Bielorusko – Brazília 29:34 (kon.) | Španielsko – Čile 37:16 (kon.) | Slovinsko – Katar 29:31 (kon.)
Bosna a Hercegovina – Macedónsko 22:25 (kon.) | Chorvátsko – Irán 41:22 (kon.) | Rakousko – Tunisko 25:25 (kon.)
Slovinsko
29:31 (15:18)
Katar
cz Pondelok 19.01.2015, 17:00 • Lusail Multipurpose Hall, Lusail (Katar) • Majstrovstvá sveta mužov

Je dobojováno! Utkání mělo vyrovnaný průběh a ještě čtyři minuty před závěrečným hvizdem byl vyrovnaný i stav. Poté si však házenkáři pořádající země vytvořili dvoubrankový náskok, který udrželi až do konce. (18:36:24)

60
    Konec zápasu. (29:31)

60
    Porážku Slovinska v závěru utkání už pouze zmírnil Doleneć. (29:31)

60
    Zdá se, že o vítězi je rozhodnuto, Katar jde do třígólového trháku. (28:31)

59
    Minutu a tři sekundy před koncem zápasu si oddechový čas vyžádal trenér Kataru, který svým svěřencům naordinuje obranné povinnosti. (28:30)

59
    Capoteho ránu nedokázal Škof zastavit a Katar odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek! (28:30)

59
    Necelé dvě minuty před koncem utkání je vyloučen slovinský házenkář Kozlina. (28:29)

58
    Proti ráně Luky Žvižeje dokázal perfektní zákrok vytáhnout Stojanovič. (28:29)

57
    Markovič však Kataru vrací vedení! Domácí házenkáři jsou již kompletní. (28:29)

57
    Střelecký pokus Capoteho zlikvidoval brankář Šarič. (28:28)

56
    Je vyrovnáno! Doleneć dokázal přesilovou hru využít a skóroval přes houšť bránících hráčů. (28:28)

55
    Teď si pro změnu odpočine Benali, přesilová hra pro Evropany. (27:28)

55
    Doleneć však odpovídá rovněž v podobě gólu. (27:28)

54
    Po kombinační souhře se prosadil Capote, který skóroval střelou švihem. (26:28)

53
    Luka Žvižej fauloval Markoviče a dostává dvouminutový trest. (26:27)

52
    Kontaktní branku ovšem hned vzápětí dává Luka Žvižej. (26:27)

52
    Time-out Kataru pomohl, jeho branku vsítil Markovič. (25:27)

52
    Oddechový čas si vyžádala střídačka Kataru, závěr utkání se přibližuje mílovými kroky. (25:26)

51
    Pokus Capoteho zařízení minul, Škof tak nemusel zasahovat. (25:26)

50
    Na opačné straně skóroval Luka Žvižej a rozdíl ve skóre je opět jednogólový. (25:26)

50
    Deset minut před koncem a navíc v oslabení zaznamenal přesný pikus Markovič. (24:26)

49
    Markovičovu ránu zneškodnil brankář evropského celku. (24:25)

49
    Ve stejném čase byl vyloučen Murad, Katar tak bude hrát oslabení. (24:25)

49
    Rozdíl ve skóre je pouze jednobrankový! Přesný zásah zaznamenal Doleneć. (24:25)

48
    Odpískanou sedmičku Slovinců proměnil Doleneć. (23:25)

47
    Markovič zaznamenal přesný zásah, když se prodral defenzivou soupeře. (22:25)

46
    Kavtičnik se však prosadil později, když unikl obraně Kataru a z bezprostřední blízkosti pohodlně zakončil. (22:24)

45
    Kavtičnikova střela z pravého křídla cíl o pár čísel minula. (21:24)

44
    A opět Luka Žvižej! Tentokrát se tonto hráč prosadil z levého křídla. (21:24)

44
    Luka Žvižej zmírňuje náskok Arabů, ze čtyř střel v dnešním utkání vstřelil čtyři branky. (20:24)

43
    Přesto se házenáři Kataru prosadili. (19:24)

43
    Mabrouk atakoval hráče bez míče a za svůj zákrok byl poslán na trestnou lavici. (19:23)

43
    Tváří v tvář Škofovi neuspěl Benali. To jej však nemuselo mrzet, protože o chvíli později skóroval jeho spoluhráč Capote. (19:23)

42
    Gajić mohl využít zmatku v obraně Kataru, nezamířil však přesně. (19:22)

41
    Z křídla koriguje Luka Žvižej, který stáhl náskok Arabů. (19:22)

41
    A opět Katarští přidávají gól. Jeho autorem je Capote. (18:22)

40
    Náskok Kataru je již tříbrankový, když se z křídla prosadil Mamiševič. (18:21)

40
    Střelu Bombače zachytil katarský gólman na brankové čáře. (18:20)

39
    Miha Žvižej je vzápětí vyloučen a oslabil svůj tým. (18:20)

39
    Miha Žvižej inkasoval ostrý úder loktem, když bránil útočícího protihráče. (18:20)

38
    Benali byl faulován a u míče zůstanou hráči Kataru. (18:20)

37
    Dvoubrankový rozdílem ale končí střela Capoteho. (18:20)

36
    Přesná Zormanova střela k tyči znamená kontaktní branku. (18:19)

36
    Doleneć byl při zakončení faulován, u míče zůstanou reprezentanti Slovinska. (17:19)

35
    Sedmimetrový hod Gajiće lapil gólman Stojanovič, který tak podržel svůj tým. (17:19)

34
    Kombinace evropského celku zatím není úspěšná, Katar se brání. (17:19)

33
    Po přihrávce Bombače se střelou ze spojky prosadil Doleneć. (17:19)

32
    Mallash však tříbrankové vedení vrací Kataru zpět. (16:19)

32
    Přesto se Slovinci prosazují, přesnou trefu zaznamenal Doleneć. (16:18)

31
    Slovinci hrají v oslabení, se závěrečným hvizdem úvodního poločasy byl totiž vyloučen jeden z jejich hráčů. (15:18)

31
    Začal druhý poločas. (15:18)

V úvodním poločase jsme byli svědky vyrovnané hry, která se přelévala ze strany na stranu. Tříbrankový náskok si během půlhodiny vypracovali házenkáři pořádající země, kteří do druhého dějství vstoupí za příznivého stavu 18:15.

30
    První poločas skončil. (15:18)

30
    V závěru prvního poločasu jsme viděli ještě dvě branky. Nejprve snížili Slovinci, vzápětí se však dokázal prosadit Mamiševič. (15:18)

29
    Evropané se prosazují i v oslabení. Přesný zásah ale na opačné straně rovněž zaznamenal Capote. (14:17)

28
    Capote toho dokázal využít a Katar vede již o tři branky. (13:16)

27
    Glagotinšek byl za nedovolený zákrok vyloučen na dvě minuty, Slovinci tak budou hrát oslabení. (13:15)

27
    Při zakončení zůstal na hrací ploše ležet Skube, který se na ni ocitl po kontaktu s bránícím Roinem. (13:15)

26
    Reprezentační trenér Slovinska si vyžádal time-out, během kterého se pokusí své svěřence nabudit k větší útočné aktivitě, která v posledních minutách byla velmi chabá. (13:15)

26
    Patnáctou branku Kataru přidává Damjanovič. (13:15)

25
    Na opačné straně se mezi tři tyče netrefil ani Capote. (13:14)

24
    Po nepřesné střele Zormana budou hrát s míčem házenkáři Kataru. (13:14)

23
    Gajić nedokázal překonat katarského brankáře, domácí poté skórovali z okamžitého protiútoku. (13:14)

22
    Skube ale vrátil nerozhodný stav, utkání je velmi vyrovnané. (13:13)

21
    Další branka Kataru, který se dostává do vedení. (12:13)

21
    Pořádající země však prakticky ihned vzápětí vyrovnala. (12:12)

20
    Prosadil se ovšem Graber, jehož střelecký pokus se přiblížil stem kilometrům v hodině. (12:11)

19
    Skubovu dělovku vyrazil gólman katarského celku do bezpečí. (11:11)

19
    Mallash však opět vyrovnává, stav je nerozhodný. (11:11)

19
    Luka Žvižej vrací evropskému mužstvu vedení. (11:10)

18
    A je vyrovnáno! Branku vsítil Damjanovič. (10:10)

18
    Natek vyslal nepřesný pokus, po jeho střele nemusel Šarič vůbec zasahovat. (10:9)

17
    Capote snížil náskok Slovinska na jednobrankový. (10:9)

16
    Sedmičku dokázal proměnit Mallash. (10:8)

16
    Ofenzivní výpad reprezentantů Kataru byl zastaven jen za cenu faulu. (10:7)

15
    Sedmimetrový hod proměnil Gajić, který přelstil brankáře Kataru přízemní střelou. (10:7)

15
    Zorman se prodral skrze obranu a trefil tyč, při zakončení byl však faulován. (9:7)

14
    Střelecký pokus Mamaševiče skvělým zákrokem chytil Prošt. (9:7)

14
    Trenér Kataru si vyžádal oddechový čas na poradu. (9:7)

14
    Dlouhou přihrávku za obranu dokázali Slovinci využít a dostali se do vedení o dvě branky. (9:7)

13
    Zorman se trefil ke vzdálenější tyči a poslal svůj celek do vedení. (8:7)

12
    Capote byl za svůj faul navíc vyloučen a katarských hráčů je teď na hrací ploše o dva méně. (7:7)

12
    Ve dvanácté minutě je poprvé v zápase vyrovnáno! Autorem gólu je Doleneć. (7:7)

11
    Nařízený sedmimetrový hod proměnil Gajić. (6:7)

11
    Vyloučen na dvě minuty byl Mabrouk. (5:7)

10
    Hráči pořádají země si opět vytvořili dvougólový náskok, který se Slovinci v těchto chvílích pokoušejí stáhnout. (5:7)

9
    Skube přidal další branku Slovinců a opět vrátil stav o jeden gól. (5:6)

9
    Rozdíl ve skóre je ale opět dvoubrankový, trefil se Damjanovič. (4:6)

8
    Skube střílí kontaktní branku! (4:5)

7
    Slovinci se ale přeci jen dokázali prosadit a dotáhli se na rozdíl dvou branek. (3:5)

7
    Série nedovolených zákroků zastavuje útočnou akci evropského celku. (2:5)

6
    Domácí házenkáři ale vzápětí také skórovali. (2:5)

6
    Žvižej se po příchodu z trestné lavice prosazuje, když pronikl za obranu soupeře a v pohodě zakončil. (2:4)

5
    Mallash sedmimetrový hod zkušeně proměnil. (1:4)

5
    Další dvouminutový trest pro Slovinsko, na trestnou lavici odchází Zorman. (1:3)

4
    Sedmimetrový hod však Markovič proměnit nedokázal. (1:3)

4
    Benali byl při zakončení faulován a je z toho sedmička. (1:3)

3
    Za faul na Mallashe si dvě minuty odpyká Žvižej. (1:3)

3
    O navýšení skóre se postaral Mallash, který byl při zakončení nepříjemně atakován a zůstává ležet na hrací ploše. (1:3)

3
    Ránu Mallashe zneškodnil brankář Škof. (1:2)

2
    Za Slovinsko snížil Zorman. (1:2)

1
    Vzápětí ovšem Katar svému soupeři odskakuje na rozdíl dvou branek. (0:2)

1
    Útok katarských házenkářů končí blokem Kozliny. (0:0)

1
    O úvodní rozehrávku se postarali házenkáři domácího Kataru, kteří do utkání nastoupili v bílých dresech, Slovinci oblékli dresy modré barvy. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Slovinsko: Škof, Prošt – Kavtičnik, Natek, Doleneć, Spiler, Skube, M. Žvižej, L. Žvižej, Gaber, Zorman, Bezjak, Kozlina, Gajić, Bombač, Blagotinšek

Katar: Šarič, Stojanovič – Markovič, Mabrouk, Roine, Capote, Al-Karbi, Murad, Memiševič, Mallash, Benali, Damjanovič, Madadi, Hamdoon, Hassab Alla, Zakkar

6. Chile - skóre 43:63 – body 0

Hezké pondělní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům házené. Mistrovství světa v Kataru vstoupilo do svého pátého dne, ve kterém bude k vidění šestice zápasů. Nás bude zajímat souboj mezi Slovinskem a Katarem, jehož začátek je naplánován od 17 hodin.