Togliatti – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Kazaň – Jekaterinburg 1:3 (kon.)
Piatok 16.01.2015, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Rylov, Denisov, NIkulin (A), Korneyev (A), Zakharchuk, Brookbank – Lukojanov, Koltsov, Svitov (C) – Varnakov, Vrana, Kostitsyn – Möller, Burmistrov, Mirnov – Petrov, Malykhin, Obukhov.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Ustinsky ) – Metlyuk, Antonov, Viklund, Lepistö, Gusev (C), Loginov, Zhuravlyov, Tryamkin – Klimenko, Brule, Nesterov – Lazarev (A), Rybakov, Simakov – Mikhnov, Lewandowski (A), Mityakin – Gareyev, Yemelin, Palushaj.

Obe mužstvá sú už nastúpené na hracej ploche. Nasleduje hymna Ruskej federácie.

00:01

0:19
    Prvú strelu na Garipova vyslal Rybakov, ale domáci brankár jeho pokus vyrazil betónmi.

0:37
    Vzápätí strieľal aj Alexei Simakov. Jeho strela ale nakoniec bola zblokovaná.

1:16
    Prvú útočnú akciu Kazane zastavuje hvizd čiarového rozhodcu.

1:53
    Vladimir Denisov strelou od modrej čiary preveril pozornosť Jakuba Kovářa.

2:25
    Na druhej strane sa do dobrej šance dostával Brule, ale z medzikruhov netrafil bránu.

3:14
    Brookbank vybojoval pre svoj tím útočné pásmo. Vhadzovať sa bude po ľavej ruke Jakuba Kovářa.

3:45
    Alexei Simakov opäť zahrozil. Jeho strela ale našla iba pripraveného Garipova, ktorý stál v strede brány.

4:28
    Po pravej strane si pekne nakorčuľoval Nesterov, ale ani on neotvoril skóre dnešného zápasu.

4:44
    Ďalší úspešný zákrok pre Garipova. Tentokrát zlikvidoval strelu Mikhnova.

5:14
    Na druhej strane mal dobrú šancu Lukojanov. Domáci útočník, ale nakoniec netrafil hosťujúcu bránu.

5:44
    Obuhkov ohrozil svojim pokusom Kovářa, ale ten si s jeho strelou bez väčších problémov poradil.

6:20
    Hra sa odvíja teraz prevažne v strednom pásme.

6:57
    Po strele Varnakova musel opäť zasahovať český brankár. Po jeho zákroku nasleduje krátka reklamná prestávka.

7:03
    Zakázané uvoľnenie hostí.

7:35
    Opäť výborný Kovář. Tentokrát chytá strelu Alexandra Burmistrova, ktorý si pekne nakorčuľoval z ľavej strany.

8:18
    Útočnú akciu domácich leopardov zastavuje opäť ofsajd.

8:41
    Bars Kazaň dala gól!
    Domáci tím sa dostáva do vedenia. Artem Lukoyanov sa dobre natlačil pred bránu hostí, no pri jeho prieniku bol faulovaný. Hra pokračovala ďalej, k puku sa dostal VLADIMIR DENISOV a peknou strelou pod brvno otvára skóre – 1:0. Asistencie: Artem Lukoyanov.

9:10
    Vzápätí mohli hostia vyrovnať, ale Garipov predviedol skvelé zákroky!

9:35
    Hokej teraz nabral na obrátkach a hrá sa z jednej strany na druhú.

10:10
    Po prihrávke Zakharchuka sa ocitol úplne voľný pred Kovářom Petr Vrána. V českom súboji bol nakoniec úspešnejší brankár hostí, ktorý svojmu krajanovi dobre vypichol puk.

10:44
    Vidíme sériu nepresností na oboch stranách, ďalšiu útočnú akciu rozohrávajú domáci.

11:20
    O tom, že vidíme veľmi útočný hokej svedčí aj štatistika striel na bránu – 8:8.

12:00
    Hrá sa teraz dlho bez prerušenia, ale bez nejakých striel na bránu. Hrá sa prevažne v strednom pásme.

12:53
    Po dlhšom čase vidíme strelu na bránu. Zaslúžil sa o ňu hosťujúci Sami Lepistö, ale jeho strela nakoniec skončila v Garipovovej lapačke.

13:27
    Varnakov hľadal pred bránou Kostitsyna, ale nakoniec bola jeho prihrávka zblokovaná.

14:00
    Domáci sa nevedia usadiť v útočnom pásme. Tentokrát sa o to bude snažiť tretí útok "leopardov."

14:43
    Jakub Kovář po nepresnej prihrávke domácich radšej prerušuje hru. Vhadzovať sa tak bude v obrannom pásme Jekaterinburgu.

15:17
    Od ľavého mantinelu to teraz skúšal Alexander Svitov, ale trafil iba dobre postaveného hosťujúceho brankára.

15:59
    Sergei Yemelin sa po strele Gareyeva snažil zasunúť puk za domáceho brankára. Nakoniec sa to jemu ani jeho spoluhráčom nepodarilo.

16:22
    Domáci dostávajú puk aspoň do stredného pásma.

16:55
    Alexander Nesterov mohol vyrovnať! Z ľavej strany sa dostal až do obranného pásma Kazane, ale z dobrej pozície nakoniec minul Garipovovu bránu.

17:17
    A práve Nesterov ostáva po strete s Burmistrovom ležať na ľadovej ploche. Útočník hostí ale bude v poriadku.

17:56
    Zakázane uvoľnenie v podaní Jekaterinburgu. Vhadzuje sa pred Kovářom.

18:29
    O zmenu skóre sa snažil Nemec Lewandowski, ale jeho strela z ťažkého uhla nemohla prekvapiť Emila Garipova.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

19:33
    Domáci v závere prvej tretine ešte poriadne zatlačili svojho súpera. Zvýšiť svoj náskok sa im ale nepodarilo.

19:55
    Domáci obrancovia majú puk pod kontrolou. V prvej tretine sa už nič nestane.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu. Po úvodnej dvadsaťminútovke môžu byť spokojnejší domáci, ktorý sa po góle Vladimira Denisova dostali v 9. minúte do vedenia. Jekaterinburg ale zatiaľ hrá veľmi sympaticky a favorita zápasu dnes rozhodne môže ešte potrápiť.

Druhá tretina sa začne približne o 17:53 .

20:01

20:31
    Mikhail Varnakov z medzikruhov vystrelil na Kovářa. Ten si s jeho strelou napokon poradil a prerušuje hru.

20:50
    Kazaň sa usadila v útočnom pásme. Nakoniec sa do šance ale nedostala.

21:24
    Na druhej strane sa snažili vyrovnať hostia, ale obrana Kazane je zatiaľ dnes stopercentná.

21:35
    Zákrok na Denisova doslova "smrdel" faulom, ale hlavný rozhodca nevylučuje.

22:13
    Strela Rylova skončila iba na ochrannej sieti.

23:00
    Ďalší útok rozohrávajú hostia.

23:27
    Varnakov si teraz výborne splnil defenzívne povinnosti a strelu Bruleho v poslednej chvíli zblokoval mimo ľadovej plochy.

23:35
    Vzápätí pálil aj Sami Lepistö, ale domáceho brankára nezaskočil.

24:21
    Domáci hokejisti sa ocitli v postavení mimo hry.

24:50
    Pred bránu hostí sa opäť natlačil Lukoyanov a v páde neprijemne trafil hosťujúceho brankára do hlavy. Jakub Kovář je ale našťastie v poriadku.

25:15
    Ďalší nepríjemný zákrok. Korneyev si vyšliapol na Aarona Palushaja a dostáva dvojminútový trest.

25:30
    Opäť strieľal z ľavej strany Sami Lepistö, ale aj tentokrát iba trafil domáceho brankára.

25:55
    Domáci hokejisti vyhadzujú puk cez všetky čiary.

26:17
    Jekaterinburg bude hrať presilovku 5 na 3. Za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Stepan Zakharchuk.

26:26
    Strelu Tobiasa Viklunda efektne lapačkou chytá domáci brankár Emil Garipov.

26:45
    Jekaterinburg dal gól!
    A je vyrovnané. Hosťujúci obrancovia si najprv vymenili puk na modrej čiare, Tobias Viklund krásne našiel ANTONA LAZAREVA, ktorý strelou do odkrytej brány vyrovnáva na 1:1. Asistencie: Tobias Viklund a Sami Lepistö.

27:23
    Fantastický obrat v podaní Jekaterinburgu. Hostia ešte dohrávali presilovku 5 na 4, a tvrdou strelou od modrej čiary posiela hostí do vedenia ALEXANDER LOGINOV. Asistencie: Sergei Gusev.

27:50
    Po vzájomnej potyčke odchádzajú na trestnú lavicu Sergei Kostitsyn a hosťujúci Zhuravlyov.

28:45
    Osar Möller sa pekne natlačil do zakončenia, ale český brankár Kovář podržal svoj tím.

29:25
    Hra je teraz sprevádzaná množstvom nepresností.

29:50
    Nebezpečne pálil Sergei Kostitsyn, ktorý sa vrátil z trestnej lavice. Vyrovnať sa mu ale nepodarilo. Oba tímy hrajú v plnom počte.

30:15
    Máme za sebou polovicu zápasu a stav je veľmi nečakaný. Zrejme nás tak čaká ešte zaujímavý zápas.

30:47
    Domáci "leopardi" sa nevedia usadiť v útočnom pásme.

31:30
    Na druhej strane so svojej aktivity nič nevyťažili ani hostia.

32:05
    Kazaň mohla vyrovnať! Po prihrávke Varnakova zakončoval z tesnej blízkosti Kostitsyn, ale ani teraz sa mu nepodarilo skórovať.

32:24
    Varnakov nahodil puk do útočného pásma, a po zákroku Kovářa vybojoval aspoň útočné pásmo pre svoj tím.

32:50
    Nebezpečne strieľal opäť Alexander Loginov. Tentokrát jeho pokus ale tesne minul bránu Garipova.

33:05
    Úspešný zákrok si pripisuje domáci gólman Emil Garipov.

33:40
    Jekaterinburg vynikajúco bráni a domáceho favorita nepúšťa do väčších šancí. Až na tú Kostitsynovu si domáci zatiaľ veľa šancí nevypracovali.

34:48
    Skvelý Kovář ! Po strele Nikulina dorážal Alexander Svitov, ale český brankár predviedol výborný zákrok.

35:00
    Kazaň bude hrať presilovku. Na trestnej lavici už sedí Lazarev.

35:30
    Hostia nielenže sa dobre bránia, ale dokonca zásluhou Rybakova aj vo vlastnom oslabení ohrozili domáceho brankára.

35:52
    Zrazená strela jedného z domácich obrancov končí mimo ľadovej plochy.

36:24
    Hostia sa opäť oslobodzujú.

37:00
    Jekaterinburg hrá v plnom počte.

37:32
    Ofsajd v podaní Kazane. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

38:10
    Domáceho publikum si opäť pýtalo vylúčenie na strane Jekaterinburgu, ale ich želanie hlavný arbiter nenaplnil.

38:58
    A ďalší ofsajd Kazane. Do konca druhej tretiny už ostáva len niečo vyše minúty.

39:20
    Jekaterinburg sa snaží obrániť tesný náskok a vyhadzuje tak puk až za Garipova.

39:56
    V posledných sekundách sa ešte k strele dostal dnes veľmi aktívny Varnakov, ale jeho strela švihom trafila brankára hostí iba do výstroja.

40:00

Už aj druha tretina je minulosťou. Hosťom druhá tretina mimoriadne vyšla a vďaka dvom využitým presilovkám sa odstali do vedenia 2:1. V rozmedzí 37 sekúnd sa presadili Anton Lazarev a Alexander Loginov, a tak pôjdu hostia do poslednej tretiny s tesným náskokom.

Tretia tretina sa začne približne o 18:45 .

40:01

40:30
    Konstantin Korneyerv nebezpečne nahadzoval puk pred bránu.

40:40
    Kazaň bude hrať na začiatku tretej tretiny presilovku. Dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva Filipp Metlyuk.

41:05
    Kazaň hrá zatiaľ presilovku veľmi zle. Opäť musí začínať až z hĺbky svojej obrannej tretiny.

41:47
    Prvý zákrok si v tretej tretine pripisuje Jakub Kovář.

42:25
    Ilja Nikulin netrafil strelou od modrej čiary bránu hostí.

42:40
    Hostia v plnom počte.

42:54
    Osar Möller mal veľkú šancu, ale nakoniec z ľavej strany minul Kovářovú bránu.

43:20
    Ofsajd Kazane. Vhadzuje sa v strednom pásme.

43:48
    Hra je rozkúskovaná. Jeden z hosťujúcich obrancov vyhodil puk až na ochrannú sieť. Puk bol ale tečovaný, a tak sa bude vhadzovať v útočnom pásme Kazane.

44:39
    Krásnu individuálnu akciu predviedol Svitov. Sám sa dostal pomedzi troch hráčov až k zakončeniu. Jeho strelu švihom ale kryje Jakub Kovář.

45:10
    Domáci hokejisti si teraz nerozumeli, a tak budú ďalšiu akciu rozohrávať hostia.

45:51
    Podobne ako Svitov aj Mirnov sa predral k zakončeniu, ale ani on nedokázal vyrovnať.

46:12
    Opäť sa bude vylučovať. Dve minúty za sekanie dostáva hráč Jekaterinburgu – Alexander Nesterov.

46:24
    A je po presilovke domácich. Dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou totiž dostáva Mikhail Varnakov.

46:56
    Strela Korneyeva tesne minula bránu Jakuba Kovářa.

47:34
    Po prihrávke Obukhova pálil Kyrill Petrov, ale českého brankára v službách Jekaterinburgu nedokázal prekonať.

48:12
    Hostia v plnom počte. Jekaterinburg bude dohrávať zvyšok presilovej hry.

48:24
    Domáci v plnom počte.

48:41
    Od modrej čiary pálil Sami Lepistö. Bránu Garipova ale netrafil. Do útoku tak idú domáci.

49:28
    Zakázané uvoľnenie hosťujíceho tímu.

50:00
    Začala sa posledná desaťminútovka tretej tretiny. Domáci sa zatiaľ v útočnej fáze doslova trápia.

50:24
    Jekaterinburg nenápadne kazí hru a nedovoľuje domácim sa dostať do tlaku.

50:55
    Tentokrát sa dlhšie zdržali v útočnom pásme aj hostia, ale ohroziť Garipova sa im nepodarilo.

51:38
    Yakov Rylov sa snažil ohroziť Kovářovú bránu. Jeho strela bola ale napokon zblokovaná.

52:33
    Do zakončenia sa predral Simakov, ale náskok svojho tímu sa mu aj vďaka dobrému zákroku Garipova nepodarilo zveľadiť.

52:40
    Veľmi nepríjemný moment. Alexei Simakov trafil svojou strelou Vladimira Denisova priamo do hlavy. Ten putuje okamžite do kabíny.

53:22
    Obrovská šanca ! Domáci Osar Möller zakončoval z tesnej blízkosti ale Kovář predviedol skvelé zákroky a podržal svoj tím.

53:55
    Hostia sa stále čím ďalej tým viac približujú k senzačnému víťazstvu.

54:37
    S akciou hostí si obrana Kazane poradila. O chvíľu sa začne posledná päťminútovka.

55:11
    Opäť zakončoval Osar Möller, ale ani teraz nedokázal vyrovnať.

55:23
    Zakázane uvoľnenie hostí. Vhadzovať sa bude pred Jakubom Kovářom.

55:45
    Hokejisti Kazane sa nasťahovali do svojho útočného pásma, ale zatiaľ sa pohybujú iba po rohoch.

56:20
    Opäť výborný Kovář. Tentokrát si poradil s tvrdou strelou Brookbanka od modrej čiary.

57:05
    Hostia obetavo bojujú v útočnom pásme a získavajú cenné sekundy.

57:36
    Kazaň sa opäť nepresadila, a tak hostia vyvážajú puk do stredného pásma.

58:00
    Dve minúty do konca stretnutia.

58:35
    Hostia mohli rozhodnúť, ale v prečíslení 2 na 1 neuspeli.

58:55
    Kazaň hrá bez brankára.

59:20
    Petr Vrána mal na hokejke vyrovnanie , ale nedokázal pred bránou trafiť puk do odkrytej brány.

59:33
    Je rozhodnuté. O víťazstve Jekaterinburgu definitívne rozhodol gólom do prázdnej brány ALEXEI MIKHNOV. Asistencie: Eduard Lewandowski.

59:44
    Zakázane uvoľnenie hostí. Kazaň to ešte skúša v šestici, ale už im to zrejme nebude nič platné.

60:00

Je dobojované. Z prekvapivého víťazstva sa nakoniec tešia hokejisti Jekaterinburgu, ktorí v dnešnom zápase víťazia na ľade Kazane v pomere 3:1. Hostia dnes predviedli mimoriadne disciplinovaný výkon a zaslúžene si Tatarstanu odvážajú všetky tri body. O posledný gól zápasu sa postaral 27 sekúnd pred koncom Alexei Mikhnov. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dnešného dňa. (19:22:45)

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 9. Denisov (Lukoyanov) – 27. Lazarev (Viklund, Lepistö), 28. Loginov (Gusev), 60. Mikhov (Lewandowski)

Rozhodca: Belyayev, Romasko – Parfyonov, Sysuyev