Jekaterinburg – Nižnekamsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Metallurg Magnitogorsk – Togliatti 2:0 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 5:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Lada Togliatti
Sobota 03.01.2015, 13:00 • Aréna Metallurg, Magnitogorsk • KHL

A je po zápase, hostia dokázali domácim konkurovať v tempe a kombináciách len v prvej tretine, potom zobrali taktovku hry do svojich rúk domáci a položili základ svojho úspechu dvomi gólmi. Muryginovi blahoželáme k shut-outu a len vďaka výbornému Glassovi svieti na konte hostí len dvojka. Domáci boli lepším tímom a zaslúžene si do tabuľky pripíšu tri body. Pekné popoludnie želám všetkým priaznivcom hokeja, lúči sa s Vami Vladimír Korduliak, onlajny.eu (15:15:23)

60:00

59:52
    Je po zápase, hostia s pukom v pásme Metallurgu, no k streľbe sa nedostali.

59:31
    Hlúpy faul Malenkicha na Fjodorova, faul na hlavu a krk a dve + desať minút osobný trest.

59:12
    Domáci v plnom počte, do záverečného klaksónu už veľa času nezostáva.

58:42
    Oddychový čas hostí, tréner mobilizuje sily na záver zápasu.

58:42
    Murygin vychytal strelu z medzikružia v podaní Hunkesa, ani Jiří sa nateraz do listiny strelcov nezapíše.

58:27
    Opäť puk až pri bránke Glassa, Lada nie a nie zamknúť domácich v pásme.

57:36
    Metallurg vyhodil puk von cez všetky čiary, Lada sa bude musieť poponáhľať s pukom pred Murygina, klaksón sa blíži.

57:12
    Za podrazenie odkorčuľoval na trestnú Kosov, ďalšia presilová hra pre hostí.

56:18
    Lada pridala na tempe, Metallurg však výborne bráni už stredné pásmo.

55:53
    Vasilij Streľcov priviezol puk do pásma domácich, prešiel s ním cez právy kruh až k Muryginovi, no nepodarilo sa mu ho zasunúť do jeho klietky. Murygin puk prikryl pod svoj výstroj a defenzíva domácich skrumáž nepripustila.

55:35
    Akcia opäť strieda akciu, strelu do priestoru bránky však nevidíme.

54:23
    Domáci v plnom počte, Lada ani raz neohrozila počas svojej presilovky Murygina v bránke domácich.

53:44
    Domáci poslali pozdrav Glassovi a opäť získali cenné sekundy zo svojho oslabenia.

53:04
    Tak teraz sa hosťom podarilo zamknúť domácich v pásme, podarí sa im prekonať aj Murygina?

52:23
    Lee dostal za hákovanie Alexandra Streľcova dve minúty, presilovú hru má k dispozícii Lada.

50:21
    Spoza bránky Glassa hostia zakladajú svoju akciu, Metallurg ich však drží na dištanc od Murygina, ich akcie končia tesne po prechode útočnou modrou.

49:31
    Potechin sa prezentoval strelou z medzikružia, jeho puk defenzíva hostí usmernila na ochrannú sieť.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 22. Junkov (Platonov, Bereglazov), 39. Zaripov (Kovář, Biriukov)

Metallurg Magnitogorsk: Murygin (Samsonov) – Biriukov (A), Bereglazov, S. Tereščenko, Malenkich, Lee, Žloba, Chabarov, Potechin – Moziakin (C), Kovář, Zaripov (A) – Platonov, Stapleton, Solovjov – Timkin, Junkov, Kaletnik – Kosov, Potechin, Jakuceňa
    Lada Togliatti: Glass (Semjonov) – Barancev, Hunkes, Vorobiov (A), Podhradský, Ogurcov, Šulakov, Romanov, Sloboda – Černikov, Petrov (A), Mastriukov – Valujskij, Nikitenko (C), Bočarov – Belousov, Zaťovič, Šenfeld – Fjodorov, V. Streľcov, A. Streľcov

Rozhodca: Hašilov, Rogačov – Koršak, Černyšov