Bielorusko – Brazília 29:34 (kon.) | Španielsko – Čile 37:16 (kon.) | Slovinsko – Katar 29:31 (kon.)
Bosna a Hercegovina – Macedónsko 22:25 (kon.) | Chorvátsko – Irán 41:22 (kon.) | Rakousko – Tunisko 25:25 (kon.)
Bosna a Hercegovina
22:25 (11:13)
Macedónsko
cz Pondelok 19.01.2015, 17:00 • Ali Bin Hamad Al-Attiyah Arena, Dauhá (Katar) • Majstrovstvá sveta mužov

Je dobojováno. Favorizovaná Makedonie udolala nováčka z Bosny a Hercegoviny v poměru 25:22. K vidění byl bojovný, vyrovnaný zápas, v koncovce Makedonci ukázali, že jsou zkušenějším mužstvem. Nejlepším hráčem utkání je vyhlášen Dejan Manaskov. Z mé strany je to pro dnešek vše, u dalších onlajnů na počtenou! (18:35:30)

60
    Konec zápasu. (22:25)

60
    Už běží poslední minuta mače, Ristovski bez problémů zasahuje proti dalekonosné střele. (22:25)

59
    Makedonie si vybírá oddechový čas! (22:25)

59
    Ovčina (BAH) je navíc vyloučen na dvě minuty. (22:25)

58
    Pribak přesně dvě minuty před koncem zvýšil na tříbrankový rozdíl, čímž zřejmě definitivně pojistil výhru svého mužstva. (22:25)

58
    Malinović svou čtvrtou brankou v zápase ještě vykřesal plamínek naděje. (22:24)

58
    Nicnetušící Terzić vlétl do zdi jménem Mirkulovski a po nárazu se skácel se k zemi. (21:24)

57
    Karadžić nepřekonal Ristovskiho, Makedonci mílovými kroky kráčí za vítězství. (21:24)

56
    Vugrinec si naběhl na osu hřiště, odkud nechytatelně vypálil a zvýšil náskok Makedonie. (21:24)

56
    Bosenský lodivod Dragan Marković si vybírá oddechový čas. (21:23)

55
    Lazarov bez větších problémů proměnil sedmimetrový hod. (21:23)

55
    Prce (BAH) je vyloučen na dvě minuty za nedovolený zákrok, který vyplynul ze hry. (21:22)

54
    Malinović ukončil bosenské přesilovkové trápení a snížil na rozdíl jediné branky. (21:22)

53
    Oddechový čas si vybírá lavička Makedonie. (20:22)

53
    Jubilejní dvacátý gól Bosny a Hercegoviny vsítil Toromanović. (20:22)

53
    Jonovski je vyoučen na dvě minuty, navíc dostává červenou kartu za faul do oblasti hlavy a krku! (19:22)

52
    Kiril Lazarov nekompromisně proměnil sedmimetrový hod. (19:22)

51
    Burić drží akcie Bosny stále poměrně vysoko, ale Toromanović posléze neuspěl v zakončení. (19:21)

50
    Do konce zápasu zbývá něco přes deset minut, závěr bude hodně zajímavý. Blíže k vítězství má Makedonie – i proto, že Perić nyní z uctivé vzdálenosti ukvapeně pálil vedle. (19:21)

Vojtěch Balon

Bosna a Hercegovina: Burić (Grahovač) – Savić, Vražalić, Teržić, Vranješ, Toromanović, Burić, Malinović, Karačić, Mikić, Janković, Ovčina, Prce, Perić, Čelica.
    Macedónsko: Ristovski (Angelov) – Vugrinec, K. Lazarov, Georgievski, Jonovski, Manaskov, V. Markovski, Mirkulovski, Z. Mojsoski, N. Mojsoski, Stoilov, N. Markoski, F. Lazarov, Nedanovski, Pribak.

Rozhodca: Gatelis, Mazeika (oba Litva)