Anderlecht – Lierse 3:0 (kon.) | Westerlo – Liége 1:1 (kon.) | Lokeren – Genk 1:1 (kon.)
R.S.C. Anderlecht
3:0 (2:0)
Lierse SK
cz Nedeľa 18.01.2015, 14:30Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobrý den všem fanouškům belgického fobalu. Zimní kratičká přestávka je pryč a já Vás vítam u online reportáže 22. kola Jupiler Pro League mezi RSC Anderlechtem a Lierse SK. Domácí legendární klub je momentálně na druhém místě, když ho z čela tabulky sesadil Club Brugge. Na Club momentálně fialový ztrácejí čtyři body, ale mají zápas k dobru. Hosté z Lierse jsou se 14ti body jasně poslední a jen marně sbírají body na záchranu. V podzimním střetnutí těchto týmu Lierse oloupilo RSC o bod, zápas skončil smírně 2:2. Dnes je však na domácím hřišti jasným favoritem Anderlecht, který nebude chtít zaváhat. Uvidíme, jak zápas dopadne, začíná ve 14:30 pod vedením Sebastiena Delferierem.

RSC Anderlecht: Proto – Colin, Heylen, Deschacht, N'Sakala – Najar, Dendoncker, Defour, Tielemans, Kabasele – Cyriac
    Náhradníci: Alvarez, Klještan, Roef, Leya, Matthys, Vanden Borre, Tarfi

Lierse SK: Bajkovič – Traoré, Mojsov, Swinkels, Ngawa – Losada, Ntambwe, Bourabia, Manuel Curto, Wamberto – Kouemaha
    Náhradníci: El Messaoudi, Benson, Keita, Goris, Wils, Velikonja, Nwofor

Rozhodčí: Delferiere – De Neve, Hutsebaut.

1

1
    S malým zpožděním utkání začalo, rozehrávali domácí ve fialových dresech. Hráči Lierse nastoupili ve světle modrém.

3
    V úvodních minutách drželi míč hosté. Ti o něj teď přišli, Kouemaha fauloval.

4
    Najar jako první vystřelil na bránu, z pravé strany si balón připravil pro svou levačku a prověřil Bajkoviče.

6
    Cyriac to zkusil z dálky, ale jeho rotovaná střela byla velmi nepřesná.

8
    Wamberto byl zastaven dvěma vracejícími se hráči Anderlechtu. Lierse rozehrálo pomalu dozadu.

10
    Cyriac upadl ve vápně a fanoušci si žádali penaltu, sudí Delferiere se však nenechal rozhodit.

13
    Domácí teď zastavil ofsajd.

14
    Krásná ulicí byl nalezen Losada, k tomu se ale rychle vrátil N'Sakala a vytlačil ho na roh.

15
    Ten se modrým nepovedl a dopředu opět uháněli domácí.

16
    Bourabia odstavil od balónu Tielemanse a domácí budou rozehrávat z polioviny hřiště.

18
    Hodně riskantně si teď počínal Heylen, který hlavou sklepával Protovi a málem jim tato předávka nevyšla.

20
    Kabasele vystřelil zopza obrany na levé straně a Bajkovič se musel hodně natahovat, aby na balón dosáhl.
    Bajkovič vytasil dobrý zákrok

22
    Byla nařízena penalta pro Anderlecht.

22
    Cyriac pronikal pokutovým územím a byl podražen, Tielemans bude zahrávat pokutový kop.

23
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    YOERI TIELEMANS kopl penaltu k levé tyči, Bajkovič sice vystihl směr, ale na balón už nedosáhl! 1:0.
    Youri TIELEMANS - 1:0

25
    N'Sakala zůstává po zákroku Mojsova na zemi a běží k němu lékaři.

28
    Wamberto se také dostal ke střele, jeho pokus byl velmi pomalý a Proto se pouze pro balón ohnul.

29
    RSC šlo do protiútoku asi ve čtyřech lidech, dvakrát šel balón z jedné strany na druhou. Nakonec zakončoval Najar, který trefil pouze Swinkelse před sebou.

32
    Tempo hry se poněkud zklidnilo, domácí stále tlačí a Lierse zatím útokům stačí.

33
    Dendoncker se postavil k zahrátí přímého kopu, nastřelil pouze zeď, od které se balón odrazil za.

35
    Ntambwe odstrčil Tielemanse a domácí se vrací k balónu.

36
    Ntambwe podkosil hodně ošklivě Tielemanse a sudí Delferiere tasil červenou kartu.
    Faul na červenou kartu

40
    Tlak domácích roste, Cyriac vybojoval rohový kop.

41
    Kopu od praporku se hosté ubránili. Domácí si tento kop zopakovali, ale ani podruhé nebyli úspěšní.

43
    Najar si v souboji s Kouemahou počínal nedovoleně a je potrestán žlutou kartou.

45
    Kabasele to opět zkoušel z levé strany, jeho střela skončila přímo v rukavicích Bajkoviče.

45+2
    Najar centroval na Kabaseleho, ten už vystřelit nezvládl a tak vracel dozadu na N'Sakalu, který si všiml volného LEANDERA DENDONCKERA, který krásnou střelou z dálky trefil levou šibenici! 2:0.
    Leander DENDONCKER - 2:0

45+2

První půle je za námi a domácí RSC vede 2:0. Od začátku byli domácí lepším týmem a ve 23. minutě byl Cyriac faulován v pokutovém území a Tielemans penaltu proměnil. V 36. minutě přišla červená karta pro Ntambweho a hosté od té doby hráli v deseti. Přesilovku fialoví dokázali využít ještě před přestávkou, v druhé minutě nastavení se trefil krásnou střelou Dendoncker. Stav je tedy 2:0 a domácí si nejspíš utkání pohlídají. Druhá půle začíná přibližně v 15:38.

46

46
    Do druhé půle vstupují hosté s jednou změnou, na hřišti už není Kouemaha, ale Keita.

48
    Kabasele se snažil hlavičkvoat před Bajkovičem, ale ve výskoku fauloval.

49
    Traoré zůstává na hřišti po střetu s Kabaselem, po krátkém ošetření už je na nohou.

51
    Akci domácích ukončil Najar, který fauloval a RSC tak o balón přišlo.

53
    Defour si dobře seběhl na přední tyč, Najar dobře ocentroval a Defour jen o vlásek netrefil hlavou bránu.
    Těsně vedle

54
    Další balón do šestnáctky obrana Lierse odvrátila. Tlak Anderlechtu stále roste.

56
    Defour se zamotal u autové čáry a místo toho, aby balón odkopl, upadl na zem a balón skončil za postranní čárou.

57
    N'Sakala v souboji používal nejvíce ruce a sudí Delferiere mu odpískal faul.

59
    Dendoncker střílel z první šajtlí hodně nepřesně, Bajkovič mohl zůstat stát nehybně.

60
    Je za námi hodina hry a stav je stále 2:0. Druhý poločas probíhá tak, že domácí tlačí a Lierse je zalezlé na své polovině a pouze brání, což se mu prozatím daří.

62
    Tielemans dostal výzvu, která byla velmi obtížná, Ngawa měl k balónu blíže a také u něj nakonec blyl dříve.

64
    Kabasele před Bajkovičem se ve vzduchu snažil sklepávat balón, ale neúspěšně.

64
    Hosté podruhé střídají, odchází Losada a do hry se zapojuje Velikonja.

67
    Kabasele nedosáhl na centr z pravé strany.

69
    Dendoncker byl s míčem sám za hranicí šestnáctky, balón si zpracoval, tím prováhal nejlepší dobu pro střelu a následné zakončení levačkou za moc nestálo.

72
    Tielemans předvedl krásnou kličku, míč předal dál a obránci Lierse si pak už situaci pohlídali, zakončení šance domácích bylo spíše z povinnosti.

75
    Domácí střídají, Kabasele opustil hřiště na úkor Alvareze.

78
    Domácí se stále snaží, ale ne a ne se dostat do gólové šance.

80
    N'Sakala našel volného ALVAREZE SALAZARA, který zvládl bránění několika hráčů Lierse a střelou do protipohybu Bajkoviče zvyšuje již na 3:0!
    ALVARAZ SALAZARA - 3:0

83
    Defourova skákavá střela nadělala Bajkovičovi mnoho problémů a balón nakonec skončil na rohu.

83
    Druhé střídání RSC Anderlechtu, odešel Defour a na poslední minuty přišel Klještan.

84
    Další změny, u domácích střídá Leya Najara a u hostů Benson Wamberta.

86
    Domácí si hru evidentně užívají, Lierse by už radši slyšelo závěrečný hvizd.

90
    Klještan dobře vystřelil, Bajkovič připraven.

90+2
    Leya hlavičkoval mimo.

90+3

Zápas je u konce a domácí RSC Anderlecht nakonec vítězí dle očekávání nad Lierse SK 3:0. Hra po poločasu byla pomalá, RSC útočilo a hosté pouze betonovali. Domácí se skoro nedostávali ani do zakončení, ale to se změnilo v 80. minutě. Nově přišlý Alvarez dokázal v 80. minutě překonat Bajkoviče a zvýšil na 3:0. Hra se dále kouskovala střídáními. RSC si výsledek pohlídalo a hru si v klidu užilo, Lierse ať dělalo co dělalo branku vstřelit nedokázalo. Ode mě je to dneska všechno, já se s Vámi loučím a na shledanou. (16:27:18)