Boston – NY Rangers 3:0 (kon.) | Buffalo – Minnesota 0:7 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 0:4 (kon.)
Ottawa – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa Bay – Edmonton 3:2 (kon.) | Florida – Colorado 2:4 (kon.)
St. Louis – Detroit 2:3 (po pr.) | Dallas – Winnipeg 1:2 (kon.) | Arizona – Calgary 1:4 (kon.)
San Jose – Toronto 3:1 (kon.)
St. Louis Blues
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Detroit Red Wings
Piatok 16.01.2015, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Nateraz sa s Vami lúčim, no už Vás pozývam na sledovanie ďalších prenosov z kanadsko-americkej NHL, či iných športových zápolení. Prajem Vám Dobrú noc a dovidenia. Dnešný zápas pre Vás komentoval Tomáš Melicherčík. (04:55:44)

Hostia nakoniec získali dva body za víťazstvo po skutočne napínavom priebehu. Najprv v závere druhej tretiny získali zlepenými dvomi gólmi vedenie 2-0, aby 47 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal Steen a poslal zápas do predĺženia. Tam sa ale diali veci ešte neuveriteľnejšie, kedy len dve sekundy pred koncom predĺženia rozhodol o víťazstve svojho tímu Pavel Datsyuk. Skutočne nádherné hokejové predstavenie, ktoré by si však možno zaslúžilo vyvrcholenie v podobe samostatných nájazdov. Tie však neprišli, hostia si pripisujú dva body, prerušili sériu domácich, tí však neodchádzajú naprázdno, lebo získali bod za remízu v riadnom hracom čase. Verím, že ste si dnešný zápas užili rovnako ako ja a určite stálo za to ponocovať.

Pavel DATSYUK - 2:3p

64:58
    Detroit Red Wings dal gól!

Neuveriteľné veci sa udiali v Scottrade center. Desať sekúnd pred koncom dostali domáci puk zo svojho pásma a zdalo sa, že uvidíme samostatné nájazdy. Vtedy ale zobral všetko do svojich rúk PAVEL DATSYUK, ktorý prekonal Elliotta nepopulárnym "teplomerom". Teraz domáci brankár svoj tím nepodržal.
    Asistencie: Kyle Quincey, Danny DeKeyser

64:25
    Zakázané uvoľnenie domácich, približne pol minútu pred koncom sa hra presunie pred Elliotta.

63:30
    Berglund nabíjal na modrú, odtiaľ strieľal jeden zo zadákov St. Louis, zrejme Pietrangelo, no rozhodnúť zápas sa mu nepodarilo.

62:37
    Príležitosti Backesa a Steena, všetko vyriešil Mrázek tým, že prerušil hru prikrytím puku.

62:00
    Detroit v útočnom pásme, dobre ale zapracoval Tarasenko a získal puk.

61:18
    Quincey v obrovskej šanci, vynikajúci zákrok Elliotta. Brankári dnes naozaj vynikajú.

60:43
    Stastneho pokus do protipohybu parádne vyrazil Mrázek.

60:35
    Zetterberg na Kronwalla, ten nedokázal puk usmerniť do brány.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Gól v poslednej minúte od švédskeho útočníka Steena znamená, že dnešný zápas skončil remízou a uvidíme tak predĺženie. Dnešný zápas si takéto rozuzlenie zaslúži. Nádherné hokejové predstavenie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.
    Alexander STEEN - 2:2

59:13
    St. Louis dal gól!

A je vyrovnané! Puk do pásma zaviezol po nahrávke Tarasenka, Pietrangelo, ten nahral ALEXANDROVI STEENOVI a pre toho už nebol problém prekonať Mrázeka.
    Asistencie: Alex Pietrangelo, Vladimir Tarasenko

58:40
    St. Louis hrajú bez brankára.

58:20
    Glendening skúšal individuálny prienik, ale nič z toho nebolo.

Tomáš Melicherčík

Góly a asistencie: 44. Backes (Bouwmeester, Shattenkirk), 60. Steen (Pietrangelo, Tarasenko) – 39. Andersson (Miller, Glendening), 40. Tatar (Ericsson, Sheahan), 65. Datsyuk (Quincey, DeKeyser)

St. Louis Blues: Elliott (Allen)- Bouwmeester Pietrangelo, Steen Backes Oshie- Gunnarsson Shattenkirk, Schwartz Lehtera Tarasenko- Jackman Cole, Berglund Stastny Lindstrom- Ott Lapierre Reaves
    Tréner: Ken Hitchcock

Detroit Red Wings: Mrázek (McCollum)- Kronwall Ericsson, Zetterberg Datsyuk Abdelkader- Quincey DeKeyser, Tatar Sheahan Nyquist- Smith Ouellet, Weiss Helm Pulkkinen- Miller Andersson Glendening
    Tréner: Mike Babcock

Rozhodca: Dwyer, L'Ecuyer – Murchison, Sharrers