3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
HSC Csíkszereda
Utorok 06.01.2015, 18:00MOL liga

To je odomňa na dnes všetko, ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. (20:05:18)

Tak, Zámky to nakoniec zvládli. V tretej časti strelili 2 góly, pričom inkasovali iba raz a tak si pripisujú do tabuľky dôležité 3 body.

60:00

59:41
    Hurtaj už drží puk v útočnom pásme a už sa v dnešnom zápase zrejme nič dôležité neudeje.

59:14
    Vhadzuje sa po pravici Ruczuja. Na vhadzovaní boli úspešnejší hostia, a je to ďalšie zakázané uvoľnenie.

59:00
    Do konca zápasu nám ostáva ešte jedna minúta.

58:54
    Na druhej strane Erik Weissman vystrelil a trafil iba zadný mantinel.

58:12
    Strelu Spada vyráža Cikánek, pri puku stále ostávajú hostia.

57:56
    Zámky hrajú s piatimi hráčmi.

57:40
    Výborne zapracoval Huba a Šiška vyhadzuje puk cez všetky čiary.

57:12
    Csíkszeredu zastavilo tentokrát postavenie mimo hry. Vhadzovanie vyhralo mužstvo hostí.

56:51
    Hostia sa stále nevedia dostať do útočnej tretiny, Zámky výborne bránia stredné pásmo.

56:22
    Domáci vyhodili puk až do tretiny Csíkszeredy.

56:08
    Tvrdú strelu z hokejky Sallá, Faith tečuje na ochrannú sieť.

55:56
    Hosťujúci tréner si vyžiadal oddychový čas.

55:56
    Na trestnú lavicu odchádza Albín Podstavek za nedovolené bránenie.

55:40
    Podstavek sa z pravej strany snažil natlačiť pred bránu, ale nepodarilo sa mu to a hostia sa zároveň previnili prihrávkou rukou.

53:18
    Tým HC Csíkszereda dal gól!

Bratia Bírovci teraz zamotali hlavu súperovi, puk prihrali medzi kruhy kde stál ATTILA OTTÓ BÍRÓ, ktorý presne zamieril a nedal Cikánekovi šancu. Asistencie: Áron Tamás Bíró, Mátyás Bíró.

52:21
    Pri puku je Dubec Marek, ktorý sa snažil nájsť pred bránou Suchardu, ale výborne zapracoval Tranca.

51:38
    Čaládi prihral Chrenkovi jeho strelu Ruczuj vyrazil. Zámky sa naďalej držia v útočnom pásme.

51:03
    Vhadzuje sa po ľavici hosťujúceho gólmana. Chrenkovu strelu Ruczuj vyrazil ale iba ku Čaládimu, ten z tesnej blízkosti prestrelil.

49:51
    HC Nové Zámky dali gól!

Domáci sa opäť dostali do útočnej tretine,puk sa dostal na hokejku Štefanku, ktorý pred bránkou našiel úplne voľného ERIKA WEISSMANNA a ten do prázdnej brány pridáva ďalší gól. Asistencie: Marek Dubec, Ondrej Štefanka.

49:11

Zámky sa usadili v útočnej tretine, puk sa dostal na modrú čiaru ku Pavelovi Kowalczykovi, jeho strelu Ruczuj ešte dokázal vyraziť ale iba ku JURAJOVI ĎURČOVI, na ktorého pokus už nemal hosťujúci brankár nárok. Asistencie: Pavel Kowalczyk, Juraj Faith.

48:51

48:34
    Chrenko prihral Faithovi, ktorého výborne pripravil o puk Salló.

48:14
    Domáci si nerozumeli v rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie. Vhadzuje sa po ľavici Cikáneka.

47:54
    Weissmana výborne atakoval Papp a tak Zámky prichádzajú o puk. Borsovu tvrdú strelu vyráža Cikánek na ochrannú sieť.

47:36
    Farkaš odchádza na trestnú lavicu za napadnutie. Hrať sa nám bude tak 4 proti 4.

47:13
    Výborný rýchly protiútok Novozámčanov, ku strele sa dostal Martin Frolík, Ruczuj však jeho strelu vyráža.

46:51
    Na trestnú lavicu putuje Kowalczyk za nedovolené bránenie.

46:51
    Nahodený puk z hokejku Trancu nijako neohrozil Cikáneka.

46:05
    Na druhej strane výborná strela Juraja Faitha, Ruczuj iba reflexívne vyrazil puk do rohu ihriska.

45:34
    Pri puku bol Heffernan a Šátek, ale výborne sa vrátil Čaládi aby pomohol svojim obrancom.

44:21
    Vhadzuje sa po ľavici Ruczuja, Šiška triafa iba žrďku. Tak domácich teraz delili iba sekundy od strelenia gólu.

43:24
    Kowalczyk nahodil puk od modrej čiary, hosťujúci brankár však ostáva pozorný.

42:54
    Kowalczyk prihral Chrenkovi, ten ani na dvakrát však nedokázal prekonať Ruczuja.

42:18
    Spedy môže ísť do zakončenia, predviedol peknú kľučku a puk sa odrazil pred domáceho brankára, ktorý nevedel kde ho má, ale nevedel to ani hlavný rozhodca a tak hru prerušil.

41:52
    Hostia iba nahodili puk za Cikáneka. Pri puku sú stále hostia.

40:44
    Farkaš sa snažil nájsť pred bránou Mihályho, ale puk mu zblokoval Hurtaj.

40:25
    Vhadzovanie vyhralo mužstvo domácich. Faith bol tvrdo atakovaný, vylučovať sa však nebude.

40:01

Tretia tretina začne približne o 19:35.

Máme za sebou aj druhú časť dnešné zápasu. Podobne, ako v tej prvej sme príliš veľa príležitostí nevideli. Hra bola vzácne vyrovnaná, Zámky si vypracovali pár príležitostí na vyrovnanie, no ujala sa iba strela Kowalczyka v 26. minúte a tak je stav po 40 minútach nerozhodný 1:1.

40:00

39:50
    Hostia držia puk za vlastnou bránou. V tejto časti gól už neuvidíme.

39:29

39:00
    Do konca druhej časti ostáva ešte minúta.

38:09
    Faith vyhadzuje puk cez všetky čiary až ku Ruczujovi. Zámky sa tak na pár sekúnd oslobodzujú.

37:53
    Borsova strela bola tečovaná a puk končí na ochrannej sieti, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

37:29
    Baron odchádza na trestnú lavicu za narazenie na mantinel, nasleduje tak vyše minútová presilová hra o dvoch hráčov.

36:45
    Pri puku je Spady, naznačil strelu a prihral Šátekovi, jeho strelu Cikánek vyráža, k dorážke sa ešte dostal Heffernan, ale opäť sa Cikánek vyznamenal.

36:30
    Kowalczyk odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

36:20
    Teraz sa rútili dvaja na jedného, Chrenko s Faithom, prvý menovaný vystrelil, ale trafil iba Ruczuja do ramena.

35:46
    Borsovu strelu Cikánek vyráža do rohu ihriska.

34:50
    Csíkszereda sa výborným napádaním dostala ku puku v útočnej tretine, vzápätí oňho aj prišli.

33:43
    Štefanka prihrával Podstavekovi, ten našiel spoza brány Mareka Dubca, ale jeho strela bola zblokovaná Sallóm a končí na ochrannej sieti.

33:21
    Chrenko posunul puk Podstavekovi na pravej strane, Ruczuj radšej prerušuje hru pred Čaládim.

32:39
    Výborná strela Farkaša! Jeho prvú strelu dokázal Cikánek vyraziť, následne sa však dostal k dorážke a triafa brvno.

32:15
    Cikánek radšej hru prerušuje po strele Šáteka a vhadzuje sa tak po jeho pravici.

31:52
    Strela Molnára sa zastavila iba na zadnom mantineli. Cikánek zasahovať nemusí.

31:13
    Gecse výborne pripravil o puk Čaládiho a Csíkszereda teda môže ísť do rýchleho protiútoku.

30:49
    Csíkszereda hrá s piatimi hráčmi.

30:22
    Zámky sa až teraz usadili v útočnej tretine. Čaládiho pokus nebol vôbec zlý, lebo chvíľku Ruczuj nevedel kde má puk, ale nakoniec sa ocitol pri jeho pravom betóne.

29:37
    Zámky sa počas tejto presilovky nevedia dostať do súperovej tretiny aby tam niečo vymysleli.

28:55
    Vhadzuje sa po pravici Ruczuja, Hurtaj bol úspešnejší, ten však neprihral presne a puk sa dostáva až ku Cikánekovi.

28:49
    Na trestnú lavicu odchádza Bíró T. za hákovanie.

28:48
    Ruczuj strelu Chrenka vyráža lapačkou. Tak toto bola dobrá strela z medzi kruhov.

28:34
    Zámky sa previnili zakázaným uvoľnením. Vhadzuje sa po ľavici Cikáneka.

27:59
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

27:26
    Sucharda vyhodil cez všetky čiary. Do konca oslabenia zostáva už iba pár sekúnd.

26:25
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

26:06
    Zámky vyhrali vhadzovanie po pravici Cikáneka, zatiaľ držia puk za vlastnou bránou.

25:59
    Na trestnú lavicu odchádza Juraj Faith za sekanie.

25:17

Tak Zámky sa držali v útočnej tretine, puk sa odrazil na modrú čiaru kde stál PAVEL KOWALCZYK a ten tvrdou strelou príklepom, vymietol horný roh Ruczujovej brány. Asistencia: Ondrej Štefanka.

24:49
    Výborná strela Weissmana, jeho tvrdá strela však končí iba na zadnom mantineli.

24:25
    Farkaš odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

24:18
    Baron teraz drží puk za vlastnou bánou, pretože je signalizované vylúčenie hostí.

23:44
    Sucharda odchádza na trestnú lavicu za sekanie.

23:07
    Zámky a previnili postavením mimo hry, vhadzuje sa v strednom pásme, domáci boli úspešnejší na vhadzovaní.

22:39
    Ale nevymysleli nič, ako zatiaľ počas celého zápasu, obrana Csíkszeredy je naozaj výborná.

22:08
    Vhadzovanie vyhral Štefanka a tak sú pri puku domáci, kombinujú v útočnej tretine.

21:33
    Hurtaj prihráva Frolíkovi,ten z medzi kruhov vystrelil a jeho strelu výborne chytá Ruczuj do lapačky.

20:40
    Vhadzovanie vyhralo mužstvo hostí, tí však nedokázali nič vymyslieť a puk majú na svojich hokejkách domáci.

20:01

Druhá tretina začne približne o 18:45.

Máme za sebou prvú tretinu, v ktorej sme videli jeden gól a to na strane hostí.Tí boli v prvej časti zápasu lepším mužstvom a tak zaslúžene vyhrávajú 0:1.

20:00

19:42
    Stále sa držia hostia pri puku. V obrovskej príležitosti sa ocitol Mihály, ten ani na dvakrát nedokázal prekonať Cikáneka.

18:46
    Domáci však iba nahodili puk do útočnej tretiny. Do prečíslenia sa hrnuli hostia, ale Šátek nedokázal prihrať do prázdnej brány Heffernanovi.

18:32
    Vhadzuje sa po lavici Cikáneka, Faith bol úspešnejší.

18:02
    Tentokrát sa do rýchleho protiútoku hrnul Weissmann, ale neuspel a tak majú puk na svojich hokejkách hostia.

17:43

17:18
    Hostia kombinujú v útočnej tretine. Molnárov teč končí na zadnom mantineli.

16:30
    Molnár prihrával Heffernanovi, ale ten prihrávku nespracoval. Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

15:43
    Chrenko putuje na trestnú lavicu za podrazenie.

15:43
    Výborne hrajú hostia, ktorí uzatvorili súpera v jeho tretine.

13:43

Z pravej strany vystrelil SHANE HEFFERNAN puk prepadol CIkánekovi za jeho chrbát, a ten otvára skóre dnešného zápasu. Asistencie: Michal Šátek, Molnár Zsombor.

13:10
    Pri puku stále zostávajú hostia, tí majú posledné sekundy na to, aby využili početnú výhodu.

12:25
    Kowalczyk vyhadzuje puk cez všetky čiary. A tým sa Zámky aspoň nachvíľku oslobodzujú.

12:18
    Na trestnú lavicu odchádza Púchovský za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

11:50
    Do útoku sa hrnul Weissmann, ale jeho strelu výborne zblokoval betónom Ruczuj.

11:27
    Hurtaj odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

10:19
    Domáci iba vyhodili puk do stredného pásma.

09:30
    Pri puku sú domáci. Čo s ním vymyslia?

08:57

08:08
    Výborne atakoval Heffernan Chrenka, puk vyhodil až ku CIkánekovi.

07:47
    Weissmann tvrdou strelou míňa bránu. Puk sa dostáva do stredného pásma.

06:57
    Salló putuje na trestnú lavicu za hákovanie.

06:22
    Pri puku sú domáci. Zdá sa, že túto presilovú hru nedokážu využiť.

06:00
    Hra je prerušená pre hru so zdvihnutou hokejkou, vhadzuje sa v strednom pásme.

05:40
    Faith chcel prihrať Čaládimu, ale trafil iba brankára do betónu. Zámky ostávajú v útočnej tretine.

05:23
    Podarí sa v tejto presilovej hre prekonať Ruczuja? Tentokrát to opäť skúšal Weissmann, ale neuspel.

04:57
    Na trestnú lavicu putuje Spady za podrazenie.

04:00
    Výborná možnosť Erika Čaládiho, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu a snažil sa popod vyrážačku Ruczuja otvoriť skóre dnešného zápasu, ale ten výborne zasiahol.

03:27
    Nagy iba nehodil puk do súperovej tretine, ale tam bol pozorný Chrenko.

03:02
    Csíkszerede sa nepodarilo vyhodiť puk z vlastnej tretiny. A tak na malú chvíľu sú opäť pri puku domáci.

02:30
    Heffernan sa snažil prekvapiť Cikáneka, ale ten puk vyrazil a ku dorážke sa už nedostal.

02:04
    Pri vhadzovaní bol úspešnejší Štefanka a Zámky tak ostávajú v útočnej tretine.

01:30
    Opäť Erik Weissmann ťahá útočnú akciu, ale obrancovia mu nedovolili zakončiť.

01:20
    Zámky sa hrnuli do protiútoku a Weissmann sa snažil bekhendovým zakončením prekonať Ruczuja, ale nepodarilo sa mu to.

00:20
    Čaládi sa snažil individuálne preniknúť do útočnej tretine, ale prišiel o puk.

00:02
    Úvodné buly vyhralo mužstvo domácich.

00:01

Obe mužstvá sú už na ľadovej ploche, takže stretnutie sa nám o pár sekúnd môže začať.

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Raitums)- Spady, Salló, Papp, Bors, Nagy, Gecse- Heffernan, Šátek, Molnár Zs., Mihály, Farkaš, Tranca, Bíró M., Bíró O., Bíró T., Rokaly, Molnár Z., Geréb.

Rozhodca: Novák, Štefík- Bedő, Csibi..

Bielo- zelení odohrajú ďalší MOL ligový zápas na domácom ľade. V utorok 6.1. odohrajú stretnutie proti rumunskej Csíkszerede. S týmto mužstvom sa naši hráči stretli už štyrikrát v tejto sezóne a získali plný počet bodov, teda 12. Rozhodne to však nebude jednoduchý zápas a aj preto sa očakáva podpora zo strany fanúšikov, ktorú naši hráči budú potrebovať. Stretnutie začína o 18:00.

Novým Zámkom zostáva odohrať do konca základnej časti ešte 10 zápasov. Z pohľadu tabuľkového postavenia sa stále držia na 2. mieste, ktoré im zaručuje priamu účasť v semifinále. O skóre za nimi je Dunaujvároš, no ten má o jeden zápas k dobru. Na štvrtom mieste je Brašov, ktorý má síce tiež o jeden zápas k dobru, no o 3 body menej. O prvé 2 miesta tak bude zrejme súboj až do posledných kôl a my dúfajme, že to budú práve naši hráči, ktorí dostanú vo štvrťfinále "voľno".

V poslednom stretnutí bielo- zelení podľahli Miškolcu na jeho ľade 5:1, keď sa o jediný presný zásah postaral Weissmann. Csíkszereda sa naďalej drží na poslednom mieste, jej hráči získali z 31 zápasov iba 18 bodov, čo je naozaj málo, najmä ak spomenieme fakt, že na play off toto mužstvo stráca 14 bodov. Musel by sa stať naozaj taký malý zázrak, aby toto mužstvo nechýbalo vo vyraďovacích bojoch.

Najproduktívnejším hráčom HSC je slovenský útočník Šátek, ktorý nastrieľal v tejto sezóne 16 gólov a pridal k nim 11 asistencií, za čo mu patrí celkové 25. miesto v produktivite všetkých hráčov.

Ako už bolo spomenuté vyššie, tieto dve mužstvá sa proti sebe stretli v tejto sezóne štyrikrát. V prvom zápase triumfovali naši hráči 4:1, v druhom 3:2, v treťom 6:3, no a v poslednom, hranom ešte v novembri 2:4.

O favoritovi tohoto stretnutia tak určite niet najmenších pochýb, no všetko podstatné sa odohráva na ľade a my dúfajme, že bielo- zelení sa budú radovať z piateho víťazstva v tejto sezóne proti tomuto mužstvu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 26. Kowalczyk (Štefanka O.), 50. Ďurčo (Kowalczyk, Faith), 50. Weissmann (Dubec Marek, Štefanka O.) – 14. Heffernan (Šátek, Molnár Zs.), 54. Bíró O. (Bíró T., Bíró M.)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič)- Ďurčo, Sucharda, Huba, Baron, Kowalczyk, Šiška, Ďuriš, Hrudík- Čaládi, Chrenko, Faith, Hurtaj, Frolík, Weissmann, Podstavek, Dubec Marek, Štefanka O., Rejžek, Púchovský, Klobučník.

Rozhodca: Novák, Štefík- Bedő, Csibi.