48
    Pribak se o minutu později znovu prosazuje. Tato trestuhodná přesilovka šest na čtyři bude Bosňany mrzet... (18:20)

49
    Nyní dostal chvilku volného prostoru Burić a bez problémů překonal Ristovskiho. (19:20)

49
    Hezká akce Makedonie. Míč se dostal na levou stranu k Manaskovovi, jenž se tváří v tvář Burićovi nemýlil. (19:21)

50
    Do konce zápasu zbývá něco přes deset minut, závěr bude hodně zajímavý. Blíže k vítězství má Makedonie – i proto, že Perić nyní z uctivé vzdálenosti ukvapeně pálil vedle. (19:21)

51
    Burić drží akcie Bosny stále poměrně vysoko, ale Toromanović posléze neuspěl v zakončení. (19:21)

52
    Kiril Lazarov nekompromisně proměnil sedmimetrový hod. (19:22)

53
    Jonovski je vyoučen na dvě minuty, navíc dostává červenou kartu za faul do oblasti hlavy a krku! (19:22)

53
    Jubilejní dvacátý gól Bosny a Hercegoviny vsítil Toromanović. (20:22)

53
    Oddechový čas si vybírá lavička Makedonie. (20:22)

54
    Malinović ukončil bosenské přesilovkové trápení a snížil na rozdíl jediné branky. (21:22)

55
    Prce (BAH) je vyloučen na dvě minuty za nedovolený zákrok, který vyplynul ze hry. (21:22)

55
    Lazarov bez větších problémů proměnil sedmimetrový hod. (21:23)

56
    Bosenský lodivod Dragan Marković si vybírá oddechový čas. (21:23)

56
    Vugrinec si naběhl na osu hřiště, odkud nechytatelně vypálil a zvýšil náskok Makedonie. (21:24)

57
    Karadžić nepřekonal Ristovskiho, Makedonci mílovými kroky kráčí za vítězství. (21:24)

58
    Nicnetušící Terzić vlétl do zdi jménem Mirkulovski a po nárazu se skácel se k zemi. (21:24)

58
    Malinović svou čtvrtou brankou v zápase ještě vykřesal plamínek naděje. (22:24)

58
    Pribak přesně dvě minuty před koncem zvýšil na tříbrankový rozdíl, čímž zřejmě definitivně pojistil výhru svého mužstva. (22:25)

59
    Ovčina (BAH) je navíc vyloučen na dvě minuty. (22:25)

59
    Makedonie si vybírá oddechový čas! (22:25)

60
    Už běží poslední minuta mače, Ristovski bez problémů zasahuje proti dalekonosné střele. (22:25)

60
    Konec zápasu. (22:25)

Je dobojováno. Favorizovaná Makedonie udolala nováčka z Bosny a Hercegoviny v poměru 25:22. K vidění byl bojovný, vyrovnaný zápas, v koncovce Makedonci ukázali, že jsou zkušenějším mužstvem. Nejlepším hráčem utkání je vyhlášen Dejan Manaskov. Z mé strany je to pro dnešek vše, u dalších onlajnů na počtenou! (18:35:30)

Vojtěch Balon

Bosna a Hercegovina: Burić (Grahovač) – Savić, Vražalić, Teržić, Vranješ, Toromanović, Burić, Malinović, Karačić, Mikić, Janković, Ovčina, Prce, Perić, Čelica.
    Macedónsko: Ristovski (Angelov) – Vugrinec, K. Lazarov, Georgievski, Jonovski, Manaskov, V. Markovski, Mirkulovski, Z. Mojsoski, N. Mojsoski, Stoilov, N. Markoski, F. Lazarov, Nedanovski, Pribak.

Rozhodca: Gatelis, Mazeika (oba Litva)