Košice – Martin 1:3 (kon.) | B. Bystrica – Trenčín 2:3 (po pr.) | Poprad – Žilina 3:1 (kon.)
Nitra – Piešťany 6:2 (kon.) | Skalica – Zvolen 4:6 (kon.)
HC MONACObet Banská Bystrica
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
HK DUKLA Trenčín
Utorok 06.01.2015, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Skončil sa zápas medzi Banskou Bystricou a Trenčínom, v ktorom gólom v predĺžení dokázali uspieť hostia výsledkom 2:3.
    Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (19:18:13)

62:33
    Trenčín dal gól!
    Trenčín víťazí v stretnutí po peknom góle spomedzi kruhov, keď sa presadil MARTIN DUDÁŠ.

62:13
    Melichárek sa natlačil až pred bránu ale mieril mimo.

61:51
    Trenčín cíti šancu a berie si oddychový čas.

61:51
    Vylučuje sa na strane domácich – Kytnár dostáva dve minúty za podrazenie v útočnom pásme.

61:02
    Novajovského strela od modrej bola ešte tečovaná, ale Košarišťan si s ňou i napriek tomu dokázal poradiť.

60:33
    Domáci si držia útočné pásmo, hostia zatiaľ odolávajú.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po krátkej prestávke uvidíme päťminútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:26
    V závere tretej tretiny aktívnejší hostia, gólom ale ich šance zatiaľ nekončia.

58:10
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:40
    Po Bambúchovej nepresnej rozohrávke sa do šance dostal Dudáš, ktorý ale svoj tím do vedenia nedostáva.

56:10
    Stále je stav nerozhodný a na ľadovej ploche nič nenasvedčuje tomu, že by sa mohlo rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase.

55:00
    Odrazený puk od mantinelu musel Košarišťan prikryť lapačkou.

53:35
    Bystrica hrá s piatimi hráčmi.

53:20
    Do konca početnej výhody hostí zostáva už iba pár sekúnd.

52:54
    V oslabení sa do šance dostával Kytnár, strelu ale obranca hostí tečoval až na ochrannú sieť.

52:46
    Domáci sa zásluhou Čížeka oslobodzujú a hostia po puk korčuľujú až za vlastnú bránu.

52:04
    Vylúčený Dudáš sa hneď po naskočení z trestnej lavice dostal do nájazdu, v ktorom ale Košarišťana oklamať nedokázal.

51:54
    Hostia hrajú v plnom počte a začína sa ich skrátená presilová hra.

51:35
    Domáci obranca Cohen dostáva takisto dve minúty za podrazenie.

51:12
    Spomedzi kruhov z prvej pálil Handlovský, Konrád predviedol ukážkový zákrok lapačkou.

50:48
    Hudec teraz neuspel z pravej strany, keď Konráda triafa iba do hrude.

50:26
    Domáci si držia útočné pásmo, ale zatiaľ výraznejšie neohrozili Konráda.

49:54
    Vylúčenie hostí – za podrazenie dostáva dve minúty Dudáš.

49:05
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

48:47
    Mikula v šanci z pravej strany, Košarišťan opäť zasahoval lapačkou.

48:10
    Bezákovu strelu od modrej zblokoval Bambúch na ochrannú sieť, vhadzovať sa bude v obrannom pásme Banskej Bystrice.

47:36
    Dudášova prudká strela zápästím skončila iba v Košarišťanovej lapačke.

47:11
    Cohen si s pukom nakorčuľoval medzi kruhy odkiaľ ale strieľal iba tesne ponad hornú žŕdku.

46:32
    Zakázané uvoľnenie hostí.

46:08
    Melichárek si napokon predsa len vypracoval streleckú príležitosť, ale dobre zasiahol Košarišťan, ktorý ukázal pekný zákrok lapačkou.

45:25
    White nastrelil puk do útočnej tretiny. skôr však pri ňom boli hostia, ktorí sa snažia rozohrať.

44:10
    Handzuš vystreli z ľavého kruhu, strela iba tesne minula Konrádovu bránu.

43:33
    Melichárek sa snažil dostať do šance, ale d do rohu klziska ho odtlačil jeden z domácich obrancov a tým mu nedovolil zakončiť.

42:33
    Zakázané uvoľnenie hostí presúva hru pred Konráda.

42:13
    Košarišťan vykorčuľoval ďaleko z brány, aby prikryl puk. Buly po jeho ľavej strane.

Dnešné stretnutie sleduje 1 832 divákov.

41:35
    Cuník zachytil puk až za modrou čiarou, píska sa ofsajd.

40:56
    V šanci od modrej opäť Bambúch, tentokrát ale minul bránu hostí.

40:06
    Ofsajd Banskej Bystrice.

40:01

Skončila sa druhá tretina, v ktorej dokázali hostia skóre vyrovnať, aktuálne sa pod Urpínom hrá nerozhodne – 2:2.
    Tretia tretina sa začne o 18:38.

40:00

39:46
    Po Mikulovej strele sa musel Košarišťan poriadne natiahnúť, aby ju dokázal aspoň vyraziť do rohu klziska.

38:59
    Dlho sa o puk bojovalo v rohu klziska, napokon sa k nemu dostal Kafka, ale von z obranného pásma sa mu ho vyhodiť nepodarilo.

38:12
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:05
    Presiolvú hru sa darí využiť aj hosťom, keď sa pred Košarišťanom dokázal presadiť VLADIMÍR NEMEC.
    Asistencie: Janis Andersons, Richard Lintner

36:29
    Vylúčenie domácich – Čížek dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

35:32
    Po Handlovského strele z uhla zvonila iba žŕdka Konrádovej svätyne.

35:32

35:02
    Strelou od modrej to skúsil Bambúch. ktorý ale mieril presne do hrude brankára hostí.

34:26
    Puk po teči končí na ochrannej sieti, buly naľavo od Konráda.

34:06
    Ofsajd domáceho celku.

32:34
    Banská Bystrica dala gól!
    Bystričania využívajú presilovú hru a opäť sa ujímajú vedenia. Cohenovu strelu od modrej čiary ešte dorážal Handlovský, ale úspešný bol až PETR KAFKA, keď puk zasiahol vo vzduchu a usmernil ho za Konrádov chrbát.
    Asistencie: Lukáš Handlovaský, Milan Kytnár

32:17
    Lintner dostáva dve minúty za zovretie puku.

32:10
    Z ľavej strany vystrelil Nemec, domáci brankár oba vyrazil pred seba.

31:42
    Po dlhšom čase sa po Košarišťanovom zákroku prerušuje. Bulyv obrannom pásme domácich.

30:55
    Do šance sa dostával Kadura, ale dobrý obranný zákrok proti nemu ukázal skúsený Lintner, ktorý dostal puk do strednéo pásma.

29:39
    Hneď po buly vypálil Cohen, Konrád puk podržal a vhadzovať sa bude po jeho pravici.

29:26
    Puk sa ocitá mimo ľadovej plochy, buly v strednom pásme.

28:22
    Bystrica i napriek inkasovanému gólu naďalej so snahou o získanie vedenia, Konrád mal teraz čo robiť, aby nepustil puk za svoj chrbát.

27:26
    Hosťom sa darí vyrovnať. S príležitosťou Bezáka si ešte Košarišťan dokázal poradiť, ale pri strele RICHARDA LINTNERA už zasiahnuť nestihol.
    Asistencie: Martin Dudáš

27:03
    Pri Bezákovej príležitosti dobre pomohol svojmu brankárovi obranca Cohen.

26:38
    Kytnár prihrávkou skúšal nájsť na opačnej strane voľného Kaduru, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu, ale ten jeho prihrávku nezachytil.

25:52

25:35
    Handlovský sa šikovne dostal cez obranu hostí až pred Konráda, ktorý ale puk prikryl a nedovolil mu strelu doraziť.

24:30
    Odpískané zakázané uvoľnenie aj zo strany Dukly.

23:45
    Teraz však pri útočnej chuti aj "barani", zblízka nepretlačil puk do brány Kadura.

23:00
    Trenčín v úvode druhej tretiny aktívnejší, domáci sa ale bránia úspešne.

22:10
    Následne sa píska zakázané uvoľnenie domácich.

22:00
    Trenčania sa dostávali do prečíslenia dvoch proti jednému, ale výbrone zasiahol Biro, ktorý im nedovolil zakončiť.

21:35
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

21:23
    Následne zachytil rozohrávku Trenčína Cohen. ktorý opäť vystrelil puk cez všetky čiary až za Konráda.

20:57
    Lunter sa v rohu klziska dostal k puku, prekorčuľoval až pred Konráda, kotrý napokon musel zasahovať.

20:31
    Lintnerov pokus z ľavej strany Košarišťan podržal pod betónom.

20:10
    V úvode druhej tretiny majú hostia ešte výhodu vyše deväťdesiatich sekúnd prersilovej hry.

20:01

Skončila sa prvá tretina, v ktorej si domáci dokázali vytvoriť jednogólový náskok vďaka presnému zásahu Bendíka,
    Prostredná časť sa začne o 17:47.

20:00

19:55
    Do Mikulovej strely sa hodil Hudec, ktorý tak hostí pripravil o útočné pásmo.

19:35
    Následne sa však opäť vylučuje – Preisinger menší trest za podrazenie.

19:23
    Hostia hrajú v pätici.

18:36
    Bystrica má však problém prejsť stredným pásmom a takisto v tejto presilovej hre výrazne neohrozila svojho súpera.

18:13
    Teraz však domáci obranca skúsil svoju chybu napraviť, jeho strelu od modrej čiary však Konrád podržal v lapačke.

18:00
    Cohen nezachytil puk na modrej čiare, domáci sa tak sami pripravili o útočné pásmo.

17:23
    Vylučuje sa aj na strane hostí – za podrazenie dostáva dve minúty Bezák.

16:39
    Barani majú teraz problém dostať sa z vlastnej obrannej tretiny. teraz s aim to však darí vďaka Hudecovi.

15:36
    Cuníkov nastrelený puk od modrej čiary odpratal do úbezpečia Andersons.

14:49
    Na ľade zostal ležať Daníška, ktorý sa obetavo hodil do strely domácich. Našťastie už odchádza na striedačku a zdá sa, že bude v poriadku.

14:35
    Tentokrát z ľavej strany skúsil vystreliť Zigo, Konrád bol ale na jeho pokus pripravený a nemal problém úspešne zasiahnuť.

14:13
    Handlovský nastrelil puk pred Konráda, kde ho jeden z hráčov tečoval iba tesne popri jeho pravej žŕdke.

13:17
    Domáci už na ľade v plnom počte.

12:49
    Hosťom sa v tejto presilovej hre zatiaľ vôbec nedarí, Košarišťan nemusel výrazne zasahovať.

12:06
    Trenčania už usadení v útočnom pásme., nie však na dlho, keďže puk posiela až za Konrádovu bránu jeden z domácich obrancov.

11:42
    Handlovský zachytil puk, ktorý okamžite poslal cez všetky čiary.

11:17
    Prvé vylúčenie zápasu. Za seknutie dostáva dve minúty domáci obranca Peckham.

10:38
    Následne odpískaný ofsajd Banskej Bystrice.

10:26
    White skúsil prihrávkou vysunúť do nájazdu Kaduru, ten ale jeho prihrávku nezachytil.

09:52
    Lintnerov nahodený puk zo streného pásma končí iba na ochrannej sieti, buly v strednom pásme.

09:15
    Po buly Bystrice v útočnom pásme sa ku strele dostal Bambúch, Konrád iba tesne vyrazil hokejkou.

08:47
    Domáci sa dostávajú do vedenia! BRANISLAV BENDÍK najprv v rohu klziska vybojoval puk, následne sa pretlačil až pred Konráda a úspešne zakončil do odkrytej ľavej časti jeho brány.
    Asistencie: Tomáš Zigo

08:00
    Pred dobiedzajúcim Bezákom musel Košarišťan prikryť puk v lapačke, buly po jeho pravej strane.

07:33
    Ofsajd domáceho tímu.

07:19
    Jaborník najprv vystrelil spomedzi kruhov, následne aj vlastnú strelu dorážal, ale na Konráda bol prikrátky.

06:38
    Na opačnej strane klziska v páde zakončoval Švec, jeho pokus však minul domácu bránu.

05:29
    V príležitosti aj Zigo, ktorý si našiel s pukom priestor medzi kruhmi, Konrád iba vyrazil do rohu.

04:23
    Kadura šikovne prenechal puk Cohenovi, ktorý však mieril len do brucha brankára hostí.

03:38
    Domáci dokázali hru preniesť do útočného pásma, ale tam takisto spoľahlivo podržal svoj tím aj Konrád.

02:48
    Bystrický gólman v ďalšom zákroku, buly po jeho ľavici.

02:36
    Trenčania teraz zovreli svojho súpera vo vlastnom obrannom pásme, ale s príležitosťami hostí si zatiaľ dokáže mladý Košarišťan poradiť.

02:01
    Z pravej strany klziska pálil Kadura, Konrád vytlačil puk na ochrannú sieť.

01:29
    Zakázané uvoľnenie, hra sa presúva späť pred Konráda.

01:20
    Po peknej prihrávke sa na pravej strane ocitol nikým nekrytý Šišovský, ktorý ale Košarišťana prekonať nedokázal.

01:00
    Prvá strela na Konráda, postaral sa o ňu Handlovský, ktorý ho však trafil priamo do hrude.

00:32
    V úvodnom buly úspešný domáci Handzuš, ktorý puk doviezol až do útočného pásma.

00:01

HC 05 Banská Bystrica: Košarišťan (Unice) – Hudec, Handzuš, Lunter M., Bambúch, Jaborník – Handlovský, Preisinger, Kafka, Čížek, Cuník – Kadura, Kytnár, White, Biro, Cohen – Bendík, Zigo, Lamper, Gachulinec, Peckham

Dukla Trenčín: Konrád (Nagy) – Melichárek, Nemec, Mikula, Andersons, Novajovský – Razingar, Hlinka, Šišovksý, Lintner, Habšuda – Filo, Stantien, Bezák, Hatala, Dudáš – Briestenský, Švec, Daniška, Pardavý, Zošiak.

Vážení športoví fanúšikovia, vítam Vás pri sledovaní už štyridsiateho kola našej najvyššej hokejovej extraligy, konkrétne pri zápase medzi domácim HC´05 Banská Bystrica, ktoré bude hostiť hokejistov z HK Dukla Trenčín.

Banskobystričania sa so ziskom osemdesiatich bodov nachádzajú na druhom mieste, pričom na vedúce Košice strácajú len štyri body. Nad treťou Nitrou si vytvorili zatiaľ päťbodový náskok. V uplynulom kole sa „barani“ predstavili na ľade svojho suseda a zároveň najväčšieho rivala – Zvolena. Do zápasu vstúpili podstatne lepšie hostia, ktorí po prostrednej tretine viedli už 3:0. V tretej časti pridali ešte štvrtý presný zásah, Zvolen síce dokázal v záverečných minútach skórovať, ale na úspech to nestačilo. Bystričania uspeli v pohronskom derby jasne 4:1.

Trenčanom patrí v tabuľke šiesta priečka, keď na svojom konte majú šesťdesiatdva bodov. Na piaty Zvolen strácajú až osem bodov a nad siedmym Martinom majú pohodlný náskok trinástich bodov. V predchádzajúcom kole odohrala Dukla zápas na ľade majstrovských Košíc. Domáci sa už v prvej tretine ujali tesného jednogólového náskoku, ktorý im však vydržal len do prostrednej časti, v ktorej dokázali hostia vyrovnať gólom Stantiena. Keďže v riadnom hracom čase sa o víťazovi nerozhodlo, nasledovalo predĺženie, v ktorom už po pár sekundách rozhodol o víťazstve 2:1 pre Košice gólom Ivan Rachůnek.

Vzájomné zápasy v sezóne 2014/2015:

1. zápas: HC´05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín – 1:0sn
    2. zápas: HK Dukla Trenčín – HC´05 Banská Bystrica – 1:2
    3. zápas: HC´05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín – 2:1
    4. Zápas: HK Dukla Trenčín – HC´05 Banská Bystrica – 2:3sn

Najproduktívnejší hráči obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Petr KAFKA – 39 bodov (23 gólov + 16 asistencií)
    HK Dukla Trenčín: Jakub GAŠPAROVIČ – 26 bodov (13 gólov + 13 asistencií)

Percentuálna úspešnosť zásahov brankárov obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Andrej KOŠARIŠŤAN – 91,24%
    HK Dukla Trenčín: Branislav KONRÁD – 94,15%

Pod Urpínom dnes budeme svedkami už piateho vzájomného zápasu týchto dvoch súperov. V predchádzajúcich stretnutiach o víťazovi rozhodol iba rozdiel jediného gólu, dvakrát sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. Či sa aj dnešný duel skončí tesným výsledkom Vás pozývam sledovať prostredníctvom nášho online prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Radoslava Harvánková

Góly a asistencie: 9. Bendík (Zigo), 33. Kafka (Handlovský, Kytnár) – 28. Lintner (Dudáš), 38. Nemec (Adersons, Lintner), 63. Dudáš

HC MONACObet Banská Bystrica: Košarišťan (Unice) – Hudec, Handzuš, Lunter M., Bambúch, Jaborník – Handlovský, Preisinger, Kafka, Čížek, Cuník – Kadura, Kytnár, White, Biro, Cohen – Bendík, Zigo, Lamper, Gachulinec, Peckham
    HK DUKLA Trenčín: Konrád (Nagy) – Melichárek, Nemec, Mikula, Andersons, Novajovský – Razingar, Hlinka, Šišovksý, Lintner, Habšuda – Filo, Stantien, Bezák, Hatala, Dudáš – Briestenský, Švec, Daniška, Pardavý, Zošiak

Rozhodca: Kubuš, Konc D. – Junek, Šefčík

Diváci: 1 832