Bulldogs – Vítkovice 8:9 (1:2 po s.n.) | Pardubice – Otrokovice 4:5 (0:2 po s.n.) | Bohemians – Chodov 8:9 (po pr.)
Tatran – Královské Vinohrady 10:3 (kon.) | Sparta – Liberec 7:1 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
7:1 (1:0, 2:1, 4:0)
FBC Liberec
cz Nedeľa 11.01.2015, 18:00 • Aréna Sparta • Livesport Superliga (CZ)

S konstatováním, že Sparta porazila Liberec 7:1 se s Vámi loučí a hezký zbytek večera přeje Dominik Hrubý. (20:30:03)

Sparta využila domácího prostředí a Liberec přehrála rozdílem třídy. Pražané si upevnili pozici zajišťující play off, zato Severočechům se vytoužená účast mezi osmi nejlepšími nenávratně vzdaluje.

Domácí šli do vedení ve 13. minutě, když početní výhodu využil Marvánek. Liberec dostal ještě na konci prvního dějství příležitost zahrát si 40 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3, Valeš a spol. ji však nevyužili.

Po slepených gólech sparťanského Hartmana a libereckého Marka opět dlouho kralovali oba brankáři, v 35. minutě však z další početní výhody skóroval Časar a poslal Spartu do dvoubrankového vedení.

Klíčový moment zápasu přišel těsně po druhé přestávce. Blažek ošklivě zahodil za mantinel Mendelbauma, byl vyloučen na 5 minut a Sparťané jeho nesmyslný faul potrestali hned třikrát. Dva zásahy Svatoše a jedna trefa Ježka znamenali vedení 6:1. Na konci se ještě výhru domácích pojistil Hartman.

60:00

59:33
    Dopředu se dral Chaloupka, míček nakonec končí u liberecké obrany.

59:04
    Rodina nepříjemně dotíral na Vaníčka, ten chytá.

58:28
    Agilní Reymar zavařil obraně Sparty, jeho akce však gólem nekončí.

57:40
    Kadoch při snaze doběhnout míček naskočil na Valeše, rozhodčí zůstávají klidní.

57:11
    V obraně zasáhl dobře mladíček Pruner.

56:19
    Na hřišti se na nezvyklé pozici v útoku objevuje sparťanský náhradník Martin Chaloupka, do šance se ovšem neprobil.

55:25
    Vaníček skvěle proti Burnikovi.

54:17
    Sparta právě vstřelila branku!
    Nedáš – dostaneš. O vítězi dnešního utkání je patrně rozhodnuto, Sparťané ukázkově sehráli přečíslení 2 na 1 a KRYŠTOF HARTMAN přidává svůj druhý gól v utkání.
    Asistence: Miroslav Šnajdr.

54:09
    Velká šance Böhma, jeho střelu skvěle likviduje Kotouček.

53:44
    Vážný se rychle vytočil zpoza branky, narazil však pouze na připraveného Kotoučka.

53:15
    Svatoš se zlobí po faulu Prokopa Ferdana, z výhody Sparta vytěžila pouze střelu Časara vedle.

52:24
    Martin Rebro proběhl po mantinelu přes celé hřiště, jeho přihrávka byla ovšem mizerná a Klucho jí zblokoval.

51:40
    Rodina ztratil míček na půlce, liberečtí to potrestat nedokázali.

50:56
    Bohuslav Ferdan ve slušné střelecké pozici, jeho rána byla ovšem zblokována.

50:26
    Rána Marvánka z obrovské dálky byla zblokovaná.

50:02
    Svatoš málem přišel o míček na obranné polovině, naštěstí mu pomohli spoluhráči.

49:10
    Po podivném souboji na brankou Sparty končí míček v dlaních Kotoučka.

Dominik Hrubý

Góly a asistencie: 13. Marvánek (Ježek), 27. Hartman (Pruner), 35. Časar (Marvánek), 44. Svatoš (Časar), 46. Ježek (Svatoš), 47. Svatoš (Časar), 55. Hartman (Šnajdr) – 27. Marek

ACEMA Sparta Praha: Kotouček – Čermák, Rebro, Kadoch, Marvánek, Ježek, Smetana – Hartman, Šnajdr, Pruner – Časar, Svatoš, Vrána – Burnik, Rodina, Mendelbaum.
    FBC Liberec: Vaníček – Klucho, Štěpánek, Böhm, Strombach, Galbavý, Rondoš – Valeš, Blažek, Hůza – Marek, Vážný, P. Ferdan – Reyman, Pejchal, B. Ferdan.

Rozhodca: Petr Černý a Jiří Janoušek