Švédsko – USA 0:0 (*15:00) | Fínsko – Rusko 0:0 (*19:30) | Švédsko U20 – Slovensko U20 2:4 (kon.)
Kanada U20 – Rusko U20 5:4 (kon.)
Kanada U20
5:4 (2:1, 3:3, 0:0)
Rusko U20
Utorok 06.01.2015, 02:00 • Air Canada Centre, Toronto, KANADA • Majstrovstvá sveta do 20 rokov

Nasleduje slávnostná ceremónia, odovzdávanie medailí a hymna Kanady. Ja sa v tomto momente s Vami lúčim a prajem Vám, čo ste s nami vydržali dobrú noc a príjemný zvyšok sviatočného dňa. Dnešný zápas Vám sprostredkoval Tomáš Melicherčík. (04:38:32)

Hráči z krajiny Javorového listu sa zaslúžene pred domácim publikom radujú zo zisku majstrovského titulu na juniorskom svetovom šampionáte. V dnešnom zápase boli lepším mužstvom, až na tretiu tretinu. Zhrňme si ale niektoré fakty o kanadskej dominancii počas turnaja. Ani raz počas turnaja kanadský tím neprehrával. Dokonca vyrovnaný stav v zápasoch domáceho tímu bol len 0-0. To všetko svedčí o tom, že juniorský titul je tento rok v správnych rukách.

KANADA SA STÁVA JUNIORSKÝM MAJSTROM SVETA V ROKU 2015.

59:56
    Strela Ruska od modrej a uvidíme ešte jedno buly.

59:52
    Ďalší tesný pokus cez celé ihrisko. Bude sa poslednýkrát vhadzovať pred Fucalem.

59:22
    Puk z hokejky Domiho takmer skončil v bráne, no bránu minul asi o päť centimetrov.

59:00
    Duclair strieľal do prázdnej brány, ale ruský obranca zachránil.

58:30
    Rusi hrajú powerplay!

58:20
    Zakázané uvoľnenie Kanady, Rusi stále s brankárom v bráne.

57:50
    Rusi bez vážnejších striel na bránu. Som zvedavý kedy sa ruský kouč rozhodne odvolať Sorokina z brány.

57:00
    Posledné tri minúty tretej tretiny a pri puku sú Kanaďania, ktorí hrajú veľmi umne.

55:45
    Rusi sú usadení v útočnom pásme, ale vzápätí ho strácajú. Kanadskí juniori už stav viac-menej udržiavajú.

54:50
    Kanaďania teraz len odovzdali puk Rusom a išli striedať. Tí majú už málo času na vyrovnanie.

53:34
    Prvý útok Kanady je dnes extrémne nebezpečný, svojou aktivitou a rýchlosťou robia Rusom veľké problémy.

52:35
    V protiútoku mal gól na hokejke Crouse, no výborným zákrokom betónom ho vychytal Sorokin.

51:40
    Rusom sa kráti čas na vyrovnanie a teraz ich už Kanaďania nepúšťajú tak často dopredu.

50:35
    Domi s Duclairom sa dostali do veľkých šancí, ale Sorokin im nedovolil skórovať.

49:42
    Kanada teraz vyhodila len na zakázané uvoľnenie.

Tomáš Melicherčík

Góly a asistencie: 1. Duclair (Domi), 3. Paul (Point, Virtanen), 26. McDavid (Morrissey), 28. Domi, 33. Reinhart (Domi) – 10. Yudin, 35. Barbashyov (Buchnevich, Yudin), 35. Tolchinski (Goldobin, Valiev), 38. Goldobin (Tolchinski, Kamenev)

Kanada U20: Fucale (Comrie)- Theodore Nurse, Duclair Domi Reinhart (A) – Bowey Morrissey, McDavid (A) Ritchie Lazar (C)- Hicketts Heatherington, Virtanen Petan Paul- Morin, Point Gauthier Crouse
    Tréner: Benoit GROULX

Rusko U20: Shestyorkin (Sorokin)- Rafikov (A) Bryntsev, Buchnevich (A) Barbashyov Leshenko- Cherepanov Gavrikov (C), Fishenko Mamin Bryukvin- Yudin Paigin, Golyshev Sharov Dergachyov- Valiev Provorov, Kamenev Goldobin Tolchinski
    Tréner: Valeri BRAGIN

Rozhodca: Marcus VINNERBORG (SWE), Tobias WEHRLI (SUI)- Miroslav LHOTSKY (CZE), Andreas MALQVIST (SWE)