Mladá Boleslav – Slavia 7:1 (kon.) | Litvínov – Olomouc 4:2 (kon.) | Plzeň – Zlín 5:2 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 1:6 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 1:2 (1:2 po s.n.) | Sparta Praha – Liberec 4:3 (po pr.)
po s.n. (1:2)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
HC Kometa Brno
cz Utorok 06.01.2015, 18:00Tipsport extraliga (ČR)
    Antonín HONEJSEK - 1:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
    Autorem vítězné branky je ANTONÍN HONEJSEK.

59:53
    Do konce třetí třetiny zbývá pár vteřin a emoce vzplály! Po Závorkově zákroku se opět strhla strkanice, avšak nyní bez vyloučení.

59:40
    Michal Kempný (KOM), Radek Duda (KVA) – oba hráči dostali 2+2 za hrubost.

59:14
    David Hruška dostal nabito před bránu, z pár metrů ale bránu jen o kousek minul!

56:10
    Dnešní utkání sleduje 3033 diváků.

54:12
    Rozhodčí našel mimo hru nedovolený zákrok, na trestnou putuje Tomáš Harant (KVA) – hrubost.

52:38
    Až se to povedlo domácím! Ti se dostali do útočného pásma, Skuhravý a David Hruška prověřili Čiliaka několika střelami, avšak ani jeden se neprosadil.
    Stanislav BALÁN - 1:1

48:41
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hruška předal kotouč Dudovi, ten za bránou pokračoval ke STANISLAVU BALÁNOVI, jenž nahodil puk před bránu, kam si sjížděl David Hruška, avšak obránce Komety si puk srazil do brány! Asistence: Radek Duda, David Hruška

47:56
    Hruška byl před bránou zcela sám, dostal dobrý pas, ale z blízkosti nepřekonal Čiliakovy betony.

47:12
    Domácí mají šanci vyrovnat, hosté klidně navýšit skóre, jdou totiž do čtyř. Vyloučen je na dvě minuty Tomáš Vondráček (KOM).
    Vilém BURIAN - 0:1

42:48
    Kometa právě vstřelila branku!
    Máme tady první branku utkání, Kometa se prosazuje v oslabení! Zpoza brněnské brány se vyřítil kotouč, tři hráči jej minuli, až se ho ujal VILÉM BURIAN, který ujel sám na bránu a prostřelil Závorku! Asistence: Jakub Koreis, Michal Kempný

42:36
    Přesilovka pro domácí, za držení protihráče si odpočine dvě minutky Tomáš Dujsík (KOM).

38:23
    Domácí pokračují v drtivém tlaku při přesilovce! Balán a Hruška z blízkosti pálili několik ran, avšak Čiliak všechny rány vyrazil nebo chytil!

38:02
    Rozhodčí vyjel z boxu časoměřičů a rozpažil, o branku se tedy nejedná!

38:02
    Harant od modré vypálil a pravděpodobně trefil břevno, rozhodčí se ale ještě poradí u videa!

37:18
    Necelé tři minutky před koncem si domácí zahrají přesilovou hru, za držení hole si odsedí dvě minuty Hynek Zohorna (KOM).

36:08
    Karlovarští si vytvořili tlak a ihned z toho bylo plno šancí. Tu poslední měl Vojtěch Tomeček, Čiliak ale předvedl skvělý zákrok lapačkou!

35:08
    Kverka se rozjel hodně pomalu a svou střelou trefil pouze lapačku Čiliaka. Skóre se tedy nemění!

35:08
    Jarda Kverka ujel obraně a při zakončení byl faulován Dujsíkem, bude z toho trestné střílení!

34:05
    A ihned poté ujel obraně Micka po levé straně, svou střelu ale ke smůle všech fanoušků v hale namířil pouze do tyčky!

32:16
    Zcela mimo hru se odehrál souboj, po kterém putuje na trestnou lavici Stanislav Balán (KVA) – dvě minuty za hákování.

26:47
    Další obrovská šance Komety! Vojtěch Němec dostal do mezikruží přesný pas, zcela sám, nikým nebráněn z první vypálil, Závorka kotouč vyrazil betonem.

25:47
    Při následném přerušení si kouč Mlejnek vyžádal pro Energii oddechový čas.

25:42
    Hosté se řítili do přečíslení tří proti jednomu, Dočekal z křídla nahrál na osu hřiště na Vondráčka, toho ale vychytal skvělým zákrokem Závorka!

22:39
    Heizer dostal před bránu dobrý pas, z rychlé střely ale bránu o kousek minul!

19:50
    To byla tutovka! Duda málem zachytil Kubošovu rozehrávku, avšak dále napadal a donutil brněnské obránce chybovat. Ti poslali puk před bránu, kde se objevil Skuhravý, avšak z otočky bránu vůbec netrefil!

18:06
    Na trestnou lavici putuje Petr Koblasa (KVA), dvě minuty za sekání.

15:19
    Nebude, Kometa jde totiž do tří! Za bránou si protihráče přidržel Petr Kuboš (KOM) a dvě minutky si odpočine.

14:58
    No a Radek Duda (KVA) míří na trestnou lavici za podražení. 53 sekund se bude hrát ve čtyřech.

13:51
    Středem pozornosti byl opět Antonín Honejsek (KOM), nyní ale putuje na trestnou lavici za podražení.

13:34
    Krásná akce Brňanů, kdy se po rychlém ťukecu dostal před bránu Antinín Honejsek, avšak bekhendový bafák mu nevyšel, Závorka ho vychytal.

07:12
    Domácí v následném tlaku faulovali, na trestnou lavici usedá Radomír Heizer (KVA) – dvě minuty za držení hole.

07:05
    Po nahození se od zadního mantinelu odrazil kotouč před nekrytou bránu Čiliaka, kde už číhal Pšurný, avšak poskakující kotouč do prázdné sítě neuklidil.

05:50
    David Hruška se v mezikruží vytočil s pukem a svižně vypálil, Čiliak jeho střelu se štěstím vyrazil mimo bránu.

03:53
    Michal Kempný (KOM) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

03:49
    V akci opět David Hruška, který zůstal osamocený před Čiliakem, avšak z blízkosti se mu jej nepodařilo vymíchat a zakončit.

Tomáš Hála

Góly a asistencie: 49. Balán (Duda, Hruška) – 43. Burian (Koreis, Kempný), rozh. náj. Honejsek