Togliatti – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Kazaň – Jekaterinburg 1:3 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
Piatok 16.01.2015, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

59:33
    Jekaterinburg dal gól!
    Je rozhodnuté. O víťazstve Jekaterinburgu definitívne rozhodol gólom do prázdnej brány ALEXEI MIKHNOV. Asistencie: Eduard Lewandowski.

59:20
    Petr Vrána mal na hokejke vyrovnanie , ale nedokázal pred bránou trafiť puk do odkrytej brány.

58:55
    Kazaň hrá bez brankára.

53:22
    Obrovská šanca ! Domáci Osar Möller zakončoval z tesnej blízkosti ale Kovář predviedol skvelé zákroky a podržal svoj tím.

46:24
    A je po presilovke domácich. Dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou totiž dostáva Mikhail Varnakov.

46:12
    Opäť sa bude vylučovať. Dve minúty za sekanie dostáva hráč Jekaterinburgu – Alexander Nesterov.

42:54
    Osar Möller mal veľkú šancu, ale nakoniec z ľavej strany minul Kovářovú bránu.

40:40
    Kazaň bude hrať na začiatku tretej tretiny presilovku. Dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva Filipp Metlyuk.

35:00
    Kazaň bude hrať presilovku. Na trestnej lavici už sedí Lazarev.

34:48
    Skvelý Kovář ! Po strele Nikulina dorážal Alexander Svitov, ale český brankár predviedol výborný zákrok.

32:05
    Kazaň mohla vyrovnať! Po prihrávke Varnakova zakončoval z tesnej blízkosti Kostitsyn, ale ani teraz sa mu nepodarilo skórovať.

27:23
    Fantastický obrat v podaní Jekaterinburgu. Hostia ešte dohrávali presilovku 5 na 4, a tvrdou strelou od modrej čiary posiela hostí do vedenia ALEXANDER LOGINOV. Asistencie: Sergei Gusev.

26:45
    A je vyrovnané. Hosťujúci obrancovia si najprv vymenili puk na modrej čiare, Tobias Viklund krásne našiel ANTONA LAZAREVA, ktorý strelou do odkrytej brány vyrovnáva na 1:1. Asistencie: Tobias Viklund a Sami Lepistö.

26:17
    Jekaterinburg bude hrať presilovku 5 na 3. Za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Stepan Zakharchuk.

25:15
    Ďalší nepríjemný zákrok. Korneyev si vyšliapol na Aarona Palushaja a dostáva dvojminútový trest.

16:55
    Alexander Nesterov mohol vyrovnať! Z ľavej strany sa dostal až do obranného pásma Kazane, ale z dobrej pozície nakoniec minul Garipovovu bránu.

10:10
    Po prihrávke Zakharchuka sa ocitol úplne voľný pred Kovářom Petr Vrána. V českom súboji bol nakoniec úspešnejší brankár hostí, ktorý svojmu krajanovi dobre vypichol puk.

9:10
    Vzápätí mohli hostia vyrovnať, ale Garipov predviedol skvelé zákroky!

8:41
    Bars Kazaň dala gól!
    Domáci tím sa dostáva do vedenia. Artem Lukoyanov sa dobre natlačil pred bránu hostí, no pri jeho prieniku bol faulovaný. Hra pokračovala ďalej, k puku sa dostal VLADIMIR DENISOV a peknou strelou pod brvno otvára skóre – 1:0. Asistencie: Artem Lukoyanov.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 9. Denisov (Lukoyanov) – 27. Lazarev (Viklund, Lepistö), 28. Loginov (Gusev), 60. Mikhov (Lewandowski)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Rylov, Denisov, NIkulin (A), Korneyev (A), Zakharchuk, Brookbank – Lukojanov, Koltsov, Svitov (C) – Varnakov, Vrana, Kostitsyn – Möller, Burmistrov, Mirnov – Petrov, Malykhin, Obukhov.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Ustinsky ) – Metlyuk, Antonov, Viklund, Lepistö, Gusev (C), Loginov, Zhuravlyov, Tryamkin – Klimenko, Brule, Nesterov – Lazarev (A), Rybakov, Simakov – Mikhnov, Lewandowski (A), Mityakin – Gareyev, Yemelin, Palushaj.

Rozhodca: Belyayev, Romasko – Parfyonov, Sysuyev